Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας παιδια, συγχαρητηρια για το site σας, Μια ερωτηση, εχω 3 αδελφια και μπαινω φλεβαρη, εκοψα αναβολη και τωρα περιμένω το χαρτι, αλλα δεν συμπληρωσα τίποτα για μειωμένη θητεία. Ποσο καιρο θητεία θα κάνω και τι δικαιολογητικά χρειάζομαι;
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα. Παρουσιαζομαι στον στρατο 10/02/2010. Ειμαστε τριτεκτη οικογενεια κ απο τι εμαθα θα κανω ενα μηνα λιγοτερο θητεια. Τι χαρτια χρειαζοναι για να κανω λιγοτερη θητεια κ που πρεπει να τα παραδωσω. Οταν μπω η στο στρατολογικο γραφειο που ανηκω; Στην στρατολογια μου ειπαν παντως οτι να κανω οταν παρουσιαστω κ μετα.
Αν ξερεις κανενας ας μου απαντηση. Ευχαριστω
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Rafale »

Κωστας9 έγραψε:Καλησπερα. Παρουσιαζομαι στον στρατο 10/02/2010. Ειμαστε τριτεκτη οικογενεια κ απο τι εμαθα θα κανω ενα μηνα λιγοτερο θητεια. Τι χαρτια χρειαζοναι για να κανω λιγοτερη θητεια κ που πρεπει να τα παραδωσω. Οταν μπω η στο στρατολογικο γραφειο που ανηκω; Στην στρατολογια μου ειπαν παντως οτι να κανω οταν παρουσιαστω κ μετα.
Αν ξερεις κανενας ας μου απαντηση. Ευχαριστω
Δες εδω κωστα /stratologia/meiwmeni.asp Προς το τελος "διαδικασια υπαγωγης στη μειωμενη θητεια"
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Palioseira »

Θα παει ο γιος μου σε ενα χρονο φανταρος και δεν ξερω αν η τελευταια μειωση σε 9 μηνες εχει μειωση και για τριτεκνους που ηταν ηδη 9 μηνες απο πριν. Ποσους μηνες θα υπηρετησει σαν παιδι τριτεκνης οικογενειας;

Τι μπορω σαν πατερας να κανω να υπηρετησει τουλαχιστον 3 μηνες σε παραμεθοριο περιοχη οσο πιο βορεια και ανατολικα γινεται;

Ευχαριστω.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Rafale »

to θεμα σας ειναι στρατολογικο ριξτε μια ματια εδω /stratologia/meiwmeni.asp Αφορα το ποιοι δικαιουνται μειωμενη θητεια καθως και στι θεμα στρατολογια του φορουμ υπαρχει επιμερους "δικαιουμαι μειωμενη θητεια;
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Palioseira »

cristi έγραψε:to θεμα σας ειναι στρατολογικο ριξτε μια ματια εδω /stratologia/meiwmeni.asp Αφορα το ποιοι δικαιουνται μειωμενη θητεια καθως και στι θεμα στρατολογια του φορουμ υπαρχει επιμερους "δικαιουμαι μειωμενη θητεια;


Ευχαριστω πολυ.

8 μηνακια θα παει ο μικρος... Σε ποια ηλικια ειναι το ελαχιστο οριο που μπορει να καταταγει; Πρεπει να εχει συμπληρωσει τα 18;

Για την αλλη δικη μου επιθυμια να υπηρετησει κοντα στον Τουρκαλα μπορω να κανω κατι;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Rafale »

¨ετσι ακριβως. Να ειστε καλα. Με το καλο. Παρακαλω να ειναι κοσμιοΕικόνα
stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από stathis123 »

Ααα! Δεν υπαρχει δηλαδη αλλη λυση να γυρισω αυλωνα ; Μονο ως εκπαιδετης; Και κατι ακομα... Η θητεια ειναι 9 μηνες... Εγω εχω αλλα 2 αδερφια εναν μικρο και μια μεγαλη... Παιζει να κανω ποιο λιγο;
παπακι
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:53 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από παπακι »

Παιδια σε περιπτωση που ειναι τρια παιδια απο τα οποια τα 2 ειναι διδυμα. Ποιος θεωρειται ο πρωτοτοκος. Εχω ακουσει οτι ο δευτερος που θα βγει απ την κοιλια της μανας θεωρειται επειδη και καλα ειναι πιο ωριμος (νομικα δηλαδη ετσι μου χουν πει οτι ισχυει) ... Οντως γνωριζετε κατι περι αυτου?
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από OMEGA »

Καλυτερα να το ρωτησεις στην στρατολογια αυτο...
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από patriot »

Ο πρώτος που θα βγει θεωρείται ο πρωτότοκος 1000% εξακριβωμένο.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από OMEGA »

Ετσι ειναι...
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Δημήτρης

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Οι γονείς μου είναι χωρισμένοι εδώ και πολλά χρόνια. Διαμένω με τη μητέρα μου η οποία εργάζεται στο δημόσιο.

Ο πατέρας μου έχει ξαναπαντρευτεί και έχει κάνει 2 παιδιά Με τη δεύτερη γυναικα του.

Θεωρούμαι Ο μεγαλύτερος γιος από 3 αδέλφια, ώστε να δικαιόυμαι 8μηνη θητεία ή όχι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δημήτρης έγραψε:Οι γονείς μου είναι χωρισμένοι εδώ και πολλά χρόνια.Διαμένω με τη μητέρα μου η οποία εργάζεται στο δημόσιο.

Ο πατέρας μου έχει ξαναπαντρευτεί και έχει κάνει 2 παιδιά Με τη δεύτερη γυναικα του.

Θεωρούμαι Ο μεγαλύτερος γιος από 3 αδέλφια, ώστε να δικαιόυμαι 8μηνη θητεία ή όχι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Nαι δικαιούσαι αφού ο πατεράς σου έχει αναγνωρίσει και τα 2 παιδιά από τον άλλο γάμο
Δημήτρης

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Greek_Army έγραψε:
Δημήτρης έγραψε:Οι γονείς μου είναι χωρισμένοι εδώ και πολλά χρόνια. Διαμένω με τη μητέρα μου η οποία εργάζεται στο δημόσιο.

Ο πατέρας μου έχει ξαναπαντρευτεί και έχει κάνει 2 παιδιά Με τη δεύτερη γυναικα του.

Θεωρούμαι Ο μεγαλύτερος γιος από 3 αδέλφια, ώστε να δικαιόυμαι 8μηνη θητεία ή όχι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Nαι δικαιούσαι αφού ο πατεράς σου έχει αναγνωρίσει και τα 2 παιδιά από τον άλλο γάμο
Ναι τα έχει αναγνωρίσει! Πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης