Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

Εγώ απο μικρός είχα πιστόλια ελατηρίου όπως Smith &Wesson,Glock 23,Walther P99 κ. Α. Τώρα έχω και με μπαταρία' M4 rifle και GLOCK 18.
Brt

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Brt »

Εγώ που είμαι κάτω απο 18 χρονών (παρόλα αυτά πηγαίνω σε όμιλο σκοποβολής) θα μπορούσα να αγοράσω απο το ''AirSoft Center'' στους αμπελόκηπους, η οχι.
Ε.Τ.

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Ε.Τ. »

Οτι σου πει το μαγαζι φιλαρακι. Απο οσο ξερω παντος δεν επιτρεπεται. Αν πουλαει πες μου κι εμενα. Θελω κι εγω...
E.T.

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από E.T. »

Μην κατεβαινω Αθηνα τσαμπα...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Nassos »

Brt έγραψε:Εγώ που είμαι κάτω απο 18 χρονών (παρόλα αυτά πηγαίνω σε όμιλο σκοποβολής) θα μπορούσα να αγοράσω απο το ''AirSoft Center'' στους αμπελόκηπους, η οχι.


Όχι δεν πουλάνε. Το ξέρω γιατί σε οποιοδήποτε πεδίο airsoft και αν πας ζητάνε επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας για τυχόν αμφιβολίες.

Και στο Survival (Μοναστηράκι, Κηφησιά) ζητάνε ταυτότητα ή διαβατήριο για αγορά όπλου.
kalasnikof
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 29, 2010 3:29 pm
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από kalasnikof »

Παιδιά να κάνω μια ερωτηση. Ειμαι κάτω από 18. Στο airsoft center πουλάνε οπλα με την ΣΥΝΟΔΕΙΑ ενηλίκου. Αν ναι μου προτείνετε ενα καλό sniper όπλο μεχρι τα 200 ευρώ. ΕυχαριστώΕικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν νομίζω να το επιτρέπουν.

Μπορείς να κάνεις την ερώτηση στο forum του Airsoft Center.
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Deathdiver »

Γεια σας πρεπει να πω οτι κι εγω σας λατρης της σκοποβολης και των οπλων ασχολουμαι με airsoft... Μεχρι στιγμης εχω 2. Το πρωτο ειναι το glock 17 και το δευτερο ειναι το colt 1911. Πρεπει να πω οτι και τα δυο με εχουν αφησει ευχαριστημενο και ειναι το καθενα εξισου ρεαλιστικο...
Snake
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2010 7:21 am
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Snake »

Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω τη γνωμη σας για ενα οπλακι που πηρε το ματι μου, ειμαι τελειως ασχετος αν θελετε, αλλα παρολα αυτα 2 κολιματα εχω.(τουλαχιστον 2 εχω βρει εγω) το 1 δεν ειναι επι του παροντως το 2ο ομως ειναι τα οπλα γι αυτο και γραφω στο συγκεκριμενο θεμα...

http://airsoftcenter.gr/catalog/product_info.php?cPath=39_40_169&products_id=1263

Για αυτο το οπλο θα ηθελα να ακουσω να εσας μιας και εχετε πολυ πιο πλουσιες γνωμες απο εμενα...

Τα μισα πραγματα που εγραφε στην περιγραφη δεν τα καταλαβα, αλλα μου φανηκε καλο, η τιμη λογικη, και σαν οπλο (σουλουπι) πανεμορφο...

Επισης θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως αν μπορουσατε να μου εξηγεισετε και 1-2 πραματακια ακομα οπως τι ειναι η ημιαυτοματη βολη, τα hop-up, και η επαναφορα κλειστρου για αρχη (οτι  ειδα απτην περιγραφη του οπλο δηλαδη.)

Ευχαριστω εκ των προταιρων,

παντα φιλικα Κωστας!

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Nassos »

Ημιαυτόματη βολή είναι όταν βοράει μια-μια την μπίλια, επαναφορά κλείστρου είναι η επανόπλιση (όπως στα πραγματικά πιστόλια).

Για το hop-up ρώτα εκεί. Μια απλή εγγραφή είναι Εικόνα
Snake
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2010 7:21 am
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Snake »

Ευχαριστω πολυ φιλε Νασσο! Η δικια σου γνωμη για το πιστολι ποια ειναι; Εγω οπως προειπα και πριν νεος και καυλομενος στο αθλημα, δεν κατεχω πολλες γνωσεις οποτε ψαχνομαι ! Ευχαριστω και παλι πολυ !
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Deathdiver »

Snake έγραψε:Ευχαριστω πολυ φιλε Νασσο! Η δικια σου γνωμη για το πιστολι ποια ειναι; Εγω οπως προειπα και πριν νεος και καυλομενος στο αθλημα, δεν κατεχω πολλες γνωσεις οποτε ψαχνομαι ! Ευχαριστω και παλι πολυ !


To συγκεκριμενο μοντελο ειναι πολυ καλο το εχει ενα φιλαρακι μου... Σαν νεο στο αθλημα θα σε προετρεπα να κοιταξεις και κανενα glock... Εικόνα

Snake
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2010 7:21 am
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Snake »

Ευχαριστω πολυ, θα ψαξω και τα glock οπως ειπες, και θα προσπαθησω να βρω κατι που να μου ταιριαζει.

Και παλι ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Airsoft (fields, όπλα, ιματισμός κλπ.)

Δημοσίευση από Deathdiver »

Snake έγραψε:Ευχαριστω πολυ, θα ψαξω και τα glock οπως ειπες, και θα προσπαθησω να βρω κατι που να μου ταιριαζει.

Και παλι ευχαριστω.



Εγω εχω το glock 17. Πολυ ανθεκτικο και ποιοτικο οπλο και πολυ ρεαλιστικο. Δεν φοβαμαι καθολου να το ταλαιπωρησω... Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης