Διακοπή αναβολής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ορέστης

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Ορέστης »

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα!Αν κόψω την αναβολή μου μέσα στον Ιούνιο θα μπω με την ΕΣΣΟ του Σεπτεμβρίου;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

neos

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από neos »

Καλησπερα σε ολους, σαν παιδι και γω που τελειωσα σχεδον τις σπουδες μου πηγα να διακοψω την αναβολη. Πηγα στο ΡΟΥΦ στην αθηνα συμπληρωσα τα χαρτια ολα καλα. Στο τελος μου δινουν και ενα χαρτι το οποιο λεει: "Σας ενημερωνουμε οτι εφοσον εχετε διακοψει την αναβολη καταταξης σας εχετε την υποχρεωση να επισκεφθειτε την ιστοσελιδα του κλαδου σας (για το ΣΞ http://parousiasi.army.gr/ Και για την ΠΑ http://www.haf.gr ), προκειμενου να συμπληρωσετε τα στοιχεια οπου ειναι απαραιτητα για την καταταξη, την τοποθετηση και την ειδικοτητα σας. Για το ΠΝ στην ιστοσελιδα http://www.hellenicnavy.gr Μπορειτε να ενημερωθειτε και να τυπωσετε την δηλωση του τοπου προτιμησης την οποια θα πρεπει να προσκομισετε κατα την καταταξη σας. Σε περιπτωση που δεν συμπληρωσετε τα παραπανω στοιχεια, τιθεστε στην διαθεση της υπηρεσιας οσο αφορα την καταταξη-τοποθετηση σας. Για περισσοτερες πληροφοριες ή για την επιλυση τυχον αποριών μπορειτε να απευθυνεστε στην αρμοδια ΣΥ τηλεφωνικα κατα τις εργασιμες ημερες και ωρες. "Ετσι και εκανα λοιπον γιατι να μην το εκμεταλλευτώ αλλωστε, παω να μπω στην σελιδα και γραφει οτι η εφαρμογη θα ειναι διαθεσιμη 10-20 Σεπτ για αυτους που εχουν κοψει για τον Νοεμβριο. Εγω ομως εχω κοψει για Σεπτεμβρη. Πηρα τηλ αλλα δεν εξυπηρετηθηκα διοτι και αυτοι δεν γνωριζαν το περιβαλλον του site που εδινε η ιδια η στρατολογια Εικόνα Επειτα απο 2 3 φορες στην αναμονη μου ειπαν και καλα οτι ανοιγει...0 μερες πριν την καταταξη αλλα γιατι να γραφει εσσο Νοεμβριου εκει και οχι Σεπτ; Εχει χρησιμοποιησει κανεις το site αυτο για την καταταξη του; Γενικα το λαμβανουν υποψην;

Ευχαριστων εκ των προτερων

Kwstas

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Kwstas »

Καλησπέρα,

Διέκοψα αναβολή λόγω σπουδών χθες για να μπω στην Ε' ΕΣΣΟ (σεπτ.). Υπάρχει περίπτωση να βιάστηκα κ να με πάρουν Ιούλιο (μακριά από μας) ή να γέμισε του Σεπτεμβρίου κ να με πάρουν Νοέμβρη;

Αν γνωρίζει κανείς, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Neos

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Neos »

Υπάρχει πιθανότητα αλλά δύσκολο. Η εσσο του Σεπτέμβρη είναι μεγάλη.
Αναστάσης

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Αναστάσης »

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Τελείωσα την πρακτική της σχολής και θέλω να μπω το Σεπτέμβριο φαντάρος. Μπορώ να πάω σε κεπ της περιοχής με την ταυτότητα και τη βεβαίωση της σχολής και να την διακόψω; Μέχρι πότε μπορώ να πάω για να μπω το Σεπτέμβριο; Ευχαριστώ.
G.gr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2017 8:37 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από G.gr »

Για να μπεις Σεπτέμβριο μέχρι τέλη Ιουνίου πρέπει να κάνεις διακοπή αναβολής αλλά για να είσαι 100% σίγουρος επικοινώνησε με στρατολογία
pepe90gr

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από pepe90gr »

Καλησπερα. Ειμαι φοιτητης και δεν εχω τελειωσει την σχολη ακομα μου μενουν λιγα μαθηματα και θα κοψω την αναβολη για να μπω νοεμβρη. Επειδη διαβασα στην σελιδα του στρατου οτι πρεπει να εχεις εντυπο Τον λογο που πηρες αναβολη πρεπει να παω να παρω βεβαιωση απο την σχολη;
apostolisK

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από apostolisK »

pepe90gr έγραψε:Καλησπερα. Ειμαι φοιτητης και δεν εχω τελειωσει την σχολη ακομα μου μενουν λιγα μαθηματα και θα κοψω την αναβολη για να μπω νοεμβρη. Επειδη διαβασα στην σελιδα του στρατου οτι πρεπει να εχεις εντυπο Τον λογο που πηρες αναβολη πρεπει να παω να παρω βεβαιωση απο την σχολη;


Φίλε μου εγώ τώρα πήγα και την έκοψα, το μόνο που πήγα ήταν μια βεβαίωση σπουδών γιατί δεν έχω πάρει πτυχίο ακόμα, ταυτότητα, και το χαρτί που μου δώσανε όταν πήρα την αναβολή που έγραφε τον στρατιωτικό αριθμό.

Nik

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Nik »

Καλησπέρα και απο εμένα. Μία ερώτηση: Επιθυμώ να διακόψω την αναβολή μου αλλά δυστυχώς δεν έχω στα χέρια μου το χαρτί της αναβολής και συνέπως δεν γνωρίζω ούτε τον στρατ. Αριθμό μου. Υπάρχει ζήτημα; Μπορεί να λυθεί εάν απευθυνθώ στην Στρατολογική μου υπηρεσία ;
Άβαταρ μέλους
apostolisK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:03 am
Τοποθεσία: Σμηνίτης
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από apostolisK »

Nik έγραψε:Καλησπέρα και απο εμένα. Μία ερώτηση: Επιθυμώ να διακόψω την αναβολή μου αλλά δυστυχώς δεν έχω στα χέρια μου το χαρτί της αναβολής και συνέπως δεν γνωρίζω ούτε τον στρατ. Αριθμό μου. Υπάρχει ζήτημα; Μπορεί να λυθεί εάν απευθυνθώ στην Στρατολογική μου υπηρεσία ;


Εγώ όταν πήγα ζήτησα τον στρατιωτικό αριθμό ενός φίλου μου γιατί τον είχε χάσει. Και μου τον δώσανε. Οπότε δε νομίζω να έχεις θέμα! Τους λες όνομα επίθετο και γονιών και σου τον βρίσκουν

Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Private Panikas »

Τον στρατιωτικό αριθμό σου μπορείς να τον βρεις και από το site της στρατολογίας, αν δώσεις ονοματεπώνυμο, όνομα πατρός και αριθμό ταυτότητας. Εγώ έκοψα την αναβολή την προηγούμενη εβδομάδα. Πήγα μόνο με την ταυτότητα, χρειάστηκα και το ΑΦΜ μου που το είχα σημειωμένο σ ένα χαρτί. Τίποτα άλλο. Λόγω καθυστέρησης από τη σχολή μου δεν είχα ούτε πιστοποιητικό σπουδών να δώσω και ο Ανθυπολογαχός στο πόστο μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να προσκομίσω κάποιο δικαιολογητικό μέχρι μια μέρα πριν την κατάταξη για να μη χρεωθώ 1 μήνα παραπάνω θητεία
Nik

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Nik »

Σας ευχαριστώ, είστε ταχύτατοι !
chockos

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από chockos »

πήρα και εγώ αναβολή από το κεπ και δεν μου έδωσαν κάποιο χαρτί
Nik.S
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 28, 2017 1:45 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Nik.S »

Χαιρετώ και εγώ και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις άμεσες απαντήσεις. Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες να διακόψω την αναβολή μου, θέλοντας να μπω με τη σειρά του Νοεμβρίου. Υπάρχει περίπτωση να γίνει καμία στραβή και να με καλέσουν Σεπτέμβρη; Το ρωτώ γιατί θα έχω πρόβλημα με την εξεταστική περίοδο.
Άβαταρ μέλους
apostolisK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:03 am
Τοποθεσία: Σμηνίτης
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από apostolisK »

Nik.S έγραψε:Χαιρετώ και εγώ και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις άμεσες απαντήσεις. Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες να διακόψω την αναβολή μου, θέλοντας να μπω με τη σειρά του Νοεμβρίου. Υπάρχει περίπτωση να γίνει καμία στραβή και να με καλέσουν Σεπτέμβρη; Το ρωτώ γιατί θα έχω πρόβλημα με την εξεταστική περίοδο.


Φίλε κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα για την εξεταστική αλλά τους είπα για Νοέμβρη κι έγραψε πάνω ΣΤ εσσο η κοπέλα. Οπότε δε νομίζω να το αλλάξουν.. Επίσης Σεπτεμβρη πάνε όλοι οπότε δε θα έχει χώρο πλέον έτσι κι αλλιώς!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες