Άσκηση αθανασίας

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΕΟΣ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 5:01 pm
Τοποθεσία: Σαλονικα
Επάγγελμα: φοιτητης ηλεκτρονικης
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

gioalex έγραψε:Δεν ξέρω αν ισχύουν αυτά που έγραψες. Πάντως πηγές τύπου "ο ξάδερφος του κουμπάρου της μάνας του συμμαθητή μου στην πρώτη δημοτικού" δεν τις θεωρώ αξιόπιστες. Έχω ακούσει πολλές παπάτζες στην θητεία μου. Και επειδή έχω υπηρετήσει με στελέχη που έχουν περάσει από ΟΥΚ, ένα έχω να σου πω. Δεν μιλάνε ΠΟΤΕ για την εκπαίδευση που πέρασαν. Τώρα για τις μυστικές αποστολές, δεν πρέπει να είναι και τόσο "μυστικές", αφού μαθαίνεις την ύπαρξή τους εσύ, ο γνωστός του ξαδέρφου του ΟΥΚα. Το ξαναλέω, δεν έχω σκοπό να πείσω κανέναν για την ύπαρξη ή όχι αυτής της άσκησης, δεν έχω πάει ΟΥΚ, δεν έχω προσωπική εμπειρία. Εδώ καταγράφω ΜΟΝΟ την προσωπική μου άποψη και τίποτα άλλο.



ενταξει σιγουρα επειδη εχεις και περισσοτερες εμπειριες απο μενα δεν αντιλεγω οτι μπορει να'χεις και δικιο. οντως αυτο απο πρωτο χερι που ειπα, για μενα μπορει το ατομο που μου τα ειπε να ειναι αξιοπιστο, για σενα που δεν το ξερεις ομως γιατι να το πιστεψεις. ισως επρεπε να χρησημοποιησω τη λεξη << εχω ακουσει>> τωρα για τις αποστολες νομιζω οτι ειναι γνωστες για καποιον που ασχολειται μ'αυτα. οχι μονο οι Ο. Υ. Κ αλλα και αλλες μοναδες το καναν αυτο παλαιοτερα.(αυτο το'χω ακουσει απο πολλα ατομα, οχι ασχετα). που πηγαινουν σε τουρκικα στρατοπεδα και καρφωνουν μπερεδες και τετοια. Σ'ενα ταξι μια φορα ετσι πως το'φερε η συζητηση μου'πε ο ταξιτζης οτι ηταν στη 5η μοιρα στη Δραμα και πηγαιναν σε βουλγαρικα στρατοπεδα, ετσι για τη μαγκια τους. τωρα ενταξει μπορει να με πουλησε και παραμυθι. συμφωνω οτι αυτοι δεν πολυμιλανε για την εκπαιδευση τους αλλα δεν νομιζω σ'ενα συγγενικο τους προσωπο να μην πουνε και καποια πραγματα. τεσπα. απλως αυτες οι αποστολες δεν μπορουν να ονομαστουν αποβασεις και προβλεψιμες απ'τον αντιπαλο, ειναι μυστικες. μην νομιζεις, υπηρχαν και πραγματα που με ειπε οτι τον παρακαλουσε να του τα'πει και << το'κοβε>> με τη μια οτι δεν προκειται να του ελεγε τιποτα για καποια θεματα.
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Σειρά δεν έχω βιντεάκια. Αυτό το βίντεο το έχουνε πολλοί εποπ της μονάδας μας. Έχει γίνει Μάρτιο μήνα 2007, ο Παπ έκοβε κλωνάρια από δέντρα στα 10 μέτρα περίπου από το έδαφος, με προστατευτικά στα αυτιά και κατέβηκε με σκοινί σαν σε ορεινό με fast rope, απίστευτο γέλιο. Πρέπει να τον τράβηξε ο Τσώρος, αν τον θυμάσαι.
Ι ΜΑΚ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από H4nnibal »

Ναι ρε, την ξέρω την περιπτωσάρα. Καλά, άλλο παραμύθι απο'κει ε; Τσώρος μαλακα, ο ανθρωπος που έχει κάνει τα πάντα στη ζωή του!!! Εικόνα
Θυμάσαι τι μας έλεγε για το κυνήγι; ! Εικόνα
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Legion »

Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ έγραψε:Σειρά δεν έχω βιντεάκια. Αυτό το βίντεο το έχουνε πολλοί εποπ της μονάδας μας. Έχει γίνει Μάρτιο μήνα 2007, ο Παπ έκοβε κλωνάρια από δέντρα στα 10 μέτρα περίπου από το έδαφος, με προστατευτικά στα αυτιά και κατέβηκε με σκοινί σαν σε ορεινό με fast rope, απίστευτο γέλιο. Πρέπει να τον τράβηξε ο Τσώρος, αν τον θυμάσαι.
Ι ΜΑΚ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ


ε; εαν βρειτε βιντεακι με τον παπ θελω κι εγω ρεεεεεεεεε!!!
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
ntinoscrypton
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 21, 2008 8:43 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από ntinoscrypton »

ενας φιλος που εχω ηταν στα ΟΥΚ. και μου ειπε οτι τους βγαλαν το βραδυ εξω και τους βαλαν χωρις τπτ μεσα στην θαλασσα με τσιμεντογονιες να κανουν καποια αποσταση. και ο ενας δεν αντεξε και λυποθιμησε και γυρησε ενα παιδι να τον βοηθησει και τον επιασαν οι δυτες του εδεσαν τα χερια και τον πατησαν μεσα. δεν τους πνιγουν. απλος μετα απο καποια λεπτα λυποθημας, νεκρονετε ενα μερος του εγκεφαλου. αμα πνιγης να ξερετε οτι σκανε τα ματια και τα τυμπανα.
gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από gioalex »

Όντως, σε κάποιους έχει νεκρωθεί τμήμα του εγκεφάλου...
ΝΕΟΣ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 5:01 pm
Τοποθεσία: Σαλονικα
Επάγγελμα: φοιτητης ηλεκτρονικης
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

gioalex εννοεις νεκρωνεται ενα τμημα για παντα ή ειναι προσωρινο; γιατι εχω ακουσει οτι οι περισσοτεροι αποκτουν και καποιο κουσουρι για την υπολοιπη ζωη τους(σωματικο ή ψυχικο)
Anonymous

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδιά έλεος. Τι κουσούρια και μαλακίες; Μην συζητάτε τέτοια πράγματα. Λίγο σεβασμό στους βατραχανθρώπους μας. Εγώ πάντως όσους γνώρισα στη μοίρα, που ήταν αρκετοί, κανένας δεν είχε κουσούρι.
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από DM90 »

gioalex έγραψε:Όντως, σε κάποιους έχει νεκρωθεί τμήμα του εγκεφάλου...


ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

θα συμφωνήσω σε αυτό που είπες, ότι δεν μιλάνε ποτέ για την εκπαίδευση τους.. εδώ ο πατέρας μου ήταν βάτραχος και μου έχει πεί ελάχιστα πράγματα και αυτά όχι με λεπτομέρειες..

σίγουρα δεν έχει κανένα κουσούρι όμως έλεος Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Mixalisfr
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 12, 2008 3:02 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Mixalisfr »

Ο ξαδερφος μου ηταν στα ΛΟΚ και μου ειπε γι αυτο το πραγμα... τον βουτηξαν σε νερο και τον ειπαν μολις δεν αντεχεις αλλο κουνα τα ποδια για να σε βγαλουμε... αυτο ομως δεν εγινε γιατι τον κρατησαν παραπανω ωρα αν και αυτος τα κουνησε νωριτερα με αποτελεσμα να λιποθυμησει!
Τους ειχαν πει ομως και δεν ξερω για το ποσο ισχυει αυτο οτι ο ανθρωπος δεν πνιγεται και πεθαινει κατευθειαν!! Πρωτα λιποθυμας, χανεις τις αισθησεις σου και μετα απο 5-7 λεπτα αναλογα τον οργανισμο πεθαινειςςςςςςςς... Αυτα ολα μπορει να ειναι και καψονια... οχι απαραιτητα ασκηση...
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Green Berets »


Οντως, το ανωτερο που αντεχει τυπικα(εχουν υπαρξει και εξαιρεσεις)
ο ανθρωπινος εγκεφαλος σε υποξια ειναι στα 7 λεπτα περιπου...
Απο εκει και περα τα εχουμε ξαναπει, δεν ειναι κατι φοβερο και τρομερο,
πατητες κανουν ακομα και στους καταδρομεις(οχι οργανωμενα ομως συνηθως)αλλα ισα-ισα να πιεις λιγο νερακι και πιο πολυ για καψωνι απο οτι εχω δει εγω τουλαχιστον...

Anonymous

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Anonymous »

HeliasTheGreek έγραψε: ρε παιδια εχω ακουσει για της ειδικες δυναμεις οτι σου κανουν ασκηση αθανασιας... δηλαδη σε πνηγουν (σε νερο) και μετα σε επαναφερουν ωστε να μαθεις να μην φοβασαι το θανατο... ισχυει; δεν μπορω να αποκαλυψω απο που το ακουσα για ευνοητους λογους... οποιος εχει παει ας μου πει... γιατι θελω να παω...
udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από udt71 »

Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα γιατί δεν αντέχω να διαβάζω μα#$%*ες.
Άσκηση Αθανασίας δεν γίνεται σε κανένα σώμα στρατού.
Αυτό που γινότανε και γίνεται στην ΜΥΚ-ΔΥΚ στα σχολεία κατά την διάρκεια της εκπαίδευσης στην πισίνα είναι οι λεγόμενες ΠΑΤΗΤΕΣ Και γίνονται για λόγους εκπαίδευσης και καψωνιού. Η πατητή μπορεί να γίνει σε εκπαιδευόμενο από έναν, δύο και τρείς εκπαιδευτές ταυτόχρονα ανάλογα με της συνθήκες.
Ο εκπαιδευτής κρατάει τον εκπαιδευόμενο μέσα στο νερό (καβαλώντας τον στο σβέρκο) Μέχρι που αρχίζει να χτυπιέται και να προσπαθεί να βγει στην επιφάνεια, τον αφήνει για ελάχιστα δευτερόλεπτα και τον ξαναβουτάει την επόμενη φορά που τον αφήνει είναι τέτοιος ο πανικός του εκπαιδευόμενου που βγαίνοντας προσπαθεί να φωνάξει ΒΟΗΘΕΙΑ
Ο χρόνος που του αφήνει ο εκπαιδευτής είναι τόσο μικρός που προλαβαίνει να ουρλιάξει ΒΟΗ.. Και ο εκπαιδευτής τον ξαναβουτάει και όταν τον αφήνει συνεχίζει με το .. ΘΕΙΑ.
Αυτό μπορεί να γίνει για πολύ ώρα και μέχρι λιποθυμίας η να πάθει ο εκπαιδευόμενος κάποιο ΣΟΚ.
Στην πισίνα γίνονται τρελά πράγματα. Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια στην πισίνα εκπαιδευόμενος (Πολύ δυνατός αλλά δεν ειχε ψυχή φοβόταν γενικά) ενώ ειχε πηδήξη απο τον ψηλό βατήρα το μετάνιωσε και προσπάθησε να γυρίσει να πιαστεί από τον βατήρα.
Δεν εγκατέλειπε το έπαιζε σκληρός μέχρι που άρχισαν οι πατητές και εγκατέλειψε κλαίγοντας.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Nassos »

Σας βάζουν να κάνετε κολύμπι με ζουρλομανδύα ή το σταμάτησαν;
udt71
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 3:22 am
Τοποθεσία: Deep Sea
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από udt71 »

Όχι δεν έχει σταματήσει τίποτα, όλα γίνονται όπως παλιά αλλά έχει δοθεί σημασία στην ποιότητα πλέον. Παλιά φεύγανε πολλοί με ζημιά στην μέση από τα δοκάρια. Και τώρα γίνονται δοκάρια αλλά υπάρχει κάποιο μέτρο.

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες