Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
oplitis_gon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 04, 2014 9:21 am
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από oplitis_gon »

αντρεας έγραψε:Καλησπέρα. Μήπως υπάρχει κάποια εξέλιξη σχετικά με τα πράγματα που γυρνάμε πίσω; Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να ''προστατευτούμε'' από αυτήν την απόφαση; Δε μπορώ να το χωνέψω... Όχι τόσο για τα πράγματα, αλλά για την κίνηση... Αυτά μας ανήκουν! Γιατί να τα χαρίσω στον Ε. Σ. Ευχαρίστως να δώσω ό, τι από αυτά χρειάζονται άλλοι στρατιώτες που απολύονται αργότερα. Αλλά θα το κάνω επειδή το θέλω εγώ, διαθέτοντας τα ΔΙΚΑ μου πράγματα όπως θέλω!


Ουτε εγω βρισκω ακρη φιλε μου με τα λαμογιαΕικόνα
Άβαταρ μέλους
athenian026
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2015 6:28 pm
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από athenian026 »

για σας απολυθηκα ως Ι1 πριν 5 μηνες και θελω να ρωτησω για τα χαρτια απολυση που μου εδωσαν

Εχω καποιες αποριες,

μου εδωσαν τα εξεις

1 βεβαιωση (το χαρτι με το σημα του στρατου)

2 ειδικο φυλλο πορειας,(λευκο) ο αξιωματικος ειχε κοψει 2 κοματια του για την στρατολογια,

3 Την βεβαιωση υπηρεσιων για οσες υπηρεσιες εχω κανει στην μοναδα.

4 παιζει καποιο ρολο το οτι κανενα απο αυτα δεν ηταν μηχανογραφημενο αλλα γραμενο στο χερι,

5 γιατι Δεν μου εχουν στειλει ακομα το απολυτηριο μηχανογραφημενο.

6 και ενα τελευταιο επειδη δεν το λει πουθενα ειναι το Ε. Φ. Π. Το απολυτηριο του στρατου;

Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από greenalexyo »

Δεν γνωριζω φιλε τι φαση. Αλλα γιατι δεν ρωτας κανεναν απο την σειρα σου;
alex91
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2015 12:56 pm
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από alex91 »

Παιδια μια απορια αν για λογους υγειας βγω Ι3, Ι4 θα αναγραφετε στο απολυτηριο του στρατου;
Z

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από Z »

γνωριζεί κανείς τι ώρα ακριβώς προβλέπεται να απολύεσαι; απολύομαι την τρίτη, και όπως το βλέπω είναι τόσο πουτάνας γιοί που θα με βάλουν υπηρεσία και τη δευτέρα. τι προβλέπεται σχετικά με αυτό; τι ώρα έχω δικαίωμα να φύγω απο το στρατόπεδο τη μέρα που απολύομαι; κανονικά την ώρα των εξοδούχων; γιατι, αν έχω υπηρεσία μέχρι και την προηγουμένη της ημέρας της απόλυσης, τότε θεωρητικά την ημέρα που απολύμαι δεν μπορώ να φύγω πριν τις 3 το μεσημέρι, οπότε και αλλάζουν οι υπηρεσίες δηλαδή τις καθημερινές.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Θα φύγεις κανονικά το πρωΐ μαζί με τα άλλα παιδιά που απολύονται. Θα σας καλέσουν στο Διοικητήριο να παραλάβετε ταυτότητες, απολυτήρια και ΕΦΠ.
cuervo

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από cuervo »

Z έγραψε:γνωριζεί κανείς τι ώρα ακριβώς προβλέπεται να απολύεσαι; Απολύομαι την τρίτη, και όπως το βλέπω είναι τόσο πουτάνας γιοί που θα με βάλουν υπηρεσία και τη δευτέρα. Τι προβλέπεται σχετικά με αυτό; Τι ώρα έχω δικαίωμα να φύγω απο το στρατόπεδο τη μέρα που απολύομαι; Κανονικά την ώρα των εξοδούχων; Γιατι, αν έχω υπηρεσία μέχρι και την προηγουμένη της ημέρας της απόλυσης, τότε θεωρητικά την ημέρα που απολύμαι δεν μπορώ να φύγω πριν τις 3 το μεσημέρι, οπότε και αλλάζουν οι υπηρεσίες δηλαδή τις καθημερινές.


Πρόσεχε πως γράφεις, δεν ξέρεις ποιος μπορεί να το διαβάσει το μήνυμα.

ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από ziaba »

Z έγραψε:γνωριζεί κανείς τι ώρα ακριβώς προβλέπεται να απολύεσαι; Απολύομαι την τρίτη, και όπως το βλέπω είναι τόσο πουτάνας γιοί που θα με βάλουν υπηρεσία και τη δευτέρα. Τι προβλέπεται σχετικά με αυτό; Τι ώρα έχω δικαίωμα να φύγω απο το στρατόπεδο τη μέρα που απολύομαι; Κανονικά την ώρα των εξοδούχων; Γιατι, αν έχω υπηρεσία μέχρι και την προηγουμένη της ημέρας της απόλυσης, τότε θεωρητικά την ημέρα που απολύμαι δεν μπορώ να φύγω πριν τις 3 το μεσημέρι, οπότε και αλλάζουν οι υπηρεσίες δηλαδή τις καθημερινές.


τα εχεις παραδωσει ολα υπογραφες εχεις μαζεψει;

Πολίτης !!!336 !!!
leleoyras

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από leleoyras »

335 λελε Εικόνα 23 κ σημεραααααααα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Επειδή απ' ότι έχω καταλάβει τα θέλουν όλα πίσω, μπορώ τουλάχιστον να κρατήσω τα μισά που είναι βαριά έξω από το λουκάνικο και και να κρατήσω μόνο αυτά που χρησιμοποιώ μέσα;

Την Τετάρτη επιστρέφω στο κέντρο από άδεια ορκωμοσίας και πρέπει να έχω λουκάνικο από ότι έχω καταλάβει.

Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Nassos έγραψε:Αν κρίνω από το δημοσίευμα, μάλλον τα πάντα επιστρέφονται.

Ζητούν πίσω όλα τα είδη ένδυσης-υπόδησης από τους απολυόμενους φαντάρους
Έχουν ξεφτιλίσει τα πάντα αν αυτό ισχύει.
Άβαταρ μέλους
gspanos85
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Δεκ 29, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από gspanos85 »

Καλησπέρα παιδιά, απολύομαι στις 27 του μήνα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μαζέψω υπογραφές στις 27 ή αν πρέπει να τις έχω μαζέψει από πιο νωρίς (ακτινογραφία έχω βγάλει ήδη) ; Ευχαριστώ!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απόλυση από τον Ελληνικό Στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Από τις προηγούμενες ημέρες γιατί θα πρέπει να πάρεις από σχεδόν τους πάντες εντός Στρατοπέδου υπογραφές.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες