Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

z1000 έγραψε:Ρε μεγαλε πλακα μας κανεις τωρα... ;
Εγω παω εκει για εκπαιδευση οχι για τις αγκαριες τις μοναδασ... Αλλο το να φτιαχνς κατι τοαν χαλαει και αλλο να ειμαι υπευ8υνος για αυτες τις *****... Ο Ελληνικος Στρατος Ειναι Για Τον πεοντα -.- (μετα συγχωρεσεωσ)
Τα παραπονο σου στο συστημα... Δυστυχως ετσι ειναι...
z1000

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από z1000 »

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην χαλασει κατι ; :P
Dr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Μαρ 18, 2011 10:31 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Dr »

Greek_Army έγραψε:
Dr έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Λοιπόν όταν πας να κόψεις την αναβολή σου θα δηλώσεις ότι θες να καταταγείς στις ειδικές δυνάμεις, αν σου έρθει χαρτί για ειδικές δυνάμεις δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Αν σου έρθει για άλλο κέντρο θα κάνεις υπομονή 1 βδομάδα μέχρι να έρθει το κλιμάκιο των ειδικών δυνάμεων. Εκεί θα δώσεις 3 αθλήματα.20 κάμψεις 5 έλξεις και 1 χιλιόμετρο σε 5 λεπτά. Όταν γυρίσεις από την άδεια ορκομωσίας μετά από 2-3 μέρες θα αλλάξεις κέντρο και θα πας στο ΚΕΕΔ


Αυτο ειναι απαντηση σε μένα; Βασικα θα ηθελα να υπηρετησω σαν γιατρος αλλα στις ειδικες δυναμεις

αν κανω αυτό θα υπηρετησω σαν ενας απλος οπλιτης;



Αν κάνεις αυτό που σου λέω και καταθέσεις το πτυχίο την ημέρα που θα παρουσιαστείς κατά 99% θα σε επιλέξουνε με ειδικότητα γιατρού στις ειδικές δυνάμεις


σε ευχαριστω φιλε μου, να εχω τουλαχιστον ενα μπουσουλα οταν παω στρατολογια για διακοπη αναβολης

τωρα μπορειτε λιγο να με πειτε απο την εμπειρια σας σχετικά με την καθημερινοτητα του γιατρού στις Ε. Δ. Θα μπορώ να κάνω ασκήσεις; Ή θα ειμαι στα μετόπισθεν για υποδοχή τραυματισθέντων κλπ;

βσκ η επιλογή να υπηρετήσω εκει ειναι για να μπορέσω να κάνω και ασκήσεις αλλα κυρίως να προσφέρω τις υπηρεσίες που σπούδασα σε ικανούς και όχι σε λουφαδορους...

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Dr έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
Dr έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Λοιπόν όταν πας να κόψεις την αναβολή σου θα δηλώσεις ότι θες να καταταγείς στις ειδικές δυνάμεις, αν σου έρθει χαρτί για ειδικές δυνάμεις δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Αν σου έρθει για άλλο κέντρο θα κάνεις υπομονή 1 βδομάδα μέχρι να έρθει το κλιμάκιο των ειδικών δυνάμεων. Εκεί θα δώσεις 3 αθλήματα.20 κάμψεις 5 έλξεις και 1 χιλιόμετρο σε 5 λεπτά. Όταν γυρίσεις από την άδεια ορκομωσίας μετά από 2-3 μέρες θα αλλάξεις κέντρο και θα πας στο ΚΕΕΔ
Αν κάνεις αυτό που σου λέω και καταθέσεις το πτυχίο την ημέρα που θα παρουσιαστείς κατά 99% θα σε επιλέξουνε με ειδικότητα γιατρού στις ειδικές δυνάμεις
σε ευχαριστω φιλε μου, να εχω τουλαχιστον ενα μπουσουλα οταν παω στρατολογια για διακοπη αναβολης τωρα μπορειτε λιγο να με πειτε απο την εμπειρια σας σχετικά με την καθημερινοτητα του γιατρού στις Ε. Δ. Θα μπορώ να κάνω ασκήσεις; Ή θα ειμαι στα μετόπισθεν για υποδοχή τραυματισθέντων κλπ;

βσκ η επιλογή να υπηρετήσω εκει ειναι για να μπορέσω να κάνω και ασκήσεις αλλα κυρίως να προσφέρω τις υπηρεσίες που σπούδασα σε ικανούς και όχι σε λουφαδορους...
Βασιακα επειδη εκανα παρεα με τον Γιατρο την μοναδας (εφεδρος)μου ειπε τα εξης: παρουσιαστηκε ΚΕΥΓ και δεν τον αφησαν να δηλωσει Ειδικες δυναμεις λογω πτυχειου. Μεσα στο ΚΕΥΓ ζητησαν γιατρους για τις Μοιρες και ηταν απο τους λιγους που το ηθελαν. Δεν θα εχεις προβλημα να πας σε Μοιρα. Φυσικα δεν θα περασεις ΠΕΝ αλλα αν το ζητας θα κανεις αρκετες ασκησεις αν κ δεν προβλεπεται!

ΘΑΝΑΣΗΣ

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Θελω να παω ειδικες δυναμεις σε ποια ειδικοτητα ειναι καλυτερα;
Mike88
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 13, 2011 8:50 pm
Τοποθεσία: αθηνα
Ενδιαφέροντα: ποδοσφαιρο-γυμναστικη-μουσικη
Επάγγελμα: φοιτητης
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mike88 »

Παιδες καλησπερα. Θελω να κανω μια ερωτηση. Γινεται να εχεις περασει πυροβολικο, να δηλωνεις ειδικες δυναμεις, να περνας στις ειδικες δυναμεις, να σε πηγαινουν για ειδικοτητα στην πατρα (τ. Τ. Ο) και να πηγαινεις κατευθειαν μετα στην μοιρα στη 1η ΜΑΛ;ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα αντι να πας στο Μεγαλο πευκο που εκει πηγαινουν πρωτα ολοι οι υποψηφιοι καταδρομεις; Και κατι τελευταιο, γινεται να μην σου δωσουν διασημα;(τα σηματα των καταδρομεων δηλαδη) και πρασινο μπερε;

Την ερωτηση την ποσταρα εδω γιατι δεν ηξερα σε πιο αλλο τοπικ να την ποσταρω.

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Mike88 έγραψε:Παιδες καλησπερα. Θελω να κανω μια ερωτηση. Γινεται να εχεις περασει πυροβολικο, να δηλωνεις ειδικες δυναμεις, να περνας στις ειδικες δυναμεις, να σε πηγαινουν για ειδικοτητα στην πατρα (τ. Τ. Ο) και να πηγαινεις κατευθειαν μετα στην μοιρα στη 1η ΜΑΛ;ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα αντι να πας στο Μεγαλο πευκο που εκει πηγαινουν πρωτα ολοι οι υποψηφιοι καταδρομεις; Και κατι τελευταιο, γινεται να μην σου δωσουν διασημα;(τα σηματα των καταδρομεων δηλαδη) και πρασινο μπερε; Την ερωτηση την ποσταρα εδω γιατι δεν ηξερα σε πιο αλλο τοπικ να την ποσταρω.
Για το που γινεται η ειδικοτητα ΤΤΟ δεν ξερω, αλλα αν καταλληξεις σε Μοιρα Κ/Δ και μπερε θα παρεις (αΠΕΝιστος) και καταδρομοσημα κανονικα και στο απολυτηριο σου θα εχεις δευτερη ειδικοτητα Κ/Δ οπως ολοι, ασκησεις δεν θα πολυ κανεις, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια

Mike88
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 13, 2011 8:50 pm
Τοποθεσία: αθηνα
Ενδιαφέροντα: ποδοσφαιρο-γυμναστικη-μουσικη
Επάγγελμα: φοιτητης
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Mike88 »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
Mike88 έγραψε:Παιδες καλησπερα. Θελω να κανω μια ερωτηση. Γινεται να εχεις περασει πυροβολικο, να δηλωνεις ειδικες δυναμεις, να περνας στις ειδικες δυναμεις, να σε πηγαινουν για ειδικοτητα στην πατρα (τ. Τ. Ο) και να πηγαινεις κατευθειαν μετα στην μοιρα στη 1η ΜΑΛ;ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα αντι να πας στο Μεγαλο πευκο που εκει πηγαινουν πρωτα ολοι οι υποψηφιοι καταδρομεις; Και κατι τελευταιο, γινεται να μην σου δωσουν διασημα;(τα σηματα των καταδρομεων δηλαδη) και πρασινο μπερε;Την ερωτηση την ποσταρα εδω γιατι δεν ηξερα σε πιο αλλο τοπικ να την ποσταρω.
Για το που γινεται η ειδικοτητα ΤΤΟ δεν ξερω, αλλα αν καταλληξεις σε Μοιρα Κ/Δ και μπερε θα παρεις (αΠΕΝιστος) και καταδρομοσημα κανονικα και στο απολυτηριο σου θα εχεις δευτερη ειδικοτητα Κ/Δ οπως ολοι, ασκησεις δεν θα πολυ κανεις, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια



ok φιλε 297ΙΜΑΚ ! Ευχαριστω για τις πληροφοριες!

ΖΗΝΑ

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΖΗΝΑ »

Ο γιος μου παρουσιαστικε μεγαλο πευκο δηλωσε αλεξιπτωτα περασε τα αθληματα θα παρει ειδικοτητα πρωτα ας πουμε οδηγος κτλ κμετα θα περασει πεν η αν περασε κατεθ\υθειαν σχολη σχαλ θα παει
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΖΗΝΑ έγραψε:Ο γιος μου παρουσιαστικε μεγαλο πευκο δηλωσε αλεξιπτωτα περασε τα αθληματα θα παρει ειδικοτητα πρωτα ας πουμε οδηγος κτλ κμετα θα περασει πεν η αν περασε κατεθ\υθειαν σχολη σχαλ θα παει


Αν γίνει οδηγός η μάγειρας θα περάσει ΠΕΝ με την επόμενη ΕΣΣΟ τουλάχιστον αυτό ίσχυε στις προηγούμενες σειρές
zhna

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από zhna »

Δηλ οι οδηγοι γινοται αλεξιπτωτιστες κ περνουν κ τη πουλαδα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

zhna έγραψε:Δηλ οι οδηγοι γινοται αλεξιπτωτιστες κ περνουν κ τη πουλαδα
Ναι. Οι οδηγοι της 1ης κ 2ρας ΜΑΛ περνανε ΣΒΕΑ
teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από teolok »

Παιδιά αν δηλώσω ότι έχω δίπλωμα οδήγησης και πτυχίο πληροφορικής παίζει να καταλήξω οδηγός ή σε γραφείο; Ρωτάω γιατί θα θελα να το αποφύγω κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

teolok έγραψε:Παιδιά αν δηλώσω ότι έχω δίπλωμα οδήγησης και πτυχίο πληροφορικής παίζει να καταλήξω οδηγός ή σε γραφείο; Ρωτάω γιατί θα θελα να το αποφύγω κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Οδηγούς πέρνουνε και χωρίς δίπλωμα (όπως εμένα πχ) το γραφείο μπορείς να το αρνηθείς ναι και αν σε πάρουνε με το ζόρι τα κάνεις όλα μπάχαλο και σε διώχνουνε Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης