Σημείωμα κατάταξης (2019)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GiannisSXania

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από GiannisSXania »

Καλησπερα σε ολους. Μια ψιλοάσχςτη ερωτηση. Εμεις οι γεννηθεις το 2001(στρατευσημοι κλασεως 2022) πότε θα ερθει η ώρα να καταταγουμε; Νοεμβρη 2019 ή Γεναρη 2020; Ξερω οτι δεν εχει ανακοινωθει τιποτα ακομα απλα γνωμες ζηταω
Άβαταρ μέλους
-ΕΛ-
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 05, 2019 12:46 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από -ΕΛ- »

Όσοι έχουμε γεννηθεί το 2001, και έχουμε δηλώσει στρατό ξηράς είτε λέγεται πεζικό είτε ειδικές δυνάμεις, επιλεγόμαστε τον Φεβρουάριο το νωρίτερο, με την πρώτη ΕΣΣΟ δηλαδή. Τώρα όμως δεν εξαρτάται από εμάς το πότε θα κληθούμε για κατάταξη.

Προσωπικά θα κάνω αίτηση να μπω τον Αύγουστο ως πρότακτος για να μην περιμένω τον Φεβρουάριο.

Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Καλημερα. Πηγα στο τμημα μου και δεν ηρθε το χαρτι, πηρα τηλ στρατολογια και ειπαν οτι στελνεται ταχυδρομικα, μου ειπε να της δωσω τον ΣΑ μου, και τελικα παρουσιαζομαι 15 Ιουλιου στο ΚΕΕΔ, και πως αν δεν παει στο τμημα το χαρτι να παω παλι στρατολογια να κανω επανεκδοση, αλλα λογικα σημερα η αυριο να παει.2019 Γ ΕΣΣΟ ΚΕΕΔ κανεις; 😂

KonstantinosP
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 10, 2019 2:27 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από KonstantinosP »

Παιδιά περιμένω το σημείωμα κατάταξης μου ακόμα δεν έχει έρθει επίσης έχω επικοινωνήσει με το Αστυνομικό τμήμα αλλά μάταια 17/7 μπαίνω στον Εβρο και δεν έχω το χαρτί τι να κάνω;
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Γεια σου. Μην αγχωνεσαι το χαρτι θα παει στο Α. Τ, και εγω ειχα το ιδιο θεμα με σενα, περιμενα 5 μερες και μολις σημερα με πηραν και πηγα και το πηρα, βεβαια ειχα παει στρατολογια να τονπαρω και εχω 2, πωω στον εβρο γαμησετα, εγω 15/7 τωρα την Δευτερα δηλαδη παρουσιαζομαι στο κεεδ.
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Ashen »

KonstantinosP έγραψε:Παιδιά περιμένω το σημείωμα κατάταξης μου ακόμα δεν έχει έρθει επίσης έχω επικοινωνήσει με το Αστυνομικό τμήμα αλλά μάταια 17/7 μπαίνω στον Εβρο και δεν έχω το χαρτί τι να κάνω;


Θα έλεγα να μιλήσεις με την στρατολογία για να σου βγάλουν καινούργιο. Μην περιμένεις άδικα για ένα χαρτί το οποίο μπορεί εύκολα να χάθηκε.

Παναγιώτης

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Καλησπέρα σας,

Με τη Δ' ΕΣΣΟ 2019 ξέρει κανείς τι γίνεται;

NitroJim

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από NitroJim »

Λογικά και εμάς Οκτωβρη θα μας καλεσουν.
NitroJim

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από NitroJim »

https://www.stratologia.gr/el/content/αλλαγή-μηνός-κατάταξης-2019-δ΄-εσσο-του-στρατού-ξηράς
Alexandros

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Alexandros »

Καλησπερα. Με εμας που δουλευουμε και εχουμε ορισμενου χρονου ως 31 Οκτωμβρη τι γινεται; Διοτι οταν επιασα τη δουλεια ηταν αρχη της σεζον που ξεραμε ολοι μας για Νοεμβριο. ΤΙ κανουμε γνωριζει κανεις;
stevegr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 02, 2019 8:16 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από stevegr »

Δυστυχώς θα πρέπει να φύγεις από την δουλειά το ίδιο και εγώ (το είδα σήμερα οτι είναι οκτωμβριο και έπαθα σοκ) είναι μεγάλο πρόβλημα βέβαια γιατί χάνεις την εμπιστοσύνη του εργοδότη.

και από την μεριά τους είναι λάθος !

Fotis Stav

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Fotis Stav »

Καλημέρα στην ομάδα,εγώ που επί ένα μήνα έμπαινα καθημερινά για να δω που παρουσιάζομαι, και ξαφνικά ενώ επί όλο τον Αύγουστο μου έδειχνε Δ' ΕΣΣΟ, και ξαφνικά σήμερα μου έβγαλε Α' ΕΣΣΟ 2020.

Εγώ είχα κανονίσει να ξενοικιάσω σπίτια κτλπ... Γιατί μας το κάνουν αυτό τελευταία στιγμή; Που μπορώ να απευθυνθώ; Αλλάζει αυτό;

PanosNik

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από PanosNik »

Και εγώ μια από τα ίδια μέχρι χθες βράδυ μου έγραφε για Οκτώβριο και σήμερα το πρωί για Φλεβάρη. Πήρα κάτι τηλέφωνα στην στρατολογία και κανένας δεν απάντησε. Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι ένα μήνα πριν δεν γίνεται να αλλάζεις κάτι τόσο σημαντικό από το πουθενά;
dim

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από dim »

Και εμένα άλλαξε δυστυχώς. Πότε έκοψες εσύ την αναβολή σου; Αρχές ή προς το τέλος της περιόδου για την Δ ΕΣΣΟ?
PanosNik

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από PanosNik »

Γύρω στα μέσα με τέλη Ιουλίου.. Ήταν εντος χρονοδιαγραμματος και μέχρι χθες έλεγε για Δ εσσο Οκτωβρίου.. Εσύ πότε την έκοψες; Λογικά Δευτέρα θα πάω Ρουφ να δω τι μπορώ να κάνω.. Αν υπάρχει κάποιος που ξέρει αν μπορεί να γίνει κάτι ας απαντήσει.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης