Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από tati »

Θα προσπαθησω να ετοιμασω ενα αρθρο κ πιστευω μεχρι το απογευμα να το εχω ολοκληρωσει... απλα θελω να δω 5-10 πραγματα για να ειναι κοσμιο...

5 κουβεντες κ σταρατες...

κ μετα το βλεπετε κ προσθετετε ή αφαιρειτε...

οποιος θελει ας ετοιμασει κατι παρομοιο να παιρνουμε ιδεες κ να δουμε ποια θα ειναι η κεντρικη βαση του κειμενου...

tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από tati »

Το θεμα ειναι το εξης... απο που θα σταλει κ σε ποιους...

Anonymous

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια και από μένα, πριν λίγο μου τηλεφώνησαν από την αεροπορία να με ενημερώσουν οτι τα χαρτιά μου είνια ελλειπή (δεν έχω πτυχίο!) ενώ αιτήθηκα ως προς την ειδικότητα σαν άτομο επί πτυχίο (1 μάθημα για πτυχίο!) . Δηλαδή αντί για 350 μόρια να έπερνα 250, κενό που το καλύβω άνετα λόγο γλωσσομάθειας (2χ160) .

Αυτά για την πολεμική αεροπορία, για στρατολογία τα χαρτιά μου όπως με πληροφόρησαν είναι κατάληλα. Τι τους έπιασε τους αεροπόρους και ξαφνικά δεν μετράνε τα άτομα που κάνουν τα χαρτιά τους σαν σπουδαστές!

Τέλος πάντων ας περιμένουμε νεότερα από επίσημες φωνές.
Gary
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 18, 2009 3:36 pm
Τοποθεσία: Κιλκίς
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Gary »

Θα σταλεί απο τους υποψηφίους εποπ που περιμένουν να ξέρουν το πότε θα βγούνε τα αποτελέσματα και ποιά θα είναι η μέρα κατάταξης, για το άν θα αλλάξουν οι ημερομηνίες εξετάσεων στα σώματα αεροπορίας και ναυτικού και ημερομηνία γνώστοποποίησης αποτελεσμάτων για εποπ στρατού ξηράς και ημέρα κατάταξης
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από anna.nikos »

aposp έγραψε: Γεια και από μένα, πριν λίγο μου τηλεφώνησαν από την αεροπορία να με ενημερώσουν οτι τα χαρτιά μου είνια ελλειπή (δεν έχω πτυχίο!) ενώ αιτήθηκα ως προς την ειδικότητα σαν άτομο επί πτυχίο (1 μάθημα για πτυχίο!) . Δηλαδή αντί για 350 μόρια να έπερνα 250, κενό που το καλύβω άνετα λόγο γλωσσομάθειας (2χ160) .

Αυτά για την πολεμική αεροπορία, για στρατολογία τα χαρτιά μου όπως με πληροφόρησαν είναι κατάληλα. Τι τους έπιασε τους αεροπόρους και ξαφνικά δεν μετράνε τα άτομα που κάνουν τα χαρτιά τους σαν σπουδαστές! Τέλος πάντων ας περιμένουμε νεότερα από επίσημες φωνές.

μπραβο τους που σας παιρνουν τηλ παντως
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από tati »

Το θεμα ειναι πως θα το στειλουμε; απο ποιανου το mail θα σταλει;

για να πω την αληθεια κ συγνωμη κιολας αλλα δεν εχω εμπιστοσυνη οτι καποιος θα το στειλει ετσι ακριβως οπως θα αποφασισουμε ολοι μαζι να ειναι...

ποιος θα αναλαβει την ευθυνη να το στειλει;

θα ειναι ονομαστικα υπογεγραμμενο απο ολους για να ειναι ποιο επισημο;

υπαρχουν καποια πραγματα που μεχρι τωρα δε τα ειχαμε σκεφτει...

Anonymous

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Αμα ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΠΟΠ ποτε... Σφιριχτε μου και μενα! Σιγα να μην ασχοληθουν με ενα αρθρο... Εδω περσι ειχε γινει πανικος με την ενταξη της μουσουλμανας και οχι αρθρο ... ΑΡΘΡΑ παντου πανικος... Καλλως η κακως... Δ εμπορουμε να κανουμε τιποτα παρα να περιμενουμε τις ***** π θα κανουν και φετος... Μεσα σε 3 χρονια εχει αλλαξει η προξηρυξη πληρως ... Φετος με την αλλαγη της κυβερνησης και τη καταργηση της συνεντευξης και παει λεγοντας... Περιμενετε να ασχοληθουν με το αρθρο; Και τα αποτελεσματα δε θα βγουν μεχρι να καληφθουν απο τα αρμοδια για τη ξυβερνηση μελη... Για το ΓΕΣ! Ως τοτε και η καθαριστρια τρεμει εκει μεσα... Καλο 2010 τα αποτελεσματα. Και αν μας παρουν... ΔΟΝΙΣΤΕ ΜΕ!
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από tati »

sauraki444 έγραψε:Αμα ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΠΟΠ ποτε... Σφιριχτε μου και μενα! Σιγα να μην ασχοληθουν με ενα αρθρο... Εδω περσι ειχε γινει πανικος με την ενταξη της μουσουλμανας και οχι αρθρο ... ΑΡΘΡΑ παντου πανικος... Καλλως η κακως... Δ εμπορουμε να κανουμε τιποτα παρα να περιμενουμε τις ***** π θα κανουν και φετος... Μεσα σε 3 χρονια εχει αλλαξει η προξηρυξη πληρως ... Φετος με την αλλαγη της κυβερνησης και τη καταργηση της συνεντευξης και παει λεγοντας... Περιμενετε να ασχοληθουν με το αρθρο; Και τα αποτελεσματα δε θα βγουν μεχρι να καληφθουν απο τα αρμοδια για τη ξυβερνηση μελη... Για το ΓΕΣ! Ως τοτε και η καθαριστρια τρεμει εκει μεσα... Καλο 2010 τα αποτελεσματα. Και αν μας παρουν... ΔΟΝΙΣΤΕ ΜΕ!


νά'σαι καλα που μας εμψυχωνεις κ εσυ

Anonymous

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Χαχαχα. Κοιτα να δεις... Επειδη οσο αγχος εχεις εσυ αλλο τοσο εχω εγω απο τα 18 μου που κυνηγαω ενοπλες δυναμεις... Σε καταλαβαινω... Απλα μερικα πραγματα... Ειναι ετσι οπως ειναι και οσο και να θελεις δε μπορεις ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ... Διαφορετικα δε θα υπηρχε ολη αυτη η διαφθορα. Τλσπ τα χουμε ξαναπει ... Ας κανουμε υπομονη... Γιατι θα αρχισω τις γνωστες παροιμιες... (ιλυυυυυυυυυυυυ ΟΥΥΥΥΥΥΥΥ Εικόνα) και μετα αντε να συνενοηθουμε! Μ ε τις. Μ. Α. Λ. Α. Κ. Ι. Ες τους

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Rafale »

Ο Υπουργός Εθνικής Άμυνας κ.Ευάγγελος Βενιζέλος απαντώντας σε ερωτήσεις δημοσιογράφων σήμερα σχετικά με τους εκκρεμείς διαγωνισμούς για την επιλογή και κατάταξη επαγγελματιών οπλιτών (ΕΠΟΠ) δήλωσε τα εξής:

«Ήδη από την ημέρα ανάληψης των καθηκόντων μου, έδωσα εντολή στους αρχηγούς των Γενικών Επιτελείων και τη Διεύθυνση Στρατολογικού να ανασταλούν όλες οι διαδικασίες που αφορούν διαγωνισμούς επιλογής και κατάταξης ΕΠΟΠ, τόσο στον Στρατό, όπου η διαδικασία βρίσκεται στο τελικό στάδιό της, όσο και στο Ναυτικό και την Αεροπορία, όπου η διαδικασία βρίσκεται στο αρχικό στάδιό της.



Με ρύθμιση που θα εισαχθεί στην Βουλή το ταχύτερο δυνατόν, θα καταργείται η παράμετρος της συνέντευξης που αφήνει περιθώρια διακριτικής ευχέρειας, καθώς αυτή εφαρμόζεται στην πράξη χωρίς τις εγγυήσεις που επιβάλει η νομολογία του Συμβουλίου της Επικρατείας. Θα απομείνουν συνεπώς μόνον κριτήρια αντικειμενικά που περιβάλλονται από εγγυήσεις απόλυτης διαφάνειας και με βάση τα κριτήρια αυτά θα συνεχιστούν οι σχετικές διαδικασίες».

tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από tati »

cristi έγραψε: Ο Υπουργός Εθνικής Άμυνας κ.Ευάγγελος Βενιζέλος απαντώντας σε ερωτήσεις δημοσιογράφων σήμερα σχετικά με τους εκκρεμείς διαγωνισμούς για την επιλογή και κατάταξη επαγγελματιών οπλιτών (ΕΠΟΠ) δήλωσε τα εξής:

«Ήδη από την ημέρα ανάληψης των καθηκόντων μου, έδωσα εντολή στους αρχηγούς των Γενικών Επιτελείων και τη Διεύθυνση Στρατολογικού να ανασταλούν όλες οι διαδικασίες που αφορούν διαγωνισμούς επιλογής και κατάταξης ΕΠΟΠ, τόσο στον Στρατό, όπου η διαδικασία βρίσκεται στο τελικό στάδιό της, όσο και στο Ναυτικό και την Αεροπορία, όπου η διαδικασία βρίσκεται στο αρχικό στάδιό της.

Με ρύθμιση που θα εισαχθεί στην Βουλή το ταχύτερο δυνατόν, θα καταργείται η παράμετρος της συνέντευξης που αφήνει περιθώρια διακριτικής ευχέρειας, καθώς αυτή εφαρμόζεται στην πράξη χωρίς τις εγγυήσεις που επιβάλει η νομολογία του Συμβουλίου της Επικρατείας. Θα απομείνουν συνεπώς μόνον κριτήρια αντικειμενικά που περιβάλλονται από εγγυήσεις απόλυτης διαφάνειας και με βάση τα κριτήρια αυτά θα συνεχιστούν οι σχετικές διαδικασίες».

παλιο δεν ειναι αυτο;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Rafale »

Ναι αλλα για οσους δεν το ειδαν οσοι το ειδαν και ενημερωθηκαν ας το παραβλεψουν
Anonymous

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

ttsevekidou έγραψε:Κ πως θα γινει αυτο; Το ειπα κ εγω απο την παρασκευη αλλα με γραψανε... Εμενα το θεμα μου παντως ειναι ενα... Μια ανακοινωση θελω να ακουσω για το ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα... Κ μακαρι να ακουγα οτι θα βγουν στην ωρα τους... Προσωπικα μονο αυτο θελω!μια γ... Η ανακοινωση



Εσυ δεν εχεις κοπει; Γιατι σε ενδιαφερει τοσο πολυ η ανακοινωση;
tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από tati »

Γιατι ναι μεν εγω κοπηκα αλλα δε κοπηκε ο αντρας μου...

tati
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 612
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2009 8:52 pm
Επικοινωνία:

Αναστολή προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από tati »

; έγραψε:
ttsevekidou έγραψε: Κ πως θα γινει αυτο; Το ειπα κ εγω απο την παρασκευη αλλα με γραψανε... Εμενα το θεμα μου παντως ειναι ενα... Μια ανακοινωση θελω να ακουσω για το ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα... Κ μακαρι να ακουγα οτι θα βγουν στην ωρα τους... Προσωπικα μονο αυτο θελω!μια γ... Η ανακοινωση



Εσυ δεν εχεις κοπει; Γιατι σε ενδιαφερει τοσο πολυ η ανακοινωση;


εσυ τι προβλημα εχεις;

εγω μπορει να μην ειχα να ασχοληθω με κατι αλλο κ να ασχολιομουν μ'αυτο...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες