Κακή χρήση αναβολής;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giannis(α)
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 5:36 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από giannis(α) »

Γεια σας ειμαι σπουδαστης στο τει πειραια εχω παρει αναβολη μεχρι το τελος του 2012. Θελω να ρωτησω αν δεν εχω προλαβει να παρω το πτυχιο και χρωσταω καποια μαθηματα Θα εχω ποινη οταν με καλεσουν; Αν διακοψω τη αναβολη μου νωριτερα θα πρεπει να χω παλι πτυχιο; Δευτερον εχω γεννηθει το αυγουστο του 1985 οπου γινομαι 27 εχω δικαιωμα να παρω αναβολη μεχρι τα 28?
giannis(α)
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 5:36 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από giannis(α) »

Ηθελα να πω οτι γινομαι 27 το 2012 μπορω να παρω περαιτερω αναβολη μεχρι τα 28;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι αυτούς τους απασχολεί ότι εσύ στην αναβολή σου σπουδάζεις. Όσα και μαθήματα να έχεις περάσει. Άλλη αναβολή για λόγω σπουδών δεν δικαιούσαι εκτός και αν πας για μεταπτυχιακό
giannis(α)
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 5:36 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από giannis(α) »

Δηλαδη αν καταλαβα καλα το δεκεμβρη του 2012 Που ληγει η αναβολη μου αν δεν εχω παρει πτυχιο ακομα δεν θα Χω ποινη εξι μηνες στο στρατο επιπλεον; Δεν θα μαι ανυποτακτος δηλαδη; Επισης τι δικαιολογητικα θα προσκομισω εφοσον δεν εχω παρει μεχρι τοτε πτυχιο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν θα έχεις καμία ποινή απλά θα προσκομίσεις χαρτί από την σχολή σου. Ότι κάθε χρόνο σπούδαζες και παρακολουθούσες μαθήματα
giannis(α)
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 5:36 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από giannis(α) »

Ναι τη σχολη την ειχα αφησει για δυο Χρονια επειδη εργαζομουνα και δε προλαβαινα αρχισα απο φετος παλι
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν είχες διαγραφτεί όμως. Οπότε είσαι νομικά καλυμμένος
giannis(α)
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 5:36 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από giannis(α) »

Επισης ειχα παρει αναβολη για το τει κρητης το 2003 το χαρτι αναφερει το τμημα εκεινο ενω εγω ξαναδωσα το 2006 και ειμαι στο τει πειραια πρεπει να ενημερωσω γι΄αυτο; Σιγουρα δεν κινδυνευω με ποινη; Τριτον για στρατο ποτε θα με καλεσουν οταν η αναβολη ληγει Τελος δεκεμβρη 2012; Ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα εχω αγωνια γιατι μου λεγανε οτι θα φαω ποινη (φιλος στρατιωτικος μου το λεγε μαλλον για να με τρομαξει)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν τους ενδιαφέρει απλά αυτοί θέλουνε να δούνε ότι στην αναβολή σου σπούδαζες. Αν η αναβολή σου λήγει δεκέμβριο θα παρουσιαστείς τον φεβρουάριο του 2013
giannis(α)
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 5:36 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από giannis(α) »

Οκ ευχαριστω για τις απαντησεις Καλο βραδυ.
kkFnx
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 2:12 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από kkFnx »

Φοιτω σε μια ιδιωτικη σχολη που δεν δινει αναβολη. Ετσι αναγκαστηκα να γραφτω σε ενα δημοσιο ιεκ προκειμενου να παρω αναβολη. Εκανα ενα εξαμηνο στο ιεκ για τα ματια του κοσμου κ απο τοτε δεν ξαναπηγα. Εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε (αλλα και απο τοτε που εδωσα το χαρτι της αναβολης μου). Θελω να διακοψω την αναβολη μου 4 μηνες πριν τον επομενο αυγουστο μιας κ επειδη ενδιαφερομε για τα ΛΟΚ θελω να γυμναστω καταλληλα. Το ερωτημα μου εχοντας διαβασει ολα τα παραπανω σχολια ειναι, θα χρειαστει να δωσω καποιο χαρτι σπουδων σε εκεινο το ιεκ (μιας κ εχω να πατησω 2 χρονια); Σε περιπτωση που χρειαστει κατι τετιο, ειναι ενταξει εαν διξω το χαρτι 2 χρονων πισω; Αν πιστευετε οτι πρεπει να ξερω κατι παραπανω στην περιπτωση μου θα ηθελα να το μαθω. Ευχαριστω!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πήρες αναβολή λόγω σπουδών. Από την στιγμή που σπουδάζεις έστω και σε άλλο ιεκ δεν έχεις πρόβλημα. Όταν πας να κόψεις την αναβολή θα πας το χαρτί από το ιεκ που θα τελειώσεις και θα είσαι κομπλέ
kkFnx
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 02, 2010 2:12 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από kkFnx »

Θα αφησω στην μεση την σχολη μου (δεν ειναι ιεκ, απλα δεν δινει αναβολη) θα παω στρατο και θα την συνεχισω μετα το στρατο. Αρα δεν θα εχς καποιο εγγραφο. Το μονο εγγραφο που μπορω να βρω ειναι οτι πριν 2 χρονια εκανα ενα εξαμηνο σε ενα δημοσιο ιεκ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τότε παίζει κακή χρήση αναβολής είναι 90 ευρώ πρόστιμο η κάνεις 1 μήνα παραπάνω θητεία
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες