Σωματική ικανότητα και εργασία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε.
Anonymous

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Anonymous »

me to i2 απο δυσχρωματοψια τι γινετε υπηρετησα λοχιας διαβηβαστης ΛΟΚ δν μπαινω στα σωματα ασφαλιας αλλοι ειναι ι3 14 το αλλαζουν και περναν
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ θα γράψω γενικά για τα σώματα ασφαλείας.
'Ολες οι προκηρύξεις για τα σώματα ασφαλείας (Λιμενικό, Ειδικοί Φρουροί, Πυροσβεστική) ακόμα και τις δημοτικής αστυνομίας. Έχουνε μέσα υγειονομικές και ψυχοτεχνικές εξετάσεις. Αν κάποιος έχει βγει ι5 η έστω έχει κάποιο πρόβλημα θα το ανακαλύψουνε. Και επίσης ειδικά στους ειδικούς φρουρούς κοιτάνε και τις ποινές που έιχε κάποιος στην θητεία του. Και φυσικά ζητάνε πιστοποιητικό τύπου Α με πλήρης ανάλυση... Αυτά από μένα ελπίζω να βοήθησα να λυθούνε μερικές απορίες
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Rafale »

ΓΜΑΚ; Μπορεις να πας στα σωματα ασφαλειας υπαρχει εκει θεμαΕικόνα
Anonymous

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Anonymous »

Τα ι2 σε ποιες υπηρεσιες δεν τα δεχονται
Anonymous

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Anonymous »

Το ι2 δεν το δεχονται στα σωματα ασφαλειας τελικα ποια ειναι αυτα στο καινουργιο σωμα που ειπε ο χρυσοχοιιδης δασικης προστασιας θα παρει και ΥΕ Κατω απο 1,70 κ μεγαλους ως 49 χρονων δασοπυροσβεστες αυτοι που ειναι ι2 θα μεινουν απεξωκαι ας ειναι ΔΕ και πληρουν κ ολα τα αλλα κ προυπηρεσια η αυτο ισχυει μονο για εκει που ζητανε απολυτηριο λυκειου
Anonymous

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Anonymous »

Τελικα ποια ειναι σωματα ασφαλειας που δεν μπαινουν τα ι2 απο δυσχρωματοψια το καινουργιο δασικο σωμα που ειπε ο χρυσοχοιιδης θα μπουν ατομα δασοπυροσβεστες με δημοτικο με κατω απο 1,70 μεχρι 49 ετων με κριτιριο την 24μηνη προυπηρεσια και θα μεινουν απεξω οσοι ειναι ι2 κ ας ειναι κ δε με προυπηρεσια η αυτο ισχυη μονο για προσληψεις με απολυτηριο λυκειου

giwtas

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από giwtas »

Λοιπον πηρα ι5 ψυχολογικο... Ειναι ενα μακροστενο χαρτι και γραφει τα εξης: στηχεια ονομα κτλπ.

...

...

...

...

ασμ

μεταβολη προσωρινης απολυσης:

(π. Χ. Κριθηκε ααταλληλος ι5 συμφωνα με την... (γραφει κατι αριθμους) γνωματευση ΕΑ, πασχων... )

μου ειπαν θα με ξανακαλεσουν καποτε...

το χαρτι γραφει ι5 αλα δεν λεει παθολογικο ι ψυχολογικο αρα μαλλον δεν υπαρχει προβλημα

... Αρθρο 34κ44 κτλπ

και απο κατω κατι σφραγιδες

Guest

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Guest »

Αν γινει τιποτα και βγω Ι5 θα εχω προβλημα μετα στο θεμα εργασια για δημοσιο και τετοια;

ευχαριστω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μόνο στα σώματα ασφαλείας δεν θα μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου!
Στο ευρύτερο δημόσιο (Φορείς κλπ) μπορείς να δηλώσεις συμμετοχή κανονικότατα!
Guest

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Guest »

Ενημερωθηκα οσον αφορα τον καταρακτη και αυτο που με φοβιζει ειναι αν βγω Ι5 μετα τι γινετε με το θεμα δουλεια. Δηλαδη σε μια υπηρεσια δημοσια θα μπορω ας πουμε να ειναι οδηγος ή οτιδηποτε αλλο ή θα εχω θεμα με συγκεκριμενα πραγματα...
MsPakos

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από MsPakos »

Ρε παιδιά έχω βαρεθεί μ αυτή την ταλαιπωρία του στρατού. Είμαι 26 ετών, στης 18/05/2009 παρουσιάστικα στο πεζικό και είπα να πάω ΥΕΑ για να έχω και έναν μισθό. Έπαθα μυοκαρδίτιδα μέσα στην ΣΕΑΠ και μου δώσανε για 6 μήνες αναβολή. Τώρα στης 04/05/2010 ξαναπαρουσιάζομαι και πολύ πιθανόν να βγω Ι4 ή Ι5! Και σκέφτομαι τώρα ρε παιδιά τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό στην μελλοντική μου ζωή (διορισμούς κ. Τλ.) και από την άλλη είναι μεγάλη αδυκία να μπαίνω υγειής στον στρατό ως Ι1 και και να βγαίνω ακατάλληλος!

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11239
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από yandr »

Καμία επίπτωση δεν έχεις στην εργασιακή σου ζωή.
Fai

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από Fai »

Καλά ρε φίλε μια ζωή στα τρώει το ''κράτος'' νόμιμα! Ποιος ο λόγος να τους υπηρετείς; !
MsPakos

Σωματική ικανότητα και εργασία

Δημοσίευση από MsPakos »

Ρε παιδιά σε λίγο καιρό θα βγει προκύρηξη για την Ελληνική Αεροπορική Βιομηχανία, μπορεί να μου απαντήσει κάποιος, σε περίπτωση που βγω Ι5, μπορώ να διεγδιοικήσω μία θέση χωρίς να επηρεάζει αυτό;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες