Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Ρε παιδιά... Βλέπω 3 σελίδες και λέτε για καψόνια... Γνωρίζετε τι είναι το καψόνι; Κατά καιρούς ακούω διάφορους να πέφτουν για κάμψεις/ να σηκώνονται πρωί / να κάνουν πορείες και να λένε ότι τους ''καψονάρουν''. Μην τρελαθούμε τελείως. Καψόνι είναι να σε βάλουν να μετρήσεις το στρατόπεδο με σπίρτα, να ξυρίσεις τον Καραϊσκάκη, να σπρώξεις το κτήριο να κάνει σκιά και άλλες τέτοιες μ****κίες. Όλα τα υπόλοιπα, και οι φωνές μέσα σε αυτά, προβλέπονται και προσωπικά τα θεωρώ αναγκαία. Στρατιωτικός γίνεσαι ρε π**στη μου, όχι οικονομολόγος ! Αν δεν σκληραγωγηθείς εσύ ποιος θα σκληραγωγηθεί; Μάλλον θα πώ για άλλη μια φορά πως οι περισσότεροι δεν έχουν καταλάβει τι παει να πεί στρατός και στρατιωτικός. Νομίζουν πως ο στρατός, αν είσαι στέλεχος είναι πέσιμο και ξύσιμο, διαταγές και υφάκι. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. Γι αυτό καλύτερα όσοι δηλώσετε στρατιωτικές ψάχτε το λίγο και σκεφτείτε ώριμα αν μπορείτε να ανταπεξέλθετε. Είναι κρίμα να κλείνετε θέσεις τσάμπα.
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Black_Knight »

Μπράβο Αλέξη...
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
Παλιος

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Παλιος »

Πολύ σωστός ο Αλέξης.
Και να συμπληρώσω... Καψόνι είναι να κάνεις με τα γόνατα τον γύρο της σχολής όπως κάνανε κάποιοι παλιά.
Η να σε κόβουν στη μέση του φαγητού (φασολάδα) και να σε σκίζουν στις διατάσεις -εκτάσεις επί ώρα, μέχρι να αρχίσεις να ξερνοβολάς.
Η να κάνεις Ατελείωτα βαθύ κάθισμα πάνω- κάτω (με καμιά δεκαριά όπλα φορτωμένος) μέχρι να αποκτήσεις μηνίσκο.
Θέλετε κι'αλλα;
Αυτά λοιπόν και άλλα πολλά έχουν καταργηθεί.
Αυτά που ισχύουν τώρα γυμναστική και πειθαρχία. Αν δεν μπορείς να τα υπομείνεις Καλύτερα μη πας.

scorpion

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από scorpion »

Ρε σεις αφηστε το τι γινετε με στη σχολη και διαβαστε γιατι οι βασεις και φετος και του χρονου αναιβενουν τα θεματα των πανελληνιων γινονται πιο περιπλοκα. Νομιζετε οτι ειναι ευκολο να γραψετε 18-19000 μορια για να περασετε στην ευελπιδων;
kosmas

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από kosmas »

Ως ενα μερος εχεις δικιο φιλε αλλα δεν ειναι και αδυνατον να βγαλεις τοσα μορια. Δεν θελει να διαβαζεις χωρις να παρεις ανασα. Απλως θελει συστηματικο διαβασμα.
19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Καψωνι για να μη λεμε ψεματα υπαρχει... Αλλα σε σχεση με λιγα χρονια πριν ειναι ελαχιστο και γινετε απο λιγα ατομα (οχι απο το συνολο) δηλαδη μπορει να μπεις στη σχολη και να μην σου κανει ουτε ενας καψωνι αλλα μπορει να εισαι ατυχος η να εχεις πολυ προκλητικη συμπεριφορα και να φας καψωνι... Στρατος ειναι ετσι κι αλλιως. Και δν πας με το ζορι αρα μπορεις να επιλεξεις. Παντως αν καποιος δν θελει πραγματικα να παει καλυτερα να δηλωσει κατι αλλο γιατι οταν εβλεπα ατομα να παρετουντε απ τη σχολη πραγματικα τους λυπηθηκα
Άβαταρ μέλους
ΑΓΑΜΕΜΝΟΝΑΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιουν 28, 2011 2:30 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΑΓΑΜΕΜΝΟΝΑΣ »

Παιδια, εαν ειναι καποιος λοχιας θα δεχτει πολλα καψωνια και αν ναι μηπως μπορειτε να μου πειτε ενα.
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από asimike »

ΑΓΑΜΕΜΝΟΝΑΣ έγραψε:Παιδια, εαν ειναι καποιος λοχιας θα δεχτει πολλα καψωνια και αν ναι μηπως μπορειτε να μου πειτε ενα.
τι λοχιας; Εφεδρος (δεν γινεται αλλα τεσπα) ; Και σε πιο σωμα θα ειναι;
ΕΛΛΑΣ
Άβαταρ μέλους
ΑΓΑΜΕΜΝΟΝΑΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιουν 28, 2011 2:30 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΑΓΑΜΕΜΝΟΝΑΣ »

Εγω, ενδιαφερομαι να γινω λοχιας αλλα εχω ακουσει διαφορα σχετικα με τα καψωνια που κανουν οι αξιωματικοι στους λοχιες και για αυτο τον λογο κανω αυτην την ερωτηση. Μηπως μπορεις να μου δωσεις μια σαφης απαντηση για το εαν καποιος λοχιας κανει πολλες αγγαρειες και καψωνια. Επισης, για την ερωτηση που εκανες τι λοχιας θα ειναι, θα σου πω οτι εγω αναφερομαι σε εναν σπουδαστη της σμυ τρικαλων ο οποιος μετα απο 2 χρονια θα αποφοιτηση απο την σχολη και θα ειναι πλεον λοχιας.
Άβαταρ μέλους
ΑΓΑΜΕΜΝΟΝΑΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιουν 28, 2011 2:30 am
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ΑΓΑΜΕΜΝΟΝΑΣ »

asimike οταν μπορεσεις απαντησε μου. Ευχαριστω.
Νικος

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Νικος »

Ρε φίλε ελληνικά μιλάμε άλλο καψόνι, άλλο αγγαρεία. Τι είναι αυτό που δεν καταλαβαίνεις; Το να είσαι εξοδούχος και όταν γυρίσεις να βρείς όλα σου τα πράγματα σε οικτρή κατάσταση είναι καψόνι δεν είναι εκπαίδευση ούτε αγγαρεία.Το να κοιμάσαι και να έρχεται ο κάθε ψυχανώμαλος που Είναι Δυάρι τριάρι η Τεσσάρι Και σηκώνει ένα θάλαμο πρωτοετών από τα κρεβάτια με τις κλωτσιές και βρίζοντας είναι καψόνι, το να σε υποχρεώνει να κάνεις η να λες πέρα από κάθε κανονισμό του κόσμου τις μαλακίες και να το τραβάει βίντεο με την κάμερα του κινητού του ενώ σε μένα απαγορεύεται να έχω κινητό που τραβάει φωτος η βίντεο είναι καψώνι. Καί άλλα πολλά που σίγουρα ξέρεις αλλά κάνεις πως δυσκολεύεσαι να ξεχωρίσεις.

Άβαταρ μέλους
ar93
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Δεκ 20, 2010 8:30 pm
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ar93 »

Αν θεωρείτε τη γυμναστική και το πρωινό ξύπνημα καψόνι, μην περάσετε ούτε έξω από στρατιωτικές σχολές... Πάτε καλά; Δηλαδή τι θέλετε, να ξυπνάτε στις 11, να πίνετε καφεδάκι και να τρέχετε για κανένα δεκάλεπτο; Έλεος δηλαδή! Από την άλλη, όπως είπε κι ο Νίκος εγώ προσωπικά θεωρώ καψόνι το να βρίσκεις τα πράγματά σου σε άθλια κατάσταση ή να σε τραβάν βίντεο, ενώ λες βλακείες (χωρίς τη θέλησή σου, προφανώς) ... Όμως δεν μπορώ να είμαι και σίγουρη για το αν υπάρχει λόγος (εκπαιδευτικός) που γίνονται και αυτά! Οπότε ας βοηθήσει κάποιος από τη σχολή!
ΑΓΑΘΑ ΚΟΠΟΙΣ ΚΤΩΝΤΑΙ
Άβαταρ μέλους
Rafail_95
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 11:36 pm
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Rafail_95 »

AΝ είναι έτσι όπως τα λες ρε Αλέξη γιατί έφυγες; Δεν ήσουν έτοιμος να τα αντιμετωπίσεις; Ήξερες οτι θα είναι έτσι εκεί μέσα.
ΕΛΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ... ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.
Άβαταρ μέλους
Rafail_95
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 11:36 pm
Επικοινωνία:

Καψόνια στις Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Rafail_95 »

Αλέξης έγραψε:Σε μένα μιλάς;

Ναι σε σένα. Γιατί είδα ότι έφυγες απο Σ. Μ. Υ. Και είδα και το μικρό μηνυματάκι με τις συνθήκες μέσα στη σχολή. Πριν μπείς έβλεπα ότι ήσουν κα***μένος με όλο αυτό του στρατού και τώρα πας να αποτρέψεις έμμεσα και εμάς για να μην μπούμε εκεί. Εξήγησε μου λίγο όλο αυτό το σκηνικό. Δηλαδή κάποιος με αντοχές και πειθαρχημένος σε μέγιστο βαθμό πρίν μπεί στη σχολή δε θα αντέξει εκεί; Θα είναι παράλογο... Έχουμε πεθάνει στη προετοιμασία στο ταεκβοντο και είμαστε όλοι τρίγωνοι στο σώμα. Παίζει να μην αντέξω δηλαδή;:P
ΕΛΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ... ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες