Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Ναι, πήρε παράταση πέρυσι και κάποιοι είπαν ότι ο λόγος ήταν το μειωμένο ενδιαφέρον. Βέβαια, λιγότερα άτομα, μικρότερος ο ανταγωνισμός.
Haf2023
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 6:19 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Haf2023 »

Πέρσι υπήρχαν ειδικότητες που μετά από έναν μήνα δεν είχαν δηλωθεί ή δεν είχαν συμπληρωθεί οι αντίστοιχες θέσεις, προφανώς και έδωσαν παράταση.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

670 οι αιτήσεις στην αεροπορία μέχρι τώρα που έκανα αίτηση
Las9

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Las9 »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 08, 2023 12:43 pm 670 οι αιτήσεις στην αεροπορία μέχρι τώρα που έκανα αίτηση
Ωραίος φίλε μου. Σ ευχαριστώ πολύ. Έχουμε ακόμα όμως μέρες.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Τα λίγα άτομα μας συμφέρουν, γιατί θα υπάρχει λιγότερος ανταγωνισμός. Απλώς δεν βγάζει καλή εικόνα.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Νωρίς είναι ακόμη. Έχουμε μέλλον!
IoannisGR

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από IoannisGR »

Οι περισσότεροι περιμένουν την δημοτική αστυνομία κι πυροσβεστική και ειδικούς φρουρούς που σαφώς είναι καλύτερο από ΕΠΟΠ χωρίς μεταθέσεις φυσικά!
Epop23

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Epop23 »

Έχει κάνει κανένας χαρτιά για μηχανικός οχημάτων;
Fareva

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Fareva »

Παιδιά καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζετε.
Σε κάποιες ειδικότητες ζητάει ecdl εγώ έχω μόνο τις 3 ενότητες του ecdl, μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου;
Haf2023
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 31, 2023 6:19 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Haf2023 »

Ναι μπορείς, αν πας πιο κάτω στην προκήρυξη λέει και τα πτυχία που αναγνωρίζουν.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχω μια απορια διαβαζοντας την προκηρυξη. Το apostille χρειαζεται και για πιστοποιητικα lower,proficiency κτλ ή μονο πτυχια απο ξενα πανεπιστημια; Για τις ξενες γλωσσες δεν απαιτειται μονο επικυρωση και μεταφραση απο δικηγορο ή κανω λαθος; Ευχαριστω εκ των προτερων
evakar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τρί Αύγ 01, 2023 5:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από evakar »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Αύγ 09, 2023 10:19 pm Εχω μια απορια διαβαζοντας την προκηρυξη. Το apostille χρειαζεται και για πιστοποιητικα lower,proficiency κτλ ή μονο πτυχια απο ξενα πανεπιστημια; Για τις ξενες γλωσσες δεν απαιτειται μονο επικυρωση και μεταφραση απο δικηγορο ή κανω λαθος; Ευχαριστω εκ των προτερων
Καλησπέρα, εγώ που είχα αποστείλει πτυχίο αγγλικών lower στην αίτηση μου (πολεμικό ναυτικό), μετά από λίγες ημέρες μου ήρθε email από το γεν πως το χρειάζονται επικυρωμένο ή/και μεταφρασμένο από δικηγόρο. Οπότε ναι ακόμα και για αυτά χρειάζεται
kpapageor
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Δευ Φεβ 13, 2023 8:49 am
Τοποθεσία: GREECE
Ενδιαφέροντα: ..
Επάγγελμα: ..
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από kpapageor »

Καλημέρα παιδια,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η Πολεμική Αεροπορία έχει μεταθέσεις και αν ναί ανά πόσα χρόνια.(ειδικότητα οικονομικού τομέα)
Επίσης, κάποιος να μου εξηγήσει αν μετράει στην μοριοδότηση το απολυτήρειο λυκειου και έξτρα ο βαθμός ΑΕΙ ή μονο ένα απο τα δύο για την ειδικότητα οικονομικού; Πχ (Βαθμος Λυκειου :16,4 και Βαθμος ΑΕΙ :6,4. Σύνολο 16,4 χ 12 =196,8 και 6,4 (450) μόρια. Άρα πόσο υπολογίζονται τελικα τα μόρια;
Ακόμα, εχω μπερδευτεί λίγο με την προυπηρεσία που λέει και την θυτεία ταυτόχρονα .
Εχω πάει ειδικες δυναμεις πεζοναυτης, άραγε μοριοδοτουμε περισσότερο;
Ή εχω εμπειρία σε ιδιωτικό τομέα ως λογιστής για 7 μηνες, άραγε μοριοδοτουμε γιαυτό ή δεν παιρνω τίποτα;

Σας ευχαριστώ,
Και με συγχωρείτε αν φαίνομαι κάπως αδιάβαστος απλά έχω κάποιες απορίες και όποιος θέλει απαντάει ...
Konn11

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Konn11 »

Μετράει μόνο ο ανώτερος τίτλος. Αν ζητά μόνο αεί η ΙΕΚ μέτρα το ανώτερο. Η ειδικότητα σου αν δε ζητά απολυτήριο λυκείου δεν προστίθεται. Δηλαλη μόνο μετράει μόνο το πτυχίο ΑΕΙ. Όσον αφορά την προϋπηρεσία σου λογικά μετράει συν και άλλα προσόντα. Οπωε και στις γλώσσες. Αν έχεις και lower και proficiency μόνο το ανώτερο. Βασικά τίποτα δεν προστίθεται.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
Καλή επιτυχία
Fareva

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Fareva »

Haf2023 έγραψε: Τετ Αύγ 09, 2023 8:48 pm Ναι μπορείς, αν πας πιο κάτω στην προκήρυξη λέει και τα πτυχία που αναγνωρίζουν.
Ναι αλλά βλέπω ότι ζητούν τις 5 ενότητες του ecdl ενώ εγώ έχω τις 3, θα έχω κάποιο πρόβλημα σε αυτό;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες