ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tsakalos16
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Φεβ 29, 2012 3:25 am
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από tsakalos16 »

Λοιπον παιδια εχω και εγω καποιες ερωτησεις σχετικα με την σνδ.
αφου καποιος τελιωσει την σχολη μετα αναγκαστικα τα3ιδευει με τα πλοια ; Ποσες μερες περιπυ ;
Άβαταρ μέλους
cocoblogger
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Δεκ 30, 2011 12:23 am
Τοποθεσία: Μηχ/της
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από cocoblogger »

Οσον αφορα τα ταξιδια μετα την αποφοιτηση απο την σχολη ποσο περιπου διαρκουν;Ειναι ας πουμε του στυλ 6-7 μηνες το καθενα και βαλε;

Την σημαια που αγαπω Εχει εναν λευκο σταυρο Και θα την υπηρετω Μεχρι να με βρουν νεκρο...
tsakalos16
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Φεβ 29, 2012 3:25 am
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από tsakalos16 »

Παιδια αν 3ερει καποιος ας μας βοη8ησει ;
kate

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από kate »

Καλησπερα. Η σχολη ναυτικων δοκιμων ειναι δυσκολη για γυναικες; Πολυ απαιτιτικη; Ποσα χρονια πρεπει να εισαι σε πλοιο υποχρεωτικα (για μαχιμους) ; Αν κανεις μεταπτυχιακο ειναι πιο πιθανον να βγεις πιο συντομα στη ξηρα; Ευχαριστω εκ των προτερων
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Jonas11 »

Καμια 20ετια σε πλοιο ανεξαρτητα απο μεταπτυχιακο η οχι... Γενικα ναι ειναι αρκετα δυσκολη
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από roverr24 »

Η πλειοψηφια των αξιωματικων κανει μεταπτυχιακα τουλαχιστον 10 χρονια μετα την αποφοιτηση... Συνηθως κανουν πακετα 2 Μεταπτυχιακων σε γνωστικο αντικειμενο που ενδιαφερει το ΠΝ Και λειπουν 3-4 χρονια απο Ελλαδα γι αυτο το σκοπο.Ολα τα υπολοιπα σχολεια θεωρουνται απλα εξειδικευσεις και ειναι μεχρι 6 μηνες και δεν εχουν σχεση με πανεπιστημιο αλλα με εξειδικευση σε συστηματα κυριως.

Τα μεταπτυχιακα δεν εχουν καμια σχεση με το χρονο παραμονης στο πλοιο...

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Αλέξης »

2 ερωτησούλες και θέλω άρτιες απαντήσεις όχι φούμαρα απο αδαείς ;) 1. Τι μεταθέσεις υπάρχουν για αξιωματικο μαχιμο;2. Τι βυσμα θες για να μπεις στο ιπταμενο τμημα ως αξιωματικος του πν;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αλέξης έγραψε:2 ερωτησούλες και θέλω άρτιες απαντήσεις όχι φούμαρα απο αδαείς ;) 1. Τι μεταθέσεις υπάρχουν για αξιωματικο μαχιμο;2. Τι βυσμα θες για να μπεις στο ιπταμενο τμημα ως αξιωματικος του πν;


Πέρασες στην ΣΝΔ μεγάλε; Εικόνα Οι μεταθέσεις έχουν να κάνουν κυρίως με τις τοποθετήσεις σε πλοία και σε μονάδες επιφανείας. Σχετικά με τους τύπους των πλοίων και τις τοποθετήσεις σε αυτά μπορείς να πάρεις εδώ μια ιδέα. Σχετικά με τα ιπτάμενα μέσα δές επίσης εδώ ! Το άν και το τι βύσμα μπορεί να χρειάζεσαι ειλικρινά ίσως γνωρίζει καποιος άλλος να σου το απαντήσει.

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Αλέξης »

Σ ευχαριστώ πολύ DYK για τις πληροφορίες ! Να είσαι καλά ! Ναι πέρασα σνδ.
'ελεονορα'
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2012 7:43 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από 'ελεονορα' »

Καλησπερα σε ολους!Εικόνα Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω ναυτικο λυκειο του χρονου και μετα να παω ΣΝΔ! Ειναι το ονειρο μου να μπω στο Πολεμικο Ναυτικο και 8α κανω τα παντα για να το πραγματοποιησωΕικόνα Εχω διαβασει πολλα για τη ΣΝΔ οτι ειναι απαιτητικη και αλλα δεν με πειραζει αυτο ειμαι προθυμη για να 3επερασω τις δυσκολιες! Απλως ηθελα να ρωτησω μετα τη σχολη εισαι πολλα χρονια σε καραβι; Εννοειται πως καποια χρονια 8α τα3ιδευεις αλλα αμα κανεις καποιο μεταπτυχιακο μπορεις να παρεις καποια 8εση 3ηρας; Ειναι ο μονος μ προβληματισμος. Ευχαριστω εκ των προτερωνΕικόνα
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από dn24 »

'ελεονορα' έγραψε:Καλησπερα σε ολους!Εικόνα Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω ναυτικο λυκειο του χρονου και μετα να παω ΣΝΔ! Ειναι το ονειρο μου να μπω στο Πολεμικο Ναυτικο και 8α κανω τα παντα για να το πραγματοποιησωΕικόνα Εχω διαβασει πολλα για τη ΣΝΔ οτι ειναι απαιτητικη και αλλα δεν με πειραζει αυτο ειμαι προθυμη για να 3επερασω τις δυσκολιες! Απλως ηθελα να ρωτησω μετα τη σχολη εισαι πολλα χρονια σε καραβι; Εννοειται πως καποια χρονια 8α τα3ιδευεις αλλα αμα κανεις καποιο μεταπτυχιακο μπορεις να παρεις καποια 8εση 3ηρας; Ειναι ο μονος μ προβληματισμος. Ευχαριστω εκ των προτερωνΕικόνα


Όλα έχουν απαντηθεί σε παλαιότερα πόστ, ακόμα και σε αυτήν την σελίδα, δεν χρειάζεται κάν να ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες. Καλή σταδιοδρομία.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
μαρινα

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από μαρινα »

Θα ηθελα να ρωτησω μετα απο ποσα χρονια παιρνεις μεταθεση για ξηρα?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

μαρινα έγραψε: Θα ηθελα να ρωτησω μετα απο ποσα χρονια παιρνεις μεταθεση για ξηρα;


15-20 χρόνια, αλλά και πάλι δεν είναι στάνταρ.
μαρινα

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από μαρινα »

Ποσες μερες το μηνα εισαι στα πλοια; Διοτι για μια γυναικα ειναι δυσκολα δεδομενου της μητροτητας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ: Σταδιοδρομία μετά τη Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

μαρινα έγραψε: Ποσες μερες το μηνα εισαι στα πλοια; Διοτι για μια γυναικα ειναι δυσκολα δεδομενου της μητροτητας


Τα ταξίδια διαρκούν μέχρι και 6 μήνες.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες