Ιστορίες από τη θητεία μας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

Στην πατριδα μου ησουνα σειρουλα; Ειμαι απο το Πλωμαρι αλλα πηγα μικρος στην Αθηνα. Ο παππους μου δουλευε στην ΕΠΟΜ. Ημοθνα Λημνο και ενα φεγγαρι (33 μερες) αποσπαση Εβρο. Λημνο πολυ κλαμα και πικρα τοτε 15 χρονια πριν. Μαυριλα και σιχαμενοι ανθυπες και καραβανοσκυλα ΕΠΥ ταψιαρχοι και 3 αποπειρες αυτοκτονιας σε μοναδες.

Ελπιζω να μη σου φερθηκανε ασχημα οι βορειοι Μυτιληναιοι γιατι ειναι λιγο

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Στη Παγανή ήμουν. Πού και που πήγαινα και Αγία Παρασκευή (όχι για τσιγαριλίκι Εικόνα).

Στην ΕΠΟΜ και στο Πλωμάρι είχα πάει με το Deree College το 2004. Έκανα και μπανάκια (Απρίλη μήνα) στη Πέτρα.

Μπα, μια χαρά άνθρωποι. Μερικά νεούδια ΕΠΟΠ όμως ήταν για κλωτσιές. Τους έθαβαν ακόμη και οι παλαιότεροι ΕΠΟΠ.

Αυτό όμως που δεν μου άρεσε καθόλου ήταν οι συμπεριφόρα των οδηγών και αναβατών. Κάθε ημέρα ή για νεκρό στην άσφαλτο θα άκουγες ή για τραυματίες.
Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

Οι αναβατες ειναι γνωστη ιστορια Νασο μου. Χαιρομαι που περασες ωραια και επεσες σε καλους. Εγω στην Κασμαδια τα ειδα ολα κωλυωμενα. Ο μονος λογος που δεν επαθα ψυχολογικη ζημια με τους ΕΠΥ και τους πρεπει ειναι που ηθελα να συνεχισω τις σπουδες μου και δαγκωνα τα χειλη μου. Τωρα σπαω πλακα με τα ΕΠΟΠ και χαιρομαι που στο φορουμ υπαρχουν και στρατοκαυλοι. Εγω που υπηρετησα 15 μηνακια στους γκασμαδες και τα γκατζολια (ναι προλαβα και οριτζιναλ νυφοπαζαρο) το εχω σκυλομετανιωσει επρεπε να φυγω ανυποτακτος
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Οι στρατόκαυλοι Άκη είναι από τις χειρότερες φάρες. Νομίζουν ότι είναι Θεοί και μαμάω.

Σε πραγματικό πόλεμο βέβαια τους κόβεται ο βήχας και κρέμεται το σκ... Στη κρίση των Ιμίων υπήρχαν περιπτώσεις που οι φαντάροι ήταν χαλαροί και light και καραβανάδες έτρεμαν από φόβο.

Η ανυποταξία ουδέποτε μου άρεσε. Εδώ είχα ξάδελφο που ήρθε στα 34 από Σαν Φραντσισκο (λίγο πριν ξεσπάσει η κρίση) και υπηρέτησε 6 μήνες Ναυτικό (βύσμα φυσικά).
Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

Αλλο ναυτικο Νασο. Θυμαμαι τραγουδακι Μου ειπαν πως το ναυτικο ειναι καλυτερο απο το πεζικο εχει λενε ωραιες στολες και στο λιμανι γυναικες πολλες μα εγω ναυτακι δε θελω να γινω θελω να ειμαι στο πεζικο ΠΕΖΙΚΟ με βημα.

Ο συναδελφος απο Περθ παντως τα εχει δει ολα κωλυομενα με τους ΕΠΟΠ. Απο καιΔΕΕς ενταξει αλλα τα ΕΠΟΠ αστα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Πάντα το Ναυτικό και η Αεροπορία ήταν καλύτερα από τον Στρατό για τους φαντάρους.

Ιδίως Αεροπορία. Υπηρεσίες;1 μέσα,5 (και 10 και 20) ημέρες έξω.
Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

Οπως τα λες και καλυτερα φετος. Εγω μαθαινω απο το φιλο πυ υπηρετει τωρα. Σε καληνυχτιζω να παω μια βολτα τους θαλαμους με τους ασθενεις εχω ενα παιδακι 4 χρονων με σοβαρη επιληψια και δεν εμπιστευομαι τον ειδικευομενο. Εδω ειμαστε σα μικρος ΟΗΕ. Ειμαστε γιατροι απο ολο τον κοσμο. Η Νεα Ζηλανδια παρακαλαει γιατι οι ντοπιοι δεν πανε για γιατροι πια και τους φερνουν ολους απεξω. Εγω πηρα απευθειας καρτα μονιμου κατοικου και σε τρια χρονια πολιτης και διαβατηριο.

Καλο πρωι και αν βρεις κανενα πουνα ενδιαφερεται γιατρο τεχνιτη η επιστημονα που ειναι ανεργος και γουσταρει παραδεισο τον θελουμε. Ειναι εδω σαν νησι Ελληνικο αρχη δεκαετιας 2000. Ειμαι σε μικρη πολη και εδω κοιμουνται ακομα με ανοιχτες πορτες χωρις πλακα.

Καλο πρωι στην πατριδα θα μπψ αυριο παλι να τα πουμε

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Rafale »

Golemis έγραψε:Οπως τα λες και καλυτερα φετος. Εγω μαθαινω απο το φιλο πυ υπηρετει τωρα. Σε καληνυχτιζω να παω μια βολτα τους θαλαμους με τους ασθενεις εχω ενα παιδακι 4 χρονων με σοβαρη επιληψια και δεν εμπιστευομαι τον ειδικευομενο. Εδω ειμαστε σα μικρος ΟΗΕ. Ειμαστε γιατροι απο ολο τον κοσμο. Η Νεα Ζηλανδια παρακαλαει γιατι οι ντοπιοι δεν πανε για γιατροι πια και τους φερνουν ολους απεξω. Εγω πηρα απευθειας καρτα μονιμου κατοικου και σε τρια χρονια πολιτης και διαβατηριο.

Καλο πρωι και αν βρεις κανενα πουνα ενδιαφερεται γιατρο τεχνιτη η επιστημονα που ειναι ανεργος και γουσταρει παραδεισο τον θελουμε. Ειναι εδω σαν νησι Ελληνικο αρχη δεκαετιας 2000. Ειμαι σε μικρη πολη και εδω κοιμουνται ακομα με ανοιχτες πορτες χωρις πλακα.

Καλο πρωι στην πατριδα θα μπψ αυριο παλι να τα πουμε

Καλη συνεχεια στο δυσκολο εργο σου και φιλια Απο πατριδα. Ε ναι θα σε περιμενουμε και αυριο
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Nassos »

Καλό βράδι. Τώρα είναι και καλοκαίρι εκει κάτω. Αχχχ.
Golemis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:04 pm
Επάγγελμα: Παιδοψυχιατρος
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Golemis »

22 βαθμοι και ανοιξη ξανα. Αντε να κλεισουμε. Το Μαρτιο λεω να κατεβω μετα απο 16 μηνες σερι. Ελπιζω να ειναι καλα.

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Velerefontis »

Παντως golemis δεν ξερω τι προβλημα εχεις με τους εποπ, αλλα βγαζεις τεραστια εμπαθεια. Και δεν ειμαστε ολοι κοπροσκυλα ξερεις...
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από Rafale »

Velerefontis έγραψε:Παντως golemis δεν ξερω τι προβλημα εχεις με τους εποπ, αλλα βγαζεις τεραστια εμπαθεια. Και δεν ειμαστε ολοι κοπροσκυλα ξερεις...
Συμφωνω με την αποψη του βελερεφοντηΕικόνα
ΤΡΊΠΟΛΗ 11 -ΙΩΆΝΝΙΝΑ

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από ΤΡΊΠΟΛΗ 11 -ΙΩΆΝΝΙΝΑ »

ΣΥΜΒΟΥΛΉ :
Είναι όλα θέμα προσωπικότητας, νοοτροπίας και ψυχοσύνθεσης. Απ' ό, τι έχεις δείξει εδώ μέσα αν είσαι ισορροπημένος, με χιούμορ και κοινωνικός. Θα αγνοήσεις τους ηλίθιους, θα στραπατσάρεις τους ανεγκέφαλους, θα σκλαβώσεις τους απαιτητικούς και θα κερδίσεις τους καλόκαρδους.

Εν ολίγοις, θα κάνεις τη διαφορά!

Καλή θητεία Εικόνα

Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από OMEGA »

Αναφορικα με την ζωη στο θαλαμο με 20 ατομα πως ειναι; Υπαρχει καθολου Συμβιβασμος;

patriot
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 5:57 am
Επικοινωνία:

Ιστορίες από τη θητεία μας

Δημοσίευση από patriot »

Συμβιβασμός δεν ξέρω... Ποδαρίλα σίγουρα...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης