Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Παναγιώτης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Καλησπέρα. Ειμαι 19 χρονών και έβγαλα απολυτήριο 14,5 και έχω αγγλικά (lower) που απ'ότι διάβασα θα παίρνει μόρια και φέτος και έχω 4 μήνες θαλάσσια υπηρεσία σε 800αρι (κόρους) πλοίο. Με έναν γρήγορο υπολογισμό έχω +2500 μόρια από την υπηρεσία, μου βγάζει σύνολο 19 απολυτήριο. Έχω πιθανότητες να μπω φέτος; Ρωτάω γιατί αυτό που έγινε πέρσι με τις βάσεις της σχολης δεν είχε προηγούμενο, νομική τη κάνανε τη σχολή. Να είστε καλά :)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μάγκες επειδή ρωτάτε όλοι για φέτος αρκεί να ρίξετε μία ματιά στις περσινές βάσεις και να κάνετε συγκρίσεις με μικρές αποκλίσεις συν πλην. Ότι ξέρετε εσείς ξέρουμε και εμείς και όλοι το ίδιο κάνουμε. Δεν υπάρχουν έξτρα πληροφορίες.

Προσωπικά για να απαντήσω και στον φίλο από πάνω πιστεύω ότι θα περάσεις σε οποιαδήποτε κατηγορία και αν είσαι λόγω της θαλάσσιας υπηρεσίας σου που σου ανεβάζει κατά πολύ τα μόρια.

Παναγιώτης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Θέλω να δώσω για Πλοίαρχος από δεύτερη γενική κατηγορία με απολυτήριο μόνο, είμαι από γενικό λύκειο. Αν πετάξουν το 19 έξω φέτος τι να πω, καλύτερα να δώσω για γιατρός :P
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν παίζει να μείνεις απέξω μικρέ μην αγχώνεσαι Εικόνα
Παναγιώτης

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

D.Y.K έγραψε:Δεν παίζει να μείνεις απέξω μικρέ μην αγχώνεσαι Εικόνα


Να σαι καλά για τις απαντήσεις σου,D.Y.K. Καλή συνέχεια :)

bliblis

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από bliblis »

Με πανελληνιες απο επαλ ομαδα α 16600 το εχουμε; Λενε οτι τι θα αναιβουν πολυ ο βασεις φετοςΕικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

bliblis έγραψε:Με πανελληνιες απο επαλ ομαδα α 16600 το εχουμε; Λενε οτι τι θα αναιβουν πολυ ο βασεις φετοςΕικόνα


Όσο και να ανέβουν εσύ συγκεκριμένα με αυτά τα μόρια δεν πρόκειται να μην περάσεις συνεπώς δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας.

real

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από real »

Γεια σας παιδια. εχω απολυτήριο ενιαίου και πτυχίο επαλ. μπορω να παρω μερος στην προκυρηξη με το πτυχιο επαλ?; Διαβασα την προκήρυξη αλλα δεν ειναι σαφές για εμενα τουλάχιστον...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

real έγραψε:Γεια σας παιδια. Εχω απολυτήριο ενιαίου και πτυχίο επαλ. Μπορω να παρω μερος στην προκυρηξη με το πτυχιο επαλ; Διαβασα την προκήρυξη αλλα δεν ειναι σαφές για εμενα τουλάχιστον...


Απόσπασμα από την προκήρυξη

Ο/Η κάτοχος περισσοτέρων από ένα τίτλων απόλυσης υποβάλλει μόνο τον τίτλο εκείνο, με τον

οποίο επιθυμεί να πάρει μέρος στη διαδικασία επιλογής και δεν δικαιούται να είναι υποψήφιος/α

το ίδιο έτος με περισσότερους από έναν τίτλους απόλυσης.

Συνεπώς μπορείς να λάβεις μέρος στην προκήρυξη μέσω απολυτηρίου με τον τίτλο απόλυσης που σε συμφέρει περισσότερο (πχ αν έχεις απολυτήριο από το ΕΠΑΛ 18 σε συμφέρει να καταθέσεις αυτό γιατί συγκεντρώνεις περισσότερες πιθανότητες εισαγωγής) Εικόνα

john

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από john »

Καλησπερα ενδιαφερομαι συγκεκρημενα για την αεν ασπροπυργου μονο, εχω δηλωσει για πλοιαρχος μεσω πανελληνιων και εχω βγαλει 15400 μορια, πως το βλεπετε περναω η δυσκολα τα πραγματα?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

john έγραψε:Καλησπερα ενδιαφερομαι συγκεκρημενα για την αεν ασπροπυργου μονο, εχω δηλωσει για πλοιαρχος μεσω πανελληνιων και εχω βγαλει 15400 μορια, πως το βλεπετε περναω η δυσκολα τα πραγματα;


Στην ΑΕΝ περνάς σίγουρα. Κατά 99% και στην Σχολή του ασπροπύργου, αλλά αυτό έχει να κάνει καθαρά με το πόσοι θα την δηλώσουν και τι βαθμό έχουν βγάλει (αναφέρομαι πάντα στους υποψήφιους της πρώτης γενικής κατηγορίας)

Άβαταρ μέλους
petros1996
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 14, 2014 6:31 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από petros1996 »

Καλησπερα, εδωσα πανελληνιες φετος και εβγαλα 17.275 Σε επαλ. Ξερω οτι εχω περασει αλλα θελω να ξερω αν εχει καμια σημασια ο βαθμος σου δλδ. Μπορω να Μπω στη πρωτη μου επιλογη (Ασπροπυργο) Επειδη εβγαλα πολλα μορια Η θα με βαλουν τυχαια οπου θελουν αυτοι;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το "τυχαία όπου θέλουν αυτοί" δεν υπάρχει ποτέ και πουθενά. Κατά 99% θα πας Ασπρόπυργο (ανάλογα και με την σειρά προτίμησης των υπολοίπων υποψηφίων και τα μόρια που συγκεντρώνουν) !
Πανος

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Πανος »

Εμεις που περιμενουμε απο παννεληνιες, τα αποτελεσματα σε ποια σχολη (δηλαδη ασπροπυργο ή κρητη κλπ) θα βγουν τον αυγουστο απο το υπουργειο παιδειας η απο την ιστοσελιδα του υεν;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και για τις 2 κατηγορίες των υποψηφίων οι Σχολές θα ανακοινωθούν τον Σεπτέμβριο από το ΥΕΝ Εικόνα
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης