Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Στρατιωτική ιστορία, πόλεμοι και προσωπικότητες του παρελθόντος
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από Nassos »

thanasakis έγραψε:Οι μισοι αρχιαοι ελληνες δνε ηταν καν παγανιστες...


Μάλλον θες να πείς τους Αρχαίους Φιλοσόφους και όσους ήταν στην ανώτερη τάξη έτσι; Γιατί στην Αρχαία Αθήνα ήθελες δεν ήθελες γινόσουν λάτρης της τότε κραταιάς θρησκείας.
Άβαταρ μέλους
thanasakis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 4:53 pm
Τοποθεσία: ανθυπολοχαγος
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από thanasakis »

Ομως οι αρχαιοι ελληνες δεχτηκαν με χαρα το Χριστιανισμο... Εξ ου κ η επιγραφη τω αγνωστω θεω...
12θεϊστής

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Nassos έγραψε:
thanasakis έγραψε:Οι μισοι αρχιαοι ελληνες δνε ηταν καν παγανιστες...


Μάλλον θες να πείς τους Αρχαίους Φιλοσόφους και όσους ήταν στην ανώτερη τάξη έτσι; Γιατί στην Αρχαία Αθήνα ήθελες δεν ήθελες γινόσουν λάτρης της τότε κραταιάς θρησκείας.
Επαναλαμβάνω, οι αρχαίοι έλληνες σεβάστηκαν τις θρησκείες αλλοεθνών δηλαδή Εβραίων, Αιγυπτίων και Περσών. Πολλώ δεν μάλλον των ίδιων των Ελλήνων.

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από fideas emk »

Τελειως κουφο θεμα. Παρακατω... Η λεξη εγκληματα ειναι κουφη και αστεια οταν εφαρμοζεται σε αρχαιους κοσμους. Ακομα και για τα ''εγκληματα'' των χριστιανων πανω στον ελληνισμο. Υπαρχει γιγαντιαια συγχυση τοσο των ατομων εδω μεσα οσο και πολλων ελληνων (γιαγιαδων παππουδων και αψαχτων ανθρωπων που συνεχιζουν να ειναι χριστιανοι). Προσοχη. Το ιδιο γελοιο ειναι να εισαι εβραιος και βουδιστης κτλ. Ψαξτε το λιγο καλυτερα και θα δειτε γιατι. Ελληνας και χριστιανος οπωσδηποτε δεν εχουν καμια σχεση. Προσοχη οχι οτι ολοι οι συμπατριωτες μας δεν ειναι ελληνες στην καταγωγη αλλα η πιστη τους τους εμποδιζει να πιασουν το 100% του τι σημαινει ελληνικοτητα ( Οτι ειπε ο καμπφ) : Ο ηρωικος τροπος ζωης των Σπαρτιατων και Ο ελληνικος τροπος της ερευνας, του διαλογου και του αντιλογου αντι του εβραικου δρομου της πιστης σε οραματα εξ αποκαλυψεως (πινω μπαφους δηλαδη... ). Οτιδηποτε προκυπτει εξ ουρανου και σου λενε πιστεψε το να ξερεις οτι βρωμαει... Ετσι και ο χριστιανισμος, ισλαμισμος και ολες οι θρησκειες. Ενας αθρησκος (αθεος καλυτερα) δε χρειαζεται πιστη σε δηθεν θαματα αλλοπροσαλα και κομπογιανιτικα για να ξερει πως θα ζησει. Και αλιμονο που οι Ελληνες στο τελος συμφωνησαν και ασπαστηκαν τον χριστιανισμο. Χαχα. Μη τα λετε αυτα παραεξω. Που πηγε ο Παυλος να μιλησει στην Αθηνα (της παρακμης τοτε) και λεγανε ''τι ειναι αυτος ο ανυποστατος εβραιος βοσκος''; Εκει που ειχανε πανεπιστημονες 500-600 χρονια πριν, ηρθε ενας γιδοβοσκος να τους τα μαθει απο την αρχη. Πως θα ζησουν και θα ειναι καλοι και ταπεινοι. Ελεος! Και να παψουν να ακουν Ηρακλειτους, Επικουρους κτλ και να ασπαστουν τον Γιεχοσουα Μπεν-Γιοσεφ (ελληνιστι τον Ιησου Υιο του Ιωσηφ ''Χριστο'' τον. Επισημο θεο της Νεοελλαδας.). Ειλικρινα προτιμω τον Γκιορα Επσταιν (θεο της αερομαχιας) ή το νεο φιλο μας τον (αντισυνταγματαρχη τοτε) Εχουντ Μπαρακ (θεο των Καταδρομων, γενικοτερα). Αληθεια ρε παιδες. Ειδικα οι ελληνες χριστιανοι γιατι μισητε τοσο τους εβραιους (αρκετοι απο σας). Αφου ο Χριστος ενας απο δαυτους ηταν. Μη μου πειτε οτιι ηταν φιλησταιος αρα ελληνας (οπως μου ειπε γνωστος μου προσφατα και πεθανα στα γελια;) !Εικόνα

Άβαταρ μέλους
thanasakis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 4:53 pm
Τοποθεσία: ανθυπολοχαγος
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από thanasakis »

2 πολυ απλοι λογοι για να εισαι χριστιανος κ ελληνας... Τον Χριστο τον σταυρωσαν Εβραιοι επομενως τον μισουσαν κ 2ον οταν ειδε τους ελληνες ειπε "ηρθε η ωρα να δοξαστει ο Υιος του θεου"
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από dn24 »

fideas emk έγραψε:Τελειως κουφο θεμα. Παρακατω... Η λεξη εγκληματα ειναι κουφη και αστεια οταν εφαρμοζεται σε αρχαιους κοσμους. Ακομα και για τα ''εγκληματα'' των χριστιανων πανω στον ελληνισμο. Υπαρχει γιγαντιαια συγχυση τοσο των ατομων εδω μεσα οσο και πολλων ελληνων (γιαγιαδων παππουδων και αψαχτων ανθρωπων που συνεχιζουν να ειναι χριστιανοι). Προσοχη. Το ιδιο γελοιο ειναι να εισαι εβραιος και βουδιστης κτλ. Ψαξτε το λιγο καλυτερα και θα δειτε γιατι. Ελληνας και χριστιανος οπωσδηποτε δεν εχουν καμια σχεση. Προσοχη οχι οτι ολοι οι συμπατριωτες μας δεν ειναι ελληνες στην καταγωγη αλλα η πιστη τους τους εμποδιζει να πιασουν το 100% του τι σημαινει ελληνικοτητα (Οτι ειπε ο καμπφ) : Ο ηρωικος τροπος ζωης των Σπαρτιατων και Ο ελληνικος τροπος της ερευνας, του διαλογου και του αντιλογου αντι του εβραικου δρομου της πιστης σε οραματα εξ αποκαλυψεως (πινω μπαφους δηλαδη... ).Οτιδηποτε προκυπτει εξ ουρανου και σου λενε πιστεψε το να ξερεις οτι βρωμαει... Ετσι και ο χριστιανισμος, ισλαμισμος και ολες οι θρησκειες. Ενας αθρησκος (αθεος καλυτερα) δε χρειαζεται πιστη σε δηθεν θαματα αλλοπροσαλα και κομπογιανιτικα για να ξερει πως θα ζησει. Και αλιμονο που οι Ελληνες στο τελος συμφωνησαν και ασπαστηκαν τον χριστιανισμο. Χαχα.Μη τα λετε αυτα παραεξω. Που πηγε ο Παυλος να μιλησει στην Αθηνα (της παρακμης τοτε) και λεγανε ''τι ειναι αυτος ο ανυποστατος εβραιος βοσκος'';Εκει που ειχανε πανεπιστημονες 500-600 χρονια πριν, ηρθε ενας γιδοβοσκος να τους τα μαθει απο την αρχη. Πως θα ζησουν και θα ειναι καλοι και ταπεινοι. Ελεος! Και να παψουν να ακουν Ηρακλειτους, Επικουρους κτλ και να ασπαστουν τον Γιεχοσουα Μπεν-Γιοσεφ (ελληνιστι τον Ιησου Υιο του Ιωσηφ ''Χριστο'' τον. Επισημο θεο της Νεοελλαδας.). Ειλικρινα προτιμω τον Γκιορα Επσταιν (θεο της αερομαχιας) ή το νεο φιλο μας τον (αντισυνταγματαρχη τοτε) Εχουντ Μπαρακ (θεο των Καταδρομων, γενικοτερα).Αληθεια ρε παιδες. Ειδικα οι ελληνες χριστιανοι γιατι μισητε τοσο τους εβραιους (αρκετοι απο σας). Αφου ο Χριστος ενας απο δαυτους ηταν. Μη μου πειτε οτιι ηταν φιλησταιος αρα ελληνας (οπως μου ειπε γνωστος μου προσφατα και πεθανα στα γελια;) !Εικόνα



καλησπερα. Το αν προτιμας τον επσταιν που λες, η τον ντενις επσταιν τον ποδοσφαιριστη της κερκυρας (στα ανεκδοτα απανταω με ανεκδοτα μιας που ξεφτιληστηκε η κουβεντα), η τον αν/χη που λες, η τον αν/χη δκτη σου που σου εδινε τιμητικες η καμπανες, δεν αφορα τον πολυ κοσμο. Αν ο ιησους που πιστευω και εγω, και η πλεοψηφια των πατριωτων μου ειναι φιλησταιος η απο το ισραηλ, τι να σου πω, εγω δεν τον ηξερα προσωπικα να τον ρωτησω απο που πραγματικα καταγεται, εσυ τον ηξερες; Δεν με αφορα η καταγωγη του τοσο, οσο το εργο του. Το αν επιναν μπαφους και ηταν κομπογιανιτες και αλοπροσαλοι, η αν προκαλουσαν τον περιγελο, ο γερων παισιος, και ο οσιος εφραιμ πχ που ηταν διορατικοι και προορατικοι, ας το ξερει ο κοσμος που τους επισκεφτηκε στα κελια τους. Εγω παντως (δυστυχως) και σιγουρα εσυ, ας τηρουμε την πρεπουσα διακριτικοτητα η και σεβασμο μιας που δεν τους ζησαμε. "να ξερεις οτι βρωμαει". Λες... Το μονο που μου "βρωμαει" ειναι η μασέλα μερικων που σαπισε απο το δηλητηριο που διαχέουν χωρις ιχνος σεβασμου, η διακριτικοτητας εστω. Με ενα μακρυ κατηγορητηριο μονο,χωρις να ειναι δικαιοι. Η δικαιοσυνη απαιτει να τα λεμε ολα. Λαθη μεμονωμενα εχει κανει η εκκλησια. Δεν θα κρινω την εκκλησια επειδη ενας η πεντε παππαδες ειχαν offshore εταιρεια. Για ονομα δηλαδη.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
thanasakis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 4:53 pm
Τοποθεσία: ανθυπολοχαγος
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από thanasakis »

Δεν εχω λογια αδρφε μου! Το αντιγραφω το κειμενο σου κ παει κατευθειαν για την αρχειακη μου συλλογη! ... Ολοι βριζουν την Εκκλησια οταν δεν εχει λογο. Οταν ομως θελουμε τη βοηθεια της "βοηθα Παναγια μου"... Μην γινεστε σαν τις μυγες που πανε στις ακαθαρσιες κ επιλεγετε 2 περιστατικα εστω αρνητικα του Χρστιανισμου κ τα κακολογειτε... Γινετε σαν τις μελισσες που ελεγε κ ο Γερων Παισιος...
Άβαταρ μέλους
thanasakis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 4:53 pm
Τοποθεσία: ανθυπολοχαγος
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από thanasakis »


12θεϊστής

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Μάρτυς μου ο Απόλλων! Χαχαχα

Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από kampf »

Ο Χριστος ηταν Εσσαιος. Αιρεση που υποστηριζε την Ελληνικη Γνωση. Τον Χριστο τον καρφωσαν οι Μακκαβαιοι οι λεγομενοι σημερα Σιωνιστες γιατι το δογμα του Χριστου ερχοταν σε συγκρουση με το δικο τους. Ο Χριστος ηταν Εβραιος Ελληνιστης τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο. Ουτε γιος του Θεου ουτε γιος του Μαραντονα. Απορω πως πιστευετε αυτα τα παραμυθια ρε γμτ. Σε λιγο θα μας πειτε οτι η Κιβωτος του Νοε υπηρξε. ΑχαχαχΑΧΑχαχαχαχα.

ΠΣ: Τελικα οι παπαδες θα πουλησουν κανα χρυσαφικο μπας και βγουμε απτην κριση;
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από dn24 »

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από fideas emk »

Λιγο λιακό λιγο θαλασσα και τ'αγορι μου... Εικόνα Ή αλλιως. Πινω μπαφους και παιζω προ. Εδω ο Εφραιμ εβαζε πολλους καθηγητες οικονομικων κατω, δε θα βαλει τουτος δω πολλους καθηγητες γεωστρατηγικης κατω; Το χει το Βατοπεδι ρε παιδι μου. Μεγαλη του γενους σχολη... Αυτο με την Πολη τι ονειρο το χουν; Μπορει να φωναζαμε στα ΛΟΚ ''Στον τρουλο της Αγια Σοφιας, θα ανεβω για να βγαλω.'' (***** τα συνθηματα!) αλλα να σε πληροφορησω οτι ο ΑΝΣΚ της μοιρας μου σε περιοδο πολεμου ειναι να καταλαβει κατι μερη σε μικρη σχετικα αποσταση απο το ποταμι (Εβρος). Και δεν το ειδα οραμα αυτο. Σε χαρτι το ειδα. Για Πολη δεν ειδα. Εκτος κι αν τα σχεδια πολεμου αλλαξουν οταν παρουσιαστει ο αγγελος εξ ουρανου. Ο Λιακοπουλος τι λεει για ολα αυτα; Οι μοναχοι ηταν 300.000 στα μοναστηρια και δε ξερω τι κανανε οταν εγινε η Αλωση το 1453. Τωρα θελουνε να μεινουνε στα μοναστηρια και να παει ο δεκανεας παλι να βγαλει το φιδι απο την τρυπα ε; Δε παω! Ουτε η ομαδα μου! Και αν ειναι να παω δε βαζω το σταυρο στον τρουλο. Το τολμωνίκι μετα χαρας.Εικόνα
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από Signaller »

Τέλος πάντων, ακούστηκαν όλες οι απόψεις, ας ακολουθήσει ο καθένας τη δικιά του. Χρόνια πολλά σε όλου και καλά Χριστούγεννα (Μιθρούγεννα, Ηλιούγεννα και όπου αλλού πιστεύει ο καθένας Εικόνα )

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
thanasakis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 4:53 pm
Τοποθεσία: ανθυπολοχαγος
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από thanasakis »

Χρονια Πολλα σε ολους χριστιανους και μη... Ο Θεος να μας ευλογει...
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Εγκλήματα αρχαίων ελλήνων !

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Αμην.Εικόνα
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες