Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Hyper »

lok έγραψε:Παιδια μπορει να μου απαντηση καποις, παρουσιαζομαι αυλωνα αλλα θελω να δηλωσω ειδικες δυναμεις, σε αυτη την περιπτωση τι γινετε που ορκιζομαι; Και ποσο καιρο διαρκει η εκπαιδευση μεχρι να παρεις τον μπερε στις ειδικες δυναμεις;
αυλωνα ορκιζεσαι/2 μηνες η συνολικη
Spectre
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 5:14 am
Τοποθεσία: Πεζοναυτης
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Spectre »

Μια ερωτηση ισος και να ειμαι σε λαθος θεμα... Οταν παρουσιαζεσε σε καπιο ΚΕΝ και δηλωνεις Ε. Δ πρωτα ορκιζεσαι εκει που εισαι; Και μετα πας πχ στα ΛΟΚ?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Spectre έγραψε:Μια ερωτηση ισος και να ειμαι σε λαθος θεμα... Οταν παρουσιαζεσε σε καπιο ΚΕΝ και δηλωνεις Ε. Δ πρωτα ορκιζεσαι εκει που εισαι; Και μετα πας πχ στα ΛΟΚ;


Ναι
Δημήτρης

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση, όποιος μπορεί να την απαντήσει τον ευχαριστώ προκαταβολικά.

Είχα δηλώσει Ε. Δ. Και με στείλανε Π/Β Θήβα. Θα το ξαναδηλώσω όταν περάσει το κλιμάκιο μετά την ορκομωσία.

Η ερώτηση είναι η εξής: Θέλω να πάω συγκεκριμένα στην 35M/K Κύπρο, θα έχω την δυνατότητα να το δηλώσω υπό αυτές τις συνθήκες;(λόγω του ότι θα παρουσιαστώ στο Πεύκο μετά από 20 μέρες περίπου-είναι κάτι που επιλέγεις πριν φύγεις από το ΚΕΕΔ ή το δηλώνεις τις πρώτες μέρες; )
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δημήτρης έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Μια ερώτηση, όποιος μπορεί να την απαντήσει τον ευχαριστώ προκαταβολικά.

Είχα δηλώσει Ε. Δ. Και με στείλανε Π/Β Θήβα. Θα το ξαναδηλώσω όταν περάσει το κλιμάκιο μετά την ορκομωσία.

Η ερώτηση είναι η εξής: Θέλω να πάω συγκεκριμένα στην 35M/K Κύπρο, θα έχω την δυνατότητα να το δηλώσω υπό αυτές τις συνθήκες;(λόγω του ότι θα παρουσιαστώ στο Πεύκο μετά από 20 μέρες περίπου-είναι κάτι που επιλέγεις πριν φύγεις από το ΚΕΕΔ ή το δηλώνεις τις πρώτες μέρες;)


Θα σε ρωτήσουνε στο πεύκο μην ανησυχείς
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και φυσικά με το που θα δηλώσεις ότι επιθυμείς να υπηρετήσεις στην 35 θα σε στείλουνε με την μία.Χρειάζονται κόσμο!

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

D.Y.K έγραψε:Και φυσικά με το που θα δηλώσεις ότι επιθυμείς να υπηρετήσεις στην 35 θα σε στείλουνε με την μία. Χρειάζονται κόσμο!
Στη σειρα μου που ρωτησαν στηλαν ακριβως τους αντιθετους Εικόνα

Kostis

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Kostis »

Γεια σας. Παρουσιαζομαι 7/2 στο ρεθυμνο, στο 547 Α/Μ Τ. Π. Μετα απο εκει αν δηλωσω ειδικες δυναμεις γινεται να με παρουν; Η πρεπει να περασω πρωτα μερικες δοκιμασιες?
Δημήτρης

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας. Να είστε καλά και καλή θητεία να έχουμε εμείς οι νέοι-κουράγιο και ηθικό ατσάλι.
Alekos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Alekos »

Παιδιά είμαι 18 χρόνων και θέλω να μπω ειδικές δυνάμεις. Τους τελευταίους μήνες το έχω συνέχεια στο μυαλό μου πως θέλω να μπω. Όμως όταν μου είχε έρθει το χαρτι για περιοδευον δεν δήλωσα ειδικές δυνάμεις επειδή δεν με απασχολούσε εκείνη την περίοδο. Το έχω σκυλομετανιώση βέβαια... Μπορώ να μπω τώρα ειδικές δυνάμεις; Και αν ναι πως; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πόσους μήνες υπηρετώ στις ειδικές δυνάμεις και αν πρέπει να περάσω απο κάποια τεστ για να με δεχτούνε. Επιλέγω εγώ που θέλω να μπω πχ ΛΟΚ ή αλεξιπτωτηστής ή με βάζουν αυτοί όπου θέλουν; Οι περισσότερες ερωτήσεις θα έχουν απαντηθεί παλιότερα αλλά με έχει φάει η αγωνία τώρα και δεν μπορώ να κάτσω να ψάξω αν και θα αρχήσω να κοιτάω τις προήγουμενες σελίδες για να μάθω περισσότερα.

Ευχαριστώ

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11205
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Nassos »

Και αλλού να παρουσιαστείς, περνάει κλιμάκιο Ειδικών Δυνάμεων για επιλογή ατόμων που θέλουν να υπηρετήσουν ως Καταδρομείς (Ορεινοί, Αμφίβιοι), Αλεξιπτωτιστές, και Πεζοναύτες.

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς υπάρχουν υπάρχοντα θέματα στον κατάλογο των Ειδικών Δυνάμεων.Εικόνα

Ειδικές Δυνάμεις

vasilhs

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από vasilhs »

Παιδια να κανω μια ερωτηση... Παρουσιαζομαι στο μεγαλο πευκο σε λιγες μερες! Μπορω εκει να δηλωσω πεζοναυτης; Δηλαδη γινεται να με παρουν;
Γιωργος Καν

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις (2011)

Δημοσίευση από Γιωργος Καν »

Γεια σε ολους, σημερα περασα απο επιλογη και δηλωσα λ. ο. κ αλλα εχω προωληματιστει μηπως και δεν με παρουν θελω πολυ να παω αλλα φοβαμαι λογο κιλων μηπως δεν με παρουν ειμαι 100 κιλα αλλα δεν μ φαινεται και τοσο εχω υψος 1,82. και θελω να παω εθελοντικα φετος. πρεπει να περασω απο αγωνισματαα. πως παιρνανε ειδικες δυναμεις. οι τους παιρνουν ολους λογο ελειψης που εχω ακουσει... οποιος ξερει ας μου πει δυο πραματα που πρεπει να ξερω ευχατιστω.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης