Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nikos_1988
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2010 8:02 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nikos_1988 »

Γεια σε ολους παιδες... Μελατησα σχεδων ολα τα τοπικ του φορουμ αλλα συνεχιζω να εχω πολλες αποριες... Το Απριλιο πηγα εκοψα την αναβολη μου και εγω γιατι τωρα τον ιουνιο τελειωσα με τις σπουδες μου δηλωνοντας στρατο ξηρας και απο γνωσεις και τετοια εβαλα το απολυτηριο λυκειου (αφου αυτο εχω μονο κιολας) ... Ε τελοσπαντον κοβοντας την ειχα την εντυπωση οτι βαση αυτων των στοιχειων θα μου ερχοταν τωρα τον αυγουστο χαρτι για καποιο σωμα πεζικου... Αλλα μπηκα στο αρμυ. Γρ και ειδα οτι με πηρανε ειδικες δυναμεις στο ΚΕΕΔ 17 αυγουστου... (μεγαλο πευκο κατα πασα πιθανοτητα αν δεν κανω λαθος) ... Εγω δεν ηθελα κατι τετοιο ομως με τιποτα... Τωρα τι μπορω να κανω ακριβως... Γινεται να αλλαξει αυτο με καποιο τροπο η θα πρεπει να παρεβρεθω εκει κανονικα και να δηλωσω απο εκει οτι δεν επιθυμω να συνεχισω... (και να κατσω αναγκαστηκα καποιο διαστημα μεχρι πρωτου την ορκομοσια) Οποιος μπορεσει να βοηθησει θα του ημουνα υποχρεος... Ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Nikos_1988 έγραψε:Γεια σε ολους παιδες... Μελατησα σχεδων ολα τα τοπικ του φορουμ αλλα συνεχιζω να εχω πολλες αποριες... Το Απριλιο πηγα εκοψα την αναβολη μου και εγω γιατι τωρα τον ιουνιο τελειωσα με τις σπουδες μου δηλωνοντας στρατο ξηρας και απο γνωσεις και τετοια εβαλα το απολυτηριο λυκειου (αφου αυτο εχω μονο κιολας) ... Ε τελοσπαντον κοβοντας την ειχα την εντυπωση οτι βαση αυτων των στοιχειων θα μου ερχοταν τωρα τον αυγουστο χαρτι για καποιο σωμα πεζικου... Αλλα μπηκα στο αρμυ. Γρ και ειδα οτι με πηρανε ειδικες δυναμεις στο ΚΕΕΔ 17 αυγουστου... (μεγαλο πευκο κατα πασα πιθανοτητα αν δεν κανω λαθος) ... Εγω δεν ηθελα κατι τετοιο ομως με τιποτα... Τωρα τι μπορω να κανω ακριβως... Γινεται να αλλαξει αυτο με καποιο τροπο η θα πρεπει να παρεβρεθω εκει κανονικα και να δηλωσω απο εκει οτι δεν επιθυμω να συνεχισω... (και να κατσω αναγκαστηκα καποιο διαστημα μεχρι πρωτου την ορκομοσια) Οποιος μπορεσει να βοηθησει θα του ημουνα υποχρεος... Ευχαριστω


Θα παρουσιαστείς στο μεγάλο πεύκο και θα κάνεις αυτό που έγραψες.
Nikos_1988
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2010 8:02 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nikos_1988 »

EΤσι παει δηλαδη ε... Εε ενταχει δεν χαθηκε και ο κοσμος αν ειναι για λιγες μερες... Απλα ποσες μερες ειναι περριπου; Και επειτα τι γινεται ακριβος. Σε στελνουν σε καποια μοναδα πεζικου τυχαια εφοσον δεν επιθυμεις να συνεχισεις Ε. Δ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Nikos_1988 έγραψε:EΤσι παει δηλαδη ε... Εε ενταχει δεν χαθηκε και ο κοσμος αν ειναι για λιγες μερες... Απλα ποσες μερες ειναι περριπου; Και επειτα τι γινεται ακριβος. Σε στελνουν σε καποια μοναδα πεζικου τυχαια εφοσον δεν επιθυμεις να συνεχισεις Ε. Δ...


η ορκομωσία γίνεται 8-10 μέρες μετά την κατάταξη οπότε υπολόγισε. Και σε στέλνουνε όπου κάτσει ναι
Nikos_1988
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 12, 2010 8:02 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nikos_1988 »

Ναι σαι καλα φιλος... Ευχαριστω πολυ...
Nick_Thiteia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 16, 2010 4:06 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick_Thiteia »

Γεια σε ολους παιδια... Μου συνεβει και εμενα αυτο που συνεβει σε πολλους απο οτι διαβασα στο συγκεκριμενο τοπικ... Μου ειπαν πριν τρεις μερες καποιοι φιλοι μου προσφατα οτι μπορω να μαθω που θα καταταγω (μεσω του army.gr μιας καινουργιας ιστιοσελιδας που σου δινει αυτην την δυνατοτητα) και σκεφτηκα ωραια θα μαθω ενα μηνα ποιο νωρις που θα με πανε... Να ομως που ειδα οτι θα με πανε ειδικες δυναμεις χωρις να το εχω δηλωσει... Πηγα τελοσπαντον δυσαρεστημενος στην στρατολογια να ρωτησω πως εγινε και αν γινεται να αλλαξει και μου ειπαν οχι θα πας κανονικα... Τωρα τι θα κανω ακριβως εφοσον δεν αλλαζει και δεν θελω γενικοτερα Ε. Δ.. Θα Παω εκει κανονικα... Εκει τι γινεται...1. Μας ρωτανε απο την αρχη ποιος θελει να μεινει και ποιος οχι... ;
2. Καθομαστε κανονικα μεχρι την ορκομοσια και μετα μας ρωτανε;
3.H ας πουμε πρεπει να μην μπορεις να ανταποκριθεις σε καποιες ασκησεις για να σε κοψουν και να σε στειλουν στο πεζικο;
Οποιος ξερει αν μπορει ας μου δωσει καποιες απαντησεις γιατι δεν ξερω τι γινεται και ειμαι γενικα πολυ ανχωμενος με την ολη κατασταση... !
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Ναι σας ρωτάνε
2. Θα ορκιστείς κανονικά θα πάρεις άδεια ορκομωσίας θα γυρίσεις στο κεεδ και θα φύγεις μέτα από 2-3 μέρες
3. Τις πρωτες μερες δεν υπάρχουνε ασκήσεις
Nick_Thiteia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 16, 2010 4:06 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick_Thiteia »

Με το που μπουμε γινεται το ξεκαθαρισμα ομως αμεσως η στην πορεια (πχ μετα απο 5,6μερες) ... ;Kαι εφοσον ειναι υποχρεωτικες αυτες τις μερες να κατσουμε και ατομα που δεν θελαμε και μας πηρανε κατα τυχη... Τι θα κανουμε ακριβως ολες αυτες τις μερες απο θεμα εκπαιδευσης.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το ξεκαθάρισμα γίνεται την μέρα που θα φύγετε. Δεν θα το μάθετε νωρίτερα. Μέχρι την ορκομωσία θα κάνετε πολλές πρόβες για την ορκομωσία και πολλές παρελάσεις επίσης θα μάθετε να παρουσιάζεστε να βαράτε προσοχή και να χαιρετάτε
Nick_Thiteia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 16, 2010 4:06 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick_Thiteia »

Αα δηλαδη μετα την ορκομοσια θα μας ρωτησουν ποιος θελει να παραμεινει και ποιος οχι ετσι δεν ειναι ;
μεχρι τοτε δεν σε ρωτανε αν θα παραμεινεις ι οχι απο πριν ; Αλλα και να μην σε ρωτησουν απο οτι καταλαβα δεν κανεις κατι δυσκολο τις πρωτες μερες και κατι διαφορετικο απο οτι κανουν ολες οι μοναδες ανεχαρτητος (πχ. Πεζικο, ΤΘ) σωστα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Nick_Thiteia έγραψε:Αα δηλαδη μετα την ορκομοσια θα μας ρωτησουν ποιος θελει να παραμεινει και ποιος οχι ετσι δεν ειναι ;
μεχρι τοτε δεν σε ρωτανε αν θα παραμεινεις ι οχι απο πριν ; Αλλα και να μην σε ρωτησουν απο οτι καταλαβα δεν κανεις κατι δυσκολο τις πρωτες μερες και κατι διαφορετικο απο οτι κανουν ολες οι μοναδες ανεχαρτητος (πχ. Πεζικο, ΤΘ) σωστα;


Θα σας ρωτήσουνε πριν την ορκομωσία αλλά θα φύγετε μετά. Το δύσκολο που λες είναι σχετικό απλά σε άλλα κέντρα ίσως είναι ποιο χαλαρά και να έχουνε ποιο πολύ ελεύθερο χρόνο και λίγότερο τρέξιμο. Στις ειδικές δυνάμεις και ειδικά τις πρώτες μέρες όλα γίνονται σε γρήγορο ρυθμό
Nick_Thiteia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 16, 2010 4:06 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick_Thiteia »

Ναι το φανταζομαι οτι θα ειναι ποιο ζορικα και απο θεμα πιεσης σιγουρα... Απλα ο ξαδερφος μου που ειχε υπηρετησει το 2000 μου ειπε οτι τους τρεχανε απο την πρωτη μερα με το που μπηκανε μεσα και τους βαζαν να κανουν τον γυρο του στρατοπεδου ανεξαρτητος το ποιος μπορουσε και ποιος οχι... (περα απο τις παρελασεις το να μαθεις να παρουσιαζεσαι και τα σκετικα) τοτε ητανε και 18μηνο βεβαια... Τωρα ελπιζω να μην γινονται τετοια απο τις πρωτες μερες και χωρις να γινει ι διαλογη αυτων που θα παραμεινουν.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όπως το είπες τότε ήτανε 18μηνο και ήτανε πριν 10 χρόνια. Πλέον τα πράγματα είναι ποιο χαλαρά
Nick_Thiteia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 16, 2010 4:06 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick_Thiteia »

Και κατι τελευταιο αδερφε και συγνωμη αν σε κουρασα... Μετα την ορκομοσια εκει που θα με στειλουνε... Πεζικο η ΤΘ (αναλογα με το που θα αποφασησουν) δεν αναπληρωνεις τον χρονονικο διαστημα του ενος μηνα (οσο υπολοιπο μενει εννοω) σε κεντρο εκπαιδευσης νεοσσυλεκτων ετσι δεν ειναι ; ... Αρα πας σε καποιο κεντρο πεζικου η ΤΘ κανεις δυο βδομαδες για να συμπληρωσης την απαιτουμενη παραμονη σου στα κεντρα νεοσσυλεκτων και μετα πας για βασικη εκπαιδευση στην κυριως μοναδα... Ετσι παει άν καταλαβα καλα ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης