Λεγεώνα των ξένων

Συζήτηση για θέματα που σχετίζονται με το στρατό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από osfp7 »

στην Ευρώπη εδρεύει καμιά εταιρεία η είναι όλες αμερικανικές;

Για φύλαξη στα πλοία υπάρχουν εταιρείες εδώ στην Ελλάδα η και Κύπρο

σε αυτές τις εταιρείες για να πας πρέπει να έχεις υπηκοότητα και να έχεις χρόνια σε σώματα ασφαλείας και στρατό;

στην λεγεώνα δεν ειναι έτσι πάει οποίος θέλει

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Η Aegis που είπα είναι στην Αγγλία παράδειγμα.

Υπάρχουν και μερικές σε Γερμανία από όσο γνωρίζω.

Εταιρίες φύλαξης στα πλοία υπάρχουν και στην Ελλάδα και στην Κυπρο και πολλές δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις στο θέμα εμπειρίας σε σώματα ασφαλείας γιατί πολύ απλά δεν πληρώνουν τα τρελά ποσά που πλήρωναν κάποτε (τώρα ζήτημα να σου δίνουν 100 την μέρα ενώ παλιά πήγαινε μέχρι και 300-500 ευρώ την ημέρα).

Στην Λεγεώνα είναι ακριβώς έτσι, όποιος θέλει πάει και αν περάσει τις "δοκιμασίες" τότε παραμένει.

Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από osfp7 »

αν θυμηθείς άλλες εταιρείες πες μου θα σου είμαι ευγνώμωνγιατί μου αρέσει

και 100 ευρώ την ημέρα για μια εβδομάδα και πόσο διαρκούν τα ταξίδια δεν ξέρω μαζεύετε ένα αξιοπρεπές πόσο και δεν ειναι και λίγα

πρέπει να βγάλεις και πτυχίο να πας σε κάποια σχολή για να ασχοληθείς;

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Φίλε και εγώ δεν έχω εργαστεί σε αυτές τις εταιρίες από τα Google τις βρίσκω γράψε και εσύ στο Google και θα στις βγάλει όλες.

Γενικά δεν είναι άσχημη δουλειά απλά έχει κάποια σημαντικά αρνητικά όπως 1) Δεν θα έχεις πάντα δουλειά 2) Ο κίνδυνος και 3) Είναι επάγγελμα που δεν θαμπορείς να το κάνεις για μια ζωή.

Για να ασχοληθείς εγώ προτείνω θητεία σε Ειδικές δυνάμεις και μετά υπάρχουν σεμινάρια συγκεκριμένα για να πάρεις ένα πιστοποιητικό ας πούμε πάνω στην ασφάλεια πλοίων και στην Ελλάδα αλλά και στην Πολωνία (τα καλύτερα κατα την γνώμη μου)

Αλλά επειδή ήμαστε εκτός θέματος καλύτερα να μεταφερθούμε στο αντίστοιχο θέμα για φύλαξη πλοίων.

Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από osfp7 »

diaplus,aspida,triaena,msi,lss sapu,sea guardian,mse global αυτές έχω βρει για φύλαξη στα πλοίαΕντάξει κινδύνους μπορεί να έχεις και στην καθημερινοτητα

καλά δεν θα κάτσει να βγάλει και σύνταξη κάποιος

για αυτά τα πιστοποιητικα αναφέρουν πως δεν τα αναγνωρίζουν οι εταιρείες και είναι πεταμένα λεφτά

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Κινδύνους φυσικά μπορείς να έχεις και στην καθημερινότητα αλλά δεν προκαλείς και την τύχη σου.

Γιατί καταλαβαίνεις ότι διαφορετικό ποσοστό έχει να σε πατήσει αμάξι και διαφορετικό να δουλεύεις σε θερμές περιοχές του πλανήτη σαν μισθοφόρος.

Επίσης σύνταξη φυσικά δεν θα βγάλει, αλλά πες ότι δουλεύεις μερικά χρόνια μετά τι θα κάνεις; Πρέπει να το σκεφτείς και αυτό.

Τα συγκεκριμένα πιστοποιητικά δεν ξέρω αν δεν τα αναγνωρίζουν οι εταιρίες. Το θέμα όμως είναι εσύ που θα μάθεις ναυτικούς όρους, νόμους και τακτικές απάνω στο πλοίο;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Είστε και οι 2 εκτός θέματος.

Ο ένας μάλιστα το πάει φιρί φιρί να του απενεργοποιήσουμε εκ νέου τον λογαριασμό και μάλιστα οριστικά και δια παντός αυτή τη φορά.

Παρακαλώ πολύ για την άμεση συμμόρφωσή σας ως προς τους κανονισμούς του φόρουμ αλλά και τις υποδείξεις των διαχειριστών διότι δεν θα υπάρξει άλλη προειδοποίηση μελλοντικά.

Ευχαριστώ,

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Εδώ το αντίστοιχο θέμα σε περίπτωση που θες να ρωτήσεις κάτι άλλο osfp7

http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=11224&PN=2

Άβαταρ μέλους
osfp7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2017 6:11 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από osfp7 »

D.Y.K έγραψε:Είστε και οι 2 εκτός θέματος.

Ο ένας μάλιστα το πάει φιρί φιρί να του απενεργοποιήσουμε εκ νέου τον λογαριασμό και μάλιστα οριστικά και δια παντός αυτή τη φορά.

Παρακαλώ πολύ για την άμεση συμμόρφωσή σας ως προς τους κανονισμούς του φόρουμ αλλά και τις υποδείξεις των διαχειριστών διότι δεν θα υπάρξει άλλη προειδοποίηση μελλοντικά.

Ευχαριστώ,



Εντάξει βρε δυκ μην κάνεις έτσι άνθρωποι είμαστε κάνουμε και λαθοι

???

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από ??? »

Ενω ειμαι καταληλος σε ηλικια καο καλπς στα αθλημαφα παιζει να μην με φεχτουν στη λεγεωνα; Και κατι ακομα καταταξεις ολο τον χρονο γινονται; Ευχαρισυω εκ τον προτερων παδια
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φυσικά και μπορεί να μην σε δεχτούν. Ως προς το δεύτερο ερώτημά σου, κατατάξεις δεν γίνονται όλο το χρόνο. Μπορείς να ανατρέξεις στα προηγούμενα μηνύματα όπου έχει αναρτηθεί η ιστοσελίδα της Λεγεώνας, να μπεις και να τσεκάρεις για τις όποιες πληροφορίες σε ενδιαφέρουν.

Chris lok
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2017 10:31 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Chris lok »

Αν υπηρετήσω 3 χρόνια σαν οβα και μετά επιλέξω να πάω λεγεωνα των ξένων θα θεωρηθεί έξτρα προσόν;
Chris lok
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2017 10:31 pm
Επικοινωνία:

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από Chris lok »

Περίεργο.. Ευχαριστώ πάντως!
???

Λεγεώνα των ξένων

Δημοσίευση από ??? »

Στην λεγεωνα ξερουμε τι παιζει απο καψονια; Ειχα ακουσει κατι ακραια ισχυει?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες