Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
51 ΛΟΚ

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από 51 ΛΟΚ »

Τι πρέπει να κάνω για να μπω στη δουλειά ; Ποια είναι τα πρώτα βήματα για να ξεκινήσω ;
Έχω υπηρετήσει Ε. Δ. έχω δίπλωμα Αγγλικών, δίπλωμα αυτοάμυνας (krav-maga) και δίπλωμα σκοποβολής. Ποια είναι η επόμενη κίνηση ;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από dn24 »

51 ΛΟΚ έγραψε: Τι πρέπει να κάνω για να μπω στη δουλειά ; Ποια είναι τα πρώτα βήματα για να ξεκινήσω ; Έχω υπηρετήσει Ε. Δ. Έχω δίπλωμα Αγγλικών, δίπλωμα αυτοάμυνας (krav-maga) και δίπλωμα σκοποβολής. Ποια είναι η επόμενη κίνηση ;
Google, και αναζήτηση διαδικασίας εκδόσεως ναυτικού φυλλαδίου. Έπειτα ξανά google, και αναζήτηση εταιρείας παροχής υπηρεσιών ασφαλείας στα πλοία.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Αλέξανδρος

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Καλησπερα ειχα μια απορια σχετικα με την πρωην εταιρια BlackWater τωρα εχει μεταονομαστει σε Academi γινεται να γινει καποιος μισθοφορος εκει; Θελει να εισαι Αμερικανος η δεχονται και απο αλλες χωρες και ναι ειναι δυσκολο;
Ευχαριστω!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αλέξανδρος έγραψε:Καλησπερα ειχα μια απορια σχετικα με την πρωην εταιρια BlackWater τωρα εχει μεταονομαστει σε Academi γινεται να γινει καποιος μισθοφορος εκει; Θελει να εισαι Αμερικανος η δεχονται και απο αλλες χωρες και ναι ειναι δυσκολο;
Ευχαριστω!


Θα πρέπει να έχεις Αμερικάνικη υπηκοότητα αλλιώς όχι.

Κώστας

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Κώστας »

Καλησπέρα. Δεν ήξερα που να απευθυνθώ και έτσι γράφω εδώ. Θέλω να ρωτήσω τι χαρτιά πρέπει να μαζέψω για να μπορέσω να πάω ένοπλος φρουρός σε πλοίο (διαβατήριο, σωστικά κτλ) και πόσο πάνω-κάτω θα μου κοστίσουν. Ευχαριστώ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κώστας έγραψε:Καλησπέρα. Δεν ήξερα που να απευθυνθώ και έτσι γράφω εδώ. Θέλω να ρωτήσω τι χαρτιά πρέπει να μαζέψω για να μπορέσω να πάω ένοπλος φρουρός σε πλοίο (διαβατήριο, σωστικά κτλ) και πόσο πάνω-κάτω θα μου κοστίσουν. Ευχαριστώ.


Εξαρτάται την εταιρεία και το τι ζητάει ως απαραίτητες προϋποθέσεις για να ταξιδέψεις.

Για να πάρεις μια ιδέα πάντως, θα πρέπει σίγουρα να έχεις στην κατοχή σου τα παρακάτω οπωσδήποτε.

tryphon έγραψε:

Οσον αφορα τι ενεργεις πρεπει να κανεις θα σου πω οτι οταν θα πας στην οποιαδηποτε εταιρεια να αφησεις το βιογραφικο σου αν εχεις τα απαραιτητα χαρτια να ανεβεις στο καραβι εχεις φυγει αφου πρωτα κανεις ιατρικες, ουρων κλ που κανουν οι πιο πολλες εταιρειες. Μιλαω για ναυτικο φυλλαδιο, διαβατηριο και κιτρινο πυρετο. Χωρις αυτα δεν θα ασχοληθει κανενας μαζι σου.



Ως προς το οικονομικό, αν δεν έχεις στην κατοχή σου διαβατήριο, πιστεύω ότι θα χρειαστείς περίπου γύρω στο 200άρικο (κατά προσέγγιση) για όλα μαζί.

Υπόψη, ότι μερικές (λίγες όμως) εταιρείες, σε βοηθούν οικονομικά για να βγάλεις κάποια επιπλέον πιστοποιητικά ασφαλείας. Το ποιες είναι αυτές όμως, ίσως να το γνωρίζουν κάποια παιδιά που έχουν εργαστεί στον χώρο.

Άβαταρ μέλους
vasilis13
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2015 7:14 pm
Επικοινωνία:

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από vasilis13 »

Καλησπέρα παιδιά. Είδα σήμερα τα μόρια μου 14590 πολύτεκνος για αστυνομία. Ας πάμε στο ψητό. Γενικά κάτω εκεί έχει κίνηση η τίποτα. Υπάρχει μέλλον εκεί αν πάω. Εννοείται πως δεν πάμε για πάντα αλλά κάτι προσωρινό. Σας παρακαλώ απαντήστε μου όποτε μπορείτε.
tomas

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από tomas »

Θες να παιξεις την ζωη σου κορωνα γραμματα;
Άβαταρ μέλους
vasilis13
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2015 7:14 pm
Επικοινωνία:

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από vasilis13 »

Αυτό είναι υποκειμενικό για τον καθένα. Ακόμα και στην αστυνομία κορώνα γράμματα παίζεις. Εγώ μια ερώτηση έκανα αν γνωρίζει κάποιος.
Άβαταρ μέλους
Nicholas Pachis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2015 2:55 pm
Επικοινωνία:

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Nicholas Pachis »

Καταρχας γεια σας και συγχαρητηρια για την κοινοτητα του φορουμ!(Ειμαι μελος πολυ καιρο αλλα απλα κοιταω δεν ποσταρω)

Λοιπον κατευθειαν στο ψητο.

Ειμαι 16 οποτε σε 2 χρονια παω στον στρατο (ανυπομονω, το περιμενω τοσα χρονια πως και πως)

Στην αρχη σκεφτομουν να παω ΣΣΕ (Σχολη Ευελπιδων) ή ναυτικων δοκιμων και για αυτο τον λογο εχω φροντισει οσο μπορω την εκπαιδευση μου για να εχω ελπιδες να μπω.(Επειδη ημουν σχετικα υπερβαρος μεχρι προπερσι ξεκινησα γυμναστηριο κ τωρα ειμαι σε αριστη φυσικη κατασταση, εχω ολα τα πτυχια των αγγλικων μεχρι proficiency, και παω σε Γενικο Λυκειο με μεσο ορο 18. Προσπαθω να κανω ο, τι περναει απο το χερι μου για να σιγουρεψω την αποδοχη μου στις σχολες).

Μεχρι που περσι εμαθα καλυτερα για τους μισθοφορους (Private Military Contractors) και τους ενοπλους φρουρους πλοιων (Maritime Security Operators), και αποφασισα οτι αυτα ειναι καλυτερα για μενα.

Και πριν με κραξετε (Γιατι απο ο, τι εχω παρατηρησει, τοσο στο φορουμ οσο και σε οσους εχω μιλησει γι'αυτο, λενε οτι δεν ειναι καλο επαγγελμα, ειναι για σκ@ατανθρωπους, εσεις π ειστε μονιμοι στο στρατο τους κοιτατε περιεργα επειδη πολεμανε μονο για τα λευτα, τους λενε δολοφονους κ τετοια, δεν εχουν δικαιωματα αιχμαλωτου πολεμου (POW) και τετοια. Δεν με απασχολουν).

Μου αρεσουν ως επαγγελματα (κυριως ο μισθοφορος) γιατι εκτος απο τα πολυ καλα λευτα, το κυριο κινητρο μου ειναι οτι σιγουρα θα δω επιχειρησιακη δραση και μπορει να εμπλακω απ'οτι αν καθομουν ως αξιωματικος απο Ευελπιδων στον στρατο μας. Να ξεκαθαρισω οτι δεν το παιζω υπερκομμαντο ή εχω φαντασιωσεις του τυπου "Θα παρω το οπλο κ θα ξεκινησω να ξεκ. Ζω σομαλους πειρατες κ ταλιμπαν". Ξερω πολυ καλα τι παιζεται εκει.

Οποτε λεω: Να υπηρετησω τη θητεια μου Ειδικες Δυναμεις (ΛΟΚ, ΜΑΚ, ΕΤΑ) και μετα να κανω αιτηση και να εκπαιδευτω για μισθοφορος ή για φρουρος πλοιων. Επισης τελικα υπαρχει ειδικοτητα ελευθερου σκοπευτη στο στρατο; Στον δουρειο ιππο ειχα διαβασει οτι υπαρχει στη ρεντινα ΣΒΕΕΣΕΑ (Σχολειο Βασικης Εκπαιδευσης Ελευθερου Σκοπευτη Ειδικων Αποστολων). Μπορω να παω εκει απο ΛΟΚ, ΜΑΚ κ τετοια, ή πρεπει να ειμαι μονιμος;

Ξερει κανενας ΚΑΛΕΣ εταιριες που να ειδικευονται σε ασφαλεια πλοιων ή μισθοφορικους στρατους (Λεγεωνα Των Ξενων την εχω αποκλεισει);

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια!

FSB

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από FSB »

Φιλε κανε αυτο που θες. Απλα σκεψουν και τη ζωη σου πως θα ειναι μετα τα 30. Πχ αν θα κανεις οικογενεια, που θα μενεις κλπ κλπ. Μην σκεφτεσαι βραχυχρονια αλλα μακροχρονια...
Anonymous

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Η αντιπειρατεια και το μισθοφοριλικι εκτος απο υψηλό κίνδυνο να σε κλαίει η μανα σου πλέον εχουν χαμηλώσει αρκετά και τα μεροκάματα συν οτι δεν σου εξασφαλίζουν και ενα μόνιμο σταθερό μισθό! Εαν το κίνητρο σου δεν ειναι το οικονομικό αλλα η δράση τοτε προχωρά απλα να ξέρεις πως επιλέγουν κυρίως Νιγηριανούς λόγω χαμηλού κόστους ή απόστρατους αστυνομικούς - στρατιωτικούς - λιμενικούς κτλ. Πολλές φορές και μέσω Interpol. Προσωπικά θα σου πρότεινα να μπεις αξιωματικός στον στρατό και τα υπόλοιπα θα έρθουνε.
Guest0102

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Guest0102 »

Λυπάμαι, αλλά τα περισσότερα σχόλια που διάβασα είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας.
Προφανώς και ούτε έχετε επαφή με το αντικείμενο αλλά ούτε και οι "κολλητοί" σας που σας δίνουν πληροφορίες "εκ των έσω" έχουν...
nemos33

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από nemos33 »

Επειδή και εγώ συμφωνώ με τον τελευταίο φίλο οτι τα περισσότερα σχόλια ειναι άσχετα εντελώς. Αν εχεις φίλε μου προσωπικές παραστάσεις καλο ειναι να τις αναφέρεις.
Άβαταρ μέλους
Nick.friday13
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 03, 2016 12:58 pm
Επικοινωνία:

Εταιρείες παροχής υπηρεσιών ασφαλείας

Δημοσίευση από Nick.friday13 »

Φίλε συνονοματε Νικόλα εισαι μικρος και μπερδεμενος! Δεν ξερω αν σε εχουν μπερδεψει οι πολλες ταινιες η καποιος φιλος σου που εχει εναν φιλο που εχει εναν αλλον φιλο που ηταν η ειναι στρατιωτικος και κανει την δουλεια και στα μεταφερει λαθος... Ομως... Σε πρωτη φαση για να πεις οτι θα δουλεψεις ως μισθοφορος η εμπειρια σου πρεπει να υπαρχει απο πριν. Δηλαδη... Η να ησουν πριν αρκετα χρονια στο στρατο η και σε καποιο σωμα ασφαλεις... Η εστω να εχεις υπηρετησει ειδικες δυναμεις στην θητεια σου... Ξαναλεω λοιπον εισαι μικρος και μπερδεμενος, ξεκαθαρισε τα στο μυαλο σου... Φιλικα παντα. Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες