Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια...

Λοιπον ειμαι 18 χρονων...

Σημερα που πηγα σχολειο ηρθε ενα χαρτι απο την στρατολογια και ελεγε οτι τα παιδια που ειναι γεννημενα του 92 να πανε στα κεπ και να δηλωσουν δεν ξερω τι, δεν διαβασα τιποτα...

μπορειτε να μου εξιγησετε τι ειναι περιοδευων και ποτε θα με παρουν φανταρο...

ευχαριστω!
Nirvana84
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:10 pm
Τοποθεσία: Παγκοσμια
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Nirvana84 »

Γεια σου &Σενα...

Με τα καινουργια κολπα απο οτι ξερω πας στο ΚΕΠ μαζι με το χαρτι &Σου δινουν να συμπληρωσεις μια φορμα με τα στοιχεια σου &Ποιο Σωμα να δηλωσεις... Δεν ειναι τιποτα 10 λεπτα υποθεση ειναι &Ειναι καθαρα γραφειοκρατικο... Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα &Καποιον εκει που σιγουρα θα ξερει... Για το ποτε θα πας φανταρος μην ανησυχεις... Θα το μαθεις Εικόνα
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα, σχετικά με το δελτίο απογραφής, την συμπλήρωση του όνομα, επώνυμο κτλ την κάνω στα κουτάκια που υπάρχουν στα δέξια;Πως μπορώ να βρω τον στρατιωτικό αρίθμο που ζητήται;

Σε κάποια ερωτήματα όπως: Εχώ λόγους να υπηρετήσω μειωμένη θητεία, το αφήνω κενό;

Παρακαλώ πολύ εάν υπάρχει κάποιο σχετικό έγραφο με οδηγίες να μου το στείλετε.

Στο θέμα αναβολής σπουδάζω στην Αθήνα και η σχόλη μου συνεργάζετε με πανεπιστίμιο της Αγγλίας, θα πρεπεί να μεταφράσω την πιστοποίηση, λόγο χριστουγέννων λοίπο από την Αθήνα και θα επιστρέψω 7 του μήνος στην σχολή μου που ανοίγη, το χαρτί όμως που έλαβα για την κατάταξη στρατευσίμων μου λεεί το αργότερο 11 Ιανουαρίου 2010 να τα έχω συμπληρώσει, να εχω και τα μεταφρασμένα χαρτιά για την αναβολή και να τα στείλω, δυστηχώς δεν με φτάνει ο χρόνος τι μπορώ να κανώ;

Ευχαριστώ πολύ

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Rafale »

Κώστας έγραψε:Καλησπέρα, σχετικά με το δελτίο απογραφής, την συμπλήρωση του όνομα, επώνυμο κτλ την κάνω στα κουτάκια που υπάρχουν στα δέξια; Πως μπορώ να βρω τον στρατιωτικό αρίθμο που ζητήται;

Σε κάποια ερωτήματα όπως: Εχώ λόγους να υπηρετήσω μειωμένη θητεία, το αφήνω κενό;

Παρακαλώ πολύ εάν υπάρχει κάποιο σχετικό έγραφο με οδηγίες να μου το στείλετε.

Στο θέμα αναβολής σπουδάζω στην Αθήνα και η σχόλη μου συνεργάζετε με πανεπιστίμιο της Αγγλίας, θα πρεπεί να μεταφράσω την πιστοποίηση, λόγο χριστουγέννων λοίπο από την Αθήνα και θα επιστρέψω 7 του μήνος στην σχολή μου που ανοίγη, το χαρτί όμως που έλαβα για την κατάταξη στρατευσίμων μου λεεί το αργότερο 11 Ιανουαρίου 2010 να τα έχω συμπληρώσει, να εχω και τα μεταφρασμένα χαρτιά για την αναβολή και να τα στείλω, δυστηχώς δεν με φτάνει ο χρόνος τι μπορώ να κανώ;

Ευχαριστώ πολύ

Εδω θα λυθουν οι αποριες σου /thiteia/apografi.asp
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Το λινκ που μου στειλατε δεν λυθηκαν οι αποριες μου για την αναβολη και τον χρονο που μου δεινετε για την αποστολη του πιστοποιητικου καθως θα πρεπει να το μεταφρασω και δεν ειμαι αυτην την στιγμη στο μερος που σπουδαζω
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Επίσης στα κενά αστυνομική αρχή, κλάδος Ε. Δ τι βάζω;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Rafale »

Από 2 Ιανουαρίου 2010 έως 28 Φεβρουαρίου 2010 υποχρεούνται να καταθέσουν Δελτίο Απογραφής όλοι οι άρρενες, που έχουν γεννηθεί το έτος 1992 (Στρατολογική Κλάση 2013).


Η κατάθεση των Δελτίων Απογραφής μπορεί να γίνει στο πιο κοντινό του τόπου διαμονής Στρατολογικό Γραφείο,καθώς και στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ) .

www.stratologia.gr



Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδιά στις 29/12/09 εκλεισα τα 17, ποτε πρεπει να περασω απο επιλογή και που πρέπει να παω;
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Μένω στο νομό ηρακλείου αλλα τα χαρτιά μου τα έχω στο νομό ρεθύμνης...
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Πως γινετε να μαθο αν περασα περιοδευων η οχι επειδη δεν θυμαμε;
stef stef
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 5:02 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από stef stef »

Εγώ πήγα χθες στο ΚΕΠ και με ρώτησαν αν θέλω να περάσω στρατό ξηράς, αεροπορία ή πολεμικό ναυτικό... Στον στρατό ξηράς μου ανέφεραν 2-3 επιλογες, ενώ στο πολεμικό ναυτικό μου είπαν ΟΥΚ... Κι εγώ απάντησα ΟΥΚ. Παραπάνω όμως διάβασα ότι δεν γίνεται να πας ΟΥΚ κλπ... Τελικά τι ισχύει. Πώς πας ΟΥΚ. Επίσης διάβασα κάπου ότι π. Χ. Για να μπεις ειδικές δύναμεις του λιμενικού βοηθάει /πρέπει να έχεις πάει ΟΥΚ... Τελικά γίνεται να μπεις ΟΥΚ για να κάνεις την στρατιωτική σου θητεία. Ευχαριστω εκ των προτέρων!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες