Ελεύθερος σκοπευτής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Θωμάς

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Θωμάς »

Nassos έγραψε:Το αναφέρει το άρθρο του περιοδικού στη σελιδα 23.

δεν το έχω το περιοδικό!

αλλά στο φεκ με τις ειδικότητες για εποπ λέει και για τους ελεύθερους σκοπευτές

τι γίνεται με αυτούς;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Κυρ Φεβ 07, 2021 6:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ρξbarret
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 12:48 am
Επικοινωνία:

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από ρξbarret »

Κριμα γιατι νομιζα οτι στον νομο Θεσσαλονικης εχει μοιρα καταδρομων λοκ και θα μπορουσα να βρισκομαι εκει μιας και που μενουν κοντα οι δικοι μου.
Θωμάς

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Θωμάς »

ρξbarret έγραψε:Κριμα γιατι νομιζα οτι στον νομο Θεσσαλονικης εχει μοιρα καταδρομων λοκ και θα μπορουσα να βρισκομαι εκει μιας και που μενουν κοντα οι δικοι μου.


που υπηρέτησες;

ρξbarret
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 12:48 am
Επικοινωνία:

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από ρξbarret »

Θωμάς έγραψε:
ρξbarret έγραψε:Κριμα γιατι νομιζα οτι στον νομο Θεσσαλονικης εχει μοιρα καταδρομων λοκ και θα μπορουσα να βρισκομαι εκει μιας και που μενουν κοντα οι δικοι μου.


που υπηρέτησες;

δεν εχω υπηρετησει ακομα γιαυτο δεν ξερω πολλα, περιμενω να δω τι θα γινει με την προκηρυξη αλλιως μπαινω καλοκαιρι φθινοπωρο

Άβαταρ μέλους
Ε'ΜΚ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 07, 2021 5:11 pm
Επικοινωνία:

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Ε'ΜΚ »

Κανε τη θητεια σου πρωτα αδελφε, δες αν σου αρεσει η ολη φαση και η νοοτροπια του στρατου και μετα αποφασιζεις για ΕΠΟΠ εαν θες, ειδικα αν εισαι πιτσιρικας. Μην ψαχνεσαι απο τωρα. Δεν εχει σχεση με το Χολυγουντ το ολο πραγμα.

Ετσι για την ιστορια παντως, εγω ειχα ελευθερο σκοπευτη στη μοιρα μου ο οποιος ηταν ΕΠΟΠ επιλοχιας και μπηκε με αλλη ειδικοτητα αρχικα. Του ΕΣ την ειδικοτητα την πηρε μετα απο σχετικη διαταγη, αναφορα και σχολειο στο ΚΕΑΠ. Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Θωμάς

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Θωμάς »

ρξbarret έγραψε:δεν εχω υπηρετησει ακομα γιαυτο δεν ξερω πολλα, περιμενω να δω τι θα γινει με την προκηρυξη αλλιως μπαινω καλοκαιρι φθινοπωρο


πήγαινε δες πως είναι και μετά ψαξου για εποπ

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Φεβ 08, 2021 4:34 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Ε'ΜΚ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 07, 2021 5:11 pm
Επικοινωνία:

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Ε'ΜΚ »

Ξεχασα να αναφερω φυσικα οτι το συγκεκριμενο υπερ κομαντο σκορπιζε παντου θαυμασμο και δεος. 1η σειρα ΕΠΟΠ, ΟΥΚας και ελευθερας, το μεγαλο καταδρομων (10 εβδομαδων) και ποσα αλλα σχολεια.

Θωμάς

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Θωμάς »

Ε'ΜΚ έγραψε:Ξεχασα να αναφερω φυσικα οτι το συγκεκριμενο υπερ κομαντο σκορπιζε παντου θαυμασμο και δεος.1η σειρα ΕΠΟΠ, ΟΥΚας και ελευθερας, το μεγαλο καταδρομων (10 εβδομαδων) και ποσα αλλα σχολεια.



για τον λαρρυ λες;

Άβαταρ μέλους
Ε'ΜΚ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 07, 2021 5:11 pm
Επικοινωνία:

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Ε'ΜΚ »

Θα συμφωνησω με το Νασσο. Ο Λαρρυ ειναι ΕΜΘ Αλχιας και δεν αναφερομουν σε αυτον. Δε μπορω οπως και να χει να αναφερω ονοματα κλπ, για ευνοητους λογους οπως καταλαβαινετε.
θωμας

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από θωμας »

Ε'ΜΚ έγραψε:Θα συμφωνησω με το Νασσο. Ο Λαρρυ ειναι ΕΜΘ Αλχιας και δεν αναφερομουν σε αυτον. Δε μπορω οπως και να χει να αναφερω ονοματα κλπ, για ευνοητους λογους οπως καταλαβαινετε.


κανονικα η εμθ δεν αποστρατευονται;

αυτο με τα ονοματα το εχω απορια απο την στιγμη που εχουμε τους ''ρουφιανους"' Γιατι δεν επιτρεπονται να λεμε τα ονοματα;

Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Η ελευθεροι σκουπευτες της εκαμ παιρνανε την ιδια εκπαιδευση με του στρατου ξηρας;
θωμας

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από θωμας »

Nassos έγραψε:
θωμας έγραψε:αυτο με τα 8 χρονια απο που το ξερεις;


Το αναφέρει το άρθρο του περιοδικού στη σελιδα 23.


λεει και για τα αθληματα;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ελεύθερος σκοπευτής

Δημοσίευση από Nassos »

Μόλις πέρυσι και με διαδικασία κατεπείγοντος αγοράστηκαν τα Steyr SSG M1 μέχρι να ολοκληρωθεί ο διαγωνισμός για τα 120+ τυφέκια ΕΣ και όλη την απαρτία.

Και είναι πραγματικά κρίμα που δεκαετίες τώρα ο Στρατός Ξηράς δεν είχε τέτοιο τυφέκιο ενώ στο μεταξύ στέλναμε στελέχη στο ΝΑΤΟϊκό Σχολείο στη Γερμανία.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης