Που υπηρετήσαμε;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

88Α εςςο 192 σειρα καρδαμυλα χιος λοχος υποστηριξεως Λ. Υ. Τ 14 μηνες στο643τε υπαρχει καμια σειρα;

cyberdyne
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 06, 2009 6:43 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από cyberdyne »

Παιδια καλησπερα. μολις ανακαλυψα το foroum και γραφτηκα. ειμαι 247 σειρα - σβεα ιουνιοσ-ιουλιος '97. υπαρχει κανενας συμμαθητης;
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε τσογλανια τι κανετε 99 3 λοχος Λοχιας θωμας (thomasea@otenet.gr)
vaggos__86
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 18, 2009 9:05 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από vaggos__86 »

Αρκετά παλία για τους περισσότερους απο εσάς...
Τότε που η εκπαίδευση ΗΤΑΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ...
Αναζητώ άτομα που είμαστε μαζί τότε...
3η Μοίρα-3ος Λόχος 104 ΕΣΣΟ
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Παδια ειμουνα 179 σειρα Με τον λοχαγο Αχιλεα Πασχο. Μηλαμε καναμε ζωη καλη Και ο λοχαγος μου πολυ καλο παλικαρι και πολυ σωστος.kanenas 179 seira;
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Νεα περαμος 1985 αντεχεις τα δυσκολα;
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

2008 β' ΕΣΣΟ (303). ημουν 23 ετων κ εκανα 12μηνη θητεια. παρουσιαστηκα πεζοναυτης στο 505 τ π/ν ΚΕΝστο βολο. εκατσα συνολικα 13 βδομαδες στο κεντρο,2 βδμδες αορκιστος,4 βδμδες βασικη,3βδμδες πεν,2 βδμδεσ ειδικοτητα (χειριστης ολμου) και 2 βδμδες λυβ οπου εγινα δνεας. στην υπολοιπη θητεια μου πηρα μια μεταθεση στο 521 τ π/ν, επισης στο βολο. ημουν βοηθος ομαδαρχη και 3 μηνες απολυθω εγινα τιμητικα λχιας.
η ζωη στο κεντρο ηταν δυσκολη μεχρι να βρεις τους ρυθμουσ σου. καθημερινα το πρωι ειχαμε 1 ωρα γυμναστικη,8 χλμ πορεια (τριτες κ πεμπτες κ βραδυ) και μια ωρα στιβο μαχης. φυσικα δεν ελειπαν τα καψωνια, πληρως προβλεπομενα για ειδ. δυναμεις (καμψεις, ερπην, λαγουδακια κτλ). εν ολιγοις παρουσιαστηκα 107 κιλα κ οταν εφυγα απο το κεντρο ημουν 89. αργοτερα στη μοναδα 3 μηνες σαν νεος αγγαρεια, μπιφτεκια στη σκοπια και πολυ τακος. πανω στο εξαμηνο που ερχεται στη μοναδα η επομενη σειρα, αλλαζει η ζωη σου. απο ασκησεις δεν εχω παραπονο και γουσταρα. εκανα 3 αποβασεις σε σαμο, σκυρο και σαμοθρακη,2 12ημερα,1 χειμερινη διαβιωση στο πηλιο και 2 πορειες βολες των 50χλμ. επισης εκανα παρελαση σε αθηνα κ θεσσαλονικη, για το οποιο ειμαι πολυ περηφανος. οσο αφορα την υπηρεσια στο κεντρο με πηγαινε 5εξω-1μεσα, στη μοναδα σαν νεοσ 3μεσα-1εξω, πανω στο εξαμηνο 3εξω-1μεσα και στα λελε 6εξω-1μεσα. βεβαια τους τελευταιους 6 μηνεσ εβγαζα εγω τις υπηρεσιες οποτε οπως ειναι φυσικο καβατζωνα κ μενα κ τις σειρες μου. ειδικα στο τελευταιο 3μηνο (στα λελε) ειμασταν 5 παλιοσειρες σε ενα λοχο απο 50 φαν, γινεται να μη καβατζωθεις. γενικα η θητεια μου μ αρεσε παρα πολυ, εκανα πολλες φιλιεσ κ στη ουσια ειχα αμεταθετο, ημουν μονο βολο που ειναι πολυ ομορφη πολη. η αλλη μοναδα των π/ν ειναι στην αυλωνα οποτε οσοι ειναι απο λαμια κ πανω τους πανε βολο κ οσοι ειναι απο θηβα κ κατω τους πανε αυλωνα. απο το να ημουν πεζικο-πβ-τθ κτλ, να γυρισω ολη την Ελλάδα, να με πηγαινει 10μεσα-1εξω κ να μην εκπαιδευτω επαρκως, αξιζε η π. τσα που φαγ
vagelis p.m.i
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 13, 2009 6:40 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από vagelis p.m.i »

Παιδια ας σοβαρευτουμε λιγακι... Υπαρχεις κανεις που να υπηρτησε πεζοναυτης Το 2001-2003;01δ εσσο 273σειρα!
kagouras
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2009 2:05 am
Ενδιαφέροντα: ΠΤΗΣΕΙΣ ΜΕ SU 35
Επάγγελμα: ΠΤΕΡΑΡΧΟΣ
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από kagouras »

124 πβε βασική και μετα χορτιατη θεσσαλονίκης στο ρανταρ. Ημερομηνίες δεν λέμεΕικόνα
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καταρχην καλησπερα σε ολους λεγομαι γιωργος σαρικλακης ειμαι 90δ εσσο και υπηρετησα στη μοιρα απο τον οκτωβριο του 1990 μεχρι τον ιανουαριο του 1992 με διοικητη τον νικο ντουβα. θεωρω τιμη μου που υπηρετησα στην ποιο μαχιμη τοτε μοναδα και με τον καλητερο διοικητη. Δεν θα αναφερθω σε ασκησεις και αλματα οσοι Υπηρετησαν μαζι μου τοτε θα ξερουν πολυ καλα. Αν υπαρχει καποιος που ηταν μαζι μου τοτε ας απαντησει.

g21ath
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 6:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ΣΤΡΑΤΟΣ
Επάγγελμα: ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από g21ath »

Εγω λοιπον ειμουν 232 σειρα 94Ε εσσο, παρουσιαστικα Μ. Πευκο διοικητης Καλυβας, Και μετα ΣΧΑΛ, σαν ειδικοτητα πηρα αυτη του ασυρματιστη και πηγα στον λοχο διοικησεως της 2ης ΜΑΛ Οπου δεν με γουσταρε ενας ανθυπας (καψιμι μπερε) Λογω καταγωγης (Αλεξ/πολη) και με στειλε στον 3 λοχο κρουσης, διοικητης λοχου Γασπαρακης (γνωστος και ως Γασπαρος) ΤΟ κομμαντο, διοικοιτης μοιρας Πουλακης, διοικητης στην ΣΧΑΛ ο Βασιλαντωνακης.

υπηρετησα 15μηνες και εκανα ολες τις ασκησεις (εκτος της 100αρας) 2 φορες και 19 αλματα (+ 2 σε μετεκπεδευση).

δεν γραφω παραπανω μην κουρασω,

αντε σειρες παμεεεεε 1,2, φευγωωωω

Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ 204 ΣΕΙΡΑ (1990-1991) ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ ΣΤΟ 575. ολα καλα ηταν αλλα αρκετες ασκησεις. Και υπηρεσιες και σκοπιες και ελαχιστες παροχες (αδειες εννοω).

Αλλα ηταν ωραια...

Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Lxias »

Μόνο τα ονόματα που ανέφερες είναι θρύλος για τις ειδικές δυνάμεις τι να λέμε τώρα ξυπνάς αναμνήσεις.

Kατάταξη 27-7-1998 (255 98΄Δ ΕΣΣΟ)
Εκπαίδευση ΚΕΕΔ
Ορκομωσία 17-9-1998 ΚΕΕΔ
Εκπαίδευση 18-9-1998 Σχολή Αλεξιπτωτιστών
Μετάθεση 27-10-1998 2η Μοίρα Αλεξιπτωτιστών/3ος Λόχος.
Απόλυση 27-1-2000 Ζ΄Μοίρα Αμφιβίων Καταδρομών.
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω υπηρετησα ολο το 2001 στο 521 στον 1ο λοχο
Anonymous

Που υπηρετήσαμε;

Δημοσίευση από Anonymous »

11-2-08 Παρουσιάστηκα ΚΕΠΒ Θήβα
28-2-08 ΚΕΕΔ ΜΕΛΑΓΟ ΠΕΥΚΟ 1ος Λοχος/1η διμειρία έκατσα πεύκο περίπου 1.5 μήνα μετά πήγα Γ ΜΑΚ Χιο και 20 μέρες Μυτιλήνη για να περάσω ΠΕΝ όπου Έχασα και 7 κιλά. Μετά από 6μήνες πήρα μετάθεση στον 13ΛΔΒ Αθήνα όπου και απολύθηκα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης