ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

ILIAS KRITI έγραψε:Εχω μια απορια που αφορα την δικυκλη αστυνομευση και δεν αναφερομαι μονο στην δι. Ασ... Σε περιπτωση τροχαιου. Που φταιει ο αστυνομικοσ. Η μηχανη εχει γινει ''κουταλι'' το ιδιο και το αυτοκινητο του ''πολιτι''. Τι γινεται; Ακολουθει Ε. Δ. Ε;


Δικαστήριο και Ε. Δ. Ε απ'όσο γνωρίζω
...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από dn24 »

Προσωπικα θα ηθελα καλυτερο επιπεδο αστυνομευσης απο την ΔΙΑΣ Διοτι απο την Γειτονια μου εδω στο λεκανοπαιδιο αττικης, δεν τους εχω δει να περνανε σχεδον ποτε. Κ ειναι μια γειτονια σε πολυσυχναστο σημειο. Αντιθετως με μελος της οικογενειας μου, τους ειχα δει στην πλατεια της γειτονιας, αραγμενους να χαβαλεδιαζουν. Εδω να σημειωσω οτι εχω δει κ παιδια στο 401 που νοσηλευομουν να ερχονται με σοβαρα ατυχηματα, πραγμα που σημαινει οτι καποιοι προσπαθουν πραγματικα, αλλα οπου τους παιρνει λουφαρουν. Τωρα τελευταια τους εχω δει να στηνονται εξω απο ενα υποκαταστημα τραπεζας της γειτονιας μου. Ελπιζω να βελτιωθουν.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

dn24 έγραψε:Προσωπικα θα ηθελα καλυτερο επιπεδο αστυνομευσης απο την ΔΙΑΣ Διοτι απο την Γειτονια μου εδω στο λεκανοπαιδιο αττικης, δεν τους εχω δει να περνανε σχεδον ποτε. Κ ειναι μια γειτονια σε πολυσυχναστο σημειο. Αντιθετως με μελος της οικογενειας μου, τους ειχα δει στην πλατεια της γειτονιας, αραγμενους να χαβαλεδιαζουν. Εδω να σημειωσω οτι εχω δει κ παιδια στο 401 που νοσηλευομουν να ερχονται με σοβαρα ατυχηματα, πραγμα που σημαινει οτι καποιοι προσπαθουν πραγματικα, αλλα οπου τους παιρνει λουφαρουν. Τωρα τελευταια τους εχω δει να στηνονται εξω απο ενα υποκαταστημα τραπεζας της γειτονιας μου. Ελπιζω να βελτιωθουν.


κοίταξε να είσαι 6 ώρες πάνω στην μηχανή και όλη την ώρα στον δρόμο δεν γίνεται. Οπότε και θα λουφάρουνε και θα κάτσουνε και έξω από κεντρικά σημεία (πλατείες πχ) για να κάνουνε και καλά έλεγχο
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από dn24 »

Greek_Army έγραψε:

κοίταξε να είσαι 6 ώρες πάνω στην μηχανή και όλη την ώρα στον δρόμο δεν γίνεται. Οπότε και θα λουφάρουνε και θα κάτσουνε και έξω από κεντρικά σημεία (πλατείες πχ) για να κάνουνε και καλά έλεγχο


εχει μια βαση αυτο που λες. Ισως χρειαζεται το συστημα για να τρεξει Περ/ρες μηχανες-προσωπικο. Ισως, τι να πω.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

dn24 έγραψε:
Greek_Army έγραψε:

κοίταξε να είσαι 6 ώρες πάνω στην μηχανή και όλη την ώρα στον δρόμο δεν γίνεται. Οπότε και θα λουφάρουνε και θα κάτσουνε και έξω από κεντρικά σημεία (πλατείες πχ) για να κάνουνε και καλά έλεγχο
εχει μια βαση αυτο που λες.Ισως χρειαζεται το συστημα για να τρεξει Περ/ρες μηχανες-προσωπικο. Ισως, τι να πω.



500 θα μπούνε ακόμα

Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από asimike »

Greek_Army έγραψε:
dn24 έγραψε:
Greek_Army έγραψε:

κοίταξε να είσαι 6 ώρες πάνω στην μηχανή και όλη την ώρα στον δρόμο δεν γίνεται. Οπότε και θα λουφάρουνε και θα κάτσουνε και έξω από κεντρικά σημεία (πλατείες πχ) για να κάνουνε και καλά έλεγχο
εχει μια βαση αυτο που λες.Ισως χρειαζεται το συστημα για να τρεξει Περ/ρες μηχανες-προσωπικο. Ισως, τι να πω.



500 θα μπούνε ακόμα

500 αναμεικτοι; Φρουροι και αστυ/φες;
ΕΛΛΑΣ
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από asimike »

Greek_Army έγραψε:Πάντα έτσι μπαίνουνε
α οκ...
ΕΛΛΑΣ
rolando

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από rolando »

Να ρωτισω ρε παιδια μηπως γινετε να μπει καπιος στην ομαδα ΔΙ. ΑΣ απο τις ιδικες δυναμης;(στρατό)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

rolando έγραψε:Να ρωτισω ρε παιδια μηπως γινετε να μπει καπιος στην ομαδα ΔΙ. ΑΣ απο τις ιδικες δυναμης;(στρατό)


Πρέπει να μπεις στην αστυνομία με κάποιον τρόπο. Από πανελλήνιες η από προκηρύξεις ειδικών φρουρών
...
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

john έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Η πρακτική γίνεται στα τμήματα που θα τοποθετηθείτε εγώ αυτό γνωρίζω τουλάχιστον
Ακριβως... Τουλαχιστον ετσι γινοταν στις προηγουμενες σειρεσ. Μετα ειναι το "σχολειο" για την ομαδα διασ
αν και το θεμα δεν ειναι σχετικοΕικόνα. Οι 300 θα πανε ΔΙ. ΑΣ απο τους 500. Και ειναι πεντε μερες ειναι στο Μαρκοπουλο γινεται στην Αθηνα. Οταν βεβαια κλασικα τα ελεγα πριν 2 μηνες με κραζατε!ΕικόναΕικόναΕικόνα
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
30ΦΥΛΛΟΣ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 02, 2010 8:28 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από 30ΦΥΛΛΟΣ »

Δεν ξερουν ηλια...
ολοι υποθεσεις κανουν Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

KΑι πάλι θα σε "κράξω" διότι μπορεί να θέλουνε 300 άτομα. Αλλά μπορείς άνετα και να μην πας. Οπότε μην το θεωρείς δεδομένο

Y. Γ Φιλική συμβουλή μην βιάζεστε να φύγετε από τα τμήματα για να πάτε στην ΔΙΑΣ. Σίγουρα έχει ποιο οργανωμένο ωράριο (εκτός από τις γιορτές) αλλά στο τμήμα μαθαίνεις την δουλειά. Στην ΔΙΑΣ δεν έχεις αυτή την δυνατότητα γιατί είσαι πρώτη γραμμή.

...
sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από sta8hsss »

Greek_Army έγραψε:KΑι πάλι θα σε "κράξω" διότι μπορεί να θέλουνε 300 άτομα. Αλλά μπορείς άνετα και να μην πας. Οπότε μην το θεωρείς δεδομένο

Y. Γ Φιλική συμβουλή μην βιάζεστε να φύγετε από τα τμήματα για να πάτε στην ΔΙΑΣ. Σίγουρα έχει ποιο οργανωμένο ωράριο (εκτός από τις γιορτές) αλλά στο τμήμα μαθαίνεις την δουλειά. Στην ΔΙΑΣ δεν έχεις αυτή την δυνατότητα γιατί είσαι πρώτη γραμμή.

...
απολυτο δικιο... Αποδεικνυεις για ακομα μια φορα οτι εισαι σχετικος... +++++!ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Οποιος δεν θελει και φυσικα δεν παει, ο αριθμος ομως που θα παρουν στην ομαδα δι. Ας ειναι συγκεκριμενος και αυτο δεν αλλαζει. Ανεξαρτητα ομως απο αυτο εμενα δεν με ενδιαφερει αν μπω στη δι. Ασ Ή στη δελτα Ή αν βαραω σκοπετο στο υπουργειο. Με ενδιαφερει να μπω στη σχολη και ολα τα αλλα ερχονται.

Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης