Σημείωμα κατάταξης (2009)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Τιποτα να σαι καλα και μην αγχωνεσαι Εικόνα
εγινε εγινε... Εικόνα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
Δ. Υ. Κ έγραψε:Τιποτα να σαι καλα και μην αγχωνεσαι Εικόνα
εγινε εγινε... Εικόνα
πηρα σημερα στην στρατολογια με ειπαν περιμενε μεχρι της 16... Θα ερθει η τζαμπα θα περιμενω;
Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλαράκι όντως είσαι πολύ αγχωμένος. Αν δε σου πουν αυτοί για το χαρτί σου πως να σου πούμε εμείς;

Εμένα από το δικό μου στρατολογικό γραφείο όταν πήρα μπορούσαν να μου πουν πότε παρουσιάζομαι, αλλά όχι που. Οπότε το που περίμενα να το δω από το χαρτί που μου ήρθε κατά τα τέλη Ιουλίου.

Εσένα δε ξέρουν να σου πουν αν μπαίνεις Αύγουστο; Ή σου είπαν ότι θα μπεις σίγουρα και απλώς να περιμένεις το χαρτί; Γιατί αν ισχύει το δεύτερο τότε μην αγχώνεσαι, αργά ή γρήγορα θα έρθει. Δε ξεχνάνε κανέναν αυτοί, είναι χειρότεροι κι απ'την εφορία.

Στη σπάνια περίπτωση που πλησιάσουν πολύ οι μέρες κατάταξης (17 ως 20 για φέτος) και δε σου έχει έρθει τίποτα, πετάξου από στρατολογία και πες τους τι συμβαίνει και θα το κοιτάξουν. Πάντως αν είναι να μπαίνεις Αύγουστο, να σε ξεχάσουν αποκλείεται, είναι το μόνο σίγουρο.
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

alex_c έγραψε:Φιλαράκι όντως είσαι πολύ αγχωμένος. Αν δε σου πουν αυτοί για το χαρτί σου πως να σου πούμε εμείς;

Εμένα από το δικό μου στρατολογικό γραφείο όταν πήρα μπορούσαν να μου πουν πότε παρουσιάζομαι, αλλά όχι που. Οπότε το που περίμενα να το δω από το χαρτί που μου ήρθε κατά τα τέλη Ιουλίου.

Εσένα δε ξέρουν να σου πουν αν μπαίνεις Αύγουστο; Ή σου είπαν ότι θα μπεις σίγουρα και απλώς να περιμένεις το χαρτί; Γιατί αν ισχύει το δεύτερο τότε μην αγχώνεσαι, αργά ή γρήγορα θα έρθει. Δε ξεχνάνε κανέναν αυτοί, είναι χειρότεροι κι απ'την εφορία.

Στη σπάνια περίπτωση που πλησιάσουν πολύ οι μέρες κατάταξης (17 ως 20 για φέτος) και δε σου έχει έρθει τίποτα, πετάξου από στρατολογία και πες τους τι συμβαίνει και θα το κοιτάξουν. Πάντως αν είναι να μπαίνεις Αύγουστο, να σε ξεχάσουν αποκλείεται, είναι το μόνο σίγουρο.
εγω θελω να μπω τωρα αυγουστο για αυτο... Μιλησα σημερα με την στρατολογια και με ειπαν οτι εθελοντες προς το παρον δεν πηραμε και να περιμενω εως την παρασκευη... Απο τ 2 που ειπες ανηκω στο 1 φιλε...
Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Κι εγώ κανονικά ήταν να μπω Νοέμβρη και έκανα αίτηση κατάταξης για να με βάλουν Αύγουστο. Τελικά με πήραν κανονικά. Θεωρώ πάντως, χωρίς να μπορώ να είμαι απολύτως σίγουρος, ότι αν ήταν να μπεις Αύγουστο θα σου είχε έρθει το χαρτί. Ποτέ δε ξέρεις όμως. Δεν είναι λίγοι αυτοί που τους ήρθε τελευταία στιγμή. Αφού σου είπαν έτσι από στρατολογία, περίμενε ως την Παρασκευή και ρίξε ένα τηλέφωνο πάλι. Πιστεύω ότι αν πρόκειται να μπεις από βδομάδα όπως όλοι μας, θα το ξέρουν την Παρασκευή, αλλιώς Νοέμβριο φιλαράκι.
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

alex_c έγραψε:Κι εγώ κανονικά ήταν να μπω Νοέμβρη και έκανα αίτηση κατάταξης για να με βάλουν Αύγουστο. Τελικά με πήραν κανονικά. Θεωρώ πάντως, χωρίς να μπορώ να είμαι απολύτως σίγουρος, ότι αν ήταν να μπεις Αύγουστο θα σου είχε έρθει το χαρτί. Ποτέ δε ξέρεις όμως. Δεν είναι λίγοι αυτοί που τους ήρθε τελευταία στιγμή. Αφού σου είπαν έτσι από στρατολογία, περίμενε ως την Παρασκευή και ρίξε ένα τηλέφωνο πάλι. Πιστεύω ότι αν πρόκειται να μπεις από βδομάδα όπως όλοι μας, θα το ξέρουν την Παρασκευή, αλλιώς Νοέμβριο φιλαράκι.
για να δουμε την παρασκευη θα το ξερουμε... Θα ειμαστε ιδια σειρα αραγε... Εικόναειμαι αισιοδοξος και θελω να πιστευω οτι παρασκευη θα ξερω που παρουσιαζομαι γιατι αργουν σε πολλα παιδια να ερθει το χαρτι καταταξης...
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

alex_c έγραψε:Κι εγώ κανονικά ήταν να μπω Νοέμβρη και έκανα αίτηση κατάταξης για να με βάλουν Αύγουστο. Τελικά με πήραν κανονικά. Θεωρώ πάντως, χωρίς να μπορώ να είμαι απολύτως σίγουρος, ότι αν ήταν να μπεις Αύγουστο θα σου είχε έρθει το χαρτί. Ποτέ δε ξέρεις όμως. Δεν είναι λίγοι αυτοί που τους ήρθε τελευταία στιγμή. Αφού σου είπαν έτσι από στρατολογία, περίμενε ως την Παρασκευή και ρίξε ένα τηλέφωνο πάλι. Πιστεύω ότι αν πρόκειται να μπεις από βδομάδα όπως όλοι μας, θα το ξέρουν την Παρασκευή, αλλιώς Νοέμβριο φιλαράκι.
δηλωσες εθελοντης;
Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Όχι εθελοντής, απλώς έκανα μια αίτηση κατάταξης όπως λέγεται, που ουσιαστικά ζητάει να μπω νωρίτερα από την κανονική μου σειρά. Θα έμπαινα Νοέμβριο αλλά ζήτησα να μπω με την προηγούμενη, του Αυγούστου. Κι αυτό συνέβη γιατί καθυστέρησα να κόψω την αναβολή μου. Αν την είχα κόψει ως τέλος Απριλίου θα έμπαινα Αύγουστο εξ'αρχής χωρίς αιτήσεις και ιστορίες. Αυτή η αίτηση λοιπόν εξετάζεται και αν θεωρούν ότι θέλουν παραπάνω άτομα παίρνουν μερικούς. Φαντάζομαι ότι επειδή υπάρχει και μεγάλη ανυποταξία δε θα πουν εύκολα όχι. Αλλά η κάθε περίπτωση βέβαια είναι ξεχωριστή. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να μπούμε μαζί.
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

alex_c έγραψε:Όχι εθελοντής, απλώς έκανα μια αίτηση κατάταξης όπως λέγεται, που ουσιαστικά ζητάει να μπω νωρίτερα από την κανονική μου σειρά. Θα έμπαινα Νοέμβριο αλλά ζήτησα να μπω με την προηγούμενη, του Αυγούστου. Κι αυτό συνέβη γιατί καθυστέρησα να κόψω την αναβολή μου. Αν την είχα κόψει ως τέλος Απριλίου θα έμπαινα Αύγουστο εξ'αρχής χωρίς αιτήσεις και ιστορίες. Αυτή η αίτηση λοιπόν εξετάζεται και αν θεωρούν ότι θέλουν παραπάνω άτομα παίρνουν μερικούς. Φαντάζομαι ότι επειδή υπάρχει και μεγάλη ανυποταξία δε θα πουν εύκολα όχι. Αλλά η κάθε περίπτωση βέβαια είναι ξεχωριστή. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να μπούμε μαζί.
Μακαρι ρε φιλε... Ξερω οτι υπαρχει μεγαλη ελληψη ειδικα στις ειδικες δυναμεις και το θεωρω λιγο απιθανο να μην μπω γιατι εδω αλλοι αγωνιζονται για να μην πανε ειδικες δυναμεις και εγω για το αντιθετο...
Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα ρε παιδια οι γεννηθεις του90 φετος δε παρουσιαζονται; Εχω κλεισει τα 19 απο το γεναρη και ακομα δεν εχει ερθει χαρτι... Λετε να με ξεχασαν; Κανα τηλ εχουμε να παρουμε να μαθουμε;
Athan
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 12:32 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Athan »

στεφος έγραψε:Καλησπερα ρε παιδια οι γεννηθεις του90 φετος δε παρουσιαζονται; Εχω κλεισει τα 19 απο το γεναρη και ακομα δεν εχει ερθει χαρτι... Λετε να με ξεχασαν; Κανα τηλ εχουμε να παρουμε να μαθουμε;

να σε ξεχασαν αποκλειεται, πηγαινε ή παρε τηλεφωνο στο στρατολογικο που περασες περιοδευων και ρωτα.
στοιχεια επικοινωνιας στρατολογικων: http://www.stratologia.gr/contact.htm
Anonymous

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα, εχω κλεισει εδω και 6 μηνες τα 19 και δεν μου εχει ερθει ακομα χαρτι για τον στρατο. Πρεπει να κανω κατι ή απλα να περιμενω οποτε και αν μου ερθει;

ευχαριστω
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

akyros14 έγραψε:Καλησπερα, εχω κλεισει εδω και 6 μηνες τα 19 και δεν μου εχει ερθει ακομα χαρτι για τον στρατο. Πρεπει να κανω κατι ή απλα να περιμενω οποτε και αν μου ερθει;

ευχαριστω
λογικα θα σε παρουν Νοεμβριο... Αρα κατα Οκτωμβριο να περιμενεις για το χαρτι...
Apap
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 3:46 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Apap »

Δεν χάνεις τίποτα να τηλεφωνήσεις στο τοπικό στρατολογικό γραφείο.
Ενα τηλεφώνημα είναι και εσύ θα είσαι πιο σίγουρος ότι όλα είναι οκ.

Πίνακα με τα τηλέφωνα των στρατολογικών γραφείων θα βρείς εδώ : /stratologia/stratologika.asp
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Apap έγραψε:Δεν χάνεις τίποτα να τηλεφωνήσεις στο τοπικό στρατολογικό γραφείο.
Ενα τηλεφώνημα είναι και εσύ θα είσαι πιο σίγουρος ότι όλα είναι οκ.

Πίνακα με τα τηλέφωνα των στρατολογικών γραφείων θα βρείς εδώ : /stratologia/stratologika.asp
Εικόνα
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες