Χωρισμός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

GenerX έγραψε:Ρε cristi είσαι με τα καλά σου; Γνωρίζεις τι σημαίνει η λέξη δικαιολογία ;

Και συ που ξέρεις πως όλοι αυτοί οι λόγοι είναι ψεύτικοι, θα μας τρελάνεις ;

Ξέρεις τι κάνεις; Σπαταλάς χρόνο για να πεις πως όοοοοοοολες αυτές οι δικαιολογίες (που εσύ μας λες εκ των προτέρων ότι είναι ψεύτικες) δεν αξίζουν παραπάνω από την αλήθεια.

Σαν να λέει κάποιος πως ο ήλιος βγαίνει από την ανατολή ένα πράγμα.

ΥΓ. Θα πάθεις πολιτισμικό σοκ τώρα.

Έχουμε ένα ζευγάρι. Και ο άντρας ή η γυναίκα νιώθουν πως θέλουν να μείνουν μόνοι τους. Το λένε στον σύντροφο.Oh,yes, είναι μια πραγματική δικαιολογία και ένας καλός λόγος για χωρισμό.

Είδες πόσο απλό;

Απλά νομίζω πως όπως σε πολλά άλλα θέματα, έτσι και σε αυτό παίζεις ξύλο με τον εαυτό σου
αααααακου ρε τζενερακο τη παλιοσειρα. Ξερω πολυ καλα τι λεω. Και ξερω πολυ καλα απο δικαιολογιες αλλα και τι σημαινει η λεξη. Ασε τον ηλιο στην ησυχια του. Καλα βγηκε απο κει που βγηκε. Ακου τωρα και συ να παθεις. Ειμαστε ζευγαρι. Οκ;(αφου βεβαια καναμε προγαμιαιο συμβολαιο) και σου λεω τζε θελω να μεινω μονη. Εσυ τι θα σκεφτεις;

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Να παρεμβω εγω το 3ο προσωπο ; Εικόνα

Στο να θες να μεινεις μονη σου ειναι κατανοητο, βεβαια φανταζομαι θα υπηρχε ηδη ριξη στη σχεση... Δε ξυπνησες μια μερα και το ειπες.
Ο αλλος προφανως θα ρωτησει το λογο θα πεις ξερω εγω οτι κουραστηκες, οτι θες χρονο να σκεφτεις καποια πραγματα... Κτλ και τοτε ο αλλος αν δε μπορει να σου αλλαξει γνωμη το λογικο ειναι να σε αφησει εφοσον πηρες αυτη την αποφαση. Τωρα αν εσυ ηθελες οντως να μεινεις μονη σου ή σε περιμενε στη γωνια ο επομενος ειναι αλλο. Το πρωτο δικαιολογειται, το δευτερο... Ειναι απλα μια παιδιαστικη δικαιολογια.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Αντε βρε εγω σου το ειπα θελω να μεινω μονη. Ο αλλος τι θα σκεφτει; Ελατε και λιγο στη θεση του αλλου. Ουφφφφφφ αντε παλι απο την αρχη. Ουφ κουραστηκα καλε. Γιατι δεν με πιανεται;
αιας

Χωρισμός

Δημοσίευση από αιας »

cristi έγραψε:
GenerX έγραψε:Ρε cristi είσαι με τα καλά σου; Γνωρίζεις τι σημαίνει η λέξη δικαιολογία ;

Και συ που ξέρεις πως όλοι αυτοί οι λόγοι είναι ψεύτικοι, θα μας τρελάνεις ;

Ξέρεις τι κάνεις; Σπαταλάς χρόνο για να πεις πως όοοοοοοολες αυτές οι δικαιολογίες (που εσύ μας λες εκ των προτέρων ότι είναι ψεύτικες) δεν αξίζουν παραπάνω από την αλήθεια.

Σαν να λέει κάποιος πως ο ήλιος βγαίνει από την ανατολή ένα πράγμα.

ΥΓ. Θα πάθεις πολιτισμικό σοκ τώρα.

Έχουμε ένα ζευγάρι. Και ο άντρας ή η γυναίκα νιώθουν πως θέλουν να μείνουν μόνοι τους. Το λένε στον σύντροφο.Oh,yes, είναι μια πραγματική δικαιολογία και ένας καλός λόγος για χωρισμό.

Είδες πόσο απλό;

Απλά νομίζω πως όπως σε πολλά άλλα θέματα, έτσι και σε αυτό παίζεις ξύλο με τον εαυτό σου
αααααακου ρε τζενερακο τη παλιοσειρα. Ξερω πολυ καλα τι λεω. Και ξερω πολυ καλα απο δικαιολογιες αλλα και τι σημαινει η λεξη. Ασε τον ηλιο στην ησυχια του. Καλα βγηκε απο κει που βγηκε. Ακου τωρα και συ να παθεις. Ειμαστε ζευγαρι. Οκ;(αφου βεβαια καναμε προγαμιαιο συμβολαιο) και σου λεω τζε θελω να μεινω μονη. Εσυ τι θα σκεφτεις;

Οτι εισαι εγκαθετη της δεξιαςΕικόνα
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από GenerX »

Το θέμα δεν είναι τι θα σκεφτώ εγώ ρε Cristi έλεος.

Το θέμα είναι πως αν το εννοείς και το εκφράζεις ακριβώς έτσι, για ποιο λόγο να πω πως η δικαιολογία σου είναι μια χαζομάρα και ηλίθια;

Αν όντως θες να μείνεις μόνη και έτσι αισθάνεσαι; Συνεχίζει η δικαιολογία σου να είναι ηλίθια;

Γιατί καταδικάζετε τις δικαιολογίες από πριν και... Με δεδομένο, μάλιστα, πως είναι ψεύτικες;

Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

Και ποιο το νόημα να κάνεις συζήτηση για αιτίες χωρισμού, τις οποίες θεωρείς απο πριν ψεύτικες και ανόητες.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Τι πρεπει να σκεφτει βρε cristi ; Αν ειναι οντως αυτος ο ουσιαστικος λογος; Αν απλα βαρεθηκες το να εισαι μεσα σε σχεση και θες την ανεξαρτησια σου, μονη σου δε θα θες να μεινεις; Αυτο δε θα πεις;
Ο αλλος αναλογα τι σκεπτικο εχει θα του περασουν χιλια δυο απο το μυαλο, αλλα το θεμα ειναι οτι στη δικαιολογια που θα πεις θα εισαι αληθινη.

Επισης να πω πως:δικαιολογία = ο λόγος που επικαλείται κάποιος για να εξηγήσει μια ενέργεια ή παράλειψή του ώστε να ζητήσει την κατανόηση ή τη συγγνώμη των άλλων

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

GenerX έγραψε:Το θέμα δεν είναι τι θα σκεφτώ εγώ ρε Cristi έλεος.

Το θέμα είναι πως αν το εννοείς και το εκφράζεις ακριβώς έτσι, για ποιο λόγο να πω πως η δικαιολογία σου είναι μια χαζομάρα και ηλίθια;

Αν όντως θες να μείνεις μόνη και έτσι αισθάνεσαι; Συνεχίζει η δικαιολογία σου να είναι ηλίθια;

Γιατί καταδικάζετε τις δικαιολογίες από πριν και... Με δεδομένο, μάλιστα, πως είναι ψεύτικες;

Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

Και ποιο το νόημα να κάνεις συζήτηση για αιτίες χωρισμού, τις οποίες θεωρείς απο πριν ψεύτικες και ανόητες.
ε και ποιος ειναι το θεμα τι θα σκεφτει; Ο χασαπης; Εσενα αν δεν σε προβληματιζει εμενα θα με προβληματιζε αν το ακουγα εν μια νυκτι. Αν θελω να μεινω μονη θα σε χωρισω καλεεεεε δεν θα σου λεω χ ψ ω. Θα στο πω στα ισα. Τζε χωριζουμε. Και τα περι μοναξιας Ο λογος η κριστυ δεν τα πιανει. Μα καποιο λογο δε θα πρεπει να πεις. Εμεις δηλ αν ειμασταν ζευγαρι και δεν ηθελες αλλο τη σχεση δεν θα μου ελεγες κριστυ θελω να χωρισουμε; Ετσι θα με αφηνες; Αχαχαχαχ

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από GenerX »

Ρε cristi...

Αισθάνομαι πως θέλω να μείνω μόνος. Θέλω τον χρόνο μου, τον χώρο μου, θέλω να κάνω τα hobby μου και να μην τα διακόπτω όταν πρέπει να πάω για βόλτες, για να σε βλέπω κλπ κλπ

Τι θα πω στην άλλη;

Θέλω να χωρίσουμε επειδή θέλω να μείνω μόνος δεν θα πω;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε: Αν ειναι οντως αυτος ο ουσιαστικος λογος;



αχα! Αρα χωρισμος. Αρα Θελω να μεινω μονη και χωρισμος ιδιο πραγμα. Ειδες που ερχεσαι στα δικα μου;

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Βρε κριστυ σορι κιολας αλλα το γυριζεις στο κωμικο ενω στην ουσια δεν εχεις καταλαβει ακριβως τις παρατηρησεις μας. Αλλο να φευγεις χωρις καμια δικαιολογια και αλλο να λες την αιτια χωρισμου. Το να θελει πχ καποιος να μεινει μονος εννοειται θα εχει και συνεχεια, θα πει θελω να μεινω μονος για τον ταδε λογο γιατι δικαιουσαι να μαθεις. Τωρα αν οντως ο λογος αυτος ειναι αληθεια τι να κανει; Να σκαρφιστει αλλη δικαιολογια επειδη εσενα δε σου αρεσει αυτη; Εικόνα
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

cristi έγραψε:
tsiripobina έγραψε: Αν ειναι οντως αυτος ο ουσιαστικος λογος;

αχα! Αρα χωρισμος. Αρα Θελω να μεινω μονη και χωρισμος ιδιο πραγμα. Ειδες που ερχεσαι στα δικα μου;



Συγνωμη δε σε πιανω, για χωρισμο δε μιλαμε;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

GenerX έγραψε:Ρε cristi...

Αισθάνομαι πως θέλω να μείνω μόνος. Θέλω τον χρόνο μου, τον χώρο μου, θέλω να κάνω τα hobby μου και να μην τα διακόπτω όταν πρέπει να πάω για βόλτες, για να σε βλέπω κλπ κλπ

Τι θα πω στην άλλη;

Θέλω να χωρίσουμε επειδή θέλω να μείνω μόνος δεν θα πω;
αν ημουν η αλλη βεβαια θα σου ελεγα το κακο σου το καιρο χααχαχ. Αλλο θελω να χωρισουμε γιατι θελω να μεινω μονος και αλλο θελω να μεινω μονος Νετα σκετα. Και λεω παλι αν σου ελεγα ξερα θελω να μεινω μονη εσυ τζε τι θα σκεφτοσουν; Αυτο τοση ωρα θελω να πω η ερμη

αιας

Χωρισμός

Δημοσίευση από αιας »

Θελω να μεινω μονος=χωρισμος θελω περισοτερο χρονο για τον εαυτο μου=χωρισμος αλλα να συνεχισουμε το σεξ.

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Εφοσον το θεμα ειναι για χωρισμο και για δικαιολογιες εσυ για τι λες να λεμε; Μηπως το πας αλλου; Μηπως το πας στο και καλα "διαλειμμα";
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

αιας έγραψε:Θελω να μεινω μονος=χωρισμος θελω περισοτερο χρονο για τον εαυτο μου=χωρισμος αλλα να συνεχισουμε το σεξ.

αα να και ενας που με πιανει. Καλησπερα αια. Σε λιγο θα πηγαινα να παρω βιταμινες χαχαχααχ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες