Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Rafale »

f16 salonika έγραψε:Συμφωνω με το γερακι 332. Ολοι μας πρεπει να εχουμε στοχους κι ονειρα και πανω απο ολα ειναι να κανει ο καθενας απο εμας οτι αυτος θελει να κανει και επιθυμει. Ομως, για να κανουμε αυτο που θελουμε πρεπει να το αγαπαμε παρα πολυ και να διναμε τα παντα για να το επιτυχουμε. Και εγω προσωπικα θελω να μπω στην σχολη ικρων- ιπταμενος. Οχι γιατι απλως ειναι μια πολυ καλη λυση ωστε να αποκατασταθω οικονομικα, αλλα γιατι για εμενα ειναι ενα ονειρο ζωης. Οσο κι αν εχω σκεφτει τις δυσκολειες και τους κινδυνους του επαγγελματος αυτου, δεν μπορω να πω στον εαυτο μου ενα τοσο μεγαλο οχι και να διαγραψω απο το μυαλο μου την επιλογη μου ωστε να γινω πιλοτος μαχητικων αεροσκαφων. Το εχω μερακι και ειναι ενας απο τους μεγαλους στοχους που εχω θεσει, γιατι πανω απο ολα, το αγαπαω. Τωρα, αν δεν μπορεσω να πετυχω τον στοχο αυτο, αυτο ειναι ενα αλλο θεμα. Κι αν δεν πετυχω, θα ηθελα να περασω σε καποια αλλη στρατιωτικη σχολη γιατι θελω να προσφερω κοινωνικο εργο και να προστατευω τους συνανθρωπους μου.



οταν διαβαζω τετοιες αποψεις τετοιες σκεψεις και ιδανικα δεν μπορω να μην σου ευχηθω μεσα απο την καρδια μου οχι μονο να αγγιξεις αλλα και να πιασεις το ονειρο! Ευγε φιλε μου
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ευχαριστω πολυ φιλε `η φιλη cristi και σου ευχομαι οτι επιθυμεις!
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας,

θα ηθελα μια βοηθεια... έχω διαβάσει οτι αν καποιος έχει ιστορικο καταγματων δεν μπορει να μπει στη σχολη ικαρων ισχυει; παρακαλω αν καποιος γνωριζει και ειναι σιγουρος ας μου απαντηση... ευχαριστω... !

Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια θελω να ενταχθω στους ιπταμενους και θα ηθελα να μαθω καπια πραγματαστη σχολη μπαινεις με εξετασεις; Τι μαθηματα πρεπει να ξερεις;

και θα ηθελα να μαθω καπια γενικα πραγματα για τη σχολη για τα μαθηματα για το τι γνωσεις πρεπει να ξερεις για να μπεις στη σχολη και τετοια πραγματα γενικα

θα ηθελα πολυ να ενταχθω στη σχολη και προσπαθω να μαθω οσο πιο πολλα γινεται για ολα οσα αφορουν τη σχολη τα μαθηματα...

ευχαριστω εκ των προτερων

μαρινος

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Rafale »

μαρινος έγραψε:Παιδια θελω να ενταχθω στους ιπταμενους και θα ηθελα να μαθω καπια πραγματαστη σχολη μπαινεις με εξετασεις; Τι μαθηματα πρεπει να ξερεις;

και θα ηθελα να μαθω καπια γενικα πραγματα για τη σχολη για τα μαθηματα για το τι γνωσεις πρεπει να ξερεις για να μπεις στη σχολη και τετοια πραγματα γενικα

θα ηθελα πολυ να ενταχθω στη σχολη και προσπαθω να μαθω οσο πιο πολλα γινεται για ολα οσα αφορουν τη σχολη τα μαθηματα...

ευχαριστω εκ των προτερων

μαρινος

Δες εδω http://www.haf.gr/el/career/academies/si/
MGEN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2009 6:14 am
Τοποθεσία: Germany
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από MGEN »

Ειρήνη έγραψε:Γεια σας,

θα ηθελα μια βοηθεια... Έχω διαβάσει οτι αν καποιος έχει ιστορικο καταγματων δεν μπορει να μπει στη σχολη ικαρων ισχυει; Παρακαλω αν καποιος γνωριζει και ειναι σιγουρος ας μου απαντηση... Ευχαριστω... !



Ναι, εφόσον έχει παλιά κατάγματα που φέρνουν Υλικό Οστεοσυνθέσεως ή παλιά
κατάγματα με Ατελή Πώρωση. Επομένως πρέπει να συμβουλευτεί το γιατρό του αν εμπίπτει σ' αυτές τις περιπτώσεις.
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν σας έδινα τις απαραίτητες πληροφοριες για το τραυμα θα μπορούσατε να μου πειτε αν μπορει να εισαχθεί ή οχι στη σχολη ικαρών; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν σας έδινα τις απαραίτητες πληροφοριες για το τραυμα θα μπορούσατε να μου πειτε αν μπορει να εισαχθεί ή οχι στη σχολη ικαρών; Ευχαριστώ εκ των πρoτέρων...
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Περιμενω απαντηση

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Rafale »

ΜΙΧΑΛΗΣ έγραψε: Περιμενω απαντηση

Για να δωθει απαντηση πρεπει να υπαρχει και ερωτηση Την οποια δεν βλεπω.
MGEN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2009 6:14 am
Τοποθεσία: Germany
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από MGEN »

Ειρήνη έγραψε:Αν σας έδινα τις απαραίτητες πληροφοριες για το τραυμα θα μπορούσατε να μου πειτε αν μπορει να εισαχθεί ή οχι στη σχολη ικαρών; Ευχαριστώ εκ των πρoτέρων...


Όχι, διότι κανένας δεν μπορεί να δώσει σωστή απάντηση βασιζόμενος σε πληροφορίες. Γι αυτό ο ενδιαφερόμενος θα πρέπει να επισκεφθεί τον γιατρό του ή έναν στρατ. Γιατρό για να πάρει μια υπεύθυνη απάντηση σ' ένα τόσο σοβαρό θέμα που αφορά στην σταδιοδρομία του.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Σας ευχαριστώ πολυ... ! Σας είμαι ευγνώμον... !Εικόνα
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας,

Θα ηθελα να με ενημερωσετε αν επιτρεπονται επισκεψεις πληροφοριακου χαρακτηρος στην σχολη...

Ευχαριστω για την κατανοηση...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες