Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν χρειάζεται να γράψεις 2 φορές συνεχόμενα στο ίδιο θέμα. Αναβολή ουσιαστικά παίρνεις για μία ΕΣΣΟ οπότε φεβρουάριο θα μπεις
guest

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από guest »

Greek_Army έγραψε:Δεν χρειάζεται να γράψεις 2 φορές συνεχόμενα στο ίδιο θέμα. Αναβολή ουσιαστικά παίρνεις για μία ΕΣΣΟ οπότε φεβρουάριο θα μπεις
Ευχαριστώ. Να είστε καλά για την βοήθεια που δίνετε από το forum.
Snoopy

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Snoopy »

Έκανα αίτηση 3μηνης αναβολής. Μου είπαν θα με ενημερώσουν για το αν εγκρίθηκε αλλά ακόμα τίποτα. Θα έμπαινα με την Δ'ΕΣΣΟ 2010 και στην ιστοσελίδα της στρατολογίας δεν λέει κάτι για την αναβολή μου γράφει ότι η κατανομή μου κλπ είναι με τον στρατό ξηράς 2010 Δ ΕΣΣΟ. Ο χρόνος αναβολής αρχίζει να μετρά από τη μέρα έγκρισης ή από τη μέρα που έκανα την αίτηση;
alex

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από alex »

Καλησπέρα,λίγη βοήθεια αν είναι δυνατόν. Η σειρά κατάταξής μου είναι για τον Μάιο/2011. Είμαι 27+ κ έχω εξαντλήσει κάθε αναβολή που θα μπορούσα να πάρω λόγω σπουδών. Το θέμα είναι ότι τελειώνω τις σπουδές μου κ το μόνο που μου μένει για το πτυχίο είναι η πρακτική άσκηση και η πτυχιακή. Αν επικαλεστώ την 3μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους με δικαιολογητικό την πρακτική άσκηση και την πτυχιακή υπάρχει περίπτωση να μου την δώσουν;

Επίσης, επειδή δεν νομίζω ότι θα προλάβω να βρω πρακτική λίαν συντόμως, μπορώ να επικαλεστώ την αναβολή για κοινωνικούς λόγους με αιτιολογία μόνο την πτυχιακή;(χλωμό το ξέρω... Αλλά με ξύνει να το ρωτήσω.)

ευχαριστώ πολύ.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μπορείς να πάρεις μια φορά αναβολή για κοινωνικούς λόγους
nikosagr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 25, 2011 3:41 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από nikosagr »

Καλησπέρα.

Μου προέκυψε κάτι προσωπικό τελευταία στιγμή μπορώ να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους; Παρουσιάζομαι 7/2

stathisvas
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Δευ Ιαν 17, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από stathisvas »

nikosagr έγραψε:Καλησπέρα.

Μου προέκυψε κάτι προσωπικό τελευταία στιγμή μπορώ να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους; Παρουσιάζομαι 7/2



πρεπει να πας στην στρατολογια για να στο διευκρινισουν αυτο και να σου πουν για τις διαδικασιες...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Nassos »

nikosagr έγραψε:Καλησπέρα.

Μου προέκυψε κάτι προσωπικό τελευταία στιγμή μπορώ να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους; Παρουσιάζομαι 7/2



Μπορείς να το ζητήσεις με το που παρουσιαστείς στο Κέντρο.
nikosagr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 25, 2011 3:41 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από nikosagr »

Ευχαριστώ πολύ.

Την δευτέρα θα πάω στη στρατολογία ελπίζω να το λήξω εκεί το θέμα και να μην χρειαστεί να παρουσιαστώ.

Ευχαριστώ και πάλι.

biobio
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 4:25 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από biobio »

Να ρωτήσω και εγώ κάτι -πόσο απόλυτο είναι πως η αναβολή για κοινωνικούς λόγους δίνεται μία μόνο φορά; Αν έχει μεσολαβήσει άλλου τύπου αναβολή και έχουν περάσει χρόνια αλλάζει τίποτα; Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

biobio έγραψε:Να ρωτήσω και εγώ κάτι -πόσο απόλυτο είναι πως η αναβολή για κοινωνικούς λόγους δίνεται μία μόνο φορά;Αν έχει μεσολαβήσει άλλου τύπου αναβολή και έχουν περάσει χρόνια αλλάζει τίποτα; Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις;


1. Μια φορά δίνουνε για κοινωνικούς λόγους
2. Για τι αναβολή μιλάμε;

biobio
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 4:25 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από biobio »

Greek_Army--> Του διακεκριμένου επιστήμονα εξωτερικού - οπότε τώρα έχω μέχρι τέλος 2011.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν αλλάζει κάτι. Βέβαια σαν διακεκριμένος επιστήμονας μπορείς να κάνεις τμηματική θητεία
Γιώργο

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Γιώργο »

Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να χορηγηθεί αναβολή για κοινωνικούς λόγους για τη μεθεπόμενη ΕΣΣΟ ;
έληξε η αναβολή μου 31/12/2010, παρουσιάζομαι Μάιο, ωστόσο λόγω σπουδών (ειμαι 27, δε δικαιούμαι άλλη γι'αυτό το λόγο) θα ήθελα να παρουσιαστώ Νοέμβρη

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γιώργο έγραψε:Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να χορηγηθεί αναβολή για κοινωνικούς λόγους για τη μεθεπόμενη ΕΣΣΟ ;
έληξε η αναβολή μου 31/12/2010, παρουσιάζομαι Μάιο, ωστόσο λόγω σπουδών (ειμαι 27, δε δικαιούμαι άλλη γι'αυτό το λόγο) θα ήθελα να παρουσιαστώ Νοέμβρη



Ναι γίνεται
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες