Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
frog
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 5:54 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από frog »

Ευχαριστω πολυ Αντώνιος
tetoOlic
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 17, 2009 9:40 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από tetoOlic »

Ποτε παρουσιαζομαι; Ειμαι γεννημενος το 1991 και εχω περασει περιωδευων!
Unix
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 17, 2009 3:16 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Unix »

Το ποτε παρουσιαζεσαι ακριβως δεν μπορει να το γνωριζει καποιος το μονο που μπορο να σου πω ειναι οτι μωλις κλεισεις το 19ο ετος να περιμενεις το χαρτι απο κει και περα το ποτε θα σου ερθει ειναι θεμα του στρατου.
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Αρχες νοεμβριου μπαινουν οι φανταροι;
Άβαταρ μέλους
admiral123q
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Στρατιοτικα , πολεμικες τεχνες κ.α
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από admiral123q »

Παιδια θελω να ρωτισω κατι, δηλωσα ε. Δυναμεις κλινω τα 18 τον νοεμβριο αρα περιπου ποτε θα με καλεσουν να παω;
Σε περιπτωση που παω μπορω να συμμετεχω σε διαγωνισμο για εποπ;(ενοω ενο κανω την θητεια να μπω... Μονιμος) γινετε ρε παιδια αυτΟ;

ευχαριστω που το διαβασατε.
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από D.S. »

admiral123q έγραψε:Παιδια θελω να ρωτισω κατι, δηλωσα ε. Δυναμεις κλινω τα 18 τον νοεμβριο αρα περιπου ποτε θα με καλεσουν να παω;
Σε περιπτωση που παω μπορω να συμμετεχω σε διαγωνισμο για εποπ;(ενοω ενο κανω την θητεια να μπω... Μονιμος) γινετε ρε παιδια αυτΟ;

ευχαριστω που το διαβασατε.
Καλή σου μέρα φίλε μου!

Για το 1ο ερώτημα δε μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν το ξέρω!

Όσο για το 2ο ερώτημά σου να σου πω (μιας και το ξέρω) ότι μπορείς να πας ΕΠ. ΟΠ. Κατά τη διάρκεια της θητείας σου! Σου επιτρέπουν Κανονικά Να κάνεις τα χαρτιά σου για την προκύρηξη που θα βγει. Το μόνο που δεν ξέρω είναι το αν θα πρέπει πρώτα να έχεις συμπληρώσει ήδη καποιο χρονικό διάστημα ως κληρωτός ώστε να έχεις το δικαίωμα να κάνεις τα χαρτιά σου Για την προκύρηξη αυτή!

Και δεν χρειάζεται να έχεις πάει ΕΙΔ. ΔΥΝ. Για να πας και ΕΠ. ΟΠ. ΕΙΔ. ΔΥΝ. Δεν έχουν καμία σχέση το ένα με το άλλο σε αυτή την περίπτωση μιας και οι ΕΠ. ΟΠ. Ειναι επαγγελματίες!

Φυσικά θα ήταν πολύ καλύτερα να έχεις πάει ΕΙΔ. ΔΥΝ. Σαν κληρωτός Για να μη τα βρεις αργότερα σκούρα αν μπεις ΕΠ. ΟΠ. Στις ΕΙΔ. ΔΥΝ. Με την εκπαίδευσή σου!

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο!Εικόνα

Άβαταρ μέλους
admiral123q
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Στρατιοτικα , πολεμικες τεχνες κ.α
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από admiral123q »

Ναι φιλε μου με βοηθησες Εικόνα νασε καλα , αρα οταν ειναι θα παρουσιαστω κανονικα
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από D.S. »

admiral123q έγραψε:Ναι φιλε μου με βοηθησες Εικόνα νασε καλα, αρα οταν ειναι θα παρουσιαστω κανονικα
Βεβαίως και και θα παρουσιαστείς κανονικά!

Αν όμως θες να πας ΕΠ. ΟΠ. Δεν είναι υποχρεωτικό πρώτα να έχεις πάει στρατό! Τουλάχιστον έτσι ήταν τα πράγματα όταν έδινα εγώ το 2005! Δε νομίζω να έχει αλλάξει τίποτα μέχρι τώρα!

Δεν κάνει τίποτα! Και εσύ να είσαι καλά!Εικόνα

Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια ειμαι γεννηθεις του 1991! Εγεινα 18 στις 8-2 ποτε θα μου ερθει το χαρτι; Στους φιλους μου ηρθε το χαρτι 5 μηνες αφοτου εγειναν 18 εμενα; Θα προλαβω να μπω νοεμβρη;
dinos123
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2009 5:46 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ποδοσφαιρο, ταινιεσ, μουσικη
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από dinos123 »

Εγω ειμαι 17 χρονων, γενιθικα το 1991, γινομαι 18 στις 31 οκτωβρη, θελω με το που θα γινω 18 να καταταχθω! Σιμφωνα με το
/thiteia/katataksi_1.asp
πρεπει να μου ερθει χαρτι για τον φεβρουαριο του 2010 για ξηρα κ ναυτικο ή ιανουαριο του 2010 για αεροπορια σωστα;
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπορεί να τα έχετε ξαναγράψει χιιάδες φορές αλλά επειδή είμαι καινούρια (και πολύ άσχετη με το θέμα!) θα μπορούσε κανείς να μου απαντήσει στα παρακάτω:

1. Αν έχεις κόψει την αναβολή από τον Ιούλιο μέχρι πότε σε ειδοποιούν για την ημερομηνία που παρουσιάζεσαι;- Μιλάω για Νευτικό (αν παίζει κάποιο ρόλο... ) 2. Που παρουσιάζονται συνήθως οι νεοσύλλεκτοι του Ναυτικού;
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν υπάρχει κανείς να μου απαντήσει;
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι γεννημένος το 1992 και δεν μου εχει ερθει ακόμα χαρτί για περιοδευων. Πρέπει να κάνω κάτι εγώ ή δεν ειναι ακόμα η ώρα; ευχαριστώ

ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

μητσος έγραψε:Ειμαι γεννημένος το 1992 και δεν μου εχει ερθει ακόμα χαρτί για περιοδευων. Πρέπει να κάνω κάτι εγώ ή δεν ειναι ακόμα η ώρα; ευχαριστώ

εσυ φιλε που εισαι γεννημενος το 1992 θα περασεις περιοδευων κατα τον φεβρουαριο και δεν σου ερχετε κανενα χαρτι πας απο μονος σου...
Στέφος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 7:19 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2009);

Δημοσίευση από Στέφος »

Ποιες μερες του Νοεμβριου μας μαζευουν; Δλδ απο ποτε μεχρι ποτε μεσα στο νοεμβρη θα μπουμε;
δεν μου εχει ερθει το χαρτι αλλα εχω δηλωσει εθελοντης για να μπω τωρα σε περιπτωση που δεν με επιανε...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης