Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Greek_Army »

tsiripobina έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:Εσενα τσιριπιμπινα, το αγορι σου τι υψος εχει και τι κιλα; Περιπου.


1.93 υψος
Απο κιλα ειναι παραπανω απ'οσα πρεπει για το υψος του αλλα εκει δε τιθεται θεμα για να πας τσολιας. Οπως ειπε κ ο ευζωνας που πηγε στο κεντρο να επιλεξει τους υποψηφιους τσολιαδες, ειχε ατομο 140 κιλα και τον εκανε 90. Κατι τετοιο, δε θυμαμαι ακριβως.
Εσυ γιατι ρωτας; Αφου λες πως αναλογικα εισαι πολυ καλος για να πας τσολιας

Ήμαρτον βρε κοπέλα μου. Αλλά δεν φταις εσύ. Ο δικός σου φταίει. Μα πως μπορείτε και πιστεύτε τέτοιες μαλακίες; Σιγα μην τον έκανε και 50 κιλα. Δεν είναι δυνατόν σε 1 μήνα εκπαίδευση να χάσεις κάποιος 50 κιλά. Θα πονέσουνε τα μάτια εδώ μέσα.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Rafale »

Αχχαχαχαχαχ πονεσανε λεει.Εικόναγμακ μαλλον εικονικα εννοει αλλα δεν το πιστευω με 150 να μπορεσει να παει φρουρα. Τα καλοκαιρια θα ριχνειΕικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κρίστι με βύσμα όλα γίνονται.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Rafale »

Αυτο εννοω οταν γραφω εικονικα

Anonymous

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Anonymous »

Μα η κοπελα γραφει δεν θυματε ακριβως. Ολοι οσοι αχολουμεστε με θεματα διατροφης ξερουμε πολυ καλα, οτι καποιος για να χασει τοσα πολλα κιλα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα θελει συνδιασμο πολλων θεματων...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Rafale »

Νομιζω οτι το συγκεκριμενο θεμα με το αγορι της κοπελιας πλατιασε αρκετα.
Anonymous

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειναι η μονη που μου απανταει στις αποριες που εχω επι του θεματος. Φενετε να γνωριζει την τωρινη κατασταση πολυ καλητερα απο μερικους, που το παιζουν ειδικοι! Τωρα κριστι, δεν νομιζω να πλατιασε τιποτα. Η παρατηρηση σου επρεπε να παει αλλου... Ο καθενας εχει δικαιωμα να γραφει οτι θελει αρκει να μην θιγει τον αλλο. Και εδω φενετε ποιος θιγει ποιον...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Greek_Army »

Καλά μας έπεισες. Δεν χρειάζετε να είσαι "έξυπνος" για να καταλάβεις μερικά πράγματα.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από tsiripobina »

Νταξ βρε παιδια, μπορει να μην θυμαμαι καλα μπορει κ ο συγκεκριμενος ευζωνας να το ειπε χαριν λεγειν. Αλλα οτι ειπωθηκε για πολλα κιλα ειπωθηκε. Μη βαρατε Εικόνα
Παντως Δημητρη δεν εχεις προβλημα αναλογικα, με τιποτα.
Οσο για το αγορι μου, δε μιλαω για το αγορι μου απλα για πραγματα που γνωριζω απο μεσα και εφοσον γνωριζω γιατι να μη βοηθησω; Ουτως η αλλως οτι δε ξερω καλα, το διευκρινιζω οτι δεν ειμαι σιγουρη.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από tsiripobina »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:Ηθελα μια ακομη αποψη, εχω ακουση οτι μεχρι και 1,85 τους περνουν. Αν ισχιει αυτο σιγουρα δεν θα εχω προβλημα μιας και ειμαι 1,93. Το μονο κριτιριο επιλογης για τσολια ειναι το υψος; Και ξερεις εαν εχει πολλους που το δηλωνουν;


Οσο για το αν το δηλωνουν πολλοι, αυτο δε μπορω να το ξερω. Οταν πανε στα κεντρα να επιλεξουν πανε για ευζωνες, στρατονομια και Ειδικες Δυναμεις κ ο καθενας δηλωνει. Απο κει και περα παιζει ρολο και το υψος που μπορει να σε παρουν χωρις να θες να πας, και απλα σημειωνουν στοιχεια. Φανταζομαι δε φωναζουν ολους οσους σημειωνουν, μιας και εξαρταται απο τα ποσα ατομα θα δηλωσουν σε ολα τα κεντρα.
Anonymous

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν ξερω εαν το μαθατε, στο τρομοκρατικο χτυπημα στην βουλη στης 10/1, οι ευζωνοι ειχαν ενημερωθει 19 λεπτα πριν, οτι θα γινοταν εκρηξη. Και αυτοι επελεξαν να μινουν εκει! Οτι και να πουμε ειναι ελαχιστο, μπροστα σε αυτην την κινηση ανδρειας απο τους τσολιαδες!
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από tsiripobina »

Και πριν μερικα χρονια ειχαν ριξει μολοτοφ μεσα στο φυλακιο και ο τσολιας εμεινε ακινητος. Ενταξει ειναι εκπαιδευμενοι γι'αυτο αλλα αντανακλαστικα και μονο πως μπορουν;Εικόνα
Μπραβο τους!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Greek_Army »

tsiripobina στον στρατό γνωρίζεις γιατί πάνε τα αγόρια; Για να εκπαιδευτούνε πηγαίνουνε.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από tsiripobina »

ΓΜΑΚ έγραψε:tsiripobina στον στρατό γνωρίζεις γιατί πάνε τα αγόρια; Για να εκπαιδευτούνε πηγαίνουνε.


Συμφωνω αν και δε θα σχολιασω την εκπαιδευση των παλαιων χρονων με τωρα (Χωρις να θελω να θιξω τα νεα παιδια που μπαινουν φανταροι τα τελευταια χρονια).
Απλα προσωπικα θεωρω πως αντανακλαστικα και μονο μου ειναι δυσκολο να μεινω ακινητη σε εναν δυνατο ηχο ας πουμε. Απο θεμα ανδρειας κλπ, σωστα πραττουν και μενουν οι τσολιαδες σε τετοια περιστατικα οπως το τελευταιο. Απλα απορω πως μενουν ακινητοι " ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ".
So simple!
Anonymous

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν σημαινει οποιος παει στον στρατο και εκπαιδευεται εχεις και τις αναλογες ψυχικες ικανοτητες...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες