Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Greek_Army »

Emily έγραψε:Καλήσπερα σας,Προέρχομαι είδη απο οικόγενεια εκπαιδευτών σκύλων καθώς και σκύλων οδήγων τυφλών.

Γνώσεις πάνω στο πως να χειριστώ να εκπαιδεύσω και να μεγαλώσω ένα Σωστά συμπεριφερόμενο σκύλο

έχω απλά ρώτησα τι πρόσοντα πρέπει να διαθέτει κάποιος για να μπεί στο στρατό στο τομέα με τα σκυλία στο οποίο και μου απαντήσατε.

Λύπαιμαι πολύ δεν κατάλαβα οτι πόσταρα δύο φόρες το μήνυμα μου.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Καλή σας μέρα η μάλλον νύχτα.



Απόφοιτοι τουλάχιστον ΤΕΕ Β΄ κύκλου ή απολυτήριος τίτλος όλων των τύπων Λυκείων
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

Greek_Army έγραψε:

Απόφοιτοι τουλάχιστον ΤΕΕ Β΄ κύκλου ή απολυτήριος τίτλος όλων των τύπων Λυκείων
οπως σου ειπε κ ο στρχδης, που σημαινει κοπελα μου οτι αν εισαι πτυχιουχος αει-τει μπορεις να το προσκομισεις για να παρεις τα παραπανω μορια... Καλο θα ειναι ομως να διαβασεις ολα τα ποστς που υπαρχουν για αυτη την ειδικοτητα για να εχεις μια ολοκληρωμενη εικονα, διοτι ειναι πολυ δυσκολη κ απαιτητικη ειδικοτητα... Ενημερωσου πριν αποφασισεις να τη δηλωσεις... Οταν το 2008 τη δηλωσαν κοπελες το εκαναν με πληρη αγνοια κ τωρα οι περισσοτερες το μετανιωσαν, δεν υπηρχαν κ τοτε πολλα ποστς ωστε να ενημερωθουν ηδη απο συνοδους που ειναι στελεχη... Διαβασε τα, εχε μια εικονα κ αποφασισεΕικόνα
Dum spiro spero
Emily
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 17, 2010 3:33 pm
Ενδιαφέροντα: πεζοπορίες,ψάρεμα,σινεμα κτλ
Επάγγελμα: Εκπαιδεύτρια σκύλων
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Emily »

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

Θα το κοιτάξω γιατί σε καμία περίπτωση δεν θα θέλα να βιαστώ να κάνω κάτι.

Και πάλι σας ευαχαριστώ πολύ.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

Μπραβο κοπελα μου... Κι αυτο γιατι παρολο που αγαπας τα σκυλια σκεψου οτι εκει θα κανεις κατι τελειως διαφορετικο απο οτι εισαι μαθημενη... Μην σε παρασυρει η αγαπη σου για τα σκυλια σε λαθος αποφαση... Μιλανε για 6ωρη υπηρεσια συνεχομενη, φαντασου σε συνθηκες πολυ κρυου... Διαβασε ενα προς ενα ολα τα ποστς, επεξεργασου τα κ τοτε επελεξε... Ρωτα συνοδους, ενημερωσου απο συνοδους να σου πουν τι να κανεις κ σιγουρα θα βρεις το δρομο σου
Dum spiro spero
markbrit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:10 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από markbrit »

Οποιος θέλει να ρωτήση κατι για τον θεσμό των Στρκών Σκύλων ελεύθερα
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

markbrit έγραψε:Οποιος θέλει να ρωτήση κατι για τον θεσμό των Στρκών Σκύλων ελεύθερα


ποιο θεσμο ρε λεβεντη; Οπως λεμε ο θεσμος των εποπ; Εν μεσουσης της οικονομικης κρισης βγηκε τετοιος θεσμος; Εικόνα

μην μας βαζεις στα "αιματα" κ περιμμενει ο κοσμος προκυρηξη Εικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Ε.Σ.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 07, 2010 3:53 pm
Επάγγελμα: Ανεπαγγελτος - Ιδιωτης
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Ε.Σ. »

Παιδια μακαρι να βγαλει παλι συνοδουσ. Εμενα μολις τελειωσε η εκπαιδευτικη σειρα χθεσ. Κ ειμαι συνοδος στην π. Α! Ολοι λενε θα σας τρεχουν θα σας ρανουν απο δω κ απο εκει. Δ υπαρχει στην καμια αυτο! Ολο το θεμα ειναι να αγαπας το σκυλακι σου που ερχεται απο την γερμανια... Κ υπομονη στα περιπολα...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

Ε. Σ. έγραψε:Παιδια μακαρι να βγαλει παλι συνοδουσ. Εμενα μολις τελειωσε η εκπαιδευτικη σειρα χθεσ. Κ ειμαι συνοδος στην π. Α! Ολοι λενε θα σας τρεχουν θα σας ρανουν απο δω κ απο εκει. Δ υπαρχει στην καμια αυτο! Ολο το θεμα ειναι να αγαπας το σκυλακι σου που ερχεται απο την γερμανια... Κ υπομονη στα περιπολα...


τιποτα δεν ειναι ροδινο. Πας μεταθεση οπου παει ο σκυλος, ο οποιος βαθμολογικα ειναι ανωτερος απο εσενα (δεν νομιζω να υπαρχουν ατομα που δεν το γνωριζουν αλλα καλο ειναι να το πουμε), οποτε στις μεταθεσεις σε τραβαει ο σκυλος, στην μοναδα μου εχει επιτεθει σκυλος σε συνοδο και ο συνοδος τραβιοταν μετα με την υγεια του, και εαν σου ψοφησει το σκυλι, απλα κλαφτα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

dn24 έγραψε:
Ε. Σ. έγραψε:Παιδια μακαρι να βγαλει παλι συνοδουσ. Εμενα μολις τελειωσε η εκπαιδευτικη σειρα χθεσ. Κ ειμαι συνοδος στην π. Α! Ολοι λενε θα σας τρεχουν θα σας ρανουν απο δω κ απο εκει. Δ υπαρχει στην καμια αυτο! Ολο το θεμα ειναι να αγαπας το σκυλακι σου που ερχεται απο την γερμανια... Κ υπομονη στα περιπολα...
τιποτα δεν ειναι ροδινο. Πας μεταθεση οπου παει ο σκυλος, ο οποιος βαθμολογικα ειναι ανωτερος απο εσενα (δεν νομιζω να υπαρχουν ατομα που δεν το γνωριζουν αλλα καλο ειναι να το πουμε), οποτε στις μεταθεσεις σε τραβαει ο σκυλος, στην μοναδα μου εχει επιτεθει σκυλος σε συνοδο και ο συνοδος τραβιοταν μετα με την υγεια του, και εαν σου ψοφησει το σκυλι, απλα κλαφτα.

ντ-ν εδω μεσα εχει ειπωθει πως ουδεποτε εχει γινει μεταθεση καποιου λογω του σκυλιου, οτι δλδ ο σκυλος παιρνει μεταθεση κ ποτε δεν ειναι ανωτερος απο σενα, δλδ οτι ο σκυλος δεν εχει βαθμους... Κ τελικα κατεληξα σε αυτη την αποψη, ενω αρχικα ηξερα κ εγω αυτα που λες εσυ! Τελικα τι ισχυει; Εικόνα
...
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε: Ντ-ν εδω μεσα εχει ειπωθει πως ουδεποτε εχει γινει μεταθεση καποιου λογω του σκυλιου, οτι δλδ ο σκυλος παιρνει μεταθεση κ ποτε δεν ειναι ανωτερος απο σενα, δλδ οτι ο σκυλος δεν εχει βαθμους... Κ τελικα κατεληξα σε αυτη την αποψη, ενω αρχικα ηξερα κ εγω αυτα που λες εσυ! Τελικα τι ισχυει;Εικόνα
...


ο σκυλος εχει βαθμους, αυτον του λοχαγου, του ανθυπολοχαγου, κ. Α βαθμοι. Εχουμε καμποσους συνοδους στην μοναδα μου illy!Εικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

Αληθεια εχω διαβασει τοσες αποψεις εδω μεσα που πραγματικα εχω μπερδευτει, χεχεΕικόνα
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε:Αληθεια εχω διαβασει τοσες αποψεις εδω μεσα που πραγματικα εχω μπερδευτει, χεχεΕικόνα


εχεις απολυτο δικιο Εικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
bonito
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 6:51 pm
Τοποθεσία: Δεξί Εχτρέμ
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από bonito »

Ε. Σ. έγραψε: και εαν σου ψοφησει το σκυλι, απλα κλαφτα.


γιατι οι γερμανικοι ποιμενικοι ειναι αθανατοι; Εκτος αν εχεις να το ταισεις 40 μερες και οταν ψοφησει τους πεις οτι το εκανες νηστεια για το πασχα...

laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από laios »

dn24 έγραψε:
Ε. Σ. έγραψε: και εαν σου ψοφησει το σκυλι, απλα κλαφτα.
γιατι οι γερμανικοι ποιμενικοι ειναι αθανατοι; Εκτος αν εχεις να το ταισεις 40 μερες και οταν ψοφησει τους πεις οτι το εκανες νηστεια για το πασχα...

καλοοοο
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

bonito έγραψε: γιατι οι γερμανικοι ποιμενικοι ειναι αθανατοι; Εκτος αν εχεις να το ταισεις 40 μερες και οταν ψοφησει τους πεις οτι το εκανες νηστεια για το πασχα...



συγνωμη, αυτο δεν μου αρεσει, που βαζονται στο στομα μου λεξεις που δεν ειπα. Ειπε κανεις την λεξη αθανατα; Που την διαβασες/εφυηρες, δεν μπορω να καταλαβω. Μονο με "νηστεια" ψοφαει το σκυλι; Ουτε για αφαγια παρεπιμπτωντως ειπα. Δεν το συνεχιζω αλλο, μιλαμε αλλη γλωσσα φενεται, οταν μου βαζεις στο στομα μου λεξεις που δεν εχω πει. Αντι να κανουμε εναν γονιμο διαλογο, με παραφραζεις κιολας.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης