Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από dn24 »

Kostakis_ έγραψε:Εντάξει, φίλε. Να 'σαι καλά!


Εμείς σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Χάρης

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Χάρης »

Πήγα χθες στην στρατολογία ανατολικής αττικης και πήρα αναβολή λόγω σπουδών αλλα στο stratologia.gr μου δείχνει ακόμη οτι δεν έχω αναβολή . Μάλλον παίρνει κάποιο καιρό για να περάσει στο Ίντερνετ ; Ή έγινε κάποιο λάθος ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από D.Y.K »

Χάρης έγραψε:Πήγα χθες στην στρατολογία ανατολικής αττικης και πήρα αναβολή λόγω σπουδών αλλα στο stratologia.gr μου δείχνει ακόμη οτι δεν έχω αναβολή. Μάλλον παίρνει κάποιο καιρό για να περάσει στο Ίντερνετ ; Ή έγινε κάποιο λάθος ;


Απλώς δεν έχουν περάσει ακόμα την μεταβολή. Τυπικό είναι το θέμα. Συμβαίνει συχνά (Ελλάς το μεγαλείο σου).

Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

Βασίλης

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπέρα,
διάβασα κάποια σχετικά μηνύματα, αλλά είπα να ρωτήσω, ώστε να είμαι σίγουρος.
Πήγα σε ΚΕΠ και έκανα αίτηση αναβολή στρατού λόγω σπουδών. Σήμερα,2 εβδομάδες μετά ήρθε χαρτί Κατάταξης την 09/3 και λέει ότι δεν έχω λάβει αναβολή υπηρεσίας. Στο stratologia.gr το ίδιο μου λέει. Είναι καθαρά θέμα χρόνου η όλη υπόθεση; Θα πάρω αύριο πρωί και τη στρατολογική υπηρεσία.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από dn24 »

Βασίλης έγραψε:Καλησπέρα,
διάβασα κάποια σχετικά μηνύματα, αλλά είπα να ρωτήσω, ώστε να είμαι σίγουρος.
Πήγα σε ΚΕΠ και έκανα αίτηση αναβολή στρατού λόγω σπουδών. Σήμερα,2 εβδομάδες μετά ήρθε χαρτί Κατάταξης την 09/3 και λέει ότι δεν έχω λάβει αναβολή υπηρεσίας. Στο stratologia.gr το ίδιο μου λέει. Είναι καθαρά θέμα χρόνου η όλη υπόθεση; Θα πάρω αύριο πρωί και τη στρατολογική υπηρεσία.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.



Πότε πήγες στο ΚΕΠ φίλε μου;

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Βασίλης

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Βασίλης »

Στο ΚΕΠ πήγα 9 Φεβρουαρίου και το χαρτί στρατολόγησης ήρθε 17 Φεβρουαρίου.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από dn24 »

Βασίλης έγραψε:Στο ΚΕΠ πήγα 9 Φεβρουαρίου και το χαρτί στρατολόγησης ήρθε 17 Φεβρουαρίου.


Εάν είσαι εντός των προβλεπόμενων προϋποθέσεων για να πάρεις αναβολή λόγω σπουδών κάτι το οποίο φαντάζομαι το γνωρίζεις, θα την πάρεις. Να γνωρίζεις ότι μέσω ΚΕΠ αργούν οι διαδικασίες λίγο παραπάνω. Όμως εγω δεν μπορώ να γνωρίζω εαν τηρείς τις προϋποθέσεις αναβολής. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Βασίλης

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Βασίλης »

Είμαι εντός των προβλεπόμενων προυποθέσεων. Φοιτητής στο πρώτο έτος. Πήρα χαρτί κανονικά από τη σχολή, έκανα τις διαδικασίες στο ΚΕΠ.
Πιστεύω πως είναι θέμα χρόνου. Εν το μεταξύ παίρνω τηλέφωνο στη στρατολογική υπηρεσία και δεν το σηκώνει κανείς.
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από dn24 »

Βασίλης έγραψε:Είμαι εντός των προβλεπόμενων προυποθέσεων. Φοιτητής στο πρώτο έτος. Πήρα χαρτί κανονικά από τη σχολή, έκανα τις διαδικασίες στο ΚΕΠ.
Πιστεύω πως είναι θέμα χρόνου. Εν το μεταξύ παίρνω τηλέφωνο στη στρατολογική υπηρεσία και δεν το σηκώνει κανείς.
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.


Απο την στιγμή που το χαρτί που κατέθεσες είναι το προβλεπόμενο, πχ δεν έχει λήξει ως έγγραφο - αφορά το τρέχον σου εξάμηνο σπουδών, θα την πάρεις την αναβολή. Συνέχιζε να προσπαθείς να επικοινωνήσεις με την στρατολογία, ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Charis3722
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2016 7:17 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Charis3722 »

Γεια σας. Θα ηθελα παρακαλω τη γνωμη σας για ενα θεμα που αντιμετωπιζω. Εχω γινει δεκτος με μερικη υποτροφια σε κολλεγιο για προπτυχιακο και απ οτι ξερω, μπορω να παρω επιπλεον αναβολη απ αυτη που ηδη ειχα λογω φοιτησης σε ιεκ.

Το θεμα ειναι πως λογω μιας κακης συννενοησης η εν λογω βεβαιωση σπουδων μου ειπαν απ το κολλεγιο οτι θα αργησει καποιες μερες ακομα να βγει, και προφανως δε θα μπορω να την εχω στα χερια μου μεχρι τις αρχες μαρτιου που ειναι να παρουσιαστω. Επισης πρεπει να αναφερω οτι προσφατα διαπιστωσα και με τρεχουν ταλαιπωροντας με καποια προβληματα υγειας, το ενα ειναι απο καποια δερματικη παθηση.

Το θεμα μου ειναι και αυτο σας ρωταω, ειναι αν δε προλαβω να εχω αμεσα τη βεβαιωση σπουδων στα χερια μου, να μην το αναφερω οτι σπουδαζω; Και να ζητησω αναβολη για λογους υγειας; Η για κοθνωνικους λογους; Που αυτοι δλδ τι θα μπορουσε να ειναι; Ας πουμε η ορφανια απο τον ενα γονιο, απο πατερα; Η συρικνωση των οικονομικων δυνατοτητων, λογω και καποιου δανειου που αφησε κ πρεπει να πληρωνουμε κ αποδεικνυεται φανταζομαι με χαρτι απο τραπεζα

Το ξερω οτι ειναι μεγα λαθος μου, που δεν εβγαλα πολυ πιο εγκαιρα τη βεβαιωση σπουδων, αλλα εχουν πεσει ολα πανω μου κυριολεκτικα και εχω πελαγωσει, εννοω οικογενειακα θεματα, οικονομικα και μ εχει κυριευσει το αγχος. Θα ηθελα τη γνωμη σας. Ευχαριστω
Σταυρος97

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Σταυρος97 »

Καλημερα! Εχω κανει αιτηση για αναβολη λογω σπουδων σε ιεκ... Την αιτηση την εκανα σε ΚΕΠ 3/3 θα ηθελα να μαθω ποσες μερες πρεπει περιπου να περιμενω για να δω στο https://www.stratologia.gr/enhmervsh_strateyshmvn_anavoliαν πηρα την αναβολη...

Ευχαριστω

dodo

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από dodo »

Εφόσον είσαι ήδη γραμμένος στο κολέγιο πριν από την ημερομηνία που κλήθηκες για κατάταξη, δεν υπάρχει κανεναν πρόβλημα. Ακόμα και μετα την ημερομηνία καταταξης να καταθεσεις τα δικαιολογητικά, εφόσον είσαι ήδη γραμμένος, παίρνεις την αναβολή σπουδών αναδρομικά.

Άβαταρ μέλους
costasellada
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 08, 2016 12:02 am
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από costasellada »

Καλησπερα σας! Εχω σοβαρο προβλημα και δεν ξερω τι να κανω. Πριν 3 χρονια πεθανε ο πατερας μου. Το 2015 εδωσα για πρωτη φορα πανελληνιες και δεν περασα. Πηρα αναβολη για να ξαναδωσω (νομιζω μου εδωσαν για 1 η δυο χρονια) αλλα λογω λοιπων οικογενειακων προβληματων και παρολο που εκανα αιτηση στο σχολειο δεν θα δωσω φετος εξετασεις, γινεται να γραφτω το σεπτεμβριο σε ιεκ και να παρω αναβολη μεχρι τα 24 που ειναι η αναβολη για τα ιεκ αλλα να μην πατησω ποτε στα ιεκ. Θα εχω καποιο προβλημα; Θα παρει τηλεφωνο το ιεκ η το ΣΓ για να ενωμερωθουν για το αν παρακολουθω τα μαθηματα;
ArmyINSIDE
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2016 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από ArmyINSIDE »

Καλησπερα, προσφατα πηγα να κανω αιτηση αναβολης λόγω σπουδών στο K.E.P, κατάφερα να κάνω την αίτηση και με είπε η κοπέλα στο γραφείο ότι Όλα εντάξει δεν Χρειαζετε Να ανησυχώ, Το θέμα είναι πως μου είπε ότι θα πληροφορηθώ για το εάν εγκρίνετε σε 1 μήνα Αλλά εγώ μεθαύριο πρέπει να παρουσιαστώ. Θα πρέπει να πάω κανονικά για να Παρουσιαστώ Η δεν Τίθεται Θέμα αφού έκανα αιτηση αναβολής. Εμένα πάντως μου είπε πως δεν θα χρειαστεί να πάω.

Ας με διαφώτιση καποιος

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Nassos »

Πάρε τηλέφωνο τη Στρατολογία για να είσαι σίγουρος ότι δεν χρειάζεται να παρουσιαστείς στο Κέντρο.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης