Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Darth_Bane »

θεοδωρος έγραψε:Εγω που δεν πηρα απο την αστυνομια και θα ειναι απο την φωτοτυπια στρατολογιας πειραζει ;


Νομίζω κανένας δε παίρνει πλέον απο την αστυνομία. Μπαίνεις στη στρατολογία και τυπώνεις το pdf

Soldierfantasy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2021 2:24 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Soldierfantasy »

Darth_Bane έγραψε:
Soldierfantasy έγραψε:Είχα κάνει αίτημα μετάταξης για Ναυτικό, το οποίο τελικά δεν έγινε δεκτό. Μπορώ να πάρω κάπου τηλέφωνο ώστε να μάθω για τον τρόπο με τον οποίο αξιολογήθηκε, αν αξιολογήθηκε κλπ;


Ενδεχομένως να σου στείλουν ένα χαρτι σπίτι με μια εξήγηση. Αλλά γενικά να ξέρεις πως τέτοια αιτήματα περνάνε με πολύ μεγάλη δυσκολία πλέον, τρελό βύσμα και πάλι αμφίβολο...

Έχουν δυσκολέψει με την παρούσα κυβέρνηση γενικά ή από τότε που καθιερώθηκε και ο στρατός ξηράς 1 χρόνο;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Soldierfantasy έγραψε:
Darth_Bane έγραψε:
Soldierfantasy έγραψε:Είχα κάνει αίτημα μετάταξης για Ναυτικό, το οποίο τελικά δεν έγινε δεκτό. Μπορώ να πάρω κάπου τηλέφωνο ώστε να μάθω για τον τρόπο με τον οποίο αξιολογήθηκε, αν αξιολογήθηκε κλπ;


Ενδεχομένως να σου στείλουν ένα χαρτι σπίτι με μια εξήγηση. Αλλά γενικά να ξέρεις πως τέτοια αιτήματα περνάνε με πολύ μεγάλη δυσκολία πλέον, τρελό βύσμα και πάλι αμφίβολο...

Έχουν δυσκολέψει με την παρούσα κυβέρνηση γενικά ή από τότε που καθιερώθηκε και ο στρατός ξηράς 1 χρόνο;


Το πρώτο. Από το καλοκαίρι του 19 και μετά. Λογικά για να κάνεις τέτοιο βήμα θα είχες όμως και γνωστό που θα σε ενημέρωνε έτσι κι αλλιώς για την εξέλιξη του θέματος...

Soldierfantasy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2021 2:24 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Soldierfantasy »

Αν υπάρχει σοβαρός λόγος να μη θες να μπεις στην ερχόμενη ΕΣΣΟ και να θες να μπεις στην αμέσως επόμενη αυτό γίνεται μόνο με ανάκληση διακοπής και διακοπή αναβολής ξανά; Ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος γιατί έχω ήδη κάνει 1 χρήση του δικαιώματος ανάκλησης διακοπής...
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Darth_Bane »

alex01 έγραψε:Καλη θητεια παιδες ! Κανενας αλλος για αλεξανδρουπολη στο στρατοπεδο βογιατζη πεζικο κανεις αλλος; Και για ακτινογραφια θωρακα τι πρεπει να κανω ; Αν δεν κανω θα εχω κανενα θεμα ;


Πας στο στρ. Νοσοκομείο με το χαρτί κατάταξης και την κάνεις. Νομίζω πως όσους δεν είχαν τους πήγαιναν αυτοί την επόμενη μέρα αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου.

Άβαταρ μέλους
alex01
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 6:34 am
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από alex01 »

Αρα μπορει και με κανουν ακτινογραφια εκει μεσα ; Αρα να μην παω τωρα να το κανω σε δημοσιο νοσοκομειο; Θενκς φιλε
Andri
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 3:23 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Andri »

Παιδιά εγώ είχα κάνει για έκτακτη κατάνυξη τώρα τον Ιούλιο και δεν εμφανίζει στοιχεία κατάταξη για την τωρινή εσσο... Σε όλους την ίδια μέρα τα εμφανίζει;
Soldierfantasy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2021 2:24 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Soldierfantasy »

Ξέρει κανείς μέχρι πόσες φορές μπορούμε να κάνουμε ανάκλησης διακοπής αναβολής ;
Άβαταρ μέλους
alex01
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 6:34 am
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από alex01 »

Παιδια εχω επιλεγει γις πεζικο ΥΕΑ τι σημαινει αυτο ξερει κανεις ;
Στέλιος

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Στέλιος »

Υποψήφιος Εφεδρος αξιοματικός. Διαβασε τι είναι ο δόκιμος στην τορινή εσσό είναι 17 μήνες
r2121
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 17, 2021 3:19 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από r2121 »

Ρε παιδια και μενα μου λεει οτι εχω επιλεγει για οπλο πυροβολικο (ΥΕΑ). Αυτο σημαινει οτι θα κανω μεγαλυτερη θητεια η μονο αν το επιλεξω θα παω για εφεδρος; Γιατι δεν ειχα δηλωσει κατι τετοιο.
Άβαταρ μέλους
dracarys
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 29, 2021 4:35 pm
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από dracarys »

Καλησπέρα. Να ρωτήσω μου ήρθε το χαρτί για παρουσίαση στην Θήβα και μετά λέει ότι έχω κατανεμηθεί σε στρατό ξηράς διαβιβάσεις στην ΕΛΔΥΚ. Επειδή είμαι τελείως άσχετος τι είναι αυτό;ΕικόναΕικόναΕικόνα
Πανος

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Πανος »

Μήπως γνωρίζει κανείς πόσες μέρες χρειάζεται να μου αποκαταστησουν το σημείωμα κατάταξης από την στρατολογια επειδή δεν είχα την ένδειξη ΥΕΑ;

Argyris
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιουν 29, 2021 10:30 am
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Argyris »

Κανεις απο μυτιληνη;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Δ ΕΣΣΟ - Ιούλιος (2021)

Δημοσίευση από Darth_Bane »

r2121 έγραψε:Ρε παιδια και μενα μου λεει οτι εχω επιλεγει για οπλο πυροβολικο (ΥΕΑ). Αυτο σημαινει οτι θα κανω μεγαλυτερη θητεια η μονο αν το επιλεξω θα παω για εφεδρος; Γιατι δεν ειχα δηλωσει κατι τετοιο.


Μόνο αν το επιλέξεις. Όλοι οι απόφοιτοι λυκείου και πάνω έχουν ένδειξη για ΥΕΑ

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης