Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
alex24

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από alex24 »

Ο δικογορος σας τι λεει. Μπορουμε να βρουμε καμια ακρη να παρουνε και τους επιλαχοντες;
Liu
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 11:09 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Liu »

Ακόμα και αν αυτή η απόφαση βγει άκυρη, δεν νομίζω ότι αυτό σημαίνει ότι θα πάρουν και τους επιλαχόντες. Από όσο κατάλαβα, αυτοί μπήκαν υπεράριθμοι, δεν κάλυψαν θέσεις από την ίδια την προκήρυξη. Καλύτερα όμως ξέρουν και οι ίδιοι οι δικηγόροι, οπότε ποτέ δεν ξέρεις για το αποτέλεσμα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από D.Y.K »

greko_27 έγραψε:σ' ευχαριστω για τις συμβουλες σου, μαλλον το λιμενικο ειναι το πιο κατακερματισμενο σωμα οπως το ειπες... Οι 9/10 μπαινουν απο την πισω πορτα και το αστειο της περιπτωσης ειναι οτι μπαινουν ατομα που δεν εχουν τα καταλληλα σωματικα προσοντα (υψος, βαρος κτλ). Τελικα αξιζει να δωσεις μονο αν εχεις μπαρμπα στην κορωνη... Οποτε... Αστο καλυτερα γιατι δεν εχω ορεξη να γλειφω τον καθε που@@@@@@@ βουλευτη για να με χωσει... Θα ευχηθω παντως καλο κουραγιο στα παιδια που θα δωσουν στην επομενη προκυρηξη



Τις καλύτερες ευχές μου για καλή επιτυχία σε οποιαδήποτε απόφασή σου αδερφέ μου Εικόνα
alex24

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από alex24 »

Τι εννοεις να βγει ακυρη η αποφαση. απο την στιγμη που αυτοι μπηκανε και ορκιστηκανε δεν μπορουνε να βγουνε. οπως με ενσταση πηρανε αυτους και ξεπερνανε τον αριθμο. να παρουνε και τους επιλαχοντες με ενσταση!
Liu
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 11:09 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Liu »

Επειδή η πρώτη δικηγόρος που πήγα μου δήλωσε ότι η ένσταση για τη συγκεκριμένη απόφαση είναι πολύ δύσκολη (δεν ξέρω αν είναι λόγω άγνοιας ή αν όντως είναι δύσκολη), και ήδη έχω πάει σε άλλο δικηγορικό γραφείο, αν κάποιος έχει απευθυνθεί σε δικηγόρο με θετική απάντηση και γνώση του τι πρέπει να γίνει, θα το εκτιμούσα πάρα πολύ αν με ενημέρωνε. Ίσως το όνομα του δικηγόρου σε προσωπικό μήνυμα, γιατί περιμένω σήμερα απάντηση από το δεύτερο δικηγορικό γραφείο και είμαι μεταξύ παράνοιας, για τα παραθυράκια του νόμου και απόγνωσης, γιατί περνάνε οι μέρες
ΜΕΡΣΗ

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από ΜΕΡΣΗ »

Πιστευω απο βδομαδα να εχω νεα για να μπορεσω να σου πω. απο την δικηγορο μου.
Liu
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 11:09 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Liu »

Και εμείς περιμένουμε τη Δευτέρα για τη τελική απάντηση. Ελπίζω ότι θα είναι οκ τα πάντα για ξεκινήσουν οι διαδικασιες
sinclair

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από sinclair »

Παιδια δωστε περισσοτερες λεπτομερειες για το θεμα! Μιλαμε για την προκυρηξη των υπαξιωματικων; Εδωσα και εγω και ειμαι στους επιλαχοντες. Οταν λεμε τους πηραν στην σχολη; Με ποια δικαιολογια; Ως υπεραριθμους; Σαν νεα εισαγωγη;

alex24

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από alex24 »

Για την προκυρηξη των λιμενοφυλακων.
sinclair

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από sinclair »

Παιδια μην το αφησετε ετσι... προσφυγετε στην δικαιοσυνη. αν δικαιωθειτε θα παρετε ανδρομικα μισθους, ενσημα, χρονο υπηρεσιας, βαθμο... αν τα πραγματα εγιναν οπως γραφονται εχετε πολλες πιθανοτητες. το περιθωριο των 60 ημερων δεν εχει παρελθει ακομη... μην τους αφησετε. καντε πολλοι μαζι αν μπορειτε αιτησεις ακυρωσεις στο διοικ εφετειο πειραια. οσον αφορα την πληρωμη του δικηγορου πειτε του οτι θα παρει ενα ποσο απο την αποζημιωση που θα αναγκαστει να σας δωσει το υπουργειο (ισως ετσι το τρεξει και καλυτερα) !
ΜΕΡΣΗ

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από ΜΕΡΣΗ »

Δεν πρεπει πρωτα να δωσουν τις αποφασεις για να δουμε τι λενε. πηγανε δικηγοροι κ δεν τις δινουνε τις αποφασεις. τωρα τι κανουμε;

Liu
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 11:09 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Liu »

Σε ποιες αποφάσεις αναφέρεσαι; Του διοικητικού εφετείου Πειραιώς; Ή του λιμενικού σώματος;
limenikos

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από limenikos »

Τι θα πει δεν δινουν τις αποφασεις... Αυτο ειναι αδικημα... Οι αποφασεις ειναι διοικητικες πραξεις... Δεν ειναι απορρητα στοιχεια δεν αναφερονται στο απορρητο του υπουργικου συμβουλιου ουτε αναφερονται στην ιδιωτικη ζωη καποιου
τελος ο δικηγορος μπορει να κανει αιτηση στον εισαγγελια επικαλουμενος οτι θα αποτελεσουν αντικειμενο δικογραφιας και να εκδοσει εισαγγελικη παραγγελια
τελος δημοσιευονται σε ΦΕΚ και σε εφημεριδες
Liu
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 11:09 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Liu »

Σε εμάς ο δικηγόρος πήρε όλες τις αποφάσεις του διοικητικού εφετείου Πειραιώς, χωρίς πρόβλημα. Τώρα τις αποφάσεις που δείχνουν το για ποιο λόγο το λιμενικό σώμα έπραξε όπως έπραξε, δηλαδή τις αποφάσεις του λιμενικού σώματος όχι, αλλά δεν ξέρω και αν έχει νόημα για την αίτηση ακύρωσης. Ο limenikos έχει απόλυτο δίκιο! Τι πάει να πει δεν τα δίνουν;
sinclair

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από sinclair »

Ειναι υποχρεωμενοι να δωσουν τις αποφασεις! Ο δικηγορος σας το ξερει καλυτερα και μπορει να δρασει αναλογως... Να ζητησει να ονοματα οσων του αρνουνται τις αποφασεις για περαιτερω νομικες ενεργειες Και να του δωσουν την αρνηση τους γραπτα! Συνεχιζεται να ασκειται πιεση οπως μπορειτε... Ισως να γινει αυτο που εγινε με τους νοσηλευτες τον Δεκεμβριο, που προσελαβαν τους επιλαχοντες του προηγουμενου διαγωνισμου (γιατι νεα προκυρηξη ειναι και χρονοβορα και δαπανηρη) !
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες