Κακή χρήση αναβολής;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Νίκος

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Νίκος »

Έχω πάρει αναβολή λόγω σπουδών η οποία τελειώνει το 2014. Το πτυχίο μου όμως το πήρα το Δεκέμβριο του 2008 αλλά δεν την διέκοψα λόγω δουλειάς... Θα την κόψω τώρα για να μπω νοέμβριο. Γνωρίζει κανείς αν θα έχω κάποιου είδους κύρωση ή ποινή επειδή δεν την έκοψα αμέσως μετά το πέρας των σπουδών μου?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν θα έχεις τίποτα κυρώσεις
Νίκος

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Νίκος »

Σιγουρο ε; Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση... Εικόνα
sgra
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 23, 2010 12:18 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από sgra »

Θα ηθελα την βοηθεια σας, λοιπον το θεμα εχει ως εξης: Πηρα περισυ αναβολη για να ξαναδωσω παννεληνιες ομως 3 μηνες απο οταν αρχισα το φροντιστηριο προεκυψε ενα πολυ σημαντικο οικονομικο προβλημα στην οικογενια μου, διεκοψα τα μαθηματα λογω αναγκης να δουλεψω και τελικα δεν πηγα να δωσω αφου δεν υπηρχε χρονος να διαβασω καθολου! Εχω αναβολη μεχρι το τελος του χρονου αλλα επειδη θα χρειαστω τα λεφτα για τον στρατο δεν διεκοψα την αναβολη μου για να δουλεψω και να εχω καποια χρηματα! Σημερα εντελως τυχαια διαβασα το εγγραφο της αναβολης και λεει πως πρεπει να παρουσιασω αποδειξεις οτι εδωσα ομως οπως σας ειπα και παρανω δεν υπαρχουν γιατι δεν εδωσα! Υπαρχουν καποιες κυρωσεις για το οτι δεν εδωσα πανελληνιες τελικα? ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι 90 ευρώ η 1μήνα πρόσθετη θητείας
sgra
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 23, 2010 12:18 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από sgra »

Σας ευχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση στο ερωτημα μου!
Βασίλης

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση. Όταν πήγα στο Ρουφ και διέκοψα την αναβολή που είχα λόγω σπουδών, δεν τους είχα προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά, και τώρα μαθαίνω ότι μου έχουν χρεώσει εναν μήνα επιπλέον θητείας. Ο μήνας είναι εξαγοράσιμος; Και αν ναι πόσο πάει το μαρούλι; Ευχαριστώ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Βασίλης έγραψε:Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση. Όταν πήγα στο Ρουφ και διέκοψα την αναβολή που είχα λόγω σπουδών, δεν τους είχα προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά, και τώρα μαθαίνω ότι μου έχουν χρεώσει εναν μήνα επιπλέον θητείας. Ο μήνας είναι εξαγοράσιμος; Και αν ναι πόσο πάει το μαρούλι; Ευχαριστώ


90 ευρώ ο μήνας
επ

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από επ »

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια εχω παρει αναβολη μεχρι το 2016 επειδη ειχα περασει σε καποιο τει το οποιο δεν προκειται να το τελειωσω θα εχω ενα μηνα επιπλεον ποινη σωστα; Καπου ειχα διαβασει οτι αυτο μπορει να εξαγοραστει αληθευει και αν ναι για τι ποσο μιλαμε και ποτε πρεπει να το καταβαλω ευχαριστω!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Nassos »

επ έγραψε:Παιδια καλησπερα θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια εχω παρει αναβολη μεχρι το 2016 επειδη ειχα περασει σε καποιο τει το οποιο δεν προκειται να το τελειωσω θα εχω ενα μηνα επιπλεον ποινη σωστα; Καπου ειχα διαβασει οτι αυτο μπορει να εξαγοραστει αληθευει και αν ναι για τι ποσο μιλαμε και ποτε πρεπει να το καταβαλω ευχαριστω!


Είναι 90 Ευρώ και, απ'όσο θυμάμαι, το καταβάλεις στην Εφορία στη διάρκεια της θητείας σου. Έτσι τουλάχιστον έκαναν κάποια παιδιά που είχαν αυτή την εκρεμμότητα.
... ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Nassos έγραψε:
επ έγραψε:Παιδια καλησπερα θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια εχω παρει αναβολη μεχρι το 2016 επειδη ειχα περασει σε καποιο τει το οποιο δεν προκειται να το τελειωσω θα εχω ενα μηνα επιπλεον ποινη σωστα; Καπου ειχα διαβασει οτι αυτο μπορει να εξαγοραστει αληθευει και αν ναι για τι ποσο μιλαμε και ποτε πρεπει να το καταβαλω ευχαριστω!


Είναι 90 Ευρώ και, απ'όσο θυμάμαι, το καταβάλεις στην Εφορία στη διάρκεια της θητείας σου. Έτσι τουλάχιστον έκαναν κάποια παιδιά που είχαν αυτή την εκρεμμότητα.
...


ναι ισχύει στην εφόρια στην ομόνοια!
κώστας

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από κώστας »

Καλησπερα σε ολους.
Εχω μια απορεια... Εχω παρει αναβολη μεχρι το δεκεμβρη του 2014 με την αιτιολογια πως παω σχολειο...
Εγω περισυ εμεινα απο απουσιες και φετος δεν εχω παει καν να γραφτο, εργαζομε ομως και δεν θελω να χασω την δουλεια μου και να παω στρατο τωρα... Υπαρχει καποιο ενδεχομενο να μου σπασουν την αναβολη απο μονοι τους?
giannis(α)
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 5:36 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από giannis(α) »

Γεια. Ειδα στα προηγουμενα μηνυματα παιδιων που δεν εχουν τελειωσει τις σπουδες τους εχουν ποινη επιπροσθετη θητεια εξαγορασιμη. Εμενα μου χατε πει οτι δεν εχω προβλημα. Ειχα παρει αναβολη το 2003 και ληγει το 2012. Στο μεταξυ αλλαξα σχολη και δεν θα εχω καταφερει να χω παρει πτυχιο μεχρι το 2012. Θα εχω ποινη τελικα και ποσους μηνες ; Ειναι εξαγορασιμοι; Αληθευει οτι τωρα ειναι 880 ο μηνας;
Βαγγελης

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Βαγγελης »

Εμενα μου επιβληθηκε ενας μηνας επειδη δεν τελειωσα την σχολη και μου ειπε οτι ειναι 90 ευρω τωρα το πως και ποτε τα πληρωνουμε δεν πολυ καταλαβα!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Nassos »

Θα σου στείλουν έγγραφο από τη Εφορία να πάς να το πληρώσεις.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες