ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
πετρος

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από πετρος »

Παιδια περασα δοκιμοσ, ειμαι εξω με αδεια ορκομοσιασ... Ποτε πας κρητη; Και 8ελς να μοθ πειτε αν ειναι τοσο δθσκολα οσο λενε...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Greek_Army »

πετρος έγραψε:Παιδια περασα δοκιμοσ, ειμαι εξω με αδεια ορκομοσιασ... Ποτε πας κρητη; Και 8ελς να μοθ πειτε αν ειναι τοσο δθσκολα οσο λενε...


Θα σας πούνε στο όταν γυρίσετε λογικά σε καμία βδομάδα θα πάτε, ε εξαρτάται τι εννοείς δύσκολο εσύ. Για έφεδρος αξιωματικός πηγαίνεις όχι για τουρίστας
comadopsaro
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2011 5:47 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από comadopsaro »

Κανενας απο τις τελευταιες σειρες να μας πει τι παιζει εκει...
Stam
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Δεκ 24, 2010 10:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Stam »

Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές! Λοιπόν παρουσιάζομαι Κόρινθο πεζικό με ένδειξη ΥΕΑ. Αν δηλώσω ότι θέλω ΥΕΑ λογικά μετά την ορκομωσία με στέλνουν Κρήτη στη ΣΕΑΠ. Μόλις τελειώσεις από ΣΕΑΠ μπορείς να πας ΚΕΑΠ; Αν ναι, πως γίνεται η επιλογή; Πότε πρέπει να το δηλώσεις; Όταν τελειώσεις την εκπαίδευση; Για να γίνει κάποιος, για παράδειγμα, δόκιμος καταδρομέας (θεωρητικά πάντα... ). Επίσης πόσο διαρκεί η εκπαίδευση στο ΚΕΑΠ;1 μήνα;
Κυριακος

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Κυριακος »

Συναδελφε ειμαι στην σεαπ αυτην την περιοδο. Μολις μπειτε στην σχολη σε κανενα 20ημερο θα σας εχουμε εμεις. Συμβουλες μου ειναι να μην μασισεις πουθενα και να θυμασε πως ολα ειναι ενα θεατρο. Απλως να εισαι προβλεπομενος και θα περασεις καλα και ο καιρος θα περασει απιστευτα γρηγορα. Εμεις μπηκαμε φλεβαρη και τωρα παμε για αρχες μαιη πλεον. Απιστευτα γρηγορα ομως. Τωρα για κεαπ η επιλογη γινεται με διαγωνισμο σε αθληματα (το αριστο ειναι 47 καμψεις-47 κοιλιακοι-1 μιλι τρεξιμο σε 13 λεπτα), συνεντευξη και αυτοαξιολογηση. Εμεις δινουμε στις 4 μαιου. Η εκπαιδευση ειναι1 στο κεαπ. Μην μασατε μια. Ολα ειναι θεατρο. Σας περιμενουμε
doctor

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από doctor »

Αχ... Αναμνησεις...2 χρονια στη σεαπ, ιουλ 2004 - αυγ 2006...
ΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ »

Παιδια στη σεαπ στο ηρακλειο μηπως ξερει κανεις αν παιρνουν άδειες αυτους τους 4 μηνες; Και οσο για εξωδουχοι καθε ποτε?
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από REPAINER »

Παιρνουν αδειες. Ενα σαββατοκυριακο ανα μηνα περιπου που το κανεις ανετα τριημερο. Εξοδουχοι ανα 2 μερες περιπου. Αυτα ισχυαν τουλαχιστον το 2007
YEA

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από YEA »

Παιδιά πριν Λίγες Μερες Τελείωσα Την σεαπ. Όσα Ακουγοντε Έξω Δεν ειναι Τίποτα Μπροστα σε Αυτά Που γινοντε Εκεί Μεσα. Άποψη Μου Είναι Να Πάτε Αν Είστε Σωματα... Γιατί Θα κατσετε Μόνο Για 3 εβδομαδες Αντί Για 4 Μήνες Που ειναι για το Πεζικό... Γενικά Τα Πράγματα Εκει μεσα Είναι Δυσκολα Πολύ Και θελει Υπομονή.

Καλή θητεία σε όλους και καλοί Πολίτες.
Argy

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Argy »

Εγώ είμαι ΥΕΑ ΥΠ και θα πάω ΣΕΑΠ για τρείς βδομάδες πριν φύγω για Λαμία. Υπάρχει τρόπος να μείνω εκεί ως πεζικάριος αν το ζητήσω μόνος μου; Έχω και 4 βαθμούς μιωπείας, αλλα και PHD.
ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε.α.

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε.α. »

Παιδιά μιά ερώτηση... Αληθεύει ότι όταν επιλεγείς στο ΚΕΕΔ [Μεγάλο Πεύκο] σαν ΥΕΑ Ειδ. Δυνάμεων [ΔΒ] δεν πάς καθόλου ΣΕΑΠ αλλά κάποιους μήνες στο Χαιδάρι και μετά απευθείας Ρεντίνα ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε. Α. έγραψε:Παιδιά μιά ερώτηση... Αληθεύει ότι όταν επιλεγείς στο ΚΕΕΔ [Μεγάλο Πεύκο] σαν ΥΕΑ Ειδ. Δυνάμεων [ΔΒ] δεν πάς καθόλου ΣΕΑΠ αλλά κάποιους μήνες στο Χαιδάρι και μετά απευθείας Ρεντίνα ;


ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Άβαταρ μέλους
malamasss
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 18, 2011 7:27 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από malamasss »

Παιδια η εκπαιδευση των υεα στη σεαπ δεν ειναι πλεον 2 μηνες; Ειναι 4;

Και σχετικα με τα αθληματα ρε παιδια δεν το βρισκω ευκολο να κανεις 100 μετρα σε 15... Αν κανεις 16 δευτερολεπτα κοβεσαι απο δεα;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ από τότε που ασχολούμαι 4 ήτανε πάντα

Δεν θα σε κόψουν.

Άβαταρ μέλους
malamasss
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 18, 2011 7:27 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από malamasss »

Μολις ορκιστηκα και φευγω σεαπ την παρασκευη με μολις 7 μερες θητεια στο ΚΕΤΘ. Παω πεζικο. Ισχυει πως αυτη τη στιγμη δεν εχουν μεινει ΥΕΑ Β μεσα στις σχολες και πως εχουν ηδη ορκιστει; Ακουγεται πως εμεις θα ειμαστε μονοι μας στις σχολες. Επισης ακουστηκε πως δεν μπηκαν δοκιμοι τον αυγουστο λογο του μπερδεματος με τις σειρες. Ξερει κανεις κατι για το θεμα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες