Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από D.Y.K »

xristos99 έγραψε:Παιδιά παρουσιάζομαι τον Ιανουάριο. Ήταν για Νοέμβριο άλλα πήρα την 3μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους... Θα είναι εύκολο να πάρω Απαλλαγή Στρατεύσης για ψυχολογικούς λόγους;


Έχεις ψυχολογικά; Τι εννοείς άν θα είναι εύκολο; Εννοείται ότι θα πρέπει να υπάρχουν πειστικές αποδείξεις ότι ψυχολογικά... Δεν είσαι καλά! Ελπίζω να καταλαβαινόμαστε Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Akis_7 »

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν και τους πείθουν και παίρνουν τρελόχαρτο, εμένα ένας φίλος μου πήγε και έκανε ασυναρτησίες ότι και καλά είναι αυτιστικός και τετοια και τους έπεισε.
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται αλλά παλαιότερα έβλεπες απίθανες περίπτωσεις όπως μερικοί που έμεναν άπλητοι για ημέρες, άλλου που "φύτευαν" καλαμάκια στα παρτέρια και περίμεναν να μεγαλώσουν, άλλοι να ντύνονται με γυναικεία ρούχα την ημέρα της κατάταξης κλπ κλπ.
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από panos2171 »

Καλά άμα θες να το παίξεις τρελός είναι το μόνο εύκολο. Αυτό με τα καλαμάκια πάντως πρέπει να ήταν τρελό τρολάρισμα!Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xristos99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 01, 2012 3:56 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από xristos99 »

Χαχαχα Κλαίω... Καλό Αυτό Με τα Καλαμάκια...
βασικά ρ Παιδιά Δουλεύω Κάπου Τώρα Σε μια Καλή Δουλειά... Με Πολύ Καλό Μισθό . Ο ναι. Και δε Θέλω Να την Αφήσω Γιατί Θα την Χάσω...

Οχι δεν εχω Ψυχολογικά... Ε κ λέω να το παίξω τρελός. Άλλα δε ξέρω τι να πω οτι εχω. Λέτε να πάω σε εναν Ιδιωτικό Ψυχολόγο Να του πω στα ισα αύτο που θέλω μπας και μου δώσει καμιά ιδέα για οτι κ καλα Πάσχω Απο κατι ; Και να μου δώσει κε κανα Χαρτί... Τι Προτείνετε Εικόνα

BERTOLLUCI
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 10, 2012 4:50 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από BERTOLLUCI »

Παιδια μια τελευταια ερωτηση απο μενα αν παρεις 2 χρονια αναβολη και μετα δε σου δωσουνε ι5 ψυχολογικο τι μπορεις να κανεις; Θα αναγκαστεις να υπερετησεις με ψυχολογια με το ζορι;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από dn24 »

BERTOLLUCI έγραψε:Παιδια μια τελευταια ερωτηση απο μενα αν παρεις 2 χρονια αναβολη και μετα δε σου δωσουνε ι5 ψυχολογικο τι μπορεις να κανεις; Θα αναγκαστεις να υπερετησεις με ψυχολογια με το ζορι;


Για να πάρεις απαλλαγή για ψυχολογικούς λόγους,θα πρέπει να πάρεις δύο χρόνια αναβολής. Η επιτροπή θα κρίνει εαν τελικά θα υπηρετήσεις, εαν είσαι τόσο. Πειστικός θα απαλλαγείς. Συμβουλευτικά, αυτά τα ερωτήματα έχουν απαντηθεί, τα έχω διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες, οπότε εαν έχεις την καλοσύνη, κανόνας του φόρουμ είναι να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια ερωτήματα και απαντήσεις, διότι εμείς έχουμε την πρόθεση να βοηθάμε αλλά Τα επαναλαμβανόμενα μηνύματα σβήνονται (ορθώς) απο τους moderator.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
BERTOLLUCI
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 10, 2012 4:50 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από BERTOLLUCI »

Ναι σε περιπτωση που δεν απαλλαγεις ενω εχεις χαρτια και τετοια τι θα κανεις; Με το ζορι δε γινεται
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από dn24 »

BERTOLLUCI έγραψε:Ναι σε περιπτωση που δεν απαλλαγεις ενω εχεις χαρτια και τετοια τι θα κανεις; Με το ζορι δε γινεται


Αν όπως λές έχεις χαρτιά και κριθείς απο την αρμόδια επιτροπή στο 414 ή στο 424 ότι δεν είσαι υπόχρεος θητείας με βάση τα χαρτιά απο δημόσιο ιατρό (μετράει πιο πολύ) και με βάση τις ψυχολογικές παθήσεις που θα βρείς εδώ Στο link του κ.moderator, τότε νοείται αυτονόητο ότι δεν θα υπηρετήσεις. Καλή τύχη.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Kapoios13

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Kapoios13 »

Χαίρεται, μόλις πήρα την δεύτερη ετήσια αναβολή μου για ψυχολογικούς λόγους (καταθλιπτικές εκδηλώσεις). Την απόφαση να πάρω την αναβολή την πήρα όταν έπαθα κρίση πανικού εν ώρα υπηρεσίας στην μονάδα. Μην ξέροντας τι έχω στην αρχή με πάνε στους ψυχολόγους οι οποιοι μου είπαν πως είμαι καταθλιπτικός και κίνησαν τις ανάλογες διαδικασίες. Στην αρχή δεν μου έδιναν 1 χρόνο που ζητούσα αλλα 6 μήνες, στο τέλος μου δώσανε 1 χρόνο από μονοι τους. Μετά από αυτό που πέρασα εκεί μέσα δεν θέλω να ξαναπατήσω σε στρατόπεδο. Αν κάνω ότι προτείνεται στα προηγούμενα link και απαντήσεις θα μου δώσουνε απαλλαγή?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Kapoios13 έγραψε:Χαίρεται, μόλις πήρα την δεύτερη ετήσια αναβολή μου για ψυχολογικούς λόγους (καταθλιπτικές εκδηλώσεις). Την απόφαση να πάρω την αναβολή την πήρα όταν έπαθα κρίση πανικού εν ώρα υπηρεσίας στην μονάδα. Μην ξέροντας τι έχω στην αρχή με πάνε στους ψυχολόγους οι οποιοι μου είπαν πως είμαι καταθλιπτικός και κίνησαν τις ανάλογες διαδικασίες. Στην αρχή δεν μου έδιναν 1 χρόνο που ζητούσα αλλα 6 μήνες, στο τέλος μου δώσανε 1 χρόνο από μονοι τους. Μετά από αυτό που πέρασα εκεί μέσα δεν θέλω να ξαναπατήσω σε στρατόπεδο. Αν κάνω ότι προτείνεται στα προηγούμενα link και απαντήσεις θα μου δώσουνε απαλλαγή;


Για αυτό τον λόγο τα γράφουμε.

-

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από - »

Ο ψυχίατρος θεωρείται γιατρός. Και είναι αποδεκτό χαρτί σε αυτούς στο Νοσοκομείο Αν συμφωνεί και εκείνος να το δώσει για τον καθένα που έχει κάποιο πρόβλημα. Οι οπλίτες φαντάροι Στα χ στρατόπεδα τις περισσότερες φορές είναι ψυχολόγοι... Και όχι γιατροί-ψυχίατροι. Μην μπερδέυουμε τις επιστήμες. Και η κουτσή Μαρία μπορεί να γραφτεί για ψυχολογία. Μην δίνεις λεφτά στον καθένα...

Άβαταρ μέλους
melavamph
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 05, 2013 9:54 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από melavamph »

Καλησπερα παιδια! Ηθελα να ρωτησω το εξης: Λογω καποιων ψυχολογικων προβληματων (κρισεις πανικου, απροσδιοριστη φοβια και κλειστοφοβια), δεν θελω να υπηρετησω! Παρουσιαζομαι Μαρτιο! Απαλλαγη θα παρω αφου παρουσιαστω και μετα εξεταστω; Η μπορω απο πριν; Ευχαριστω εκ των προτερων!
Άβαταρ μέλους
melavamph
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 05, 2013 9:54 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από melavamph »

Σε ευχαριστω! Κατι ακομα που δεν καταλαβαινω! Φρουραρχειο εννοουμε στρατολογια; Ειμαι απο ηρακλειο κρητης
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης