ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
klis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 21, 2008 2:06 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από klis »

Ρε παιδες γιατι θελετε να γινετε δοκιμοι; Για να σας φοναζουν γκαβοδοκιμια;ΕικόναΕικόνα

DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DM90 »

klis έγραψε:ρε παιδες γιατι θελετε να γινετε δοκιμοι; Για να σας φοναζουν γκαβοδοκιμια;ΕικόναΕικόνα



Τώρα εσύ δηλαδή με όλα αυτά τα ποστ που κάνεις και λες όλο τέτοια πράγματα τη ακρίβως προσπαθείς να αποδείξης; Μήπως στην τελική δεν πήγες καν ΕΔ που λες ότι πήγες.
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vasilis »

Παιδες θελω τη γνωμη σας λεω να παω να δηλωσω να μπω εθελοντικα τωρα με τη σειρα του Νοεμβρη! Εχω σιγουρεψει το που θα παω (ειδικες δυναμεις) αλλα λεω να δηλωσω και για ΔΕΑ ειδικων δυναμεων! Θελω τη γνωμη καποιων που εχουν παει σαν ΔΕΑ ή και οχι να μου πειτε αν ειναι καλη περιοδος (ελεγα να παω να με τη σειρα του Φλεβαρη αλλα αυτα που ειχα κανονισει πηγαν αλλιως) και επισης μια γνωμη σχετικα με τους ΔΕΑ εχω διαβασει τα σχετικα και απο την αρχη τη συζητηση στο forum αλλα μια εμπειρια ειναι αλλιως! Ελπιζω να μην κουρασα οποιος μπορει να με ενημερωσει θα το εκτιμουσα! Ευχαριστω (εκ των πρωτερων) :P
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vasilis »

Αααα ξεχασα και να ρωτησω τα αθληματα που αναφεροντε στο site για τους δοκιμους ισχυουν ακομη; Εννοω δεν εχει αλλαξει κατι ετσι;
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vasilis »

Ρε παιδια εμενα γιατι δεν μου απανταει κανεις στα παραπανω! Μπαινω το νεομβρη και ειναι καπως επειγον για να ξερω τι να κανω! Παρακαλω ας μου απαντησει οποιος ξερει στα παραπανω!
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 27, 2008 7:27 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Φίλε Βασίλη δεν έχω πάει ΔΕΑ αλλά απλός καταδρομέας. Όποτε και αν μπεις το ίδιο είναι. Θα φας ένα καλοκαίρι και ένα χειμώνα εκτός και αν κάνεις 9 μηνο. Αν πας ΔΕΑ κάνεις 17 μήνες. Αν σου αρέσει να πας αλλά να ξέρεις ότι σαν ΥΕΑ(υποψήφιος δόκιμος) στην Κρήτη μπορεί να μην επιλεγείς για ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων καθότι παίζουν πολλά εκεί πέρα (βύσματα κλπ). Πχ μπορεί να παρουσιαστείς Πεύκο να πας ΥΕΑ και να καταλήξεις ΔΕΑ εφοδιασμού μεταφορών. Το έχω δει και αυτό. Δεν ξέρω τι παίζει. Ισως κάποιος παλιός ΔΕΑ να σε κατατόπιζε καλύτερα από μένα.
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzikass »

Για δεα ειδικων δυναμεων εχει ζητησει για ξαχνουν ατομα το ρωταω αυτο γιατι θελω παρα πολυ να παω δεα ει. Δυ. Ειναι καλυτερα να ξαχνω για βυσμα;

υ. Γ. Ειναι κανενας στο φορυμ δεα ειδικων δυναμεων; Θελω Περισσοτερες πληροφοριες απο καποιον που γνωρισει.

tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzikass »

καμια απαντηση;
gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gioalex »

ΔΕΑ ΕΔ πάντα παίρνουν, σε κάθε σειρά. Αυτό που πρέπει κατ' αρχήν είναι να παρουσιαστείς σε κέντρο ειδ. δυν. όπως Μ. Πεύκο ή δεν ξέρω όπου αλλού μπαίνουν τώρα. Μετά όσοι έχουν ένδειξη ΥΕΑ περνάνε τα τεστ που προβλέπονται, αθλητικά και μη και, όσοι επιλεγούν για ΥΕΑ φεύγουν για ΣΕΑΠ.

Στην δική μου σειρά πριν φύγουμε από το κέντρο μας είχαν ενημερώσει ποιοί θα παραμείνουν ΥΕΑ ΕΔ και ποιοί "χάνουν ειδικότητα", δλδ ποιοί θα φύγουν για ΥΕΑ ΠΖ. Εκεί σαφώς και παίζει βύσμα. Για ό, τι άλλο, κάνε ερώτηση ή στείλε π. μ.

tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzikass »

gioalex το σεαπ ειναι στην ρεντινα ετσι; Η ρεντινα δεν ειναι κεντρο λοκ; Εγω που ειμαι απο χαλ/δικη με πανε οπου εχει πιο κοντα κεντρο λοκ; Γιατι ξερω οσοι δηλωσαν απο την περιοχη μου ολοι εκει παρουσιαστηκαν
gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gioalex »

Η ΣΕΑΠ είναι στο Ηράκλειο Κρήτης. Στην Ρεντίνα λειτουργούσε κέντρο νεοσυλλέκτων τότε που παρουσιάστηκα εγώ. Για τώρα δεν ξέρω. Επίσης εκεί περνάς κάποιο/α σχολείο/α ειδικών δυνάμεων, μετά την ΣΕΑΠ. Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει το αν παρουσιάζεσαι στο κοντινότερο κέντρο σε σχέση με τον τόπο κατοικίας/καταγωγής σου
Anonymous

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

poso eykolo einai na pas ws dokimos stis eidikes dynameis; exw akoysei apo atoma oti den leei ka8oloy na pas dokimos stis ed...isxyei kati tetoio;

gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gioalex »

Εγώ πάλι που πήγα σου λέω ότι είναι γαμάτα να πας και κωλολέει. Καλύτερη εκπαίδευση, λιγότερες υπηρεσίες, καλύτερη αντιμετώπιση από τα μόνιμα στελέχη σε σχέση με τους απλούς στρατιώτες. Είναι βέβαια και που θα πέσεις...
stergios
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 12:03 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από stergios »

Εμάς μας είχαν ενημερώσει για το ποιοί θα πάνε ΥΕΑ πεζικού κ ποιοί Ειδ. Δυν. λίγο πριν φύγουμε από το κέντρο για την ΣΕΑΠ. Στους Ειδ. Δυν. δίνουν μία παραλλαγή και ένα ζευγάρι άρβυλα επιπλέον (τα οποία λιώνεις στις ασκήσεις ούτως ή άλλως ). Βέβαια υπήρξε και το ενδεχόμενο κάποιος με πολύ γερό βύσμα να πήρε αλλαγή την τελευταία στιγμή απο πεζικό για ειδ δυν, αλλά αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βάλε ότι γνωστούς έχεις να πας ειδ. δυν. Αν παρουσιαστεις σε κέντρο πεζικού δεν μπορείς επ' ουδενί να γίνεις ΔΕΑ Ε. Δ. Ελπίζω να σε κατατόπισα.

Μια ερωτησουλα... μαλλον διευκρινηση θα ηθελα απο τον gioalex. Το παραπανω ποστ ειναι δικο σου απο το θεμα "ΔΕΑ- ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ". Επανω λες πως σας διαλεξαν μεσα στο κεντρο νεοσυλλεκτων για ειδ. δυναμεις και μετα στη ΣΕΑΠ δεν υπάρχει περιπτωση να αλλαξεις σε ειδ. δυναμεις!!
Στο παραπανω σου ποστ λες πως
β) από κέντρο νεοσυλλέκτων δεν μπορείς να πας δεα ειδ. Δυν.

Αυτο εγινε μονο στη σειρα που ήσουν εσυ και μετα αλλαξε; , για την πρωτη περιπτωση μιλάω.
τελικα τι απο τα δυο ισχυει;
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzikass »

Αν δηλωσω υεα σε κεντρο ειδικων δυναμεων και οταν μας πουν τι οπλο-σωμα θα παμε δεν εχω επιλεγει για ειδικες δυναμεις μπορω να συνεχισω απλος καταδρομεας;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες