Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
evakar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 5:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από evakar »

Eleonora έγραψε: Τρί Αύγ 15, 2023 9:01 pm
evakar έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 10:15 pm
Vasilis777 έγραψε: Δευ Αύγ 14, 2023 10:09 pm

Τα μόρια που έχεις μαζέψει αναλογικά με την ειδικότητα που διάλεξες ειναι λίγα... Αλλά ποτέ δε ξέρεις... Υπομονή
Κι εγώ αυτό πιστεύω απλά αναλογικά με τους πίνακες των επιτυχόντων στη προηγούμενη προκήρυξη για β/νος είναι επιτυχόντες και άτομα με πολύ λιγότερα μόρια από εμένα. Θα δείξει τι να πω, υπομονή όντως
Μην αποθαρρύνεσαι! Υπάρχει και το ενδεχόμενο, κάποιος με την ίδια ειδικότητα, που σε περνάει στα μόρια, και είναι επιτυχών, να έχει δηλώσει και στους 3 Κλάδους,(αεροπορία, Π. Ν. Σ. Ξ), να επιτύχει στους δύο π. Χ. Και Σ. Ξ. Και Π. Ν. Να επιλέξει αναγκαστικά τον ένα Κλάδο οπότε ανοίγει η θέση για τον επιλαχόντα του Κλάδου που δεν επέλεξε, και αυτή τη θέση, να την πάρεις εσύ. Αυτό, συνέβη πέρυσι. Ή να κοπεί στις ΠΚΕ, οπότε θα καλυφθεί η θέση από εκείνον, που ναι μεν έχει λιγότερα μόρια, αλλά, πέρασε τις ΠΚΕ. Εννοείται, ότι κάνεις αίτηση σε όλους τους Κλάδους.
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την απάντηση σου, μακάρι όλα να πάνε καλά
Vasilis777
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Αύγ 02, 2023 3:57 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Vasilis777 »

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος/κάποια που έκανε πρόσφατα την αίτηση για ναυτικό να μας πει πόσες αιτήσεις έχουν γίνει μέχρι στιγμής;
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Τα τελευταία νούμερα της αίτησης, δείχνουν τον αριθμό, για όποιον δεν ξέρει.
Konn11

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Konn11 »

Παιδιά καλημέρα. Εγω έκανα αίτηση στις 11 όμως Αυγούστου. Οι αιτήσεις ήταν 421. Τωρα σίγουρα θα είναι λίγο παραπάνω. Κσλη συνέχεια.
evakar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 5:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από evakar »

Καλησπέρα και πάλι, μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς αν καλούνται για ΠΚΕ όλοι οι επιτυχόντες/επιλαχόντες;
Vasilis777
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τετ Αύγ 02, 2023 3:57 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Vasilis777 »

evakar έγραψε: Τετ Αύγ 16, 2023 8:32 pm Καλησπέρα και πάλι, μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς αν καλούνται για ΠΚΕ όλοι οι επιτυχόντες/επιλαχόντες;
Αφού τελειώσουν οι αιτήσεις, θα σε ενημερώσουν αν είσαι έγκυρη στα δικαιολογητικά σου ή έχεις ελλειπή. Εσύ απλά να κοιτάς την πρόοδο της αίτησης σου προς το παρών.
evakar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 5:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από evakar »

Vasilis777 έγραψε: Τρί Αύγ 15, 2023 9:49 pm Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος/κάποια που έκανε πρόσφατα την αίτηση για ναυτικό να μας πει πόσες αιτήσεις έχουν γίνει μέχρι στιγμής;
Καλησπέρα σας, έχω την ίδια ακριβώς απορία
elenouzz1997
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Αύγ 02, 2023 11:33 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από elenouzz1997 »

Καλησπέρα!
Κάποιος που έκανε πρόσφατα αίτηση να μας πει αριθμό αιτήσεων; Είναι τα τελευταία νουμερα της αίτησης
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Απορω τι σας ενδιαφερει και ρωτατε συνεχεια αυτο το πραγμα... Σημασια εχει κι αν εχουν δηλωσει ατομα στην ειδικοτητα ενδιαφεροντος σας κι αυτο δεν θα το μαθετε...
XristKan

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από XristKan »

Παιδιά αν παρατηρήσατε το τελευταίο διάστημα έχουν γινει καμία 50αρια παραιτήσεις στο ΠΝ και σε μια πρόσφατη κουβέντα που έκανα με έναν εποπ (που γνώρισα κατς την θητεία μου και έχουμε κρατήσει άριστη σχέση) που υπηρετεί 15 χρόνια μου είπε ότι πλέον τα πράγματα έχουν ζορίσει πάρα πολύ, τόσο που δεν βγαίνει και γι αυτό το τελευταίο 3μηνο έχουν φύγει πολλοί. Ο συγκεκριμένος ήταν πολλά χρόνια στην Σάμο και στην Κω και εάν έβρισκες σπίτι που θα μπορούσες να μείνεις όλη την χρόνια ή θα ήταν καμιά παράγκα ή θα ήσουν απίστευτα τυχερός. Οι περισσότεροι τους λένε ότι Απρίλιο με Οκτώβριο θα πρέπει να φύγουν για να το νοικιάζουν σε τουρίστες. Γενικά για να μην κουράσω είπαμε πολλά πράγματα και ενώ το σκεφτόμουν σοβαρά να κάνω αίτηση για εποπ, αλλα πλέον με όλα αυτά που άκουσα νομίζω ότι δεν αξίζει. Ίσως κάποιοι να έχουν στο μυαλό τους ότι είναι δημόσιο στρατός άρα θα είναι καλά, όπως και γω άλλωστε, αλλά πριν κάνετε την οποιαδήποτε κίνηση ρωτήστε κάποιον που ήδη το βιώνει από μέσα.
Υ. Γ. Με αυτό δεν θέλω να αποτρέψω ούτε να φοβίσω κάποιον απλά θέλω να σας ενημερώσω για πράγματα που ούτε εγώ τα ήξερα και ρώτησα κάποιον που τα ζει.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Οι περισσοτεροι αυτο νομιζουν. Ειδικα για πν σου λεει αα εχω ειδικοτητα στεριανη η θα βαλω βυσμα για να μην παω καραβι. Με τοσες παραιτησεις υπαρχει αναγκη στα καραβια. Οι προκυρηξεις βγηκαν για να καλυψουν αυτες τις αναγκες οπως για το πεζικο για να καλυφθει η παραμεθωριος. Κι οχι αν εισαι απο παραμεθωριο υποχρεωτικα οτι θα πας στον τοπο σου. Στις μεταθεσεις κλαψαν φετος...
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Παιδιά, ΠΝ ΕΠΟΠ σημαίνει καράβια ή νησί σε ναύσταθμο. Μην περιμένει κανείς, ότι θα είναι σπίτι του. Δεν υπάρχει κατι τέτοιο, στο ΠΝ. Αλλιώς δεν θα υπήρχαν παραιτήσεις.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα,
Έχουμε κανένα νέο με το πόσες αιτήσεις έχουν γίνει μέχρι στιγμής;
DimStau

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στο Πολεμικό Ναυτικό (2023)

Δημοσίευση από DimStau »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Αύγ 25, 2023 4:24 pm2534.

Οι αιτήσεις είναι πολύ λίγες συγκριτικά με τα προηγούμενα χρόνια. Σκεφτείτε πόσοι απ αυτούς έκαναν αίτηση και ΣΞ και ΠΑ, πόσοι απ αυτούς θα κοπούν στα αθλήματα (γιατί το 1μιλι σε 7 30 λεπτά δεν το λες και εύκολο) και πόσοι θα δεν θα πάνε καν να παρουσιαστούν μετά τις τόσες παραιτήσεις το τελευταίο 3μηνο (πάνω από 130 αξιωματικών και υπαξιωματικων). Δύσκολα τα πράγματα στο ΠΝ
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες