ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Τζινα

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Τζινα »

Ουτε ατμ υπαρχει ουτε τιποτε τι φανταστηκες; Οτι πας εκδρομη; Η βασικη κραταει 25 μερες. Και δεν παιρνετε τιποτε μαζι σας ολα σας τα δινει η αεροπορια. Και οταν λεμε τιποτε ενοουμε τιποτε. Μονο το κορμι σας.

Το μαλλι κοτσιδα ειναι ως τη μεση. Η οταν ειναι λιτο ειναι ως τη μεση; Οπως και να ειναι ενα μακρι καρε ειναι οτι πρεπει.
Άβαταρ μέλους
FiLwI
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2012 6:24 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από FiLwI »

Τζινα μια χαρη... Πες μου την μερα που τελειωνει η βασικη εκπαιδευση και μπορω να φυγω... Σου φαινεται καπως παραξενο αλλα σε παρακαλω... Εικόνα
TZINA

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από TZINA »

Η μερα που τελειωνει η βασικη ειναι στην ουσια η ημερα της ορκωμοσιας σας. Τοτε που θα ερθει ο μπαμπας και η μαμα να σας καμαρωσουν. Θα παρετε λοιπον τα μπογαλακια σας και θα πατε στο σπιτακι σας για 5/μερη ξεκουραση.(αδεια). Απο τωρα τα πραγματα ηρεμουν. Οποιος καταφερει μα μεινει ωε τοτε θα περασει καλα και ακομη καλυτερα αργοτερα. Σας περιμενουμε την Τεταρτη. Θα τα πουμε μεσα.

Και γιατι τοσο αγχος δε σε καταλαβαινω. Δεν πατε σε σφαγειο ρε παιδια. Ηρεμα. Να ειστε ο εαυτος σας και να μην το παιζετε ξερολες (βασικη προυποθεση). Να προσεχετε.
BINIS

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από BINIS »

Ποια μερα είναι αυτή;14 Οκτωβρίου?
Άβαταρ μέλους
FiLwI
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2012 6:24 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από FiLwI »

Δεν ειναι αγχος... Απλως 14 οκτωμβριου χειροτονειτε ενας φιλος και ηθελα αν γινοταν να ημουν παρων για αυτο ηθελα ακριβεις μερα... Εικόνα δηλαδη το ποτε θα μπορω να φυγω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Συνεχίστε να στέλνετε βλακείες, εγώ δεν έχω πρόβλημα, τα διαγράφω και τελειώνει το θέμα
Άβαταρ μέλους
0110 0111 1011 1110
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 9:25 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από 0110 0111 1011 1110 »

Greek_Army έγραψε:Συνεχίστε να στέλνετε βλακείες, εγώ δεν έχω πρόβλημα, τα διαγράφω και τελειώνει το θέμα


Απο τη στιγμη που παει ο άλλος σε μια στρατιωτικη σχολή και του κάνουν οτι του κανουν και δεν σηκωνεται να φυγει. Απο τα δικα μου τα μηνυματα λες να αλλάξει γνωμη;

Τουλάχιστον να υποστεις ολες αυτες τις γελοιοτητες αλλα να βγεις ενας αξιωματικος. Οχι οπλιτης. Ππφφφ...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν με ενδιαφέρει αν θα αλλάξει η γνώμη του η όχι, εγώ δεν είμαι νηπιαγωγός και προφανώς το φόρουμ δεν είναι παιδικός σταθμός για να αφήνω τέτοιου είδους μηνύματα όπως ήτανε τα δικά σου και της Τζίνας, αν θέλετε τέτοιους διαλόγους να πάτε αλλού

Και δεν είναι οπλίτης, από την ΣΤΥΑ βγαίνουν Υπαξιωματικοί, το θέμα λήγει εδώ
ΤΖΙΝΑ

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ΤΖΙΝΑ »

Γιατι παρεξηγηθηκες γκρηκ αρμι και Με εσβησες; Δεν τα γραφω σωστα; Το φιλαρακι παραπανω ελεγε βλακειες. Αν δε ξερει απο στρατιωτικες σχολες να μη μπαινει στο φορουμ και λεει τα δικα του. Εδω νομιζει Οτι βγαινουν φανταροι απο τις στρατιωτικες σχολες. Τι να λεμε τωρα; Καλο σας βραδι. Τα λεμε την Τεταρτη το πρωι στη Δεκελεια.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν τα έγραφες σωστά δεν θα στα έσβηνα απλή λογική είναι
Κατερίνα

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Κατερίνα »

Συγνώμη, μήπως μπορεί να μου πει κάποιος για τη διαμονή μέσα στη σχολή; Δηλαδή με πόσα άτομα είσαι αναγκασμένος να συμβιώνεις, οι τουαλέτες είναι κοινόχρηστες από όλους όσους είναι στη σχολή ή υπάρχουν σε κάθε κοιτώνα, το ίδιο και για το μπάνιο, οι κοιτώνες είναι ευρύχωροι και είναι δυνατόν να παίρνω πολυήμερες άδειες για να πηγαίνω που και που στους δικούς μου;
Ακης1
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Απρ 30, 2016 5:28 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Ακης1 »

Όταν κάποιος τελείωση την ΣΤΥΑ που σταδιοδρομη μετα;Μπορεί Κάποιος αν τελιωση ΣΤΥΑ να πάει πχ στο 2 Κέντρο ελέγχου περιοχής

Και κάτι ακόμα μπορεί να σε στείλουν και στην Κάρπαθο

Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από marsupilami »

Αν τελειωσεις στυα εισαι τεχνικος υπαξ στην πολεμικη αεροπορια και με τα χρονια γινεσαι και αξιωματικος και αποστρατευεσαι με τον βαθμο του αντισμηναρχου μπορει να πας οπουδηποτε υπαρχουν μοναδες πολεμικης αεροποριας...
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Terminator »

Ακης1 έγραψε:Όταν κάποιος τελείωση την ΣΤΥΑ που σταδιοδρομη μετα;Μπορεί Κάποιος αν τελιωση ΣΤΥΑ να πάει πχ στο 2 Κέντρο ελέγχου περιοχής

Και κάτι ακόμα μπορεί να σε στείλουν και στην Κάρπαθο



Παίρνεις τον βαθμό του σμηνία (υπαξιωμτικός) και αποκτάς μία απο τις 7 ειδικότητες της σχολής. Οπου υπάρχουν εργοστασιακές βάσεις με αεροσκάφοι πας να συνδράμεις τις υπηρεσίες σου μαζί με τους τεχνικούς αξιωματικούς της Π. Α που βγαίνουν απο την ΣΜΑ. Οι κυριότερες βάσεις είναι σούδα (χρησιμοποιήθηκε απο το ΝΑΤΟ το 2011 για την Λιβύη), τρίπολη (επίσης το 2011 απο το ΝΑΤΟ χρησιμοποιήθηκε), ανδραβίδα, τανάγρα, Λάρισα, Θεσσαλονίκη, Καλαμάτα και στην Δεκέλεια που είναι και η βάση της Σχολής Ικάρων.

Άβαταρ μέλους
apostolisln
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 18, 2016 9:00 pm
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από apostolisln »

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου πειτε ποσο κουραστικη ειναι η αθλητικη προπονηση στη ΣΤΥΑ, καθως και το αθλητικο προγραμμα που ενδεχομενως ειχατε κατα τη φοιτηση σας στη σχολη. Ευχαριστω!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες