Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από aeronut »

Δηλαδη θελουν να κανουν Θρησκευτικο (χριστιανικο) Γαμο;

GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Aeroporos27
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 10:17 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από Aeroporos27 »

thanasakis έγραψε:Μετα απο αυτο εκαναν κ παιδια;


Όχι, αυτό ήδη συμβαίνει ακόμα και στην Ελλάδα. Ίσως σε σοκάρει φυσικά αλλά ναι είναι παγκόσμια πραγματικότητα πολλά γκέι ζευγάρια και παρά την έλλειψη θεσμικού πλαισίου να προχωρούν σε οικογένεια και μεγάλωμα παιδιών. Ξέρω,what a shocker right;

Αυτό που δε συμβαίνει η νομική κατοχύρωση μιας ομόφυλης σχέσης ώστε στα μάτια του νόμου να απολαμβάνει τα ίδια δικαιώματα με εκείνα που απολαμβάνουν τα ετερόφυλα ζευγάρια.

Aeroporos27
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 10:17 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από Aeroporos27 »

aeronut έγραψε:Δηλαδη θελουν να κανουν Θρησκευτικο (χριστιανικο) Γαμο;



Στην Αυστραλία το ντιμπέιτ είναι για τον πολιτικό γάμο. Το bill προς ψήφιση αναφέρει πως οποιαδήποτε θρησκεία δεν επιθυμεί να τελέσει θρησκευτική τελετή μεταξύ ομόφυλων συντρόφων θα είναι ελεύθερη να μη το κάνει, παρόλα αυτά θα είναι ταυτόχρονα νόμιμη μια θρησκευτική τελετή που θα γίνει με τη σύμφωνη γνώμη του εκάστοτε ιερέα (οποιουδήποτε δόγματος) ... Και υπάρχουν πολλοί ιερείς σε πολλά δόγματα που είναι φιλικά διακείμενοι.

Άβαταρ μέλους
thanasakis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 4:53 pm
Τοποθεσία: ανθυπολοχαγος
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από thanasakis »

Εγω εξακολουθω να θεωρω τους ομοφυλοφιλους ως ατομα ψυχολογικα διαταραγμενα, ανισορροπες προσωπικοτητες κ πολλοι απο αυτους κ ανωμαλοι. Το φυσικο του ανθρωπου ειναι ο αντρας να ειναι με την γυναικα του, ακομα κ τα ζωα ειναι ετεροφυλα στις σχεσεις τους πραγμα που σημαινει οτι η Φυση εχει προκαθορισει οτι το αρσενικο θα ειναι με το θηλυκο, οπως κ στην φυσικη το θετικο θα ελκεται με το αρνητικο. Γενικα η λογικη αυτο επιτασσει διαφορετικα σκεφτειτε γιατι παλαιοτερα οι ανθρωποι παντρευονταν αντρες με γυναικες κ οχι αντιστροφα?
Aeroporos27
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 10:17 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από Aeroporos27 »

thanasakis έγραψε:Εγω εξακολουθω να θεωρω τους ομοφυλοφιλους ως ατομα ψυχολογικα διαταραγμενα, ανισορροπες προσωπικοτητες κ πολλοι απο αυτους κ ανωμαλοι. Το φυσικο του ανθρωπου ειναι ο αντρας να ειναι με την γυναικα του, ακομα κ τα ζωα ειναι ετεροφυλα στις σχεσεις τους πραγμα που σημαινει οτι η Φυση εχει προκαθορισει οτι το αρσενικο θα ειναι με το θηλυκο, οπως κ στην φυσικη το θετικο θα ελκεται με το αρνητικο. Γενικα η λογικη αυτο επιτασσει διαφορετικα σκεφτειτε γιατι παλαιοτερα οι ανθρωποι παντρευονταν αντρες με γυναικες κ οχι αντιστροφα;


Διάβασε εδώ τότε και ελπίζω να αναθεωρήσεις (το σπόιλερ κουμπακι πατάς και ανοίγει)

http://www.e-steki.gr/showpost.php?p=3311692&postcount=1904

Άβαταρ μέλους
thanasakis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 4:53 pm
Τοποθεσία: ανθυπολοχαγος
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από thanasakis »

Καλη ερευνα φιλε μου αλλα διατηρω παντα το δικαιωμα μου να την αμφισβητω διοτι τωρα τελευταια δεκαετια πολλες "ερευνες" απο περιεργα χρηματοδοτουμενες "πηγες" εχουν γινει κ ολες καταληγουν "ω του θαυματος" στο ιδιο συμπερασμα. Οτι οι ομοφυλοφιλοι ειναι ιδιοι με τους υπολοιπους. Η προσωπικη μου εμπειρια με κανει να διαφωνω καθετα. Εχω γνωρισει ομοφυλοφιλους κ σε πληροφορω οτι ηταν εξαιρετικα εσωστρεφεις, αντικοινωνικοι κ περιεργοι. Στην ερευνα αναφερεται οτι τα παιδια τους δεν θα αντιμετωπισουν προβλημα στην σεξουαλικη τους κατευθυνση, δηλαδη θα ειναι straight ομως για πες μου τι επιδραση θα εχει στον πνευματικο κοσμο του παιδιου η εικονα ενος αντρα κ ενος αντρα αγκαλια οταν θα βλεπει το υπολοιπο 90% του κοσμου να ειναι ετεροφυλοι?
Άβαταρ μέλους
0110 0111 1011 1110
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 9:25 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από 0110 0111 1011 1110 »

thanasakis έγραψε:Εγω εξακολουθω να θεωρω τους ομοφυλοφιλους ως ατομα ψυχολογικα διαταραγμενα, ανισορροπες προσωπικοτητες κ πολλοι απο αυτους κ ανωμαλοι. Το φυσικο του ανθρωπου ειναι ο αντρας να ειναι με την γυναικα του, ακομα κ τα ζωα ειναι ετεροφυλα στις σχεσεις τους πραγμα που σημαινει οτι η Φυση εχει προκαθορισει οτι το αρσενικο θα ειναι με το θηλυκο, οπως κ στην φυσικη το θετικο θα ελκεται με το αρνητικο. Γενικα η λογικη αυτο επιτασσει διαφορετικα σκεφτειτε γιατι παλαιοτερα οι ανθρωποι παντρευονταν αντρες με γυναικες κ οχι αντιστροφα;


Ασε τη Φυση. Η Φυση ειναι ανωμαλη εξορισμου. Δεν υπάρχει τιποτε τέλειο και καμια ευθεία γραμμη στη Φυση.

Ειναι ανωμαλια για σενα η σεξουαλικη πράξη μεταξυ ανδρων γιατι δεν καταληγει σε αναπαραγωγη. Σωστα;

Καθε σεξουαλικη πράξη μεταξυ ανδρων και γυναικων επομένως πρεπει να οδηγει σε αναπαραγωγη σύμφωνα με τη Φυση. Συμβαινει αυτο; Μαλλον οχι.

Οσο ανωμαλος ειναι ο στοματικος έρωτας, τα φετιχ που λιγο πολυ έχουμε ολοι μας, η Συνουσια της γυναικας απο τον ανδρα που επειδη δεν του καθεται η γυναικα του παει και πληρωνει στη Συγγρού και στους οικους ανοχης. Αλλο τοσο ανωμαλια ειναι και η Συνουσια μεταξυ ανδρων.

Ακομα και αυτοι που πανε με τραβεστι εχουν στο μυαλο τους οτι κανουν σέξ με μια γυναικα η οποία εχει καποια αντρικα χαρακτηριστικα. Οτι πανε με αμαζώνα δηλαδη.Εικόνα

Δεν υπάρχουν λοιπον ομαλοτητες και ανωμαλίες στο σέξ. Το μονο που υπάρχει ειναι ανταλλαγή απόλαυσης. Και στην απόλαυση μεταξυ δύο ανθρωπων ολα επιτρέπονται.

Αυτο που δεν επιτρέπεται ειναι να προκαλείς τους αλλους. Δηλαδη αν βγει ενας ομοφυλόφιλος με τα γυναικεια εσώρουχα έξω ειναι πιο προκλητικος απο εναν ανδρα που γυρναει με το εσωρουχο του;Εικόνα

Μπα σε καλο μας σημερα.
Aeroporos27
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 10:17 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από Aeroporos27 »

thanasakis έγραψε:Καλη ερευνα φιλε μου;


Δεν αποτελεί ''έρευνα'' αλλά είναι το επιστημονικό κεκτημένο δεκαετιών κλινικής εμπειρίας και ερευνητικού πλαισίου σύμφωνα με την επίσημη άποψη της επιστήμης της Ψυχολογίας και της Ψυχιατρικής. Γι αυτό και εκδίδεται από το σημαντικότερο επιστημονικό όργανο των Ψυχολόγων διεθνώς. Είναι δηλαδή αυτό που λέμε η σύνοψη του ερευνητικού meta-analysis.

Άβαταρ μέλους
thanasakis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 4:53 pm
Τοποθεσία: ανθυπολοχαγος
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από thanasakis »

Δεν μιλησα αποκλειστικα για την σεξουαλικη επαφη αλαλ γενικοτερα για το ποσο φυσιολογικη ειναι η σχεση αντρα με αντρα αλλα κ σεξουαλικα να δουμε το θεμα, φυσικα κ αυτοι που πανε στην Συγγρου για να πληρωσουν το ιδιο ανωμαλοι ειναι, οπως κ οι τραβεστι κ ο καθενας που παραβαινει την φυση του. Κανεις δεν γεννηθηκε απο παιδι θελοντας αλλα αγορακια του ιδιου φυλου, στην πορεια το απεκτησε κ γι αυτο ευθυνεται η οικογενεια κυριως, επειτα τα ΜΜΕ κ. Ο. Κ. Η φυση καθολου ανωμαλη δεν ειναι φιλε μου ολα ειναι σωστα ρυθμισμενα κ τελεια στην φυση, το καθετι εχει το σκοπο του απο το μικροτερο μυρμηγκακι στο μεγαλυτερο πλασμα. Ολη η ζωη ειναι ενα θαυμα για να την αλλοτριωνουμε με δηθεν τασεις που "ξυπνανε" μεσα μας απο τα 15 κ επειτα.
Aeroporos27
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 10:17 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από Aeroporos27 »

thanasakis έγραψε:Δεν μιλησα αποκλειστικα για την σεξουαλικη επαφη αλαλ γενικοτερα για το ποσο φυσιολογικη ειναι η σχεση αντρα με αντρα αλλα κ σεξουαλικα να δουμε το θεμα, φυσικα κ αυτοι που πανε στην Συγγρου για να πληρωσουν το ιδιο ανωμαλοι ειναι, οπως κ οι τραβεστι κ ο καθενας που παραβαινει την φυση του. Κανεις δεν γεννηθηκε απο παιδι θελοντας αλλα αγορακια του ιδιου φυλου, στην πορεια το απεκτησε κ γι αυτο ευθυνεται η οικογενεια κυριως, επειτα τα ΜΜΕ κ. Ο. Κ. Η φυση καθολου ανωμαλη δεν ειναι φιλε μου ολα ειναι σωστα ρυθμισμενα κ τελεια στην φυση, το καθετι εχει το σκοπο του απο το μικροτερο μυρμηγκακι στο μεγαλυτερο πλασμα. Ολη η ζωη ειναι ενα θαυμα για να την αλλοτριωνουμε με δηθεν τασεις που "ξυπνανε" μεσα μας απο τα 15 κ επειτα.


Πάντως όσο καιρό θυμάμαι τον εαυτό μου πάντα μου άρεσαν τα ''αγοράκια'' όταν ήμουν μικρός. Μάλλον διάβασες πολύ ακροθιγώς τα όσα παράθεσα. Πιες ενά ποτάκι, άραξε και διάβασε τα άλλη μια για να καταλάβεις το κείμενο καλύτερα. Ίσως σε βοηθήσει για να απομακρυνθείς από τα ''μυρμήγκια'', τη ''φύση'', το ''φυσικό'' και το ''αφύσικο''

Aeroporos27
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 10:17 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από Aeroporos27 »

Ενα υπέροχο βίντεο από τη Βρετανία... Προσέξτε το συμβολισμό του ένστολου.

Είναι μέρος της καμπάνιας για αλλαγή από το σύμφωνο συμβίωσης που ισχύει τώρα στη Βρετανία σε πολιτικό και θρησκευτικό γάμο. Καμπάνια στην οποία μετέχει και η αντιπολίτευση με τον Ed Milliband.



Άβαταρ μέλους
aeronut
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 3:50 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από aeronut »

Αντε παλι με φιλια και βλακειες. Ποτε θα καταλαβετε οτι ειναι αισχρο; Και στα ομο και στα ετερο-φυλα ζευγαρια. Δε μπορεις σε μια διαφημιση να δειχνεις σαλιαρισματα να τη βλεπει ολος ο κοσμος. Αν η διαφημιση σταματαγε πριν το σαλιαρισμα καλη θα'τανε
GET TO THE CHOPPA!!! ;P
Άβαταρ μέλους
KYNIGOSDK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Δευ Οκτ 10, 2011 1:57 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από KYNIGOSDK »

Ρε φιλε θα ξερασωΕχω να μπω εδω μεσα 1 μηνα κοντα και μπαινω τωρα και τι βλεπω;

Ξεκινησες να βαζεις και βιντεο τωρα με κουνιστους για να εμπαιδωσουμε την ανωμαλια σας;

Τι ειναι αυτα τα χαλια ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Αλέκος

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από Αλέκος »

Δεν φταίει κανένας άλλος οι συντονιστές φταίνε που αφήνουν και παίζουν τέτοια βίντεο. Θαρρείς και το πρόβλημα του ελληνα είναι η ομοφυλοφιλία. Αυτό είναι το ζόρι μας τώρα. Εδώ ο κόσμος καίγεται και ο αεροπόρος το χαβα του.
Aeroporos27
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 10:17 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ομοφυλόφιλους;

Δημοσίευση από Aeroporos27 »

aeronut έγραψε: Αντε παλι με φιλια και βλακειες. Ποτε θα καταλαβετε οτι ειναι αισχρο; Και στα ομο και στα ετερο-φυλα ζευγαρια. Δε μπορεις σε μια διαφημιση να δειχνεις σαλιαρισματα να τη βλεπει ολος ο κοσμος. Αν η διαφημιση σταματαγε πριν το σαλιαρισμα καλη θα'τανε


Υπάρχει όμως μια διαφορά και ένα μύνημα πίσω από το διαφημιστικό. Ο σκοπός υποθέτω είναι να προκαλέσει τα αντανακλαστικά της κοινωνίας και να δείξει πόσο συνιθησμένο στη κοινωνία είναι και πόσο φυσιολογικά θα πρέπει να το αντιμετωπίζουμε. Είναι ζήτημα ορατότητας ουσιώδες. Τώρα αν η αισθητική σου προσβάλεται είναι αδιάφορο... Και μένα η αισθητική μου μπορεί να προσβάλεται από κάποιον που φοράει κόκκινο πουκάμισο ας πούμε. Αλλού είναι η ουσία.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες