Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι όπως είχε γίνει και την πρώτη φορά
User
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2011 9:29 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από User »

Greek_Army έγραψε:Ναι όπως είχε γίνει και την πρώτη φορά


Ευχαριστω.Εικόνα

bradname
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2011 11:55 pm
Τοποθεσία: πολιτης
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από bradname »

Α ενα τελευταιο λογικα θα μαι σε αλλο σωμα αν ειμαι πεζικο που υπαρχουν κεν; πριν την αναβολη μου ειμουν πυροβολικο κεπβ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

bradname έγραψε:Α ενα τελευταιο λογικα θα μαι σε αλλο σωμα αν ειμαι πεζικο που υπαρχουν κεν;πριν την αναβολη μου ειμουν πυροβολικο κεπβ



Δεν υπάρχει λογική στο στρατό! Μπορεί να σε στείλουν ξανά στο κεπβ, μην αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα

χρήστος

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από χρήστος »

Φίλε μου τι έγινε τελικά; Έχω κ εγώ υπόλοιπο 14 μέρες και θέλω να σε ρωτήσω πρέπει να μπω με κάποια εσσο ή γίνεται κατάταξη κ ενδίαμεσα; Ξερει κανεις γενικα τι παιζει αν υπαρχει περιπτωση καταταξης εκτος εσσο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν κατάλαβα Χριστό, ξανά στείλε και προσπάθησε να γίνεις ποιο κατανοητός για να σου απαντήσουμε
MTSFAT
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 5:29 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από MTSFAT »

Εγω δηλαδη θα παρουσιαστω παλι στην Κω και μετα θα με στειλουν αλλου; Ευχαριστω πολυ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

MTSFAT έγραψε:Εγω δηλαδη θα παρουσιαστω παλι στην Κω και μετα θα με στειλουν αλλου; Ευχαριστω πολυ


Θα παρουσιαστείς σε κέντρο εκπαίδευσης (όχι ειδικών δυνάμεων) όπως την πρώτη φορά και μετά από 2-3 ημέρες θα σου έρθει φύλλο πορείας για να πας στην μονάδα (όχι ειδικών δυνάμεων)

biggestdreamer
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2011 9:22 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από biggestdreamer »

Καλησπερα θα ηθελα μια απαντηση σε Αυτο το (αναπαντητο) ερωτημα... Αν και εφοσον αυξηθει η θητεια στους 12 μηνες... Αν καποιος ο οποιος εχει ορκιστη στο 9 μηνο και εχει κανει παραπανω απο το 50 τις 100 τις θητειας του και του εχουν μεινει 2 μηνες για παραδειγμα και εχει παρη αναβολη και ξαναμπη οταν γινει 12 μηνο, τον πιανει το 12 μηνο η συνεχιζει και κανει τους 2 μηνες που του μηνανε; Αν καποιος γνωριζει παρακαλω πολυ να με διαφωτισει για τι ο καθενας μου λει διαφορετικα πραγματα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

biggestdreamer έγραψε:Καλησπερα θα ηθελα μια απαντηση σε Αυτο το (αναπαντητο) ερωτημα... Αν και εφοσον αυξηθει η θητεια στους 12 μηνες... Αν καποιος ο οποιος εχει ορκιστη στο 9 μηνο και εχει κανει παραπανω απο το 50 τις 100 τις θητειας του και του εχουν μεινει 2 μηνες για παραδειγμα και εχει παρη αναβολη και ξαναμπη οταν γινει 12 μηνο, τον πιανει το 12 μηνο η συνεχιζει και κανει τους 2 μηνες που του μηνανε; Αν καποιος γνωριζει παρακαλω πολυ να με διαφωτισει για τι ο καθενας μου λει διαφορετικα πραγματα...


Aν πάρεις αναβολή μετά ανήκεις με την εσσό που ξανά μπαίνεις, οπότε αν είναι 12 θα κάνεις 12 μήνες, δηλαδή αν είχες μπει και η θητεία ήτανε 9 μήνες και πήρες αναβολή 2 μήνες πριν απολυθείς και μπεις πάλι όταν η θητεία θα είναι 12 μήνες θα κάνεις 5...

User
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2011 9:29 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από User »

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια. Ειχα μπει τον Μαιο του 2011

και πηρα αναβολη μετα την ορκωμοσια μου για 6 μηνες. Σημερα μπηκα στην στρατολογια για να δω τις πληροφοριες για την καταταξη μου και μου λεει (Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2012 Α΄ ΕΣΣΟ (Φεβρουάριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 154/2011 την 23/01/2012 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Τεθωρακισμένων (ΚΕΤΘ) (ΑΥΛΩΝΑ).

Έχετε επιλεγεί Τεθωρακισμένα) εγω τωρα δεν εχω καταλαβει την εννοει με το (δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 154/2011 την 23/01/2012 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Τεθωρακισμένων (ΚΕΤΘ) (ΑΥΛΩΝΑ).) Ευχαριστω

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Εγκύκλιος-Διαταγή του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας για τη κατάταξη στρατευσίμων είναι, δεν χρειάζεται να ανησυχείς.Εικόνα
User
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2011 9:29 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από User »

Nassos έγραψε:Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Εγκύκλιος-Διαταγή του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας για τη κατάταξη στρατευσίμων είναι, δεν χρειάζεται να ανησυχείς.Εικόνα


Οποτε περιμενω ημερομηνια για τον Φεβρουαριο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αφού σου λέει ότι μπαίνεις 23/1
User
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 06, 2011 9:29 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από User »

Greek_Army έγραψε:Αφού σου λέει ότι μπαίνεις 23/1


Τοτε γιατι λεει Α ΕΣΣΟ 2012 (Φεβρουαριος). Αυτο δεν εχω καταλαβει

τον Φεβρουαριο η στης 23-1-2012;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες