618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Εφ Λχίας

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Εφ Λχίας »

Κάλά ρε φίλε.310 ήμουν κι εγώ και δεν είναι όλα τόσο χάλια. Στο στρατό Να ζητάς αυτό που θες και αν είναι λογικό κανείς δεν θα στο αρνηθεί.
Ferongr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Ιαν 16, 2009 4:42 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Ferongr »

Αν εφυγε ο Ζωης (το μικρο του ειναι μη βαρατε) που ηδη ηταν αυστηρος και ηρθε αλλος που ειναι πιο αυστηρος τωρα...
kapoios

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από kapoios »

Ειμουν 187 Σειρά το 1987 οταν το 618 εφυγε απο θεσ-νικη και πηγε πλατη Εμεις το ανεβασαμε πανω εμεις χτισαμε τα κτηρια ωραιες εποχες μειναμε 6 μηνες σχοινακια μου λειπουν εκεινα τα χρονια ειμαι 42 χρονων εκει εκανα τους 2 αληθινους φίλους που εχω
Αλογας

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Αλογας »

Στο 618 ο ΛΥΤ ειναι ο πιο χαλαρος λοχος. Υπνος και αραλικι ολη μερα.
NIKOΣ

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από NIKOΣ »

mΠορει στη συγκεκριμενη μοναδα να επικρατουν ιδιαζουσες συνθηκες αλλα οποιος ξερει για τη 12η εμα (τεθωρακισμενα) στο δορισκο εβρου θα καταλαβει τι εννοω! μοναδα πρωτης γραμμης, μαχιμη στο full ασκησεις, πορειες, βολες, νυχτερινη εκπαιδευση, επιθεωρησεις και αλλα με εναν διοικητη ο θεος και η ψυχη του! αν εχετε ακουσει και το σλογκαν καλυτερα βαγδατη παρα στη 12η! τυχαιο δε νομιζω!
Doctor

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Doctor »

Γεια σας παιδιά είμαι 312 σειρά και απολύομαι εντός λίγων ημερών, εγώ υπηρετώ στον 35 λόχο διαβιβάσεων στη πλάτη, στο ίδιο στρατόπεδο που στεγάζετε το 617 κ το 618. Όσοι είναι διαβιβαστές θα περάσουν 1 πολύ καλή και ήσυχη θητεία, με πολλές εξόδους και ελάχιστες υπηρεσίες. Βέβαια υπάρχουν οι εποπ που σου κάνουν τη ζωή δύσκολη όπως και τα στελέχη με τις παράλογες απαιτήσεις τους. Θα το δείτε και μόνοι σας ότι στο στρατό κάνεις πράγματα μόνο και μόνο για να δείχνεις ότι κάνεις κάτι και να δικαιολογήσεις την ύπαρξη σου, που πραγματικά είναι δίχως λόγο, κουκλοθέατρο με παραλλαγές δηλαδή.

Στο 618 τώρα τα πράγματα είναι παρά πολύ χειρότερα, αφού τα παιδιά δεν ανασαίνουν από υπηρεσίες, αγγαρείες και ανούσιες εκπαιδεύσεις. Αυτή τη στιγμή τους πηγαίνουν οι υπηρεσίες 6 μέσα και 1 έξω, άδειες με το σταγονόμετρο όπως και τα οδοιπορικά δεν υπάρχουν. Από ότι βλέπω αυτό θα συνεχιστεί μέχρι και την 315 σειρά λόγο έλλειψης φαντάρων.

Στο χωριό υπάρχουν 2 ιντερνέτ καφέ (στο 2ο εργάζεται 1 άκρως ελκυστική βουλγάρα),1 ταβέρνα 'ο παππούς' (ψητά της ώρας και καλές τιμές),1 πιτσαρία (μέτρια θα έλεγα) και 1 μπαρ με βουλγάρες σερβιτόρες (χαβαλές να γίνετε).

Στελέχη διαβιβαστών αυτή τη στιγμή.05-05-2011

Λγος Δ**ις.. Μέτριος με πολλά κολλήματα.(ρομπότ)

Υπγος Μ*****ας.θεός απλά, ο αρχαιότερος του στρατοπέδου, πολύ γέλιο!(σύντομα νέο υποκατάστημα κοντά σας και στη βόρεια πύλη! Μαμπρα ο παντοτινός!)

Υπγος Π****ς.. Κολλημένος παναθηναϊκός μπλα μπλα μπλα τι να λέμε τώρα παναθηναϊκός.

Αχιας Κ********ης. αναλόγως τις μέρες του, επίσης το παίζει μπροστά στους διοικητές για να φανεί.

Εχιας Δ*********δης. πολύ καλός και εξηγημένος άνθρωπος

Εχιας Π********ου.τρομερή μορφή, από τους αγαπημένους μου, πολύ γέλιο επισεις..(ψαρουκλεςςςς..)

Λχιας.Κ*******λος.καλός θα έλεγα

Λχιας.Μ*******ος.διπρόσωπος, θέλει προσοχή (αστυνόμος μπεκας)

Εποπ Λχιας Σ********λος.από τα καλά στελέχη

Εποπ Λχιας Κ**ψης.Τα λόγια είναι περιττά, ολίγων τι φίδι, αλλά πολύ πετυχημένες ατάκες, τον πάω με 1000.

Εποπ Λχιας Τ*******ας.. Πολύ καλός θα έλεγα.

Εποπ Δνεας Χ********ος.από τα καλύτερα παιδιά

Εποπ Δνεας Κ****ς. πολύ καλός πλην ελαχίστων περιπτώσεων (ελα τενταααα!)

Εποπ Δνεας Μ*******ης.από τα καλύτερα στελέχη (νεμο!)

Εποπ Δνεας Γ*****ος.σχετικά καλός σε κάποιες περιπτώσεις. σε άλλες..

Εποπ Στρ Τ*******ης.μεγάλο όργιο! Αλλά καλό παιδί.

Εποπ Στρ Κ*****σας. Μακριά! Ούτε κουβέντα σε αυτόν δε το αξίζει, κολοχαρακτήρας.

313σειρηνες

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από 313σειρηνες »

Παιδια ο καλύτερος λοχαγος είναι ο Α****ς ! Τελος!Ξέρω οτι θα ακουσω ΤΑ βρισιδια αλλα στα @@ μου! Χαχαχα

Ιπποτης! Τον πάω με τα 1000!

313

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από 313 »

Καλησπερα παιδια. Τα πραγματα στο 618 ειναι αρκετα δυσκολα.6 μηνες εδω σχεδον και εχω χασει την υγεια μου. Δεν υπαρχει μερα της εβδομαδας που να μην εχουμε εκπαιδευση σε βουνα επανδρωσεις ταε πυ και κινηση κτλ και να μας πηγαινει εμπλοκη στην υπηρεσια λογω των κακομαθημενων βισματων που παιρνουν τηλ για να αλλαξουν υπηρεσιες, λογω της ελλειψης ατομων λογω των εποπ στρατιωτων που δεν κανουν καμια υπηρεσια λογω λογω λογω...

Φωνες και κακο απο τις 6:30 για φρουρα και καθαριοτητες πριν καν καλα καλα χτυπησει εγερτηριο... Ελεος πια. Με την ψυχη στο στομα το φαι το μεσημερι για να προλαβεις την μεσημεριανη φρουρα η οποια μεχρι να τελειωσει σου απομενει μιση ωριτσα μεχρι την απογευματινη εκπαιδευση οπου και επιπλεον στη συνεχεια πας για νουμερο... Με τη ψυχη στο στομα ολα οπως ειπα.

εννοειται πως πρεπει να εισαι προβλεπομενος και στην πενα γτ η φυλακη πεφτει συνεφο ειδικα απο μερικους κομπλεξικους λοχαγους (λυ*****. Αλ****) καποιους πιτσιρικαδες απο ΣΜΥ αν8υπολοχαγους που ηταν τα παιδια της φαπας στο σχολειο και βγαζουν το αχτι τους στους φανταρους για ανουσιους λογους (τη****, νιτ****.) κ γενικα ειναι ενα μαυρο χαλι... Κατι πρεπει να γινει στη μοναδα δε ξερω. Δε γινεται αλλιως. Αρκετοι εχουν σαλταρει και εχουν παρει αναβολες. Κυριως απο τον λυτ με τον αλ****. Τεσπα. Καλο υπολοιπο και καλη δυναμη και σε οποιον θα ερθει.

Βαγγελης

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Βαγγελης »

Καλημερα σας...
Εχω ξαδερφο που εφυγε χθες το βραδυ απο τη Θηβα και παρουσιαζεται σημερα στην Πλατη. Ειναι 617 ΤΦ (Τουφεκιοφορος). Τι πρεπει να εχει κατα νου (εκτος απο τη Σιλβια) ωστε να αντεξει την ολη κατασταση. Οσο να ναι δεν ειναι και 18χρονων.
teo

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από teo »

Ο αδελφος μου εφτασε πλατυ κοντα στην ορεστιαδα για γιατρος. Καλη τυχη.
Ζαφείρης

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από Ζαφείρης »



Νεαρέ μου και ανορθόγραφε φίλε ''Doctor'' (μη χέσω) που μετά από τόσο καιρό δεν έμαθες καν πως γράφονται τα ονόματα αυτων που με τόση ευκολία εκθέτεις (πχ Δε. Ις) ...

Δεν εχει καμμία σημασία Αν λέγεσαι Πολυ... Λος ή Ανν... Σας ή Καρα... Τρος ή Σκορδοπούτσογλου (μπορώ να αραδιάσω αναλυτικά όλα τα ονόματα της σειράς σου μιας και λες ότι εισαι απ αυτην) διαβάζωντας όλους αυτούς τους χαρακτηρισμους για τον καθέναν απο αυτά τα στελέχη ενα είναι το σίγουρο... Δεν κατάλαβες κάν που βρισκόσουν... Χαχαχαχαχαχα. Τους πέτυχες όλους από τον πρώτο ως τον τελευταίο... Πραγματικά γέλασα... Να σαι καλά!

Άσε λοιπόν τις συστάσεις προς τους μελλοντικούς Στρατιώτες που πιθανόν να μετατεθούν στον 35 γιατι κάτι τυπάκια με την κριτική ικανότητα τη δική σου μόνο κακό μπορεί να κάνουν... Και τους έυκολους χαρακτηρισμους προς ανθρώπους που δεν ξέρεις καν ανίδεε...

Ανθρώπους που μέσα από 1000 δυσκολίες προσπαθούσαν να σου εξασφαλίσουν τουλάχιστον τα βασικά για τη διαβιωσή σου, ανθρώπους που απολύμαιναν και σου έβαφαν το θάλαμο με προσωπικη εργασία χωρίς να σκέφτονται τη θέση τους γιατί εσύ δεν καθάριζες και δεν έκανες καν μπάνιο ο ίδιος βρωμιάρη, ανθρωπους που πολλές φορές έρχοταν σε αντιπαράθεση με συναδέλφους τους για να σου εξασφαλίσουν τη δική σου έξοδο όταν έκανες μαλακίες μια και δεν ήσουν ικανός να κάνεις ούτε τα πιο απλά πράγματα γιωτά, ανθρώπους που τσακώνοταν με τους ανωτερους τους για να ΜΗΝ κάνεις εσύ ένοπλες σαν Λόχος τη στιγμη που μόνος σου το λες οι συναδελφοί σου του 618 πήγαιναν πετώντας για να μην πιέζεσαι, ανθρώπους που πάσχιζαν για να πάρεις την αδειά σου να πάς σπίτι σου δίνοντας πολλές φορές χρήματα απο την τσέπη τους λες και είχαν τα πολλά όταν εσύ δεν είχες, ανθρώπους που έτρεχαν να ελέγχουν την δικαιοσύνη στη ροή των υπηρεσιών για να μη τρωγεστε μεταξύ σας... Λές να τα έκαναν όλα αυτά για να το παίζουν και να φαίνονται στους Διοικητές τους όπως λες; Τί να σου πω ρε κακομοίρη! Αποτυχημένε...

Δεν φταίς εσύ όμως καλέ μου φίλε! Αυτοί φταίνε! Αυτοί οι *******
Απ ότι βλέπεις υπογράφω με το ονομά μου επειδη ξέρω τι έχω μέσα στο παντελόνι μου και σέβομαι πρώτα τον εαυτό μου και μετά αυτό που κάνω...

Εαν νομίζεις ότι η ανωνυμία σου εξασφαλίζει το ακαταλόγιστο και σου παρέχει ασφάλεια κάνεις πολύ μεγάλο λάθος... Από τους χαρακτηρισμους και τα ψευδώνυμα που απέδωσες στα ατομα παραπάνω καταλαβα αμέσως και ξέρω πολυ καλά ποια περίπτωση είσαι... Και λυπάμαι... Λυπάμαι που υπηρέτησα με τη αφεντιά σου... Για να μην το αναλύσω και σε κάνω ρόμπα αχάριστε καμμένε...

Τέλος να υπογραμμίσω ότι όλα τα παραπάνω αφορούν εσένα προσωπικά και σε καμμία περιπτωση το σύνολο της σειράς σου οι οποίοι ήταν εξαιρετικοί ανθρωποι και φοβεροι συνάδελφοι που έδωσαν και τη ψυχη τους πολλες φορές για να ανταπεξέλθουν σε ότι είχαν διαταχθεί να κάνουν μέσα από τόσες δυσκολίες και με τόσες ιδιαιτερότητες... Όπως τους αγκαλιάσαμε και τους φιλήσαμε όταν έφευγαν έτσι και τώρα να τους ευχαριστησω ακόμα μια φορά για τη βοηθεια που προσέφεραν και να τους πω ότι ήταν τιμή μας που τους γνωρίσαμε...
xamenos

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από xamenos »

Φιλε τι μου θυμισες τωρα; Στον παπου φαντασου ειμασταν μια παρεα 5 φανταρων και πηραμε τηγανιες τζατζικια πατατες φετες σαλατες και μας κερασε και γλυκο και πληρωσαμε καπου 10 ευρω. Αχ ωραιες μερες αν μου λεγανε να παω στρατο στο ιδιο μερος με τα ιδια ατομα και τον ιδιο διοικητη 8α πηγαινα ευχαριστως. Τωρα θελω να παω για βολτα και να γυρισω ολα τα μ, ερη που πηγα. Ειμουν σειρα 286 πολη εμπλοκη πολλες ασκησεις τρεξημο αφανταστο αλλα παντα με χαρα και γελιο οποιος ηταν αφτη τη σειρα θα θυμαται το φυλακειο ω που το ανοιξαμε εμεις μετα απο χρονια το καναμε κουκλι ασχετα αν δεν πηραμε ποτε τις τιμιτικες
platievrou

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από platievrou »

Παιδια οςοι πατε ςτο 618 μκ/τπ ςτην πλατη να ξερετε οτι ειναι ενα απο τα πιο μαυρα ςτρατοπεδα της ελλαδος! χωρις να θελω να ςας τρομαξω! και για οςους εχουν ειδικοτητα μαγειρα τα πραγματα ειναι πολυ δυςκολα διοτι ςυνηθως μετατρεπονται ςε τφ! τωρα οποιος μαγειρας καταφερει και μπει ςτα μαγειρια εχει καλως! αλλα να περιμενει το εξης...5 εποπ τεμπεληδες μεχρι αηδιας οι οποιοι ςε χωνουν ςυνεχως και προςπαθουν να ςου ςπαςουν τα νευρα... εκ των οποιων μια γυναικα να το πω; η οποια βριςκεται διαρκως ςε ςυγχυςη και γκρινια... με λιγα λογια η τρελα ςε ολο της το μεγαλειο... αυτα... πιςτευω να ςας πληροφορηςα!
vangelisb52

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από vangelisb52 »

Υπηρετησα στην Πλάτη ως διαβιβαστής ημουν σειρα 187Β. Ηταν τοτε που ειχε ανεβει το στατόπεδο απο το Κιλκις πάνω. Περασα τέλεια εκει δεν ξερω τι λέτε εσεις και θα ξαναπηγαινα παλι σημερα. Απο οτι διαβάζω δεν εχουν αλλάξει και πολλά πράγματα στην διασκεδαση εξοδου. Χαιρετισματα στην σειρα μου αν με διαβάζει κανενας εδω.
geo10

618 Μ/Κ ΤΠ - Πλάτη Έβρου

Δημοσίευση από geo10 »

Ξερει κανεις τι παιζει πανω κατω στο 618 Μ/Κ ΤΠ με τους επιστρατουσ?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες