Βία στα γήπεδα

Απάντηση

Πως αντιμετωπίζετε τον αθλητισμό;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Μαρ 06, 2015 5:41 pm

Εϊμαι οργανωμένος και ρίχνω ξύλο όποτε μπορώ
120
62%
Οργανωμένος για τα φτηνά εισιτήρια
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Οπαδός αλλά φανατικός
25
13%
Απλός φίλαθλος
16
8%
Απλός φίλαθλος και πάω ελάχιστα στο γήπεδο
24
12%
Τι είναι το ποδόσφαιρο;
10
5%
 
Σύνολο ψήφων: 195

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Rafale »

Greek_Army έγραψε:
Rafale έγραψε:Εγω δεν θα βρω τους λογους που υπαρχει βια στα γηπεδα. Απλα ειμαι κατα της βιας στα γηπεδα και γενικα κατα της βιας. Αυτοι που πανε οργανωμενοι οπως λες φταινε οι οργανωσεις τους που τους φανατιζουν και αυτοι ακολουθουν υπνωτισμενοι. Και για τις οργανωσεις φταινε οι πιο πανω και παει λεγοντας.


η παραπληροφορία στην αποκορυφωσή της, εγώ είμαι 23 και είμαι οργανωμένος από τα 17 μου έχω γυρίσει όλη την ελλάδα και την ευρώπη και έρχεσαι τώρα εσυ και λες περι υπνωτισμού αυτό που λες δεν ισχύει. Δεν είναι όλοι οι οργανωμένοι φανατισμένοι και παίζουνε ξύλο απλά βρίσκουνε ποιο φτηνά εισιτηρία ποιο φτηνές εκδρομές και δεν χρειάζεται να ψάχνουνε καιρό πριν
εε δεν ειπα οτι ολοι οι οργανωμενοι ειναι φανατισμενοι. Οι μισοι και παραπανω ομως ειναι. Απλα υπαρχει ενας συνδυασμος φτηνων εισιτηριων και φθηνου ξυλου. Το τερπνον μετα του ωφελιμου.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rafale την Τρί Ιουν 08, 2010 9:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αυτό σου έγραψα παραπάνω δεν είναι όλοι οι οργανωμένοι φίλαθλοι τραμπούκοι. Οπότε αυτό που Είπες περι υπνωτισμού είναι "άστοχο"

Υ. Γ. Κρίστι μήπως έχεις κάνει γκάλοπ και ξέρεις ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των οργανωμένων πάιζουνε ξύλο;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τρί Ιουν 08, 2010 9:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν εχω κανει γκαλοπ. Εχεις κανει εσυ; Να μας πεις που κυμαινεται; Αλλο βεβαια τωρα η βια και αλλο οι οργανωμενοι. Αυτοι ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα. Δεν ειναι παντως κακο να εχουμε διαφορετικες αποψεις. Ετσι προαγουμε το διαλογο. Και συνεχιζει η συζητηση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rafale την Τρί Ιουν 08, 2010 9:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ επειδή ασχολούμαι πιο πολύ με αυτό το θέμα λογικό δεν είναι να γνωρίζω κάποια πράγματα παραπάνω; Και συνεχίζεις και δίνεις άστοχα παραδείγματα. Το φτηνό εισιτήριο δεν είναι πακέτο με το φτηνό ξύλο κανείς δεν σε αναγκάζει να κάνεις κάτι χωρίς την θελησή σου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τρί Ιουν 08, 2010 9:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΣΠΥΡΟΣ

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από ΣΠΥΡΟΣ »

Να φυγετε να πατε αλλου !
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Rafale »

Λογικο ειναι να γνωριζεις κατι παραπανω αφου ασχολησαι αλλα μην βγαζεις και οφ την αποψη του αλλου Χαρακτηριζοντας την αστοχη. Μπορει πχ να ποσταρουνε και αλλα ατομα που ειναι οργανωμενα και να εχουν αλλη αποψη με σενα. Δεν εχει να κανει οποτε. Αποψεις ειναι αυτες. Και θα ακουσουμε διαφορες. Υπομονη μονο να εχουμε και γερα στομαχια.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Άστοχα είναι οργανωμένοι-οργανώσεις =υπνοτισμός, φτηνή εκδρομή-φτηνό εισιτηρίο=φτηνό ξύλο τελοσπάντων δεν το συνεχίζω
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Su-35 »

SREK έγραψε:Για αυτο να σταματησουν τωρα οι οργανωμενες μετακινησεις να κλεισουν κ οι συνδεσμοι που δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο γιαφκες για να τελειωνουμε! Οργανωμενοι εγληματιες!
εχει τοσα προβληματα η Ελλάδα εχουμε κ τα γηπεδα!
ελεος πια ξεσπαστε καπου αλλου!

Συμφωνω και εγω. Απο την αλλη ομως το κρατος τρεμει το ενδεχομενο μηπως η συσσωρευμενη καφριλα και το ξεσπασμα των οργανωμενων εκτονωθουν καπου αλλου.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δηλαδή στην πορεία που έγινε στην βουλή πάλι οι οργανωμένοι φταίγανε; Μην το πάμε εκεί το θέμα
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Su-35 »

Greek_Army έγραψε:Άστοχα είναι οργανωμένοι-οργανώσεις =υπνοτισμός, φτηνή εκδρομή-φτηνό εισιτηρίο=φτηνό ξύλο τελοσπάντων δεν το συνεχίζω

Εγω παλι συμφωνω με αυτο. Δεν ειναι αστοχο. Δεν πιανει βεβαια την πλειοψηφια αλλα πιανει την κρισιμη μαζα που δημιουργει το προβλημα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Greek_Army »

10.000 ολυμπιακοί είχανε πάει στην καβάλα φέτος που γίνανε επεισοδία και 200 άτομα το πολύ να μπλεχτήκανε. Δεν βλέπω να πιάνει την κρίσιμη μάζα. Δεν έχει νόημα να γράψω κι'άλλα περιστατικά
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τρί Ιουν 08, 2010 10:06 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ikaros
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 9:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από ikaros »

OΠαδος, ειμαι φανατικος με την ομαδα μου αλλα μεχρι ενος σημειου. Πηγαινω Στο γηπεδο οσο πιο πολυ μπορω, φωναζω υπερ της ομαδας μου και κατα της αντιπαλης αλλα ποτε δεν θα χτυπησω καποιον αντιπαλο οπαδο και παιχτη Ουτε θα του πεταξω καποιο αντικειμενο, γιατι μπορει να υποστηριζει αλλη ομαδα αλλα πανω απο ολα ειναι ανθρωπος! Βεβαια αν δεχτω επιθεση θα αντιδρασω...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από Rafale »

Τα φαινομενα επιθεσεων εναντιον των προπονητων που βλεπουμε στις τηλεορασεις και τα ραντεβου μονομαχιας φιλαθλων η καταστροφη των γηπεδων απο φιλαθλους ειναι εντελως ανησυχητικα. Η ευθυνη Αρχικα ειναι των συλλογων που οφειλουν να σεβαστουν τους χιλιαδες ανθρωπους που θελουν να παρακολουθησουν εναν αγωνα χωρις να κινδυνευει η σωματικη τους ακεραιοτητα. δεν μπορει οι χουλιγκαν να βρισκουν καταφυγιο στους συλλογους και μετα ολοι εμεις να καλουμαστε να αναλαβουμε το κοστος για την αστυνομευση των αγωνων και την αποκατασταση των ζημιων. Η βια αποτελει προσβολη για τον πολιτισμο μας Και την πληρωνουμε ολοι.

Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

Δεν πρεπει να γινονται αυτα δεν πρπει να τσκωνομασται μεταξυ μας ειμαστε αδερφια ολοι γιατι ειμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ να μην φαγονομασται μεταξυ μας για τις ομαδες μας να μην μας φανατιζουνε δεν χρειαζεται, ακουστε ξερω εναν που ειναι Αρης πορομενως και ελεγε να χασει ο ΠΑΟ απο ΦΕΡΝΕ ΠΑΚΤΣΕ και υποστηρηζαι τους Τουρκους οριστε τη κανει ο φανατισμος ΞΥΠΝΑΤΕ οσοι ειστε ετσι!

ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Βία στα γήπεδα

Δημοσίευση από evi85 »

Παιδια το θεμα αυτο καιει πολύ οχι μονο εμας σαν ελληνες αλλα ολη την υφηλιο. Οταν ημουν στο λυκειο ειχα κανει εργασια για τη βια στα γηπεδα η οποια ηταν τοσο οργανωμενη και με στατιστικά που την κρατησαν στο σχολειο. Το θεμα λοιπον ειναι πως η βια δυστυχως δεν προκειται ποτε να εκλειψει γιατι ειμαστε ανθρωποι και κυριευομαστε απο παθη...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες