ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ελένη. έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Αν και παρατηρώ πως το θέμα είναι ανενεργό, θέλησα να εγγραφώ, μια και θα επιθυμούσα να υποβάλλω κάποια ερωτήματα (κατα προτίμηση σε σπουδαστές ή αποφοίτους) σχετικά με τη ΣΑΝ. Είμαι μαθήτρια της Γ'Λυκείου και έχω επιλέξει τη θεωρητική κατεύθυνση. Εδώ και κάποιους μήνες, αν και επιθυμούσα αρχικά να δηλώσω ως πρώτη επιλογή τη Νομική, σκέφτομαι την προοπτική να περάσω στη ΣΑΝ και αφού κάνω μεταπτυχιακό να ασχοληθώ με την ψυχιατρική. Ωστόσο, έχω κάποιες απορίες.
Πρώτα απ'όλα, υπάρχουν αρκετοί φοιτητές προερχόμενοι από Θεωρητική μέσα στη σχολή. Αν ναι, πώς τα καταφέρνουν; Ίσχύει πως τα μαθήματα Βιολογίας και Χημείας απαιτούν γνώσεις θετικής κατεύθυνσης ή οι καθηγητές ξεκινούν τη διδασκαλία από το μηδέν; Ακόμα, πώς είναι η ζωή στη σχολή και η στρατιωτική εκπαίδευση; Τέλος, γνωρίζετε ποιες είναι οι πιθανές μεταθέσεις ενός αποφοίτου;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Διάβασε και το Θεωρητική κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές και ίσως βοηθηθείς περισσότερο Εικόνα

Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

Αγαπητέ καλλιτέχνη,ς'ευχαριστώ πολύ για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σου, καθώς και για το χρόνο που διέθεσες για να απαντήσεις. Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει πολύ το κομμάτι της Ψυχιατρικής. Μου αρέσει να προσφέρω στον άνθρωπο και θεωρώ πολύ χρήσιμα τα επαγγέλματα αυτά. Τα μόρια είναι αρκετά, αλλά δεδομένων των επιδόσεών μου στα διαγωνίσματα προσομοίωσης των Πανελληνίων, μάλλον τα πιάνω (απλά εγώ γενικά παρ'όλο που γράφω αριστα δεν πιστεύω στον εαυτό μου) Εσύ έχεις αποφοιτήσει από τη Σ. Α. Ν; Ομολογώ να πω πως παρακολουθώντας τα ποστ του θέματος βλέπω ένα κύμα δυσαρέσκειας από μέρους των αποφοίτων. Τόσο αυτό, όσο και τα μαθήματα που ανέφερα στο πρώτο ποστ μου είναι ένα μικρό τροχοπέδη για μένα. Όταν λες επίπεδο λυκείου εννοείς λογικά θετικής κατεύθυνσης, ε; Γιατί όσον αφορά τα μαθήματα Γενικής Παιδείας, στη Βιολογία και τη Χημεία είχα πάντα 20. Απλά στερούμαι γνώσεων κατεύθυνσης, μια και είμαι θεωρητική.

Αγαπητέ D.Y. Κ,

σε ευχαριστώ εξίσου. Έψαξα στο θέμα που μου υπέδειξες, αλλά δε βρίσκω κάτι συγκεκριμένο.Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Βιολογία Γενετική, Ανατομία- Ιστολογία- Εμβρυολογία Ι και II, Φυσιολογία Ι και II, Βιοχημεία, Μικροβιολογία, Φαρμακολογία Ι, Βιοστατιστική, Υγιεινή.

Αυτά είναι μερικά μαθήματα που έχει η σχολή.

Όλα τα μαθήματα θα τα βρεις εδώ

Όσο για την δυσαρέσκεια, απλά πίστευαν ότι επειδή θα είναι απόφοιτοι αξιωματικών δεν θα έκαναν αγγαρείες του τύπου, να καθαρίσουν έναν ηλικιωμένο.
Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

Greek_Army έγραψε:Βιολογία Γενετική, Ανατομία- Ιστολογία- Εμβρυολογία Ι και II, Φυσιολογία Ι και II, Βιοχημεία, Μικροβιολογία, Φαρμακολογία Ι, Βιοστατιστική, Υγιεινή.

Αυτά είναι μερικά μαθήματα που έχει η σχολή.

Όλα τα μαθήματα θα τα βρεις εδώ

Όσο για την δυσαρέσκεια, απλά πίστευαν ότι επειδή θα είναι απόφοιτοι αξιωματικών δεν θα έκαναν αγγαρείες του τύπου, να καθαρίσουν έναν ηλικιωμένο.

Καλησπέρα σας. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Απλά αυτό που με φοβίζει είναι η Βιολογία και η Χημεία εξαιτίας της πιθανότητας που ανέφερα πιο πάνω.
Όσον αφορά τη δυσαρέσκεια, δε μπορώ να ταχθώ υπέρ ή κατά αυτής. Σίγουρα κάποια στιγμή στην καριέρα του ένας απόφοιτος της εν λόγω σχολής θα χρειαστεί να κάνει κάτι τέτοιο. Όποιος θεωρεί αγγαρεία να ασχοληθεί που και που με αυτές τις δραστηριότητες, όταν οι περιστάσεις το απαιτούν, καλύτερα να μην ασχοληθεί με το επάγγελμα. Αν από την άλλη κάτι τέτοιο γίνεται κατ'εξακολούθησιν, δικαιολογημένα κάποιος νιώθει δυσαρέσκεια, μια και αν ήθελε να κάνει ''αγγαρείες'' θα επέλεγε ένα ΤΕΙ και θα εισχωρούσε στο στρατό ως ΕΠΟΠ, χωρίς κατα συνέπεια να κοπιάσει και τόσο (από άποψη μορίων) Αναφορικά με τις δικές μου επιθυμίες, αν κάνω μεταπτυχιακό και εξειδικευθώ στην ψυχιατρική, μάλλον θα είμαι σχετικά αποστασιοποιημένη από τα προαναφερόμενα. Αν όμως δημιουργηθεί ανάγκη, βεβαιότατα θα καταβάλλω κέθε δυνατή προσπάθεια να εξυπηρετήσω τον οποιονδ'ηποτε με κάθε τρόπο.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ρίξε και μια ματιά στην ιστοσελίδα της σχολής, θα πάρεις χρήσιμες πληροφορίες για την στρατιωτική εκπαίδευση και για την ζωή στην σχολή.

Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής
Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

Greek_Army έγραψε:Ρίξε και μια ματιά στην ιστοσελίδα της σχολής, θα πάρεις χρήσιμες πληροφορίες για την στρατιωτική εκπαίδευση και για την ζωή στην σχολή.

Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Kαλημέρα σας. Ευχαριστώ πολύ, αλλά την έχω ήδη επισκευθεί. Απλά βλέπω πολλές διαφορετικές απόψεις και δεν ξέρω ποιες αληθεύουν και ποιες είναι προιόντα παραπληροφόρησης. Γι'αυτό θέλησα να αναζητήσω σε αυτό το φόρουμ κάποιους αποφοίτους ή φοιτητές της σχολής, έτσι ώστε να με ενημερώσουν ''εκ των έσω'' για την κατάσταση! Ευελπιστώ να βρεθεί κάποιος! Κάθε βοήθεια δεκτή πάντωςΕικόνα
Nosotromos
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 2:34 pm
Τοποθεσία: 69
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Nosotromos »

@Ελένη:
1) Άπαξ και μπεις στην ΣΑΝ δεν θα δυσκολευτείς στα μαθήματα επειδή είσαι από θεωρητική κατεύθυνση. Μπορεί σε 1-2 αλλά όχι σε τραγικό επίπεδο. Μην ανησυχείς για αυτό.

2) Οι "αγγαρείες" (κακώς λέγονται έτσι) μπορεί να σου κάτσουν ανάλογα με το σώμα (στρατό, ναυτικό, αεροπορία) και το τμήμα/επιστασία (κλινική, χειρουργεία, επείγοντα κτλ) στην καλύτερη σε εβδομαδιαία βάση και στην χειρότερη σε κάθε βάρδια. Ο μέσος όρος δυστυχώς πλησιάζει προς το χειρότερο. Όταν ωριμάσουμε σαν κοινωνία θα εξηγήσω για πιο λόγο δεν πρέπει να τις κάνεις.

3) Το ότι θα έχεις μεταπτυχιακό ή (και) ειδικότητα στο τομέα της ψυχικής υγείας δεν σημαίνει ότι θα αξιοποιηθείς αναλόγως. Οι ψυχιατρικές κλινικές, τμήματα κτλ. Των ενόπλων δυνάμεων θεωρούνται σχετικά καλές τοποθετήσεις οπότε εκεί πάνε τα βύσματα, οι έχοντες κάποιο πρόβλημα υγείας και οι επικίνδυνοι/βλάκες επειδή η υπηρεσία φοβάται να τους πάει κάπου μην την εκθέσουν ανεπανόρθωτα.

Μιας και έχεις σχέδιο να κάνεις μεταπτυχιακό θα σε βολέψει απίστευτα να έχεις σταθερό ωράριο και όχι το κυλιόμενο των νοσηλευτών.
Άμα σε ενδιαφέρει η ψυχική υγειά σε χώρο νοσοκομείου θα σου πρότεινα να το παλέψεις για ψυχολόγος (ΣΣΑΣ Ψυχολογικό) και να κάνεις μεταπτυχιακό στην κλινική ψυχολογία. Μπορείς (πιο δύσκολο) να πας ιατρική και μετά για ψυχίατρος αλλά παίζει την χρονιά που θα είστε για ειδικότητες να μην βγάλουν θέση ψυχιατρική.(στις ένοπλες δυνάμεις βγαίνουν κάθε χρονιά θέσεις ανάλογα με τις υπηρεσιακές ανάγκες)
Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

Nosotromos έγραψε:@Ελένη:
1) Άπαξ και μπεις στην ΣΑΝ δεν θα δυσκολευτείς στα μαθήματα επειδή είσαι από θεωρητική κατεύθυνση. Μπορεί σε 1-2 αλλά όχι σε τραγικό επίπεδο. Μην ανησυχείς για αυτό.

2) Οι "αγγαρείες" (κακώς λέγονται έτσι) μπορεί να σου κάτσουν ανάλογα με το σώμα (στρατό, ναυτικό, αεροπορία) και το τμήμα/επιστασία (κλινική, χειρουργεία, επείγοντα κτλ) στην καλύτερη σε εβδομαδιαία βάση και στην χειρότερη σε κάθε βάρδια. Ο μέσος όρος δυστυχώς πλησιάζει προς το χειρότερο. Όταν ωριμάσουμε σαν κοινωνία θα εξηγήσω για πιο λόγο δεν πρέπει να τις κάνεις.

3) Το ότι θα έχεις μεταπτυχιακό ή (και) ειδικότητα στο τομέα της ψυχικής υγείας δεν σημαίνει ότι θα αξιοποιηθείς αναλόγως. Οι ψυχιατρικές κλινικές, τμήματα κτλ. Των ενόπλων δυνάμεων θεωρούνται σχετικά καλές τοποθετήσεις οπότε εκεί πάνε τα βύσματα, οι έχοντες κάποιο πρόβλημα υγείας και οι επικίνδυνοι/βλάκες επειδή η υπηρεσία φοβάται να τους πάει κάπου μην την εκθέσουν ανεπανόρθωτα.

Μιας και έχεις σχέδιο να κάνεις μεταπτυχιακό θα σε βολέψει απίστευτα να έχεις σταθερό ωράριο και όχι το κυλιόμενο των νοσηλευτών.
Άμα σε ενδιαφέρει η ψυχική υγειά σε χώρο νοσοκομείου θα σου πρότεινα να το παλέψεις για ψυχολόγος (ΣΣΑΣ Ψυχολογικό) και να κάνεις μεταπτυχιακό στην κλινική ψυχολογία. Μπορείς (πιο δύσκολο) να πας ιατρική και μετά για ψυχίατρος αλλά παίζει την χρονιά που θα είστε για ειδικότητες να μην βγάλουν θέση ψυχιατρική.(στις ένοπλες δυνάμεις βγαίνουν κάθε χρονιά θέσεις ανάλογα με τις υπηρεσιακές ανάγκες)

Καλημέρα! Αυτό που με αναχαιτίζει από τη ΣΣΑΣ ψυχολόγων είναι το γεγονός ότι η σχολή βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη. Τα μόρια απ'ό, τι φαίνεται ως τώρα (με βάση αντικειμενικά κριτήρια, όπως διαγωνίσματα, λόγια καθηγητών, κτλ) τα πιάνω, αλλά όπως προείπα είμαι απαισίοδοξη και αυστηρή με τον εαυτό μου. Όσο για την Ιατρική, είναι αδύνατον αφού ''μεταπηδώντας''στο 3ο πεδίο χάνω 1400 μόρια. Επομένως δε γίνεται να βγάλω στο 3ο πεδίο πάνω από 18600.
Εσύ είσαι απόφοιτος; Αν είναι έτσι όπως τα λες μου φαίνεται πολύ άσχημο το ''σκηνικό''. Γενικά είχα την εντύπωση πως πρόκειται για μία πάρα πολύ καλή σχολή, με προοπτικές, με ενδιαφέρον και άλλα πολλά προνόμια. Αν είσαι απόφοιτος και τα γνωρίζεις από πρώτο χ'ερι, οφείλω να πω ότι απογοητεύτηκα από αυτά που διάβασα, μια και είναι μια εκ διαμέτρου αντίθετη εντύπωση για τη Σ. Α. ΝΣ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες, να'σαι καλά!Εικόνα
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από roverr24 »

Κατ αρχην η θεσσαλονικη ειναι 100 φορες πιο ομορφη απο την Αθηνα και αυτο το λεει ενας Αθηναιος, δευτερον με την κριση εστω και τα 870 ευρω του ανθυπολοχαγου της ΣΣΑΝ ειναι μια χαρα λεφτα, οι συνθηκες εργασιας ειδικα στην αεροπορια κ το ναυτικο ειναι παρα πολυ καλες, μπορεις να κανεις μαστερ διδακτορικα οτι θελεις και να εχεις μια αξιοπρεπη ζωη
Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

roverr24 έγραψε:Κατ αρχην η θεσσαλονικη ειναι 100 φορες πιο ομορφη απο την Αθηνα και αυτο το λεει ενας Αθηναιος, δευτερον με την κριση εστω και τα 870 ευρω του ανθυπολοχαγου της ΣΣΑΝ ειναι μια χαρα λεφτα, οι συνθηκες εργασιας ειδικα στην αεροπορια κ το ναυτικο ειναι παρα πολυ καλες, μπορεις να κανεις μαστερ διδακτορικα οτι θελεις και να εχεις μια αξιοπρεπη ζωη

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Δεν αντιλέγω πως η Θεσσαλονίκη είναι όμορφη πόλη. Απλά είναι μακριά από τον τόπο διαμονής μου. Επίσης, δεν έθιξα οικονομικό ζήτημα εγώ, ούτε και εξέφρασα άποψη σχετικά με το αν αμοίβονται δικαίως έτσι ή όχι. Κάποια ερωτήματα έθεσα, τα οποία δεν είναι αυτά.
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από roverr24 »

Δεν ξερω μερικοι πως το σκεφτονται και σιγουρα φταιει η κακη ενημερωση και ο κακος επαγγελματικος προσανατολισμος. Ο αξιωματικος ειναι πρωτα ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ με την ευρυτερη εννοια της λεξης και μετα ολα τα αλλα. Φυσικα ενας αποφοιτος ΣΣΑΝ ειναι επιστημονας αφου διαθετει το πτυχιο της νοσηλευτικης σχολης του παν. Αθηνων. Απο κει και περα η νοσηλευτικη ειναι ενα λειτουργημα και στην συγκεκριμενη περιπτωση προσαρμοσμενο στις αναγκες των Ε. Δ. Στον στρατο θα δεις πολλα πραγματα που θα σε χαλασουν και θα σε ξενερωσουν και θα πεις τι κανω εγω εδω μεσα. Απο την αλλη ομως εξασφαλιζεις το μελλον σου. Οι πολεις που μπορεις να πας δεν ειναι μονο αυτες που σου ειπαν αλλα μετα απο καποια χρονια θα εισαι σε νοσοκομειο. Ενας στρατιωτικος πρεπει να ειναι ετοιμος να παει παντου. Τα μαθηματα βιολογιας/χημειας γινονται στο πανεπιστημιο οποτε δεν ειναι θεμα της ιδιας της ΣΣΑΝ, η ΣΣΑΝ απλα περιμενει την κατασταση σπουδων και την βαθμολογια απ το πανεπιστημιο. Και αν δεν παρεις αιμα, αν δεν καθαρισεις κανενα παππου θα εισαι παντα της θεωριας, αρα δεν θα μαθεις ποτε. Θα σου πω κατι ισως σχετικο ισως ασχετο, εχω τελειωσει ΣΝΔ μηχανικος, μαστερ και τωρα κανω διδακτορικο στον αυτοματο ελεγχο, παρ ολα αυτα οσες φορες επιασα κατσαβιδια και κλειδια στο καραβι και γεμισα λαδια, εμαθα πραγματα ανεκτιμητα που διυλιζουν την κριτικη μου σκεψη και επιβεβαιωνουν την θεωρια και φυσικα με κανουν καλυτερο μηχανικο. Οι αρχαιοι ελεγαν ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ
Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

roverr24 έγραψε:Δεν ξερω μερικοι πως το σκεφτονται και σιγουρα φταιει η κακη ενημερωση και ο κακος επαγγελματικος προσανατολισμος. Ο αξιωματικος ειναι πρωτα ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ με την ευρυτερη εννοια της λεξης και μετα ολα τα αλλα. Φυσικα ενας αποφοιτος ΣΣΑΝ ειναι επιστημονας αφου διαθετει το πτυχιο της νοσηλευτικης σχολης του παν. Αθηνων. Απο κει και περα η νοσηλευτικη ειναι ενα λειτουργημα και στην συγκεκριμενη περιπτωση προσαρμοσμενο στις αναγκες των Ε. Δ. Στον στρατο θα δεις πολλα πραγματα που θα σε χαλασουν και θα σε ξενερωσουν και θα πεις τι κανω εγω εδω μεσα. Απο την αλλη ομως εξασφαλιζεις το μελλον σου. Οι πολεις που μπορεις να πας δεν ειναι μονο αυτες που σου ειπαν αλλα μετα απο καποια χρονια θα εισαι σε νοσοκομειο. Ενας στρατιωτικος πρεπει να ειναι ετοιμος να παει παντου. Τα μαθηματα βιολογιας/χημειας γινονται στο πανεπιστημιο οποτε δεν ειναι θεμα της ιδιας της ΣΣΑΝ, η ΣΣΑΝ απλα περιμενει την κατασταση σπουδων και την βαθμολογια απ το πανεπιστημιο. Και αν δεν παρεις αιμα, αν δεν καθαρισεις κανενα παππου θα εισαι παντα της θεωριας, αρα δεν θα μαθεις ποτε. Θα σου πω κατι ισως σχετικο ισως ασχετο, εχω τελειωσει ΣΝΔ μηχανικος, μαστερ και τωρα κανω διδακτορικο στον αυτοματο ελεγχο, παρ ολα αυτα οσες φορες επιασα κατσαβιδια και κλειδια στο καραβι και γεμισα λαδια, εμαθα πραγματα ανεκτιμητα που διυλιζουν την κριτικη μου σκεψη και επιβεβαιωνουν την θεωρια και φυσικα με κανουν καλυτερο μηχανικο. Οι αρχαιοι ελεγαν ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ

Συμφωνώ με την αρχαιοελληνική ρήση, αλλά οι δυο αυτες περιπτώσεις είναι διαφορετικές μεταξύ τους, μια και εγώ θέλω να εμφυσήσω στην επιστήμη και όχι σε αυτές τις δραστηριότητες. Επίσης, δε θέλω να σπαταλήσω τα μόριά μου για μια εργασία που εν τέλει δε θα μου αρέσε. Αν δεν αγαπάς τη δουλειά σου, είσαι καταδικασμένος στη στασιμότητα και τη δυστυχία κατ'εμέ.
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από roverr24 »

Ετσι, γι αυτο μπηκες εδω για να ενημερωθεις, το οτι ψαχνεις σε καθιστα ανθρωπο ενεργο και οχι απλα μια υποψηφιο, εισαι σωστη
Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

roverr24 έγραψε:Ετσι, γι αυτο μπηκες εδω για να ενημερωθεις, το οτι ψαχνεις σε καθιστα ανθρωπο ενεργο και οχι απλα μια υποψηφιο, εισαι σωστη

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. Προσπαθώ κι εγώ να βρω κάποιον να μου πει πέντε σαφή και σωστά πράγματα. Απλώς κανείς μέχρι τώρα, εκτός από εσάς, δε μου έχει φανερώσει αν είναι απόφοιτος της σχολής και δεν ξέρω τι να λάβω υπ'όψην μου. Αναντίρρητα, όμως, εκτιμώ και σέβομαι τα λεγόμενα και την καλή διάθεση όλων να με βοηθήσουν.
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Avatar »

Κοίτα Ελένη είσαι σε ένα φορουμ αυτό πάει να πει ότι θα δεχθείς πολλές και διάφορες πληροφορίες και απόψεις σε διάφορα θέματα. Το κακό με κάθε φορουμ είναι ότι δεν ξέρεις ποιος γράφει, και κάποιος να σου πει ότι έχει περάσει από εκεί πρέπει να κρατήσεις το ενδεχόμενο να λέει μπαρούφες.
Πολλά μέλη στο φορουμ (κυρίως μεγαλόβαθμα) είναι στρατιωτικοί ή σε κάποιο σώμα ασφαλείας ή στο εμπορικό ναυτικό και γνωρίζουν πράγματα (τουλάχιστον έτσι λένε και έχει δοθεί μια τέτοια εντύπωση, δεν βρίσκω λόγο κάποιος να πει ψέματα)

Γενικά ότι μαθαίνεις πρέπει να κρατάς επιφυλάξεις και ειδικά μέσα από το ιντερνετ. Όσο για τη σχολή δεν ξέρω να σε βοηθήσω, το μόνο που μπορώ να σου πω εγώ αν πιστεύεις ότι σου αρέσει πήγαινε και θεωρώ πως θα αναγνωρίζεσαι παντού ως νοσηλεύτρια
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες