Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
VVVVV

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από VVVVV »

Καλησπέρα, μόλις τελειωσα την σχολη μου. Η αναβολη ληγει το 2014. Λόγω οικονομικών αλλα και ακαδημαικων προβληματων δεν μπορω να πάω φανταρος. Θελω να ρωτησω τα εξης:

α) Μπορώ να την χρησιμοποιήσω την αναβολή ενω ΔΕΝ θα είμαι πλεον φοιτητης και αν ναι θα έχω καποια χρηματικη κυρωση; Ποση θα ειναι αυτη;

Υ. Γ ΘΑ ήθελα απαντηση και στα 2 σκελη της ερωτησης μου
Mike
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τρί Σεπ 14, 2010 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Mike »

Προφανως οταν κανεις 2 ερωτησεις, θες απαντηση και στις 2. Αν τελειωσες τη σχολη για την οποια πηρες αναβολη, τοτε εισαι ενταξει. Μετα την ολοκληρωση των σπουδων σου και μεχρι τη ληξη της αναβολης σου, μπορεις να κανεις ο, τι θελεις. Η στρατολογια ενδιαφερεται μονο οτι εκανες 'καλη χρηση' της αναβολης που πηρες, δηλαδη οτι τελειωσες την σχολη για την οποια ζητησες αναβολη.

Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Αν καποιος περασει σε καποια σχολη και θελει να γραφτει αλλα ταυτοχρονα να παει και στρατο, γινετε; Η δεν εχεις την δυνατοτητα?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Αν καποιος περασει σε καποια σχολη και θελει να γραφτει αλλα ταυτοχρονα να παει και στρατο, γινετε; Η δεν εχεις την δυνατοτητα;


Μιλάμε για ΤΕΙ και ΑΕΙ φυσικά γίνεται γι'αυτό υπάρχουνε και οι φοιτητικές άδειες
Hellas

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Hellas »

Γεια σας. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την αναβολή. Μέχρι πόσες αναβολές δικαιούται κάποιος; Έχω πάρει μια αναβολή τώρα για να δώσω δεύτερη φορά πανελλήνιες η οποία ισχύει μέχρι τον επόμενο Δεκέμβριο. Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν τα καταφέρω και θέλω να προσπαθήσω ξανά ; Και τέλος αν μπω σε κάποια σχολή παίρνω αναβολή για αρκετά χρόνια έτσι ώστε να τελειώσω τη σχολή; Ευχαριστώ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Hellas έγραψε:Γεια σας. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την αναβολή. Μέχρι πόσες αναβολές δικαιούται κάποιος; Έχω πάρει μια αναβολή τώρα για να δώσω δεύτερη φορά πανελλήνιες η οποία ισχύει μέχρι τον επόμενο Δεκέμβριο. Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν τα καταφέρω και θέλω να προσπαθήσω ξανά ; Και τέλος αν μπω σε κάποια σχολή παίρνω αναβολή για αρκετά χρόνια έτσι ώστε να τελειώσω τη σχολή; Ευχαριστώ.


1. Δύο αναβολές μια για σπουδές και μια για μεταπτυχιακό
2. Δεν δικαιούσαι άλλη αναβολή για πανελλήνιες
3. Παίρνεις αρκετά χρόνια
Τασος

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Τασος »

Καλησπερα παιδια ειμαι γεννημενως το 1992 τελειωσα το λυκειο και παω σε επας του οαεδ θα μπωρεσω να παρω ναβολη. Ευχαριστω

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τασος έγραψε:Καλησπερα παιδια ειμαι γεννημενως το 1992 τελειωσα το λυκειο και παω σε επας του οαεδ θα μπωρεσω να παρω ναβολη. Ευχαριστω



θα μπορέσεις
Giouli
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 22, 2010 11:36 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Giouli »

Επειδη σημερα εχουν απεργιες και με το αμαξι θα εχει πολυ κινηση να παω ρουφ αν παω στα κεπ να παρω αναβολη ειμαι ενταξει; Θα μου δωσουν καποιο χαρτι οτι ειναι οκ; Μου ειπαν μονο οτι θελουν την αιτηση απο τη σχολη. ...
ΜΑΘΗΤΗΣ

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από ΜΑΘΗΤΗΣ »

Αν καποιος δωςει πανελληνιες τον αυγουςτο μπει ςτρατο και βγουν τα αποτελεςματα των πανελληνιων και εχει περαςει ςε ςτρατιωτικη ςχολη τοτε τι γινετε; Τι μπορει να κανει?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΜΑΘΗΤΗΣ έγραψε:Αν καποιος δωςει πανελληνιες τον αυγουςτο μπει ςτρατο και βγουν τα αποτελεςματα των πανελληνιων και εχει περαςει ςε ςτρατιωτικη ςχολη τοτε τι γινετε; Τι μπορει να κανει;


παίρνεις άδεια για να κάνεις εγγραφή στην σχολή, δεν βρίσκω κάτι άλλο

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από yandr »

Σε στρατιωτική σχολή είπε.

Εάν υποθέσουμε ότι δεν μπήκες με την πρώτη, μπορείς να πάρεις αναβολή για πανελλήνιες.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από yandr »

Ε καλά, δεν θα σε κρεμάσουμε τόσο γρήγορα Εικόνα
ΜΑΘΗΤΗΣ

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από ΜΑΘΗΤΗΣ »

Οχι μιλαμε για την πρωτη φορα!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες