ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Nassos »

Είναι Κέντρο Τεθωρακισμένων.

Εκεί έχει εγκατασταθεί και το Τάγμα Πεζοναυτών επειδή έχει μεγαλύτερο χώρο και επειδή πλέον ανήκουν στο Σώμα του Πεζικού. Πριν ήταν στη Χαλκίδα και άνηκαν στις Ειδικές Δυνάμεις. Εκεί κάνουν και εκπαίδευση με τα άρματα.

Το ΚΕΤΘ είναι το μεγαλύερο στρατόπεδο των Βαλκανίων.

Τώρα, επειδή είσαι πεζικό, δεν σημαίνει ότι θα συνεχίσει την εκαπίδευση σου εκεί. Όσοι πάρουν ειδικότητα Οδηγού Αυτοκινήτου (ΟΔΑΥΤ) πάνε στα Ιωάννινα.

Εάν παραμείνεις ΟΔΕΡΠΑΣ τότε θα παραμείνεις για περίπου 6 εβδομάδες Αυλώνα και μετά πηγαίνεις παραμεθόριο.

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από kallitexnis »

Παιδιά ποιοί είναι τώρα στη διοίκηση του τάγματος εκπαιδεύσεως;
LIAKOSRED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 03, 2008 4:20 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από LIAKOSRED »

Καλημέρα παιδιά.Pαρουσιάζομαι Αυλώνα Τεθωρακισμένα 12 Αυγούστου 2008, έχει κανένας καμιά ιδέα;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από kallitexnis »

Ιδέα σε ποιό τομέα; Το μόνο που μπορώ να σου πω εγώ... Καλή θητεία και καλός πολίτης...

nekrothaftis
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ Απρ 19, 2008 9:16 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από nekrothaftis »

LIAKOSRED έγραψε:Καλημέρα παιδιά.Pαρουσιάζομαι Αυλώνα Τεθωρακισμένα 12 Αυγούστου 2008, έχει κανένας καμιά ιδέα;

τυχεροι οι τυφεκιοφοροι και οι γιωταδες... μεσα στα σκηνακια θα σας ερθει η μεταθεση... Η β εανεθ σας περιμενει με την πυλη ανοιχτηΕικόναΕικόναΕικόνα
Anonymous

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ τώρα τελείωσα από Αυλώνα (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!) χαλια πολλη ανοργανωσιά, τρέξιμο απλά δε μπορείς ΠΟΤΕ να ξαπλώσεις. υπηρεσία αλλιως αγγαρεία μέχρι να βγεις το απογευμα εξοδούχος. μέσα στον ήλιο ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΣ ώρες.

κατα τα αλλα ανεκτό φαγητό, κακές εγκαταστάσεις (τωρα φτιάξαν καζανακια εβαλαν λαμπες- γιατι απο εβδομαδα πηγαινουν αστυνομικοι για εκπαιδευση, μη τους κακολογησουν, ΟΥΣΤ-)

τωρα μακριά από ίλη 2/3. καινουριοσ διοικητης-υπιλαρχος που την εχει δει και πολύύύ ταγματάρχης λέμε! καλά σε 2/2 και 2/1.

1 επιλαρχια επισης σταρχιδιστές.

ΚΨΜ απλά δε πας ποτέ μόνος, καμια ελευθερία, ποτέ υπνος το μεσημέρι για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο! ΠΟΤΕ υπνος το απογευμα, μόνο το βράδυ!

γενικά έχουν αλλάξει αρκετοι διοικητές και θελουν να αποδειξουν και καλά...

τώρα πηγαινω γιαννενα ΟΔΑΥΤ και υστερα 395 ΕΑΡΜΕΘ ΡΟΔΟΥ. μου ειπαν οτι ειναι καλα αλλα μετα απο ερευνα δε διάβασα τα καλύτερα για αυτη τη μονάδα γμτ. ΠΑΛΙ τεράστιο στρατόπεδο;

Anonymous

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια μπαινω κι εγω 11 νοεμβριου ξερει κανεις τι παιζει εκει;
Rojoblanco
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 10, 2008 9:57 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Rojoblanco »

εγω ειχα κατσει εκει 2.5 μηνες μαγειρας... στην 1η-2η-4η επιλαρχια ηταν ενταξει στην 3η ηταν σαν τσαντιρι... μιλαμε για αρχες 2006 τωρα δεν ξερω τι παιζει!!

οι μακρινες αποστασεις ειναι ενα μειον σιγουρα... μεχρι να πας στην πυλη απο την τριτη επιλαρχια ηθελες ενα 20λεπτο περπατημα κ γρηγορο κιολας...
Anonymous

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Anonymous »

γεια σας παιδια και εγω παρουσιαζομαι 12 νοεμβριου Αυλονα ΤΘ, τι παιζει εκει ρε παιδια, σε οποιον εχω πει, τα χειροτερα μου λενε τι γινεται; κ μετα το πιο συγουρο για μετα8εση που ειναι;
Anonymous

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Anonymous »

Βρε βρε.. Αντε μπειτε να μετραω αναποδα.. Φεβρουαριο παρουσιαστηκα στην αυλωνα.. Μην ακουτε τιποτα!!! Περασα πολυ ωραια σε σχεση με την μοναδα που μετατεθηκα ασχετα αν ημουν κοντα! Εκανα 2.5 μηνες στην αυλωνα! Μην τα περνετε ολα αναποδα!! Απολαυστε την ζωη σας!!! Περναει γρηγορα ο καιρος!!!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Nassos »

Σπύρο, καμία σχέση με το τι ίσχυε πριν 10 και 20 χρόνια. Στην αρχή έχει τρέξιμο, αλλά από εκεί και μετά τα πράγματα στρώνουν.
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από kallitexnis »

Παιδιά ο Στρατός μπορεί να φαίνεται και να ακούγεται παλούκι αλλά είναι εμπειρία που δεν ξεχνιέται ποτέ.
Anonymous

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Anonymous »

11/11 Τεθωρακισμένα σας έρχομαι...
Ακούω απο τα χειρώτερα μέχρι τα καλύτερα... τι να πιστέψω;
Δώστε πληροφορίες στις ψαρούκλες!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Nassos »

Τα χειρότερα θα τα ακούσεις από ανθρώπους που πήγαν πριν 10,1 και 20 χρόνια πρίν.

και εγώ αυτά άκουγα και δεν ήταν όπως τα έλεγαν. Σην αρχή έχει τρέξιμο (είχαμε και καταδρομέα σαν λοχία υπηρεσίας) αλλά μετά στρώνουν τα πράγματα.
Prince_23
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 10:16 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Prince_23 »

Όσο παλιώνεις καταλαβαίνεις καλύτερα τα πράγματα. Το θέμα είναι να μην τα πέρνεις στα σοβαρά και να μην τρελένεσαι. Ο μόνος στόχος σου είναι ν'απολυθείς και να'χεις καλές αναμνήσεις, τα υπόλοιπα θα τα ξεχάσεις και δεν υπάρχει και λόγος να θυμάσαι τις τρέλες του στρατού παρα μόνο να γελάς
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες