Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν εχω δηλώσει πχ 5 θέσεις ποσό πιθανό είναι να διοριστώ στ 5η μου επιλογή; Ποιους και τι πρέπει να προσπεράσω; Μόνο σε μόρια να εχω παραπάνω;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Όχι δεν έχω εμπειρία τα χαρτιά μου μέσα είναι τα απαιτούμενα για την προκήρυξη ταυτοτητα διπλώματα αγγλικα οδήγησης κ απολυτηριου. Επομένως τι επικαιροποίηση να θέλουν αυτά είναι στανταρακια δεν αλλάζει κάτι.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις. Πρώτον, τη δηλωση για το ύψος που πρέπει να υποπγραφεί απο γιατρό την εκτυπώνουμε από κάτω ή μας την δίνει απλά ο γιατρός... Δεύτερο εάν έχεις εκπληρώσει κανονική στρατιωτική θητεία 9 μηνών έχεις παραπάνω μόρια ή όχι?
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γεια σε ολους... Την υπευθυνη δήλωση για το ύψος που θέλει υπογραφή ορθοπαιδικού που την βρίσκουμε παιδιά?
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1038
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 8:06 pm Γεια σε ολους... Την υπευθυνη δήλωση για το ύψος που θέλει υπογραφή ορθοπαιδικού που την βρίσκουμε παιδιά;
Θα στην δώσει ο ορθοπεδικός, αλλά πρέπει να γραφει ότι λέει η προκήρυξη, στο κεφάλαιο Δ, παράγραφος 9.
GEORGE1995
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 15, 2024 8:53 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από GEORGE1995 »

Είμαι μέλος τρίτεκνης οικογένειας γεν 1995. Αυτό δίνει μόρια έξτρα;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Όχι μπαίνεις σε ειδική κατηγορία όχι γενική σειρά. Έξτρα μόρια παίρνουν οι εδ και έφεδροι, και διπλά πτυχία πχ δεύτερη ξένη γλώσσα, μεταπτυχιακά κλπ
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

GEORGE1995 έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 9:42 pm Είμαι μέλος τρίτεκνης οικογένειας γεν 1995. Αυτό δίνει μόρια έξτρα;
Τρίτεκνος ή τέκνο τρίτεκνων; Εγώ είμαι τέκνο 1996 και δεν ισχύει η τριτεκνια καθώς είναι μέχρι τα 25. Μόνο για όσους σπουδάζουν είναι μέχρι τα 30.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 13, 2024 4:46 pm Αν εχω δηλώσει πχ 5 θέσεις ποσό πιθανό είναι να διοριστώ στ 5η μου επιλογή; Ποιους και τι πρέπει να προσπεράσω; Μόνο σε μόρια να εχω παραπάνω;
ΣΤΗΝ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΗΜΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝ ΣΤΗΝ 13Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ. ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα σας, θα ήθελα την γνώμη σας! Θεωρείτε ότι καποοιος που έχει τρελα με τα σωματα ασφαλείας αλλά δεν έχει καταφέρει ακόμα να μπει είναι λυση η δημοτική αστυνομία; Θα είναι κάτι ίδιο; Αξιζει ;
NickMan

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από NickMan »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Μαρ 14, 2024 3:23 pm Καλησπέρα σας, θα ήθελα την γνώμη σας! Θεωρείτε ότι καποοιος που έχει τρελα με τα σωματα ασφαλείας αλλά δεν έχει καταφέρει ακόμα να μπει είναι λυση η δημοτική αστυνομία; Θα είναι κάτι ίδιο; Αξιζει ;
Δεν έχει καμμία σχέση με σώμα ασφαλείας.! Δυνατό χέρι να εχεις να κρατάς το στύλο δυνατά. Πέρα από την πλάκα, η δημοτική αστυνομία στ Ελλάδα είναι απλά ένα σώμα περισσότερο πασπαρτού στους μικρούς δήμους. Δηλαδή, ότι έχει ανάγκη ένας Δήμος σε βάζει να το κανείς. Γραφείο ; Δρόμο; Ποτέ δεν θα γίνεις σώμα ασφαλείας όπως το φαντάζεσαι… από εκεί και πέρα είναι τι πραγματικά θες εσύ ο ίδιος. Αν θες σώμα ασφαλείας και εισαι μικρός σε ηλικία πάλεψε το αν όχι μπορείς να τ κανείς.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

NickMan έγραψε: Πέμ Μαρ 14, 2024 3:29 pm
Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Μαρ 14, 2024 3:23 pm Καλησπέρα σας, θα ήθελα την γνώμη σας! Θεωρείτε ότι καποοιος που έχει τρελα με τα σωματα ασφαλείας αλλά δεν έχει καταφέρει ακόμα να μπει είναι λυση η δημοτική αστυνομία; Θα είναι κάτι ίδιο; Αξιζει ;
Δεν έχει καμμία σχέση με σώμα ασφαλείας.! Δυνατό χέρι να εχεις να κρατάς το στύλο δυνατά. Πέρα από την πλάκα, η δημοτική αστυνομία στ Ελλάδα είναι απλά ένα σώμα περισσότερο πασπαρτού στους μικρούς δήμους. Δηλαδή, ότι έχει ανάγκη ένας Δήμος σε βάζει να το κανείς. Γραφείο ; Δρόμο; Ποτέ δεν θα γίνεις σώμα ασφαλείας όπως το φαντάζεσαι… από εκεί και πέρα είναι τι πραγματικά θες εσύ ο ίδιος. Αν θες σώμα ασφαλείας και εισαι μικρός σε ηλικία πάλεψε το αν όχι μπορείς να τ κανείς.
Αν με βάλεις αδερφέ σε γραφείο εμένα θα τρελαθώ. Θέλω δράση, δρόμο, κόσμο… όχι απαραίτητα επικίνδυνες καταστάσεις εννοείται αλλά όχι γραφείο. Δηλαδή 8 ώρες να κάθομαι σε μια καρέκλα !
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3266
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Το ότι δεν είναι σώμα δε σημαίνει ότι δεν έχουν ανάλογες αρμοδιότητες.
Ανακριτικοι υπάλληλοι είναι με δικαίωμα συλλήψεων, αν εσύ θες όλο το 8ωρο το κάνεις στον δρόμο να ξηλώνεις πινακίδες και να ρίχνεις κλήσεις, δε σε βάζουν σε κανένα γραφείο με το ζόρι.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Diasostis31 έγραψε: Πέμ Μαρ 14, 2024 3:44 pm Το ότι δεν είναι σώμα δε σημαίνει ότι δεν έχουν ανάλογες αρμοδιότητες.
Ανακριτικοι υπάλληλοι είναι με δικαίωμα συλλήψεων, αν εσύ θες όλο το 8ωρο το κάνεις στον δρόμο να ξηλώνεις πινακίδες και να ρίχνεις κλήσεις, δε σε βάζουν σε κανένα γραφείο με το ζόρι.
Με δικαιωμα συλληψης που οταν γινει δεν θα εχουν που να τον πανε; Θα καλουν την ΕΛΑΣ να ερχονται να τον παρουν; Κανενας δημος δεν προκειται να δωσει το οκ για τετοιες μεθοδους, αμα ρωτησεις κανεναν Δημοτικο Αστυνομικο εδω στ Αθηνα θα σ πει. Κανας ελεγχος σε μαγαζια, λαικες, κυκλοφορια και χαμαροδουλειες. Με την εκπαιδευση της πλακας που περνανε οι δημοτικοι αστυνομικοι.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Η δημοτική είναι κατα βάση γραφειάκι και καφέ ιλ τοτο. Ποια δράση. Θα τα βλέπει κανενας αστυνομικός εδώ μέσα κ θα γελάει
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες