ΣΣΑΣ Νομικό

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
luchy
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2016 1:00 am
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από luchy »

marsupilami έγραψε:
Νεκτάριος έγραψε:Καλημέρα! Μια απορία έχω και εγώ. Επειδή είμαι τελείως ανίδεος επι του θέματος. Ήθελα να ρωτήσω αν παίρνουν μισθό οι νομικοι της ΣΣΑΣ και αυτός πως μεταφράζεται σε ευρω. Και η δεύτερη απορία μου πόσα παίρνει αφότου βγει από τη σχολή. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μην επικριθω για τις ωφελιμιστικες ερωτήσεις μουΕικόνα


στην σχολη παιρνουν 135 και οταν βγουν γυρω στα 1200

αποκλιεται να περνουν τοσο λιγα στην σχολη κανα 300+ θα περνουν
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από marsupilami »

luchy έγραψε:
marsupilami έγραψε:
Νεκτάριος έγραψε:Καλημέρα! Μια απορία έχω και εγώ. Επειδή είμαι τελείως ανίδεος επι του θέματος. Ήθελα να ρωτήσω αν παίρνουν μισθό οι νομικοι της ΣΣΑΣ και αυτός πως μεταφράζεται σε ευρω. Και η δεύτερη απορία μου πόσα παίρνει αφότου βγει από τη σχολή. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μην επικριθω για τις ωφελιμιστικες ερωτήσεις μουΕικόνα


στην σχολη παιρνουν 135 και οταν βγουν γυρω στα 1200

αποκλιεται να περνουν τοσο λιγα στην σχολη κανα 300+ θα περνουν


300 επαιρναν πλεον οχι παιρνουν 135 και το ξερω εκ των εσω

Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από johnny13 »

Γεια σας παιδια. Εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με αυτην την σχολη και γενικοτερα για την δουλεια του Στρατιωτικου στο Στρατολογικο Γραφειο.1) Μακρι μαλλι επιτρεπουν ; Γιατι ρε παιδια σε γραφειο εισαι σιγα μην παρεξηγηθει κανεις αν σε δει με μακρι μαλλι...2) Εχω στο μυαλο μου πως περιπου ειναι η δουλεια αλλα μπορει και να ειναι απλα φαντασια. Για εξηγηστε μου κανεις το ρολο του Στρατιωτικου στα Στρατολογικα γραφεια 3) Για μεταθεση σε κανα Στρατολογικο Γραφειο στην Θεσσαλονικη υπαρχει περιπτωση;
kwsthsnba21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 11, 2015 3:05 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από kwsthsnba21 »

Ρε φίλε αν είσαι εσύ αυτός που έχει ρωτήσει και αλλού για το μακρύ μαλλί σε παρακαλω πες μου τι κόλλημα είναι αυτπ; εχεις ρωτήσει εκατό φορές. Ακόμα και εάν δεν είσαι εσύ αυτός που ρωτάει συνεχώς για το μακρύ μαλλί έχει απαντηθεί εκατό φορές αυτό το πράγμα. Στρατό θα πας ή αστυνομία τι περιμένεις να γίνεις ροκας; πρέπει να κουρευτεις μην λέμε τα ίδια και τα ίδια. Η μοναδική περίπτωση που μπορείς να έχεις λίγο πιο μακρύ το μαλλί είναι ασφάλεια. Εγώ αυτά τα περί μαλλιου τα θεωρω τρίχες. Εάν πραγματικά το θες γουλι θα τα πάρεις.
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από Terminator »

johnny13 έγραψε:Γεια σας παιδια. Εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με αυτην την σχολη και γενικοτερα για την δουλεια του Στρατιωτικου στο Στρατολογικο Γραφειο.1) Μακρι μαλλι επιτρεπουν ; Γιατι ρε παιδια σε γραφειο εισαι σιγα μην παρεξηγηθει κανεις αν σε δει με μακρι μαλλι...2) Εχω στο μυαλο μου πως περιπου ειναι η δουλεια αλλα μπορει και να ειναι απλα φαντασια. Για εξηγηστε μου κανεις το ρολο του Στρατιωτικου στα Στρατολογικα γραφεια 3) Για μεταθεση σε κανα Στρατολογικο Γραφειο στην Θεσσαλονικη υπαρχει περιπτωση;


Μακρί μαλλί και στρατός δεν νοήτε θα το κόψεις και όχι δεν είναι απλά δουλειά γραφείου έρχεσαι σε επαφή με πολίτες που κάνουν αναβολές για στράτευση και συμπληρώνουν το περιοδεύον τους δεν μπορείς εσύ να είσαι με την μαλλί 1 μέτρο απαγορεύεται. Αν έχεις βύσμα Μένεις Θεσσαλονίκη αλλιώς όχι θα πας όπου σε στείλουν. Το με τι ασχολείται το έχουμε πεί εδώ μέσα εκατοντάδες φορές Διαβάστε και τις προηγούμενες σελίδες μην τα περιμένετε όλα έτοιμα έχουν χιλιοσυζητηθεί

Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από marsupilami »

johnny13 έγραψε:Γεια σας παιδια. Εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με αυτην την σχολη και γενικοτερα για την δουλεια του Στρατιωτικου στο Στρατολογικο Γραφειο.1) Μακρι μαλλι επιτρεπουν ; Γιατι ρε παιδια σε γραφειο εισαι σιγα μην παρεξηγηθει κανεις αν σε δει με μακρι μαλλι...2) Εχω στο μυαλο μου πως περιπου ειναι η δουλεια αλλα μπορει και να ειναι απλα φαντασια. Για εξηγηστε μου κανεις το ρολο του Στρατιωτικου στα Στρατολογικα γραφεια 3) Για μεταθεση σε κανα Στρατολογικο Γραφειο στην Θεσσαλονικη υπαρχει περιπτωση;


να ξερεις πως σε ολα τα σωματα ασφαλειας και σε ολους τους κλαδους των ενοπλων δυναμεων απαγορευεται το μακρυ μαλλι και δεν υπαρχει περιπτωση να εισαι μοναχα σε εναν τοπο ακομη και βυσμα να εχεις καποιες μεταθεσεις θα υπαρξουν αλλα στο τελος το ζητανε και απο μονοι τους αυτοι που εχουν βυσμα γτ γινεται χαμος απο τους συναδελφους λογω της αδικιας δεν γινεται να εισαι 30 χρονων ανυπαντρος και να εχεις αμεταθετο. Αυτα εχουν τα συγκεκριμενα επαγγελματα ο καθενας κρινει πριν επιλεξει αν θελει να τα ακολουθησει

ImperatorIoannes
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2016 11:48 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από ImperatorIoannes »

Παρακαλώ πολύ μην γίνεστε μικρούληδες. Εάν πραγματικά το θέλετε το στρατιωτικό επάγγελμα θα τα κόψετε όλα γουλί και μην το παίζετε μάγκες ότι ξέρετε την δουλειά. Εαν θέλετε το επάγγελμα θα τα κόψετε και γουλί ή ακόμη και ανταύγειες αν σας ζητηθεί από το στρατό. Τέρμα.
Οι ήρωες ποτέ δεν πεθαίνουν, αλλά πέφτουν και το χώμα, με το να πίνει το αίμα τους, τους ξαναγεννά.
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από johnny13 »

Ρε παιδια δεν ειναι κολλημα απλα τοσα χρονια ετσι ειμαι... Τεσπα δεν πειραζει... Ετσι κι αλλιως την βαση δεν την φτανω με τιποτα...
ImperatorIoannes
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2016 11:48 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από ImperatorIoannes »

johnny13 έγραψε: Ρε παιδια δεν ειναι κολλημα απλα τοσα χρονια ετσι ειμαι... Τεσπα δεν πειραζει... Ετσι κι αλλιως την βαση δεν την φτανω με τιποτα...
Ποτέ δεν ξέρεις αδερφέ... Ποτέ δεν ξες.
Οι ήρωες ποτέ δεν πεθαίνουν, αλλά πέφτουν και το χώμα, με το να πίνει το αίμα τους, τους ξαναγεννά.
Άβαταρ μέλους
luchy
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2016 1:00 am
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από luchy »

marsupilami έγραψε:300 επαιρναν πλεον οχι παιρνουν 135 και το ξερω εκ των εσω

135? ουτε καν
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από marsupilami »

luchy έγραψε:
marsupilami έγραψε:300 επαιρναν πλεον οχι παιρνουν 135 και το ξερω εκ των εσω

135? ουτε καν


στην σσε τοσα παιρνουν και το ξερω 100% τωρα αν στην σσας ειναι αλλιως τι να σ πωω φανταζομαι το ιδιο ειναι σε ολες τις στρ σχ

Πολυτίμη

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από Πολυτίμη »

Γεια σας. Είμαι μαθήτρια της Α' Λυκείου και θέλω να περάσω ΣΣΑΣ νομική... (στρατολογικο. Όπως λέγεται) θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα καθώς δεν έχω ιδέα περί του θέματος. Αρχικά, υπάρχει στρατιωτικός δικηγόρος; Ή δικαστής; Ο δικηγόρος που όλοι γνωρίζουμε και δικαστης αντίστοιχα αλλά που να δικάζει υποθέσης του στρατού. Οι απόψεις που έχω διαβάσει σε κάποια άρθρα διίστανται... Είμαι μπερδεμένη.

Έπειτα, μετά τα 4 χρόνια, ποιες επιλογές έχει κάποιος ; Δηλαδή τι μπορείς να κάνεις; Νομικός σύμβουλος, τι ακριβώς κάνει;

πως λέγεται αυτος που δικάζει θέματα στρατου; Πώς μπορεί να φτάσει κάποιος εκεί;

ευχαριστώ εκ των προτέρων για απαντήσεις.

gr_ar

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από gr_ar »

Πολυτίμη έγραψε:Γεια σας. Είμαι μαθήτρια της Α' Λυκείου και θέλω να περάσω ΣΣΑΣ νομική... (στρατολογικο. Όπως λέγεται) θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα καθώς δεν έχω ιδέα περί του θέματος. Αρχικά, υπάρχει στρατιωτικός δικηγόρος; Ή δικαστής; Ο δικηγόρος που όλοι γνωρίζουμε και δικαστης αντίστοιχα αλλά που να δικάζει υποθέσης του στρατού. Οι απόψεις που έχω διαβάσει σε κάποια άρθρα διίστανται... Είμαι μπερδεμένη.

Έπειτα, μετά τα 4 χρόνια, ποιες επιλογές έχει κάποιος ; Δηλαδή τι μπορείς να κάνεις; Νομικός σύμβουλος, τι ακριβώς κάνει;

πως λέγεται αυτος που δικάζει θέματα στρατου; Πώς μπορεί να φτάσει κάποιος εκεί;

ευχαριστώ εκ των προτέρων για απαντήσεις.



Καλά είναι δυνατόν να μην διάβασες τα μηνύματα της σελίδας 1; Εικόνα

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από Terminator »

Καλομάθατε απο την ΟΔ και ούτε Το κόπο να δείτε σελίδα 1-2 και 3 δεν κάνετε. Διαβάστε αυτές τις σελίδες δεν θα λέμε τα ίδια κάθε φορά Όλα έχουν απαντηθεί στις προηγούμενες σελίδες.
ΕΝΑΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ

ΣΣΑΣ Νομικό

Δημοσίευση από ΕΝΑΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ »

Καλησπέρα! Είμαι ήδη φοιτητής στη Νομική Αθηνών. Φέτος, έπιανα βάσει μορίων την ΣΣΑΣ, αλλά δε τη δήλωσα. Το έχω ψιλομετανιώσει.

Δύο ερωτήσεις, λοιπόν:

1) Μπορώ να κάνω 10% του χρόνου και να δώσω αθλήματα ππυ φέτος δεν έδωσα;

2) Εάν ναι στο (1), αξίζει την διαδικασία; Μπορεί να γίνει σύγκριση απλής Νομικής και ΣΣΑΣ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης