Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Andrkyri

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Andrkyri »

Σε περίπτωση που βγει αναφέρεται.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3262
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/asep-olokliros-o-programmatismos-proslipseon-gia-2019-monimoi

- ΕΠ. ΟΠ. Το workenter έθεσε ερώτημα στο υπουργείο Εθνικής Άμυνας για το κατά πόσο υπάρχει περίπτωση να εκδοθεί προκήρυξη για την πρόσληψη Επαγγελματιών Οπλιτών. Η απάντηση που λάβαμε ήταν η εξής: "Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι. Ωστόσο, εάν η στρατιωτική ηγεσία (το ΓΕΕΘΑ κεντρικά ή κάποιο από τα Όπλα - Στρατός, Ναυτικό, Αεροπορία) μάς ζητήσει προσλήψεις ΕΠ. ΟΠ., θα κινήσουμε τις ανάλογες διαδικασίες"

Ελληνίδα96

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Ελληνίδα96 »

Ξερει καποιος στρατιωτικός να μου απαντήσει παρακαλώ αν θα βγει προκύριξη για εποπ;
Π.Α.

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Π.Α. »

Ελληνίδα96. καλησπέρα:) Δ είμαι στρατιωτικός φυσικά αλλά θα σ πω τ ξέρω. Είναι και ο φίλος μου και ο πατερας μ στρατιωτικοί. Πριν δυο μήνες περίπου στη σχολή πεζικού π έγινε ενημέρωση ειπαν πως θα πάρουν η ΕΠΟΠ η οβα γτ έχουν ανάγκη. Τώρα για να μη πεσει κνς να μ φαει δ τ λέω εγώ τ είπε εν ενέργεια στρατιωτικός που μίλησε εκεί ως απεσταλμένος. Δ ξέρω τι θ γίνει μακαρι γιατί αυτό θέλουμε όλοι. Ειναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτο
Σγος

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Σγος »

Για να βγει προκηρυξη πρέπει πρώτον να γίνει πρόταση από τα αρχηγεία να την λάβει και να την προωθήσει το υπουργείο εθνικής άμυνας εφόσον υπογράψει πρώτα ο εκάστοτε υπεθα να πάει στο υπουργείο οικονομικών να την εγκρίνει και αυτό υπολογίζοντας τις οικονομικές απαιτήσεις της προκήρυξης μετά θα βγει ΦΕΚ κτλπ... όποτε πίπες του τύπου μου το ειπε ένας γνωστός μου το ειπε ο μπατζανάκης μου και δεν ξέρω εγώ κοφτε τις γιατί πολύ απλά δίνεται σε παρά πολλούς ψεύτικες ελπίδες και είναι τουλάχιστον τραγικό να παίζεται με το μέλλον και με τα όνειρα των άλλων. Η Παπατζα στο μεγαλείο τις είστε όσοι υποστηρίζεται το τι ακούσατε και τι σας είπανε. Πετάγεται ο καθένας και λέει μου το ειπε ο τάδε επιλοχίας αρχιλοχίας κτλπ εδώ δεν ξέρει και δεν έχει υπογράψει ο υπουργός ο ίδιος ρεεεε... Αν δεν βγει ΦΕΚ είναι σαν να μην έχει βγει τίποτα.
Π.Α.

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Π.Α. »

Καλησπέρα!! Δεν καταλαβαίνω γτ εκφραζεσαι έτσι. Δεν είπα ούτε το ειπαν σ εμένα ούτε ότι μ τ πέ ο υπουργός ούτε κάτι σχετικό. Προφανώς και ξέρουμε οτι γ να γίνει θέλει ΦΕΚ. Είπα τι ενημέρωση έγινε και όχι απο λοχίες και επιλοχίες άλλα απο υψηλόβαθμο. στελεχος π πήγε γ ενημέρωση στη σχολή πεζικού. Και παλι είπα πως ο άνθρωπος είπε οτι εχουν ανάγκη και θα πάρουν. Το ποτε δεν τ ξέρω και δ. Εδωσα κάμια ελπίδα πουθενά ουτε είπα κάτι π δ εγινε. Απο εκεί κ πέρα τ να λες οτι είπα π*πες δ θα τ ανάλυσω γτ εγώ εδώ δ μπηκα για να τσακώθω η ν μειωσω κάποιον. Οσο θέλουν εδώ οι άλλοι θέλω και εγώ να μπω και κοιταω καθε μερα τ νέα και οταν έμαθα κάτι σοβαρό όχι απο υποθέσεις το είπα για να μ χανουν τπαιδια ελπίδες. Δεν. υποσχέθηκα κατι. είπα γεγονός. Μην προσβαλετε άτομα που δεν πείραξαν και δ προσέβαλαν. Αυτά...
Π.Α.

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Π.Α. »

Δεν με εενδιαφέρει αν πετάγονται άκυροι κ λένε επίτηδες μλκς για να παρασύρουν εδώ άτομα. Κ γω περιμένω απο το 2010 προκήρυξη κ εχω αγανακτησει μ πολλα. π. διαβάζω δεν εκανα επίθεση σ κανέναν ομως. Ουτε χαζή είμαι για να μ ξέρω αν χρειάζεται η όχι ΦΕΚ. Μέτρησα πολύ τ λογια μ σ όσα είπα αν έχετε νεύρα και θέλετε ν τη πείτε κάπου άλλο. θεμα άλλα δ θ την ακούσω κιόλας επειδή είπα κάτι π έγινε για να δώσω θάρρος σ παιδιά. Γτ κ γω έχασα πριν καιρό τ δικο μ κ ξέρω πως είναι. Λιγος σεβασμος δ βλάπτει. Τεσπα τ ληγω γτ δ είναι αυτός ο σκοπός τ φόρουμ.
Σγος

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Σγος »

Το μήνυμα μου δεν πήγαινε για εσένα αλλά γενικά. Το είχα γράψει πριν καν αμείβει το δικό σου μήνυμα. Απλά δεν είχε ανεβεί στο φόρουμ. Πίστεψε με όμως όσο υψηλόβαθμος και αν είναι κάποιος δεν ξέρει αν θα βγει προκηρυξη ούτε ο αρχηγός δεν το ξέρει καλά καλά ... όπως είπες και από μόνη σου από το 2010 ακούγονται ένα καρο μπούρδες του τύπου έμαθα θα πάρει εποπ. Ο κόσμος ας κοιτάξει να κάνει τον αγώνα του γενικά για να διεκδικήσει μια καλύτερη ποιότητα ζωής και αν βγει η προκηρυξη έχει καλώς. Αλλά δεν είναι σωστό να βασίζεται ο κόσμος σε μια προκηρυξη. Είναι πολλοί που πιστεύουν ότι και αν ακούσουν και το υιοθετούν. Πχ αυτή την προκηρυξη για 6500 εποπ την ανεβάζουν από το 2010 μέχρι σήμερα με ονόματα υπουργών που είναι δέκα χρόνια πριν και πολλοί το πιστεύουν. Ας προσγειωθούμε λοιπόν λίγο στην πραγματικότητα. Αν θα βγει προκηρυξη θα βουίξει ο τόπος δεν θα γίνει κρυφά.
Π.Α.

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Π.Α. »

Καλημέρα, συγγνώμη νόμιζα πως πήγαινε σ εμένα γιαυτό κ απαντησα. Ξεκάθαρα μέχρι ν ακουστεί απο τ υπουργό ολα παίζονται απλα μ έδωσε ελπίδες κάπως. τώρα όπως ειπες κ εσύ ακούμε απο τ 2010 διάφορα. Ολοι υπομονή κάνουμε και ελπίζουμε. Τι να πω είπα και παραπάνω Παίζουν μ τ νεύρα μας χρόνια.. Σ καμια περιπτωση δ ηθελα ν δημιουργηθεί ενταση και χαίρομαι π έληξε. Εικόνα
Andrkyri

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Andrkyri »

ttps://kranosgr.blogspot.com/2019/01/blog-post_125.html?m=1 Για να δούμε.

Στρατής νικολιας

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Στρατής νικολιας »

Δεν μου ανοίγει το λινκ τι λέει μεσα;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Nassos »

Έρχονται μόνιμες προσλήψεις στο Πολεμικό Ναυτικό Δεν θα είναι για ΕΠΟΠ, σε προσλήψεις πολιτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνικής, και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αναφέρεται.

Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Nassos έγραψε: Έρχονται μόνιμες προσλήψεις στο Πολεμικό Ναυτικό Δεν θα είναι για ΕΠΟΠ, σε προσλήψεις πολιτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνικής, και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αναφέρεται.



δεν μου ανοιγει το λινκ

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2019)

Δημοσίευση από Nassos »

Πιστεύω λειτουργεί τώρα

kranosgr.blogspot.com/2019/01/blog-post_125.html?m=1
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης